Jaká je budoucnost kryptoměn?

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

⚡️ Která kryptoměna má nejlepší budoucnost?

✔️Bitcoin má dlouhou historii a ta vám pomůže pochopit, proč je tak významný. Bitcoin je i dnes cennou investicí.
✔️Ethereum je decentralizovaná globální platforma pro inteligentní kontrakty založená na technologii blockchain. Ethereum bylo spuštěno v roce 2015 a je to druhá nejpopulárnější kryptoměna (Ethereum Classic) s novou verzí 2.0, která řeší problémy původní verze.
✔️ Avalanche
✔️ Americká dolarová mince
✔️Binance Coin
✔️Pulsation.
✔️Earth
✔️Cardano

⚡️ Jakou hodnotu bude mít bitcoin v roce 2030?

V roce 2030 může mít bitcoin hodnotu 1 milion dolarů.

⚡️ Do jaké kryptoměny je nejlepší investovat v roce 2022?

Tržní kapitalizace bitcoinu se blíží 100 miliardám dolarů a v současné době existuje více než 1 000 alternativních digitálních měn, které stojí za zvážení. Cena etherea jen v letošním roce vzrostla přibližně šestinásobně. Ethereum je nejznámější altcoin a mnoho investorů a nadšenců ho považuje za mnohem víc než jen další kryptoměnu.

⚡️ Proč je cena XRP tak nízká?

Růst ceny Ripplu byl však ve srovnání s ostatními kryptoměnami extrémně skromný. Poté, co americká Komise pro cenné papíry a burzy podala v listopadu 2020 na Ripple žalobu, přišly nové cenové nárůsty XRP ve srovnání s většinou ostatních kryptoměn poněkud pozdě – těsně po konci roku 2020. Hodnota XRP se v důsledku žaloby SEC snížila z 0,70 USD na 0,20 USD. Někteří odborníci nicméně zůstávají ohledně budoucnosti XRP optimističtí a domnívají se, že by její cena mohla do konce roku 2021 dosáhnout 0,75 USD.

⚡️ Je PoS lepší než PoW?

Přístup Proof-of-Stake je často označován za ideální způsob řešení kryptografických problémů. Metodu PoS používá několik kryptoměn, která je rychlejší a bezpečnější než PoW.

Kryptografická budoucnost

V uplynulém roce jsme byli svědky vzestupu bitcoinu na nová historická maxima, po němž následovaly velké poklesy a rostoucí zájem velkých firem o institucionální investice. Etherium, druhá největší kryptoměna, také koncem roku 2017 dosáhla nového historického maxima. Bidenova administrativa se stále více zajímá o nová pravidla pro kryptoměny.

Zájem lidí o kryptoměny naopak prudce vzrostl: jsou žhavým tématem nejen mezi investory, ale i mezi celebritami a běžnými lidmi, a to díky všem, od dlouhodobých investorů, jako je Elon Musk, až po toho kluka ze střední školy, který se pochlubil svým bohatstvím v bitcoinech.

Budoucnost kryptoměn
Je kryptoměna dobrou investicí pro budoucnost kryptoměn?

Podle Davea Ebnera , vedoucího celosvětového vývoje společnosti Gemini, byl rok 2021 v mnoha ohledech “přelomový”. Dodává, že [kryptoměnám] se v těchto dnech dostává velké pozornosti a pokrytí.

Co myslíte tou kryptografií?

Trh je stále v počáteční fázi a dále se vyvíjí. To je jeden z důvodů, proč po každém novém bitcoinovém maximu obvykle následuje výrazný pokles. Je obtížné předvídat, kam se odvětví bude ubírat v horizontu několika let, ale odborníci budou sledovat témata, jako je regulace, institucionální přijetí kryptoměn a další, aby lépe pochopili, kam trh s kryptoměnami směřuje.

Která kryptoměna má nejlepší budoucnost?
Jaká je předpověď budoucnosti kryptoměn?

Zeptali jsme se pěti odborníků, čemu budou v budoucnu věnovat pozornost v kryptografickém sektoru, a přestože je obtížné dělat přesné předpovědi, dostali jsme několik zajímavých odpovědí:

Regulace kryptoměn

Očekávejte, že se bude více mluvit o regulaci kryptoměn. Ve Spojených státech se hodně diskutuje o regulaci stablecoinu.

Která kryptoměna poroste v roce 2022?
Budoucnost kryptoměn

Kongres Spojených států se pokouší přijít na způsob, jak zavést pravidla a standardy, které by bitcoin pro investory učinily bezpečnějším a zároveň méně atraktivním pro hackery.

“Regulace je bezpochyby jedním z nejvýznamnějších problémů v kryptografickém sektoru na celém světě,” řekl CNBC Jeffrey Wang, generální ředitel americké divize společnosti Amber Group. “Jasnou regulaci bychom s nadšením přijali.”

Předseda amerického Federálního rezervního systému Jerome Powell podle svých nedávných vyjádření “nemá v plánu” zakázat ve Spojených státech kryptoměny, jako je Ethereum. Gary Gensler, předseda Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) a šéf Komise pro budoucí obchodování s kryptoměnami (CFTC), se opakovaně zabýval odpovědností svého úřadu i odvětví.

Předpovědi vývoje kryptoměn
Jaká je budoucnost kryptoměn?

Gensler zašel dokonce tak daleko, že řekl, že investoři “určitě” utrpí, pokud nebude zavedena žádná dodatečná regulace. Kromě toho má IRS zjevně zájem na tom, aby investoři pochopili, jak mají virtuální měnu vykazovat ve svých daňových přiznáních. Powellovy a Genslerovy poznámky se shodují s tím, jak se Bidenova administrativa a další zákonodárci v posledních měsících zaměřují na regulaci kryptoměn.

Kvůli jeho složitosti a rizikům se mnoho vlád zdráhá jej regulovat. “Existuje několik agentur, které mohou, ale nemusí mít pravomoc nad vším,” říká Wang. “Liší se to stát od státu.”

Vyhlídky kryptoměn do budoucna
Budoucnost bitcoinů a kryptoměn

“V USA panuje velká nejistota,” vysvětluje Wang. “Pokud úplně zrušíme jakákoli omezení pro kryptoměny, bude to pro kryptoměny obrovská překážka.” Vzhledem k tomu, že americké podniky a investoři v současné době působí v prostředí bez jasných regulací, bylo by odstranění jakýchkoli překážek pro kryptoměny přínosné.

Co může nové pravidlo znamenat pro investory

Zákon o infrastruktuře v hodnotě 1,2 bilionu dolarů, který prezident v listopadu podepsal, obsahuje ustanovení o daňovém vykazování kryptoměn, která mohou daňovému úřadu pomoci při sledování aktivit amerických kryptoměn. Odborníci se domnívají, že investoři by měli vést záznamy o všech ziscích nebo ztrátách, které jim z jejich kryptoaktiv vznikly, bez ohledu na to, zda bude nová legislativa schválena.

Budoucnost kryptoměn v roce 2022
Měl bych prodat svou kryptoměnu?

Nové předpisy by také mohly investorům usnadnit správné deklarování transakcí s kryptoměnami.

Podle Shehana Chandrasekery, CPA , vedoucího daňové strategie ve společnosti CoinTracker.io, která se zabývá daňovým softwarem pro kryptoměny, budou muset burzy poskytovat investorům daňové formuláře 1099-B, které obsahují základní informace o nákladech. “Tím se výrazně minimalizuje čas potřebný k vyplnění bitcoinových daní,” dodal.

Která kryptoměna zažije explozi?
Jaké kryptoměny zažijí v roce 2022 boom?

Na již tak volatilních trzích by prohlášení regulačních orgánů mohla způsobit prudký pokles ceny kryptoměn. Právě kvůli volatilitě trhu finanční experti doporučují udržovat jakékoli investice do bitcoinu pod 5 % celého portfolia a nikdy nevkládat peníze do něčeho, co si nemůžete dovolit ztratit.

Mnozí odborníci se domnívají, že regulace je v konečném důsledku pro toto odvětví prospěšná. Podle Bena Weisse, generálního ředitele a spoluzakladatele společnosti CoinFlip, platformy pro nákup kryptoměn a sítě krypto bankomatů, je “rozumná regulace výhodná pro všechny”. “Dává spotřebitelům větší důvěru v kryptoměny, ale myslím, že je třeba nespěchat a udělat to správně.”

Na které kryptoměně budoucnosti zbohatnu?
Jak poznám, že cena kryptoměny poroste?

schválení ETF založeného na kryptoměnách.

V této oblasti již došlo k významnému vývoji – v říjnu loňského roku debutoval na newyorské burze první bitcoinový ETF (exchange-traded fund). Nástup fondu Bitcoin-ETF představuje novou a konvenčnější techniku nákupu kryptoměny. BITO je Bitcoin-ETF, který umožňuje investorům nakupovat kryptoměny přímo na stávajících kryptoměnových burzách. Kryptoměna je uložena ve svěřenském fondu a investoři se nemusí starat o volatilitu ceny kryptoměny ani o její úschovu.

Budoucnost kryptoměn vzkvétá díky volatilitě a anonymitě
Jakou hodnotu bude mít bitcoin v roce 2030?

Děláme to na akciovém trhu, na trzích s dluhopisy a lidé to mohou chtít i tady. Gensler tuto předpověď vyslovil v létě na Aspen Security Forum .

Někteří lidé naopak tvrdí, že ETF BITO není dostatečný, protože je sice spojen s bitcoiny, ale ve skutečnosti je přímo nevlastní. Fond místo samotných bitcoinů drží futures kontrakty na bitcoiny. Přestože bitcoinové futures odrážejí široké trendy ve skutečné kryptoměně podobné těm, které lze pozorovat na skutečných měnových trzích, odborníci tvrdí, že nemusí být dokonalou náhradou.

Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) se v posledních letech zabývala ETF několikrát, ale BITO byl schválen jako první.

Jak vysoko může Etherium vystoupat? kryptoměny budoucnosti
Budoucnost kryptoměn v příštích 5 letech

Co to znamená pro investory, pokud budou krypto-ETF povoleny?

V tuto chvíli nelze určit, kolik investorů se k BITO připojí, ale fond již v prvních týdnech zaznamenal velkou obchodní aktivitu. Obecně platí, že čím dostupnější budou aktiva v kryptoměnách v rámci tradičních investic, tím více Američanů může investovat a ovlivnit trh s kryptoměnami.

Kryptoměny můžete do svého portfolia přidat okamžitě u stejného brokera, u kterého již máte penzijní nebo jiný běžný investiční účet, místo abyste se učili obchodovat na kryptoměnové burze.

Budoucnost kryptoměn
Existuje krypto-ETF fond?

Investice do krypto-ETF, jako je BITO, však stále nese stejné riziko jako jakákoli jiná investice do kryptoměn. Stále se jedná o spekulativní a volatilní investici. Pokud nechcete přijít o peníze investované do bitcoinu obchodováním na burze, neměli byste investovat do kryptofondu. Pečlivě zvažte, zda jste ochotni riskovat, že se trh s kryptoměnami zhroutí a vezme s sebou i vaši investici.

Větší přijatelnost blockchainu mezi většími institucemi

Který krypto-ETF je lepší?
Existuje ETF, které vlastní bitcoiny?

V roce 2021 projevilo zájem a v některých případech i investovalo do kryptoměn a technologie blockchain několik velkých podniků z různých odvětví. Společnost AMC nedávno uvedla, že do konce roku bude schopna zpracovávat bitcoinové platby.

Kryptoměny si oblíbily i finanční instituce, jako jsou PayPal a Square. Uživatelé mohou jejich platformy využívat k nákupům. Přestože Tesla disponuje kryptoměnovými aktivy v hodnotě miliard dolarů, nadále přijímá platby v bitcoinech. Na tento nákup se údajně skládá stále více lidí.

Jsou krypto-ETF bezpečné?
Jak investovat do krypto-ETF?

“Jsme uprostřed konjunktury a ta se bude postupem času jen zvětšovat,” dodává Ebner.

NEJLEPŠÍ NOVÉ KRYPTOMĚNY KE KOUPI V ROCE 2022

Podle odborníků mohou v druhé polovině roku 2018 i větší mezinárodní podniky proces zavádění ještě urychlit. “Jsme svědky toho, že se do kryptoměn zapojují instituce, jako je Amazon nebo velké banky,” dodává Weiss. Velký maloobchodní řetězec jako Amazon by jejím přijetím mohl “spustit řetězovou reakci a zajistit legitimitu”.

Vyplatí se koupit bitcoinový ETF?
Vyplatí se koupit bitcoinový ETF?

Podle serveru Business Insider Amazon v posledních týdnech inzeruje pozici “produktového manažera pro digitální měny a blockchain”. Také Walmart hledá specialistu na blockchain, který by vedl jeho strategii.

Co dalšího znamená institucionální přijetí pro investory?

Více obchodů přijímajících kryptoměny nebude mít pro většinu zákazníků v tuto chvíli velký smysl, ale v kryptoměnové budoucnosti s tím pravděpodobně začne více obchodníků. Bude trvat ještě dlouho, než se někdo rozhodne utratit Bitcoin za zboží nebo služby, ale další institucionální přijetí může vést k dalším případům použití pro běžné jednotlivce, což by následně ovlivnilo kurzy Bitcoinu.

Investují institucionální investoři do kryptoměn?
Jakou část bitcoinů vlastní institucionální investoři?

Nic není jisté, ale pokud kryptoměnu používáte jako dlouhodobou investici, čím více se bude využívat v “reálném světě”, tím spíše poroste poptávka a hodnota.

Dlouhodobý výhled bitcoinu

Vzhledem k tomu, že bitcoin je podle tržní kapitalizace nejhodnotnější kryptoměnou a zbytek trhu má tendenci sledovat jeho pohyby, slouží jako dobrý ukazatel kryptotrhu jako celku.

Co znamená adopce v oblasti kryptoměn?
Proč společnosti přijímají kryptoměny?

V roce 2021 cena bitcoinu prudce vzrostla a v listopadu dosáhla nového historického maxima, když dosáhla 68 000 dolarů. Tento nejnovější vrchol překonává předchozí maxima 60 000 USD z dubna a října i letní propad pod 30 000 USD v červenci. Odborníci doporučují začít s kryptoměnami pouze s 5 až 20 % portfolia, protože jsou stále považovány za spekulativní investici.

Jakou hodnotu bude mít BTC v roce 2030?
Jakou hodnotu bude mít bitcoin za 5 let?

Jakou hodnotu mohou mít bitcoiny v budoucnu? Není jasné kdy, ale mnoho odborníků se domnívá, že hodnota bitcoinu překročí 100 000 dolarů. Podle Kiany Danyalové, autorky knihy “Kryptoměna Investing for Dummies”, může historie bitcoinu napovědět, co přijde.

Podle Danyala došlo v průběhu roku 2011 k četným výrazným nárůstům ceny bitcoinu s následnými poklesy. “Předpokládám, že bitcoin bude krátkodobě zažívat volatilitu a dlouhodobě růst.”

Jakou hodnotu bude mít bitcoin v roce 2022?
Jakou hodnotu bude mít BTC v roce 2025?

Co znamená volatilita ceny bitcoinu pro investory?

Dalším důvodem, proč by investoři měli mít dlouhodobou perspektivu, je volatilita bitcoinu. Nebojte se krátkodobých výkyvů, pokud nakupujete s ohledem na dlouhodobý růstový potenciál. Největší věc, kterou můžete udělat, je nedívat se na své investice do kryptoměn nebo “nastavit a zapomenout”. Odborníci nám i nadále radí, abychom při pohybu ceny nahoru nebo dolů nekontrolovali zůstatek na účtu každý den.

Jakou hodnotu by mohl mít bitcoin za 20 let?
Kdo vlastní nejvíce bitcoinů?

Kryptografická budoucnost je zářivá

Můžeme se dohadovat, jakou hodnotu by kryptoměny mohly mít pro investory v blízké budoucnosti (a mnozí se dohadovat budou), ale faktem je, že se stále jedná o novou a spekulativní investici bez historie, na které by se dala založit očekávání. Bez ohledu na to, co říká nebo čemu věří kterýkoli odborník, nikdo to neví přesně. Proto je velmi důležité investovat jen tolik, kolik jste ochotni ztratit, a mít na kryptoměny dlouhodobý pohled.

Co byste měli vědět o budoucnosti kryptoměn
Kryptoměny: světlá kryptoměny budoucnosti

“Kdybyste se jednoho rána probudili a zjistili, že vyspělé země zakázaly kryptoměny a že ztratily svou hodnotu, byli byste v pořádku?” Podle Fredericka Stanilda ze společnosti Lifewater Wealth Management v Atlantě ve státě Georgia: “Nebylo by to na nic?”

Udržujte své investice v malém rozsahu a vyhněte se upřednostňování investic do kryptoměn před jinými finančními cíli, jako jsou penzijní fondy a splácení dluhů.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky