Prodej NFT ve 2. čtvrtletí klesl o 44 %, protože memecoiny přitahují pozornost trhu

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Navzdory širokému poklesu trhu zaznamenaly memecoiny s tématikou PolitiFi a zvířat ve druhém čtvrtletí velké zisky. K tomuto nárůstu došlo i přesto, že prodej nefungujících tokenů (NFT) zaznamenal prudký pokles.

Podle Henrika Anderssona, investičního ředitele společnosti Apollo Crypto, přispěl tento příliv v kombinaci s obecným poklesem kryptotrhu ke 44% poklesu prodeje NFT ve druhém čtvrtletí. Údaje společnosti CryptoSlam odhalují, že prodeje NFT prudce klesly ze 4,14 miliardy dolarů v 1. čtvrtletí na 2,32 miliardy dolarů ve 2. čtvrtletí.

Henrik Andersson komentuje pokles prodejů NFT ve 2. čtvrtletí.

Výzvy na trhu

“Druhé čtvrtletí bylo náročné, Bitcoin klesl o 15 % a mnoho altcoinů si vedlo ještě hůře,” uvedl Andersson pro Cointelegraph. Poznamenal také, že memecoiny pravděpodobně přebírají část pozornosti trhu, která by jinak mohla připadnout NFT.

Zatímco prodeje NFT se zpomalily, memecoinům se nadále daří, přičemž jen za posledních 24 hodin se podle CoinGecko zobchodovalo 3,4 miliardy dolarů. Tento trend podpořil nárůst memecoinů PolitiFi spojených s americkými prezidentskými volbami a nové tokeny celebrit na Ethereu a Solanu. Významné memecoiny jako MAGA (TRUMP) a Pepe zaznamenaly ve druhém čtvrtletí nárůst cen.

Vývoj v oblasti ordinálů založených na Bitcoinu by také mohl v nadcházejících měsících odvést pozornost od tradičních NFT, poznamenal Andersson. Aktivita na Ordinalech a Runách však v poslední době poklesla, přičemž transakce na Runách se oproti červnovému vrcholu snížily o 88 %.

Za poslední týden přispěly nápisy Ordinals a Runes na poplatcích těžařům méně než 2 Bitcoiny (BTC) denně.

Naděje na oživení NFT

NFT v posledním čtvrtletí roku 2023 přece jen zaznamenaly menší oživení a jejich prodeje přesáhly 3 miliardy dolarů. USD v prosinci 2023, což je nejvyšší hodnota od června 2022, kdy začaly NFT v létě klesat.

Hlavní kolekce NFT, jako jsou CryptoPunks a Bored Ape Yacht Club, si podle údajů společnosti CoinGecko stále drží značné tržní kapitalizace ve výši 994,9 milionu USD, respektive 345,9 milionu USD.

Obnovení prodejů NFT na konci roku 2023.

Největší projekty Ordinals, NodeMonkes a Bitcoin Puppets, mají tržní kapitalizaci 121,1 milionu USD a 94,2 milionu USD.

Navzdory nedávným problémům existuje naděje, že by NFT mohly ve druhé polovině roku 2024 zaznamenat oživení.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky