Co je to nft? Vysvětlení nezaměnitelných žetonů

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

⚡️ Jaké jsou příklady nezaměnitelných žetonů?

Nevyměnitelné tokeny mohou představovat jakoukoli položku, včetně online aktiv, jako je digitální umění, a reálných věcí, jako jsou nemovitosti, protože nejsou spojeny s fyzickým aktivem. Herní objekty, jako jsou avataři, digitální a nedigitální sběratelské předměty, doménová jména a vstupenky na události, jsou příklady aktiv, která mohou být reprezentována NFT.

⚡️ Jak si mohu koupit NFT?

Protože většinu NFT lze koupit pouze za ether, často je prvním krokem pořízení nějaké této kryptoměny a její uložení do digitální peněženky. Poté si můžete NFT koupit na jedné z několika online burz NFT, jako jsou OpenSea, Rarable a SuperRare.

⚡️ Jsou nesměnitelné tokeny bezpečné?

Nevyměnitelné tokeny využívající technologii blockchain jsou obecně bezpečné. Díky distribuované povaze blockchainu je obtížné NFT hacknout. Jedním z bezpečnostních rizik NFT je, že můžete ztratit přístup ke svému nevyměnitelnému tokenu, pokud přestane fungovat platforma, na které je NFT umístěn.

⚡️ Proč jsou NFT tak populární?

Rychlý vzestup NFT ukazuje nepředvídatelnou křivku přijetí nových technologií a odborníci se domnívají, že za popularitou NFT v roce 2021 stálo několik důvodů. V roce 2021 vstoupilo na trh s kryptoměnami mnoho nových investorů díky silnému růstu bitcoinu a etherea.

⚡️ Proč je NFT budoucností?

Umění už není omezováno strážci, kteří ho po tisíciletí ovládali. Pomocí NFT mohou umělci vytvářet umění a šířit ho internetovými kanály, zatímco tradiční strážci po staletí diktovali, co je umění a kdo k němu má přístup. Blockchainové transakce také umožňují umělcům přímé spojení s jejich fanoušky a správu jejich kariéry.

Co je to nft

NFT neboli nevyměnitelné tokeny jsou v dnešní době v módě. Tato digitální aktiva se nyní prodávají jako vzácné holandské tulipány ze 17. století: lze je koupit v tak rozmanitých oblastech, jako je umění a hudba, tacos a toaletní papír.

Jsou NFT smysluplnou investicí, nebo přechodným módním výstřelkem? Někteří tvrdí, že jde o bublinu, která brzy splaskne, podobně jako internet nebo mánie kolem Beanie Babies. Jiní si myslí, že NFT způsobí revoluci v investování a zůstanou silnou stránkou i v příštích letech.

Co přesně je NFT?

co je to nft
Jaký je rozdíl mezi NFT a tokeny?

NFT jsou digitální aktiva, která představují skutečné věci, jako jsou umění, hudba, herní předměty a videa. Většinou se kupují a prodávají online za bitcoiny prostřednictvím kryptoměnových burz.

NFT existují již od roku 2014, ale v současné době se stávají stále populárnějším způsobem nákupu a prodeje digitálních uměleckých děl. Trh s NFT měl v roce 2021 hodnotu 41 miliard dolarů, což se blíží celkové hodnotě globálního trhu s výtvarným uměním.

NFT jsou často jedinečné, nebo maximálně velmi limitované edice. Mají také odlišná identifikační čísla. “NFT vytvářejí digitální nedostatek,” říká Arry Yu, předseda Cascadia Blockchain Council, washingtonské asociace technologického průmyslu, a řídící partner společnosti Yellow Umbrella Ventures.

Co je tokenizace NFT?
Měl bych si koupit žetony NFT?

To je v ostrém kontrastu s většinou digitálních produktů, jejichž počet se obvykle nedá spočítat. Pokud po zboží existuje poptávka, měla by jeho hodnota po ukončení nabídky vzrůst.

Mnohé NFT jsou však digitálními kopiemi existujících věcí, které již v nějaké podobě existují jinde, například ikonické záběry ze zápasů NBA nebo zabezpečené verze internetového umění, které již kolují po Instagramu.

Mike Winklemann, známý spíše jako “Beeple”, sestavil z 5 000 denních čmáranic asi nejznámější NFT z roku 2021, “EVERY DAY: The First 5,000 Days”, který se později téhož roku prodal v aukční síni Christie's za světový rekord 69,3 milionu dolarů.

Každý si může zdarma prohlédnout jednotlivé obrázky nebo dokonce celou koláž fotografií online. Proč jsou tedy lidé ochotni utrácet miliony za něco, co si mohou jednoduše vzít nebo stáhnout?

NFT jsou nedělitelné, zatímco zaměnitelné tokeny jsou dělitelné.
Výhody a nevýhody investice do NFT

Protože NFT umožňuje kupujícímu získat produkt, který již dříve existoval. Zahrnuje také vestavěnou autentizaci, která slouží jako důkaz vlastnictví. Tato “digitální chlubící práva” jsou pro sběratele téměř cennější než samotný předmět.

JAKÝCH JE 8 VÝHOD A NEVÝHOD NFTS

Co jsou to NFT a jak fungují?

Nevyměnitelné tokeny se označují jako NFT. Obvykle se vyrábí pomocí stejného druhu programování jako Bitcoin nebo Etherium, ale tím podobnost končí.

Peníze a kryptoměny jsou zastupitelné, což znamená, že je lze vzájemně směňovat nebo porovnávat. Mají také stejnou hodnotu – jeden dolar má vždy hodnotu jiného dolaru; jeden bitcoin se vždy rovná jinému bitcoinu. Zaměnitelnost kryptoměn z nich činí důvěryhodný způsob provádění transakcí v blockchainu.

Co znamená NFT?
Nevyměnitelné žetony (NFT)

NFT mají různé tvary a velikosti. Každý z nich má svůj vlastní digitální podpis, což brání tomu, aby se s nimi prováděly transakce nebo aby byly navzájem rovnocenné (nejsou tedy zaměnitelné). Protože se v obou případech jedná o NFT, JEDEN klip NBA Top Shot se nerovná KAŽDÉMU DANĚ. (Přesněji řečeno, jeden klip NBA Top Shot nemá stejnou hodnotu jako jakýkoli jiný klip NBA Top Shot. Cenu určuje trh.)

Jak technologie NFT funguje?

Blockchain, často označovaný jako distribuovaná veřejná účetní kniha, je databáze, ve které jsou uchovávány transakce. Blockchain pravděpodobně nejlépe znáte jako základní mechanismus, který umožňuje existenci kryptoměn.

Jak token NFT funguje?
NFT znamená Non-Interchangeable Token (nezaměnitelný token).

NFT jsou často uloženy v blockchainu Etherea, i když mohou být uloženy i v jiných blockchainech.

Oblíbená tržiště NFT

Čím se NFT liší od měny?

NFT i kryptoměny jsou postaveny na blockchainu s podobnými myšlenkami a srovnatelnými kritérii. V důsledku toho budou přitahovat mnoho stejných typů lidí. NFT lze považovat za druh kryptoměny, která je menšího rozsahu než Bitcoin. K obchodování s NFT obecně potřebujete kryptoformy peněz.

Hlavní rozdíl se však projevuje v názvu. Kryptoměna je forma peněz. Má stejnou ekonomickou hodnotu jako jakákoli jiná měna a lze ji vzájemně nahrazovat. Z toho vyplývá, že ať už vyměníte konkrétní kryptoměnu za jinou, hodnota vašeho majetku se nemění: 1$ = 1$.

Co znamená NFT?
Co znamená nft co to je

NFT se vyrábějí nebo “razí” z digitálních objektů, které představují hmotné i nehmotné předměty, jako jsou např.:

  • Grafické umění
  • Gify
  • Videa a sportovní události
  • Sběratelské předměty
  • Virtuální avatary a skiny pro videohry
  • Značkové tenisky
  • Hudba

I malé množství má význam. Spoluzakladatel Twitteru Jack Dorsey prodal svůj první tweet jako NFT za více než 2,9 milionu dolarů.

NFT jsou v podstatě digitální sběratelské předměty, pouze virtuální. Díky tomu místo skutečné olejomalby pověšené na zdi obdržíte digitální soubor.

Proč nejsou NFT cennými papíry?
Je NFT bezpečnostní token?

Mají také výhradní práva na tento majetek. NFT může vlastnit vždy jen jedna osoba, a protože využívají technologii blockchain, je snadné ověřit vlastnictví a převádět tokeny mezi vlastníky. Tvůrce má možnost ukládat specifické informace do metadat NFT. Umělec může například podepsat své dílo tím, že do souboru vloží svůj podpis.

Jaké jsou účely NFT?

Technologie blockchain a NFT otevírají umělcům a poskytovatelům obsahu nový svět možností, jak vydělávat peníze. Umělci se již nemusí při prodeji svých děl spoléhat na galerie nebo aukce, ale mohou je prodávat přímo zákazníkům jako NFT, což jim také umožňuje ponechat si více peněz.

Umělci si také mohou nastavit autorské poplatky, které jim při převodu jejich díla na nového majitele vyplatí procento z prodeje. To je výhodné, protože umělci obvykle nedostávají další peníze po prvotním prodeji svých děl.

NFT se nepoužívají pouze pro umění. Značky jako Charmin a Taco Bell prodávají umělecká díla s motivem NFT, aby získaly peníze na charitu a využily je jako dobročinnou sbírku. Společnost Charmin nazvala svou nabídku “NFTP” (nevyměnitelný toaletní papír) a umělecká díla NFT společnosti Taco Bell byla vyprodána během několika minut, přičemž veškerý výtěžek byl věnován nadaci Taco Bell.

Je NFT token cenným papírem?
Co je NFT? Vysvětlení nezaměnitelných žetonů

Dalším příkladem je obrázek GIF kočky s bujným tělem s názvem Nyan Cat, který byl vytvořen v roce 2011 a v únoru prodán za téměř 600 000 dolarů. Prodej snímků NBA Top Shot na konci března přesáhl 500 milionů dolarů. Jedno vystoupení LeBrona Jamese v NFT přineslo tržby přes 200 000 dolarů.

Mezi rostoucím počtem osobností, které se přidávají na stranu vítězných NFT a vytvářejí jedinečné vzpomínky, umělecká díla a události v podobě zajištěných NFT, jsou i celebrity jako Snoop Dogg nebo Lindsay Lohan.

Jak investovat do NFT

K sestavení vlastní sbírky NFT budete potřebovat následující položky:

Jak investovat do tokenů NFT?
Jak souvisí NFT s aktivy?
  • Pro začátek budete potřebovat digitální peněženku, ve které budete uchovávat NFT a kryptoměny. V závislosti na tom, jaké měny váš poskytovatel NFT podporuje, si pravděpodobně budete muset koupit nějaký ether. Kryptoměnu si můžete koupit prostřednictvím kreditní karty na stránkách, jako jsou Coinbase, Kraken, eToro, a dokonce i PayPal a Robinhood. Z burzy ji pak můžete poslat do své digitální peněženky.
  • Při zkoumání alternativ mějte na paměti náklady. Při nákupu bitcoinů si většina burz účtuje alespoň procento z transakce.

Vyplatí se investovat do NFT?

Má smysl kupovat NFT jen proto, že můžete? To záleží na tom, zda to má smysl, nebo ne, podle Yu.

“NFT jsou nebezpečné, protože jejich potenciál je neznámý a nemáme mnoho údajů k posouzení jejich účinnosti,” dodává. “Protože jsou NFT tak nové, možná se vyplatí investovat malé částky do jejich testování již nyní.”

Lze nft co to je
Co je NFT a jak funguje?

Jinými slovy, nákup NFT je v podstatě osobní. Mohlo by stát za zvážení, pokud máte peníze navíc, protože je pro vás tento úkol důležitý.

Mějte na paměti, že hodnota NFT se odvíjí výhradně od toho, kolik je za něj ochoten zaplatit někdo jiný. V důsledku toho bude cenu určovat spíše poptávka než fundamentální, technické nebo ekonomické faktory, které ovlivňují ceny akcií a přinejmenším tvoří základ pro poptávku investorů.

To znamená, že NFT mohou být dále prodány za nižší cenu, než jste za ně zaplatili. Pokud o ně nikdo nemá zájem, nemůžete je dále prodat vůbec.

Proč jsou NFT tak drahé?
Vyplatí se koupit NFT?

Daňový úřad uvedl, že podle jeho výkladu zákona podléhají zdanění všechny kryptoměny. Kryptoměna je digitální měna používaná v síti Blockchain jako peníze. Chcete-li tyto měny získat, musíte použít burzu nebo makléře, který je převede na skutečnou měnu, například USD, a prodá je dále investorům (například Coinbase). Protokol Bitcoinu určuje, že všechny transakce s Bitcoinem mají být zaznamenány ve veřejné účetní knize zvané Blockchain.

Mějte na paměti, že pokud kupujete NFT za kryptoměny, mohou být mince zdaněny, pokud se od nákupu zhodnotily. Pokud tedy uvažujete o přidání NFT do svého portfolia, měli byste se poradit s daňovým odborníkem.

Nicméně pokud jde o NFT, postupujte stejně obezřetně jako při jakékoli jiné investici. Ujistěte se, že jste si provedli studium, pochopili nebezpečí a nezapomeňte, že v případě špatného vývoje můžete přijít o všechny své peníze. Pokud se rozhodnete do toho jít, postupujte velmi obezřetně.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky