Vyhledávání na Googlu exploduje, když Solana překoná 200 dolarů

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Solana (SOL) se výrazně zapsala mezi nejdiskutovanější digitální aktiva v druhé polovině roku 2023 na dynamickém trhu s kryptoměnami. Tato kryptoměna zažila pozoruhodný vzestup své hodnoty, který začal na skromných 20 dolarech, když se blížil konec září, a následně se vyšplhal na pozoruhodných 120 dolarů v době, kdy koncem prosince probíhaly oslavy konce roku.

Tento exponenciální nárůst nejenže upoutal pozornost nadšenců na trhu, ale také podtrhl solidní životaschopnost Solany, i když čelila určitým provozním problémům. Ty se projevily, když síť zaznamenala značnou míru přetížení, což vedlo ke zpoždění v komunikaci přenášené mezi jejími uzly, které občas dosahovalo až 40 sekund.

Přesto to nezabránilo postupnému rozvoji tokenu. Když jsme se odvážili vstoupit do prvních měsíců roku 2024, Solana vytrvale pokračovala ve své vzestupné trajektorii. A to i přesto, že v polovině ledna zažila dočasný útlum – pokles, který postihl širší kryptoměnovou scénu poté, co devět spotových fondů obchodovaných na burze (ETF) Bitcoin (BTC) dostalo zelenou – a dokázala se nejen zotavit, ale také dosáhnout nových výšin, přičemž v polovině března její hodnota působivě překonala hranici 200 USD.

Solana se dostala na vrchol celosvětového zájmu o vyhledávání

Současně s růstem ceny vzrostla i popularita Solany mezi širokou veřejností. Důkazy z Google (NASDAQ: GOOGL) Trends naznačují, že globální zájem o SOL se vyšplhal na nebývalý zenit, přičemž analytika vyhledávače vykázala v globálním měřítku perfektní skóre 100 a zejména v několika regionech dosáhla tohoto vrcholu vůbec poprvé.

Data získaná z Google Trends ukazují, že popularita Solany prudce vzrostla ve dvou klíčových obdobích: na začátku nového roku a v prvních březnových dnech. Každé z těchto období zvýšené popularity se shoduje s výrazným vzestupem ceny kryptoměny. Nejvýraznější nárůst zájmu o vyhledávání byl zaznamenán počínaje 17. únorem a vyvrcholil 17. března, kdy dosáhl nejvyšší hodnoty 100 bodů.

Pokud se zamyslíme nad historickými údaji, rekordní zájem o vyhledávání předtím byl stanoven zhruba o tři roky dříve, v září 2021, kdy dosáhl působivých 84 bodů.

Analytika technologického gigantu navíc ukazuje zajímavé geografické rozložení zájmu: V čele seznamu zemí s největším zájmem o SOL je Malta, pozoruhodný zájem o token projevují také Španělsko, Mauricius, Gruzie a Čínská lidová republika.

Je však zajímavé, že zatímco Solana láme rekordy v celosvětovém měřítku, její přítomnost v americkém povědomí zůstává relativně skromná, přičemž skóre v Google Trends se pohybuje kolem 18 bodů.

Graf ceny Solany

Nedávný nárůst popularity Solany dobře podporují její výkonnostní metriky. Za posledních 52 týdnů se hodnota tokenu vyšplhala o mimořádných 822,27 % a údaje od začátku roku (YTD) odrážejí robustní 98,49% nárůst v zeleném.

Stejně působivá je i výkonnost tokenu v bezprostřednějších časových rámcích. Za poslední měsíc Solana vzrostla o 88,86 % a za poslední týden se může pochlubit nárůstem o 40,30 %. Jen za posledních 24 hodin došlo k dalšímu 7,64% nárůstu jeho hodnoty, čímž se jeho cena v době zpracování zprávy vyšplhala na 208,01 USD.

Vytrvalý a zdánlivě neúprosný růstový trend, který si Solana udržuje od konce září 2023, poukazuje na silnou náladu na trhu v její prospěch. Naznačuje, že kryptoměna nejenže usiluje o opětovné dosažení, ale je také na pravděpodobné cestě k zastínění svého předchozího historického maxima (ATH) ve výši přibližně 260 USD, kterého původně dosáhla v listopadu 2021.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky