Mt. Gox začíná splácet: Co čeká trh s kryptoměnami?

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Mt. Gox, kryptoměnová burza, která se v roce 2014 zhroutila kvůli masivnímu hackerskému útoku, začíná na začátku července splácet závazky vůči věřitelům. Tyto splátky v celkové výši přibližně 9 miliard dolarů budou probíhat v Bitcoinech (BTC), Bitcoinech Cash (BCH) a v hotovosti.

Historické souvislosti

Společnost Mt. Gox kdysi zpracovávala více než 70 % všech transakcí s bitcoiny, ale v roce 2014 vyhlásila bankrot poté, co přišla o 850 000 BTC. Incident odhalil významné bezpečnostní nedostatky na trhu s kryptoměnami, což vedlo k rozsáhlým soudním řízením a snahám o obnovu.

Obavy trhu

Analytici se obávají, že náhlý příliv BTC na trh by mohl vést k výprodeji a způsobit zvýšenou volatilitu. Někteří se však domnívají, že trh s touto událostí již počítá, což může její dopad snížit. Mnoho věřitelů se může rozhodnout držet své BTC v očekávání budoucího růstu ceny.

Reakce odvětví

Alex Thorn, vedoucí výzkumu ve společnosti Galaxy Digital, diskutoval o potenciálním dopadu na trh na Twitteru, čímž vyvolal diskusi o budoucí stabilitě ceny Bitcoinu.

Co se stane s bitcoinem v červenci?

Mark Cullen předpovídá, že Bitcoin bude v červenci pokračovat v poklesu a možná klesne až na 57 000 dolarů kvůli fondu likvidity, který působí jako magnet pro kurz kryptoměny.

Obchodník Doctor Profit s Cullenovou prognózou souhlasí, ale domnívá se, že BTC se blíží lokálnímu minimu a brzy dosáhne nového historického maxima. Doporučuje využít současného propadu k nákupu dalších bitcoinů.

Vliv výplat na cenu bitcoinu

Po oznámení správce burzy Mt. Gox o zahájení výplaty kompenzací se Bitcoin propadl o 3 % a klesl pod 58 000 USD, než se vrátil nad 61 000 USD.

Cena bitcoinu-částky-po-odpuštění-Mt.-Goxi

Širší důsledky

Zahájení splátek ze strany burzy Mt. Gox je významnou událostí ve světě kryptoměn, která řeší jednu z největších finančních krizí v historii kryptoměn. Ovlivní budoucí regulační a bezpečnostní opatření a prověří vyspělost a stabilitu trhu.

Se zahájením splácení bude kryptografická komunita pozorně sledovat reakce trhu a kroky nově odškodněných věřitelů. Poučení z této epizody bude mít zásadní význam pro budoucí vývoj trhu s kryptoměnami.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky