5 nejlepších projektů a mincí DeFi ke koupi v březnu 2022

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

⚡️ Co je DeFi?

DeFi je termín související s kryptoměnami, který označuje decentralizované finance. Je to souhrnný výraz pro tu část kryptoměnového světa, která chce nahradit tradiční zprostředkovatele a mechanismy důvěry blockchainy.

⚡️ Proč Bitcoin není DeFi?

Bitcoin je druh peněz, které běží na vlastním blockchainu, podobně jako fiat měna. DeFi naproti tomu umožňuje půjčovat, půjčovat si a obchodovat s kryptoměnami, jako je Bitcoin, stejně jako to dělají banky.

⚡️ Existuje DeFi na platformě Ethereum?

Ethereum bylo prvním blockchainem, který uživatelům umožnil vytvářet chytré kontrakty, což je něco, co Bitcoin neuměl. Díky tomu Ethereum dosáhlo svého současného prvenství v oblasti DeFi.

⚡️ Jakou hodnotu má mince DeFi?

Tržní cena mince Defi je 0,539106 USD za DEFC. Historické maximum pro Defi Coin bylo 0,567323 USD, kterého dosáhla 11. ledna 2018. Aktuální nabídka mince Defi Coin v oběhu činí 0 DEFC.

⚡️ Je DeFi bezpečná?

S DeFi jste odkázáni sami na sebe. Ačkoli je blockchain uznávaný pro svou bezpečnost, není imunní vůči útokům. Výzkum společnosti Elliptic totiž předpovídá, že podvody a krádeže spojené s DeFi budou mít v příštím roce za následek ztráty ve výši více než 10 miliard dolarů, což je téměř o 600 % více než v loňském roce.

Čas umožňuje rozvoj, příležitosti a především změnu. Viděli jsme to u DVD přehrávačů, které byly vyměněny za streamovací aplikace, u knih, které byly nahrazeny tablety, a nyní u kryptoměn, které nahrazují běžné peníze. Kryptoměny právě teď hýbou finančním sektorem a odvětví blockchainu zažívá explozi. V důsledku toho se pro kryptoměnové nadšence otevírá mnoho perspektivních příležitostí.

Společnost DeFi vznikla v důsledku rostoucí poptávky po finančních alternativách. Decentralizované technologie tak vstoupí do nové oblasti finančních služeb nespolehlivým a transparentním způsobem. Očekávaná decentralizace technologie blockchain postaví finanční sektor na hlavu oproti tomu, na co jsme zvyklí u centralizovaných bank.

5 nejlepších projektů a mincí DeFi
Jaké mince DeFi je nyní nejlepší koupit?

Ať už patříte mezi kryptoměnové nadšence, nebo se s technologií blockchain teprve seznamujete, možná vás bude zajímat, co se o DeFi a jeho vlivu na budoucnost dozvíte. V tomto článku se podělíme o pět významných nových nejlepších defi nančních projektů, které způsobí revoluci ve financích v tradičním i globálním horizontu.

v roce 2022 je následujících 5 nejlepších defi krypto projektů/tokenů, které je třeba sledovat.

Nejlepším projektem De-Fi na blockchainu Avalanche je Colony Lab.

Nové defi projekty
Jaké jsou největší nové defi nitivní projekty?

Projekt Colony je na vrcholu našeho seznamu projektů DeFi. Project Colony je první komunitně orientovaný fond zaměřený na budoucnost. Nadace Avalanche Foundation již přislíbila podporu a peníze na tuto iniciativu, takže se jedná v podstatě o projekt Avalanche.

Jednoduše řečeno, Colony je soubor chytrých smluv, které tvoří páteř základních operací organizace. Tento projekt se týká také vlastnictví, struktury a autority online podniků.

Jaké jsou nejslibnější kryptografické projekty?
Jaké kryptoměny zažijí v roce 2022 boom?

Kde tedy začít? Pro začátek budete potřebovat žetony. Například koloniální aplikace fungují na sítích, které používají vlastní tokeny. Tyto tokeny jsou označeny ticker symboly používanými na obchodních platformách.

Po zakoupení tokenů je třeba je přesunout z peněženky podporované Colony do peněženky, kterou máte pod kontrolou. Mince budou sloužit k výměně peněz. Protože je však převod peněz zpoplatněn, měli byste si vybrat síť s nejnižší sazbou. Také si dvakrát zkontrolujte, kterou síť používáte, protože u každé sítě je transakční poplatek.

Jakou kryptoměnu koupit v roce 2022?
Recenze projektů DeFi

Nejoblíbenějším typem služeb dostupných online je decentralizovaná burza (DEX), kterou můžete najít zadáním hesla “Decentralized Exchanges” nebo podobných výrazů do Googlu. Můžete také poskytovat likviditu výměnou za úrok nebo půjčovat finanční prostředky a účtovat si úrok. Možnosti jsou nekonečné. Teď už stačí jen připojit peněženku a můžete začít.

Protokol Aave je projekt s otevřeným zdrojovým kódem, jehož cílem je poskytnout co nejlepší uživatelské prostředí a zároveň funkce zabezpečení, ochrany soukromí a dodržování předpisů. Protokol Aave je decentralizovaná finanční platforma s protokolem likvidity, která uživatelům umožňuje půjčovat a vypůjčovat si digitální aktiva.

Nejlepší DeFi mince, které si koupit v roce 2022
Nejlepší mince DeFi ke koupi v roce 2022

Protokol Aave byl vytvořen s cílem

Funkce

Token Colony CLY podporuje síť Colony, což je komunitou řízený benzinový pedál pro ekosystém Avalanche. Záměrem této iniciativy je poskytovat financování projektů založených na Avalanche v rané fázi. Poskytne také likviditu stávajícím systémům Avalanche DeFi. Součástí této transakce je získání mincí AVAX (AVAX) a budoucích podsíťových mincí.

Cílem je spustit primární nabídku mincí (ICO) za účelem financování. Společnost plánuje spolupracovat s Avalanche a může sdílet proud transakcí, aby vytvořila podmínky pro financování projektů na této platformě. Hlavním prodejním argumentem tohoto projektu je, že je řízen komunitou.

Co je to kolonie kryptoměn?
Jak mohu investovat do Colony kryptoměna?

Zahrnuje také regulovaný rámec, který investorům umožní poznat ekosystém Avalanche, což v důsledku jejich zvědavosti pomůže zvýšit jeho tržní kapitalizaci. Projekt má od počátku zavedenou komunitu. Ta bude spolupracovat s dalšími klíčovými hráči v ekosystému i s Avalanche.

Stojí za zmínku, že ekosystém Avalanche je určen pro podporu DeFi. Iniciativa Colony pomůže realizovat cíl Avalanche prostřednictvím plně decentralizované burzy a demokratizovaného finančního systému. Jedním z důvodů je, že Colony nabízí pevnou infrastrukturu pro nové decentralizované aplikace v síti Avalanche.

Jak koupit koloniální krypto?
Co je Colony Io?

Úspěch společnosti Colony závisí na marketingu, dynamice, technických znalostech a sítích. Kromě toho společnost Colony zajišťuje správné využití a zhodnocení svých investic pomocí airdropů, stohování odměn a mechanismu zpětného odkupu.

Obchodní model byl upraven. Nyní existují dvě složky, které jdou ruku v ruce. První z nich je přístup k obchodům v rané fázi, ke kterým měly dříve přístup pouze instituce a jejich investoři. Komplexní investiční proces projektu bude provádět základní tým, který zahrnuje profesionály v oblasti kryptoměn. Díky tomu budou mít tito odborníci na kapitál lepší přehled o projektech. Druhou složkou je vylepšený způsob získávání výplat.

Jak získat token kolonie?
Jak získám žeton kolonie?

Síť investičních firem v Colony zvýší efektivitu financování prostřednictvím výuky vývojářů na trhu Avalanche Protocol. Výsledkem je, že jakmile projekt dokončí první fázi, nebude se muset starat o získávání peněz; místo toho se může soustředit výhradně na vývoj.

Druhým pilířem je DAO (Decentralizovaná autonomní organizace). Jejím hlavním cílem je zvýšit likviditu v ekosystému Avalanche a využít sázky ke zlepšení bezpečnosti sítě. Tato složka má také shromažďovat rostoucí aktiva DeFi Avalanche se specializovaným indexem.

Co je to colony crypto?
Co je Colonilab?

Celkově Colony kombinuje DeFi a konvenční financování, aby prostřednictvím své komunity vytvořila hodnotu v síti Avalanche. Prvotní indexová nabídka (IDO) je plánována na čtvrté čtvrtletí roku 2022.

Zakladatel společnosti Cryptominati Capital, soukromý investor Mark Karpeles, se spojil se společností Colony Lab jako firemní partner. Na Twitteru napsali následující: “Colony Lab poskytuje financování a likviditu ekosystému The Avalanche, který mění pravidla hry.”

protokol likvidity pro decentralizovanou finanční platformu Aave.

Co je to Aave DeFi?
Je společnost Aave dobrou investicí?

Projekt XIAVE je další decentralizovaný finanční systém, kde si uživatelé mohou půjčovat a půjčovat různé kryptoměny. Prostřednictvím chytrých smluv platforma umožňuje lidem zapojit se do vzájemného půjčování prostřednictvím kryptopoolu. Lidé chtějí půjčovat kryptoměny, aby získali úrok, nebo si půjčují peníze výměnou za úroky.

Aave je poháněn blockchainem Ethereum. Uživatelé se při provádění transakcí spoléhají na řadu algoritmů a síť počítačů se systémem Aave, protože veškerá aktiva spravují inteligentní smlouvy. Své peníze už nemusíte svěřovat do rukou velkých bank nebo finančních institucí, nyní si je můžete ponechat sami!

K čemu slouží token Aave?
Čím je společnost Aave výjimečná?

Funkce

Cílem společnosti Aave je zpřístupnit jednoduché finanční služby, což znamená, že si můžete půjčovat a půjčovat bez pomoci bank, zprostředkovatelů nebo prostředníků. Stručně řečeno, investujete do technologií a zároveň ovlivňujete jejich vývoj.

V současné době je k dispozici 26 různých kryptoměn pro vklady a 25 z nich je možné si vypůjčit. Nejoblíbenějšími aktivy na Aave jsou ETH, LINK a LEND. Seznam všech dostupných aktiv a jejich úrokových sazeb najdete zde.

Výpůjční a zápůjční sazby jednotlivých kryptoměn si můžete prohlédnout na webových stránkách Aave. Společnost Aave používá algoritmus, který generuje aktuální sazby na základě míry využití, jak ukazuje příklad výše. Pokud například v poolu nezbývá mnoho kryptoměn, budou úrokové sazby vyšší, aby se mohlo připojit více lidí. Naopak pokud je ho nadbytek, budou sazby nižší, aby stimulovaly větší aktivitu.

Jak se s AAVE vydělávají peníze?
Je společnost Aave v roce 2022 dobrou investicí?

Společnost Aave nabízí dva různé tokeny DeFi: AAVE a AAVL. Prvním je AAVE, což je token pro správu protokolu společnosti. Akcie společnosti Aave si můžete koupit nákupem tokenů AAVE, které fungují podobně jako akcie firmy. Tímto způsobem můžete hlasovat o změnách, které by mohly změnit směřování protokolu.

Druhým tokenem Aave je AToken, což jsou úrokové tokeny, které se poskytují věřitelům za účelem získání úroků z vkladů. Úrok je okamžitě připsán do vaší peněženky a tokeny jsou vázány na hodnotu podkladového aktiva, které jste vložili, v poměru 1:1.

Okamžitý úvěr je jednou z nejoblíbenějších půjček na Aave, kterou můžete využít možností arbitráže ve světě kryptoměn. Bleskové půjčky nevyžadují žádné zajištění. Peníze musíte vrátit ve stejné transakci, obvykle během několika sekund.

Kdo stojí za společností Aave?
Kdo používá Aave kryptoměna?

Pokud platba nebude dokončena v rámci téže transakce, bude stornována. V oběhu je pouze 16 milionů tokenů s protokolem Aave. Rezervní smlouva ekosystému DeFi obsahuje tři miliony těchto tokenů pro účely tvorby programu.

Další vlastností protokolu Aave je stohovatelnost, což je bezpečnostní modul, do kterého můžete ukládat tokeny Aave jako pojistku proti nástrahám trhu. Pokud by například jeden z nejoblíbenějších stackcoinů na Aave ztratil svou dolarovou vazbu, můžete ke kompenzaci ztráty využít až 30 % bezpečnostního modulu.

Od debutu Aave v roce 2020 si na této platformě můžete půjčovat a půjčovat skutečné peníze.

Je možné těžit Aave?
Co je Aave? Uvnitř výpůjčního protokolu DeFi

Fantom : Společnost využívá blockchain jako způsob vytváření, vlastnictví, obchodování a správy digitálních aktiv. Příkladem této technologie jsou decentralizované aplikace a chytré smlouvy.

Etherium bylo první kryptoměnou, která podporovala chytré smlouvy. Kvůli přetížení a vysokým transakčním nákladům však měla v posledních letech potíže. V důsledku toho se objevilo několik alternativ, které umožňují rychlejší zpracování transakcí při nižších nákladech.

Další možností je Fantom, open-source platforma pro chytré smlouvy pro dApps a digitální aktiva. Na této platformě je zjednodušen proces půjčování, půjčování a obchodování se syntetickými aktivy. Stačí se přihlásit do digitální peněženky, vložit tokeny a začít vydělávat.

Je Fantom dobrá investice?
Fantom se stává třetím největším protokolem DeFi

Funkce

Fantom získává na popularitě, protože poskytuje životaschopnou odpověď na trilema blockchainu. Usiluje o rovnováhu mezi bezpečností, stabilitou a decentralizací, která je udržitelná. Platforma je rychlá, protože využívá speciální mechanismus konsensu zvaný Lachesis. Transakce jsou tak v důsledku toho extrémně rychlé. Jako blockchain s podporou chytrých kontraktů je Fantom také vysoce univerzální.

Rychlé zpracování transakcí společností Fantom zajišťuje, že transakce jsou zpracovány během jedné až dvou sekund. Dokáže zpracovat tisíce transakcí za sekundu, přičemž náklady na každou transakci jsou mimořádně nízké. Není divu, že počet transakcí na platformě Fantom vzrostl v květnu na více než tři miliony.

Má Fantom kryptografickou budoucnost?
Co dělá Fantom kryptoměna?

Fantom je decentralizovaný finanční protokol (De-Fi), který nevyžaduje žádný řídicí orgán. Jeho infrastruktura je propojena prostřednictvím konsenzuální metody POS aBFT (Asynchronous Byzantine Fault Tolerance). Díky tomu může zajistit, že celá síť zůstane efektivní.

Konsenzuální mechanismus systému Fantom aBFT ověřuje data a transakce v celé síti. V důsledku toho může dojít k dohodě důvěryhodným a transparentním způsobem. Dosažení konsensu je základním požadavkem každé decentralizované aplikace.

Jakou hodnotu bude mít Fantom?
Je společnost Fantom podhodnocená?

Fantomy jsou pro platby výhodné, protože mají velkou šířku pásma a rychlost. Jsou také skvělé pro správu a řízení sítě. To znamená, že pokud vlastníte tokeny v síti FTM, můžete pomocí správy sítě hlasovat o nápadech na zlepšení, navrhovat změny a vynášet soudy. Váš vliv bude záviset na tom, kolik FTM vlastníte.

Fantom je ideální pro sázení odměn. Můžete zde získat minimální roční procentní sazbu nákladů (RPSN) 3,79 % až maximální 11,59 %. Roční procentní sazba je závislá na celkové době fixace a výši vkladu FTM.

Má Fantom budoucnost?
Je Fantom decentralizovaný?

Fantom je další kryptoměna, která byla vyvinuta na základě protokolu EOS. Nabízí soukromé i veřejné transakce, které jsou užitečné pro jednotlivce, kteří chtějí udržet svou identitu skrytou. Stejně jako jiné měny, například Stellar, ji lze použít i k nákupu síťových poplatků a placení validátorů. Fantom lze využít také k placení transakčních poplatků a účtování poplatků za služby ostatním uživatelům.

Vestavěný DeFi stack společnosti Fantom umožňuje uživatelům vytvářet fUSB s tokeny FTM. fUSB je vlastní Stablecoin společnosti Fantom, který je vázán na americký dolar v poměru 1:1. Lze jej použít k obchodování, půjčování a půjčování 176 různých kryptoměn a syntetických aktiv, jako jsou fETH a fBTC.

Fantom se stává třetím největším DeFi protokolem
Co je Fantom? Rychlý blockchain překonává Ethereum

Cena společnosti Fantom se za poslední týden zvýšila o více než 9 % a její tržní kapitalizace k 17. listopadu 2021 činila zhruba 2,03 miliardy dolarů. Její denní objem obchodů na burzách v té době činil přibližně 748 milionů USD.

Nejoblíbenější decentralizovanou sítí je PancakeSwap.

Další novou decentralizovanou finanční technologií je PancakeSwap. Tento projekt DeFi vznikl teprve v loňském roce a je postaven na Binance Smart Chain, což je tvůrce trhu s kryptoměnami typu machine-to-machine. PancakeSwap, stejně jako Aave, poskytuje obchodní likviditu jako službu.

Co je to DeFi? Budoucnost obchodování s kryptoměnami
PancakeSwap: klenot DeFi

Na decentralizované burze PancakeSwap (DEX) vsadili uživatelé do konce října více než 5 miliard dolarů. PancakeSwap je výhodná nabídka ve srovnání s konkurenty, jako je Uniswap, jehož tržní hodnota činí pouhé 4 miliardy dolarů.

Funkce

PancakeSwap je skvělou volbou pro majitele kryptoměn z následujících důvodů. PancakeSwap využívá platformu Binance Chain BEP-2, kterou vyvinula společnost Binance, největší kryptoměnová burza na světě s denním objemem transakcí 27 miliard dolarů. Za druhé, CertiK, významná firma zabývající se zabezpečením inteligentních kontraktů, ověřila inteligentní kontrakty PancakeSwap.

3 funkce PancakeSwap, které vám pomohou začít s DeFi
První projekt DeFi na Binance: PancakeSwap

PancakeSwap je decentralizovaná směnárna kryptoměn, která uživatelům umožňuje směňovat, ukládat a obchodovat s kryptoměnami. PancakeSwap se při vypořádání ani obchodování nespoléhá na třetí strany a umožňuje vám ponechat si své tokeny. Přestože je burza PancakeSwap poháněna společností Binance, není jí řízena ani kontrolována. Služba je zcela srovnatelná se službami Uniswap a Sushiswap, ale s několika významnými rozdíly.

PancakeSwap je jednou z nejoblíbenějších decentralizovaných burz, které jsou dnes k dispozici. Jen za měsíc říjen platforma zpracovala objem obchodů přesahující 12 miliard dolarů. To je více než všechny ostatní decentralizované burzy dohromady!

PancakeSwap se stává prvním projektem DeFi
Co je PancakeSwap?

PancakeSwap je určen pro tokeny BEP-20, které fungují na Binance Smart Chain. K převodu tokenů z jiných platforem však můžete využít Binance Bridge. Můžete je “zabalit” jako tokeny BEP-20 a po jejich “zabalení” je použít na PancakeSwap DEX.

První odměnou, kterou získáte po vložení žetonů LP do fondu likvidity, je NOMMIA. Nyní můžete dávat tokeny CAKE za účelem získání SYRUPů. SYRUPy můžete použít k získání VÍCE funkcí, jako jsou kontrolní tokeny nebo losy s

K používání služby PancakeSwap budete potřebovat peněženku s kryptoměnami. S decentralizovanou pojišťovací platformou jsou kompatibilní peněženky Math Wallet, Trust Wallet, Binance Chain Wallet a dokonce i MetaMask. MetaMask je sice ethereová peněženka, kterou lze používat s Binance Smart Chain, ale lze ji nakonfigurovat i s pomocí Binance Smart Chain.

Graf znázorňuje budoucnost decentralizovaných rozhraní API.

Může Graph představovat budoucnost prostoru DeFi?
Kompletní průvodce prohlížením grafů

Graf (GRT) je decentralizovaný protokol pro dotazování a indexování dat z blockchainů. Zlepšuje přístup k informacím stejným způsobem, jakým Google indexuje informace na internetu. The Graph také indexuje data z blockchainů, jako jsou Ethereum a Filecoin, podobně jako to dělá Google s internetem.

Graf dříve indexoval pouze Ethereum. Společnost NEAR blockchain, která jej testovala, odhalila, že nyní může indexovat i blockchainy, které nejsou kompatibilní s blockchainem Ethereum.

Čím se Graph Crypto zabývá?
Jakou hodnotu bude mít Graph kryptoměna?

Funkce

Graf organizuje data do dílčích grafů, které jsou známé jako otevřené API. Graph QI API umožňuje vývojářům jednoduše vyhledávat a získávat data prostřednictvím Graph QI API. Protože poskytuje požadované informace aplikacím DEX, jako je DEX, aby správně fungovaly, umožňuje jim rychlý přístup k datům.

Po získání grantu od nadace The Graph Foundation pro firmu StreamingFast, která se zabývá blockchainovými daty, mohl tento protokol podporovat i blockchainy, které nepatří do rodiny Ethereum. Vývojáři využívají The Graph k přístupu k datům, jako jsou ceny a informace o uživatelích. Od listopadu 2021 je protokol funkční v 25 různých blockchainových sítích. Od té doby společnost StreamingFast přispěla k vývoji The Graph několika cennými příspěvky.

Je Graph DeFi? nejlepší defi projekty
Je Graph kryptoměna dobrý?

Graf má dva typy uzlů: plné uzly a indexovací uzly. V indexovacích uzlech běží software GraphQL, který pomáhá udržovat síť organizovanou, zatímco plné uzly jsou hostiteli a poskytují síti data. Síť v současné době běží na třech testovacích sítích: mainnet, ropsten a kovan.

Obliba Fintech nadále roste, aktuální tržní cena je 0,65 USD při 24hodinovém objemu obchodů 136 511 855 USD. Očekává se, že do roku 2026 vzrostou tržby o 212,52 %.

Závěr: přehled nejzajímavějších projektů DeFi, které je třeba sledovat

DeFi & Future.

Možná se ptáte: “Jaká je budoucnost DeFi?” Díky miliardářům a investorům, jako je Mark Cuban, je DeFi právě teď v kurzu. V důsledku toho činil měsíční objem v květnu 2021 173 miliard dolarů, což je nárůst oproti 39,5 milionu dolarů v lednu 2019.

Používání decentralizované sítě namísto tradičního poskytovatele připojení k internetu má několik výhod, mimo jiné to, že odpadají prostředníci a zprostředkovatelé. Je také považována za jeden z nejlepších peněžních nástrojů v zemích, kde jsou finanční systémy špatné, a kdokoli s počítačem může díky dApps efektivně spravovat své finanční prostředky.

Nejlepší DeFi mince ke koupi
Která kryptoměna exploduje?

Přesto se zatím nestala populární. Je možné, že většina jednotlivců o těchto platformách neví, protože k nim nemá tradiční přístup. Kromě toho tradiční finanční systém, včetně podniků a finančních úřadů, stále váhá se začleněním nových technologií. Každý projekt, který chce být součástí budoucnosti, se musí naučit, jak v tomto prostředí fungovat.

Jak se vydělávají peníze s DeFi?
Jaké jsou nejlepší mince DeFi pro rok 2022?

Tyto platformy bychom ještě neměli zavrhovat, i když se ještě plně nevyvinuly v bezpečnou síť. Stále se potýká se stejnými překážkami, s jakými se potýkalo kryptografické prostředí ve svých počátcích.

Co bude s DeFi dál?
Má DeFi budoucnost?

Pokud používáte decentralizované finanční aplikace, můžete mít nad svými kryptoaktivy úplnou kontrolu a vlastnit je. Tyto aplikace vám také umožňují komunikovat s finančním systémem jako se sítí peer-to-peer. Projekty DeFi jsou stále populárnější, protože fungují nad blockchainovými sítěmi, jako je Ethereum.

Abychom zúžili seznam projektů DeFi na pět, prošli jsme trh a vyřadili všechny, které nesplňovaly naše kritéria. Mezi tyto subjekty patří komunitně řízené protokoly, platformy pro sdílení likvidity a zprostředkovatelé z odvětví. Věříme, že tyto iniciativy účinně otřesou tradičním financováním, ale při investování do jakéhokoli projektu DeFi byste měli být obezřetní.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky