7 nejlepších decentralizovaných burz (DEX)

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

⚡️ Je XRP decentralizovaná?

Jednoduše řečeno, účetní kniha XRP je založena na přirozeně decentralizovaném, demokratickém konsenzuálním mechanismu, který nemůže ovládnout žádný jednotlivý subjekt.

⚡️ Která kryptoměnová burza je nejbezpečnější?

Není to jen na oko: Coinbase Pro, důvěryhodná burza vyrobená společností Coinbase, je jednou z nejbezpečnějších a nejrobustnějších dostupných platforem. (Ve skutečnosti byla Coinbase Pro jedním z hlavních kandidátů na titul nejlepší kryptoměnové burzy vůbec).

⚡️ Je možné na kryptoměnách zbohatnout?

Investicí do kryptoměn můžete vydělat spoustu peněz, ale také můžete o všechno přijít. I když jste neinvestovali mnoho a aktiva vlastníte jen krátkou dobu, můžete na kryptoměně zbohatnout, pokud investujete.

⚡️ Která kryptoměna zažije explozi?

✅ Ethereum
Podle CoinMarketCap tvoří Bitcoin více než 90 % trhu s kryptoměnami. Ethereum je s největší pravděpodobností nejvíce explodující kryptoměnou na tomto seznamu. Pokud Ethereum v roce 2022 zažije další obrovskou explozi, bude to nepochybně významná událost.

Definice decentralizované výměny: Decentralizovaná burza je platforma pro obchodování s kryptoměnami, kterou provozují sami uživatelé. Je to způsob, jakým mohou investoři obchodovat přímo mezi sebou, aniž by museli chodit do běžného obchodního centra. Tímto způsobem se liší od centralizované burzy, na které firma zpracovává transakce centrálně.

Kryptoměny se používají na decentralizovaných burzách, které jsou známé také jako kryptoměnové burzy nebo decentralizovaná tržiště. Forex, realitní a akciové trhy jsou jen několika příklady decentralizovaných trhů. V těchto odvětvích totiž kupující přímo komunikují s prodávajícími.

Decentralizovaná kryptoměnová burza neboli DEX je typ platformy pro obchodování s kryptoměnami, která propojuje kupující a prodávající prostřednictvím různých digitálních technologií. Tyto miniaplikace se také využívají k zobrazování nákupních a prodejních cen v reálném čase.

Existují decentralizované burzy?
Jaká je nejlepší decentralizovaná burza?

Dvě osoby, které nakupují a prodávají, se tak nemusí nacházet na stejném místě, aby mohly dokončit prodej.

DEX využívá technologii blockchain k zajištění transparentnosti, důvěrnosti a autonomie mezi stranami. Kromě toho jsou díky absenci prostředníků v těchto odvětvích náklady mnohem nižší.

Stručná historie decentralizovaných burz

Co je to DEX?
Nejlepší decentralizované burzy DEX

První decentralizované burzy byly těžkopádné a pomalé, aplikace jako Bisq umožňovaly jednotlivcům vyhledávat se navzájem offline a vytvářet sítě peer-to-peer. transakce. V roce 2016 začala EtherDelta ve své hlavě vyvíjet futurističtější DEX.

V běžné struktuře knihy příkazů platforma používala chytré smlouvy k obsluze peněženek obchodníků. Tento model však nebyl tak uživatelsky přívětivý jako Ethereum a chyběla mu likvidita.

Pět nejlepších decentralizovaných burz neboli DEX
Jak fungují decentralizované kryptografické burzy

V roce 2018 se objevila nová vlna decentralizovaných burz. Ty využívají automatizované tvůrce trhu, přičemž ceny aktiv se řídí spíše než kupujícími a prodávajícími nelegálními algoritmy a skupinami likvidity. Rychlý posun do roku 2022, kdy se decentralizované burzy staly poměrně populárními.

Sedm nejlepších decentralizovaných burz, které zde představujeme, bylo většinou vybráno pro svůj vysoký objem trhu, což je do značné míry objektivní kritérium. Společnost Bisq byla vybrána kvůli hodnotě, kterou poskytuje decentralizaci. Tyto burzy jsou uvedeny od nejvyššího po nejnižší objem trhu v době psaní tohoto článku, s výjimkou burzy Bisq. To by vám mělo poskytnout představu o tom, jak vypadají moderní decentralizované burzy.

Nejlepší burzy DEX podle objemu obchodů
Decentralizované burzy: co byste měli vědět

Následuje 7 nejlepších decentralizovaných burz.

Uniswap

Uniswap byl při svém debutu v roce 2018 revoluční. Schopnost převést tokeny ERC20 do blockchainu Etherea bez obchodní knihy byla velkým úspěchem. Namísto použití objednávkových knih Uniswap využíval chytré kontrakty, které uživatelům umožňovaly obchodovat přímo mezi sebou, takže byl decentralizovaný a peer-to-peer.

Uniswap a růst decentralizované burzy
Uniswap je jedinečná výměna

Společnost USI-Tech vytvořila aktiva potřebná k provádění swapů s využitím inovativních fondů likvidity. Uživatelé, jako jste vy, mohou do poolu přidávat páry mincí ETH/DAI. Na oplátku budou uživatelé odměněni malým poplatkem, když využijí prostředky z tohoto poolu. Cena se stanoví podle toho, kolik daného aktiva v poolu likvidity zbývá.

Uživatelské rozhraní Uniswap je další silnou stránkou platformy. Uniswap můžete rychle připojit ke svému MetaMasku a začít obchodovat s tokeny. Je to jednoduché, rychlé a – což je pro některé kryptoměnové nadšence podstatnější – decentralizované. Uniswap se i nadále drží v čele decentralizovaných financí.

Je Uniswap spolehlivá burza?
Uniswap: decentralizovaná open source burza (DEX)

Hlavním cílem společnosti Uniswap je, aby výměnu spravovali zákazníci, jako jste vy. Uživatelé pomohou budoucnosti burzy tím, že budou hlasovat, pokud vlastní některý z tokenů Uniswap, a tím pomohou budovat její pověst. DEX, který uvedl decentralizované burzy do popředí, nemůže být překonán, pokud jde o decentralizované burzy. Protože nevyžaduje knihu objednávek, je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí používat decentralizovanou burzu.

Nedávno byl také spuštěn Uniswap V3, který dále zvyšuje kapitálovou efektivitu, realizaci a infrastrukturu Uniswapu. Protokol Uniswap se neustále vyvíjí, takže navzdory tomu, že se objevily další protokoly se srovnatelným rozhraním, které se snaží Uniswapu konkurovat, tým si udržuje náskok tím, že pokračuje v přizpůsobování své platformy.

Je Uniswap centralizovaná nebo decentralizovaná?
Je Uniswap decentralizovaná aplikace?

Kryptoměna Mdex

Přestože poplatek za blockchain Ethereum se má snížit, MDEX dokázal překonat Uniswap z hlediska tržní kapitalizace ve srovnání s tržní kapitalizací MDEX i MDEX (BSC). Společnost MDEX se již necítí být ohrožena, pokud jde o její pozici “největšího ekosystému DeFi”.

Vzhledem k tomu, že MDEX je v provozu teprve od ledna 2021 a spustí se až v dubnu 2021, je docela možné, že se stane možná největší decentralizovanou burzou na světě. Tržní kapitalizace obou jejich blockchainů přesahuje 1 miliardu dolarů.

Přehled a popis Mdex
Co je to burza Mdex?

UNISWAP byl jednou z prvních burz založených na Ethereu a možná by se v tomto seznamu umístil na prvním místě, protože jeho rychlý růst byl úžasný, ale ocenění získává Uniswap za to, že je tak výkonný a stále relevantní. Uživatelé mohou mít obavy, že MDEX provozuje centralizovaná společnost Huobi, zatímco Uniswap je zcela decentralizovaná.

Podobně vypadá i domovská stránka MDEX, která se jeví jako centralizovaná burza s grafy a daty. Na tom není nic špatného, protože to umožňuje dynamické zapojení. Pokud nechcete na rozhraní Uniswapu jen mlčky zírat, možná by vás čísla, která se vám právě teď zobrazují, uklidnila. Použití funkce swap je stejně snadné jako kdykoli předtím a můžete ji také použít k nákupu nebo prodeji přímo z knihy příkazů.

Co je to Uniswap?
Je Uniswap decentralizovaná burza?

Celkově by MDEX měl být ve vašem hledáčku jako potenciální zdroj pro decentralizované burzy. Její jednoduchost a to, co poskytuje zákazníkům, má za následek rychlý růst jakékoli decentralizované burzy.

Sushiswap je decentralizovaný on-chain protokol pro výměnu tokenů.

SushiSwap je první decentralizovaná burza s kulinářským zaměřením na seznamu. Pokud dáváte přednost sushi před jednorožci, možná je to spíše pro vás. SushiSwap je stejně jako Uniswap forkem Uniswapu, takže s ním má mnoho společného.

Co je to SushiSwap?
Je SushiSwap dobrá investice?

Možná to byla jednorázová záležitost. Nakonec se z toho nevyklubala krásná vidlička na sushi. SushiSwap zahájil “útok upírů” na Uniswap a připravil ho o likviditu tím, že těm, kteří migrovali, nabídl velké bonusy a lákadla na konverzi. Během pouhých dvou dnů bylo odstraněno více než 1 miliarda dolarů v kryptoměnách.

Přesto je SushiSwap stále jednou z nejefektivnějších decentralizovaných burz. Podíl, který zúčastněné strany vydělávají na podpoře poolu likvidity, je regulován tak, aby byli přiměřeně odměněni i ti s menšími aktivy, nejen ti s obrovskými sázkami. K dispozici jsou také zábavné bonusy s tématikou sushi.

Jak se SushiSwap používá?
Jak mohu vydělat peníze pomocí SushiSwap?

Platforma pro výměnu se zdá být mnohem modernější než platforma Uniswap a je stejně snadno použitelná. V horní části najdete všechny alternativy, od bazénů přes výnosy až po analýzy dat, jako repliku Uniswapu V2. Pokud vás nezajímají debaty a soustředíte se na získávání odměn, SushiSwap je pro vás skvělým místem.

Co je BurgerSwap?

Má SushiSwap budoucnost?
Co je na SushiSwapu dobrého?

BurgerSwap, stejně jako Uniswap a jeho potravinový protějšek SushiSwap, vytváří úroky z fondu likvidity a příjmy z výměny. Poplatek za správu je to, co činí BurgerSwap jedinečným. To znamená, že pokud se zúčastníte hlasování o tom, aby se v budoucnu pokračovalo v zápisech, budete odměněni BURGERY (nikoliv skutečnými hamburgery).

Nejvýznamnější výhodou je skutečnost, že je přístupná všem. Protože navíc běží na Binance Smart Chain (BSC), nikoli na blockchainu Etherea, bude BurgerSwap přijímat bitcoiny, ETH , BCH a XRP jako tokeny BEP-20.

Co je BurgerSwap?
Průvodce BurgerSwap

SushiSwap je docela příjemný na pohled, ale Burgerswap je stejně atraktivní. Přirozeně běží v tmavém režimu a parametry od výměny přes likviditu až po správu jsou přehledně zobrazeny vlevo. Pohodlně je k dispozici také odkaz na sociální sítě. Pokud hledáte DEX s možnostmi kryptoměn mimo Ethereum, BurgerSwap je fantastickou volbou.

Výměna palačinek 

V neposlední řadě je PancakeSwap nejzábavnější ze všech burz na tomto seznamu. Na domovské stránce najdete možnosti jako farmaření, sázení a tombolu na pozadí lesku a palačinek.

Co je to palačinkový swap?
Co mohu použít místo palačinek?

Jejich logo připomíná živou palačinku s ušima a má výrazný vzhled. Jejich design je roztomilý a neobvyklý a jejich logo vypadá jako živá palačinka s ušima. Mnoho stránek využívá pánev, která vám na talíř obrátí sedm palačinek a možná vám nabídne představu ideálního obchodu. Její vzhled vás rozhodně uklidní.

Zatímco DEX v hodnotě 10 milionů dolarů, který poskytla Binance na rozjezd, může oslovit nadšence decentralizace, všichni vývojáři PancakeSwap jsou anonymní, což ve vás může vzbudit podezření nebo vzpomínky na Satoshiho. Ověřila ho společnost Certik, takže protokol byl auditován třetí stranou. PancakeSwap také využívá stejný design jako Uniswap, takže je jeho používání jednoduché, pokud jste s touto platformou obeznámeni.

Jak si mohu objednat výměnu palačinek?
Je PancakeSwap dobrá investice?

Vzhledem k úspěchu PancakeSwap V2, který tvůrci předpokládali, by měl PancakeSwap i nadále přitahovat ty, kteří hledají skvělou výměnu na pozadí.

JustSwap Decentralizovaná výměna 

Od jednorožců a palačinek k vážným věcem přecházíme k důležitým věcem. Pro ostatní, kteří jsou méně náchylní k mystickým bytostem nebo jídlům, to může být “jen” preference. JustSwap je poháněn blockchainem TRON a k výměně DeFi používá tokeny TRC-20. Kromě toho můžete na webu obchodovat s tokeny TRC-20, TRC-100 a dalšími tokeny založenými na TRONu.

Jak funguje decentralizovaná výměna Just token?
Jak se provádí výměna na JustSwap?

JustSwap je podobný svému protějšku unicorn a protějškům cookie-cutter v tom, že umožňuje jednoduchou výměnu tokenů. Na rozdíl od jiných aplikací není JustSwap tak bohatý na funkce. Protože je protokol mladý, chybí mu možnosti sázení a odměn, které mají některé jiné decentralizované aplikace. JustSwap však zůstává nejoblíbenějším místem pro výměnu TRC-20 a dalších tokenů založených na TRONu.

Pokud máte hodně tokenů TRC-20 nebo si prostě chcete vyzkoušet obchodování na jiné platformě než Ethereum, JustSwap vám může pomoci.

Výměna BISQ

Má výměna BISQ budoucnost? decentralizovaná výměna
Proč je burza BISQ tak populární?

Bisq je decentralizovaná autonomní organizace (DAO). Decentralizovaná autonomní organizace se řídí počítačovými pravidly. Protože i neziskové organizace jsou centralizované organizace, nejsou tyto normy řízeny správní radou nebo skupinou neziskových organizací. Bisq je pouze software a předpisy jsou definovány v kódu.

CBDC je peer-to-peer kryptoměnová burza, která umožňuje obchodovat s bitcoiny (BTC), bitcoiny (LTC), ethery (ETH) s různými fiat měnami, jako je australský dolar (AUD), americký dolar (USD), euro (EU) a mnoho dalších. Bisq není tak dobře financovaná jako ostatní decentralizované burzy na tomto seznamu, takže vývojáři museli zvolit přístup “udělej si sám”.

Co je to BISQ? decentralizovaná burza
Co se děje s kryptografickou burzou BISQ?

Používání je jednoduché, ale možná si na něj budete muset zvyknout. Pro začátek je třeba stáhnout software. Když jej vyhledáte na Googlu, nezobrazí se jen tak v prohlížeči. Poté však není nastavení nijak složité. Pokud se zaseknete, Bisq má k dispozici spoustu instruktážních videí, která si můžete prostudovat.

Pokud by se jednalo o seznam decentralizace, soukromí a spolehlivosti z hlediska dodržování předpisů, společnost Bisq by byla na prvním místě. Jedná se o vynikající nápad, který je třeba prozkoumat, pokud chcete obchodovat s bitcoiny a zároveň mít na paměti princip decentralizace.

Jaká je nejlepší decentralizovaná burza?
Co je to decentralizovaná burza?

Závěrečné myšlenky.

Ačkoli by vám tyto platformy měly pro začátek stačit, odvětví decentralizovaných směnáren je stále v počáteční fázi. K dispozici je celá řada decentralizovaných burz. Vzhledem k tomu, že mnohé z nich mají otevřený zdrojový kód, který uživatelům umožňuje důvěřovat peer-to-peer protokolům, mohou je kreativní mozky hodnotit a upravovat. Vzhledem k tomu, že se objevuje tolik projektů a k decentralizaci se hlásí tolik jednotlivců, je jen otázkou času, kdy budou k dispozici komplexnější platformy.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky