Cena bitcoinu klesá pod 62 500 dolarů uprostřed tržních turbulencí

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Cena bitcoinu klesla pod 62 500 dolarů. Jedná se o jeden z největších propadů hodnoty digitální měny v tomto roce. V tuto chvíli má Bitcoin hodnotu přibližně 62 490 USD. Tento pokles ceny přišel po šesti dnech, kdy v USA více lidí prodávalo ETF Bitcoin, než nakupovalo. Lidé si také nejsou jisti, co se stane s měnovou politikou, protože za poslední týden se cena Bitcoinu snížila o 6 %.

Ethereum, druhá největší digitální měna, za poslední týden také ztratilo 6 % své hodnoty. Na začátku měsíce se jeho cena blížila 4 000 USD, ale nyní klesla na 3 360 USD.

Federální rezervní systém se rozhodl nezměnit hlavní úrokovou sazbu.

V letošním roce ji plánuje snížit pouze jednou. To je méně než třikrát, jak se domnívali dříve. Ceny nerostou tak rychle jako dříve, ale stále jsou vyšší než 2% cíl, který má Fed. Když úrokové sazby zůstanou vysoké, lidé možná nebudou chtít investovat do rizikových věcí, jako jsou digitální měny.

Širší trh kryptoměn také zažívá pokles.

Celková hodnota všech digitálních měn se za poslední den snížila o 3,5 % a nyní činí 2,39 bilionu dolarů. Výrazný pokles hodnoty zaznamenaly mimo jiné BNB, Solana a XRP, které za poslední týden ztratily 6,6 %, 16 % a 4 %.

Trh s kryptoměnami klesá

Hodnotu ztratila také digitální měna TON ze systému Telegram. Ze své nejvyšší ceny 8,25 USD na začátku měsíce se propadla o 13 %.

Ani zdánlivě odolné meme mince jako Dogecoin, Shiba Inu a PEPE nejsou imunní vůči volatilitě trhu. Během jediného dne zaznamenaly ztráty ve výši 5 %, 6 % a 11 %. Dogwifhat, další meme coin, zaznamenal obzvláště prudký pokles a oproti minulému týdnu ztratil zhruba polovinu své hodnoty.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky