Nový krok společnosti Fidelity: sázka na ETF Ethereum

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Finanční titán Fidelity Investments provedl významné úpravy ve své žádosti o vytvoření spotového etherového fondu obchodovaného na burze (ETF) a zahrnul do ní specifické klauzule, které umožňují sázení digitální měny ether. Tato strategická aktualizace byla objasněna v podrobné změně původní žádosti firmy z 18. března. Společnost Fidelity nastínila svou potenciální strategii a uvedla:

“Jako protihodnotu za jakoukoli sázkovou činnost, do které se fond může zapojit, by fond obdržel určité síťové odměny v podobě tokenů ether, které mohou být považovány za příjem fondu jako kompenzace za poskytnuté služby”.

Tato změna jasně naznačuje záměr společnosti podílet se na sázkových operacích, při nichž očekává zisk síťových odměn ve formě etherových tokenů. Tyto odměny by mohly být potenciálně uznány jako příjem Fondu a sloužit jako odměna za poskytnuté sázkové služby.

Jeden z předních subjektů v této oblasti, společnost Lido, v současné době dohlíží na sázkové operace pro ether v hodnotě přibližně 35 miliard USD, což poukazuje na značný rozsah sázkových aktivit v rámci sítě Ethereum.

Po lednovém schválení svého spotového bitcoinového ETF společnost Fidelity úspěšně nashromáždila úctyhodných 132 570 bitcoinů, což znamená hodnotu aktiv přesahující 9 miliard USD, a vstoupila tak poprvé do sféry spotových kryptoměnových produktů obchodovaných na burze.

Staking zahrnuje aktivní zapojení do ověřování transakcí v blockchainu, který funguje na mechanismu proof-of-stake (PoS). Účastníci, neboli “stakeři”, za odměnu odevzdávají své kryptoměnové podíly na podporu bezpečnosti a provozu sítě.

Vzhledem k postavení společnosti Fidelity jako finančního giganta s mnohamiliardovými investicemi má její vstup do etherového stakingu potenciál významně ovlivnit dynamiku ekosystému Ethereum a případně změnit jeho provozní a ekonomické prostředí.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky