Zpráva: Coinbase klesla na třetí místo v globálním žebříčku

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Coinbase, významná americká krypto burza, ztrácí pozice v globálním objemu obchodů kvůli intenzivní konkurenci, protože spuštění spotových ETF na bitcoin v USA otřáslo trhem.

Blockchainová analytická společnost Kaiko uvádí, že Coinbase již není druhou největší burzou v globálním objemu obchodování. Od října 2023 klesl tržní podíl Coinbase z 11 % na 8 %. Mezitím konkurenční burza Bybit nyní drží přibližně 16 % globálního objemu obchodování.

Růst burzy Bybit podle Kaika pramení ze snížení jejích obchodních poplatků. To však není jediný důvod jejího úspěchu. Bybit také těžil z regulačních problémů Binance.

Z údajů společnosti Kaiko vyplývá, že za nárůstem objemu obchodů Bybit stojí Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH). Podíl těchto aktiv na trhu Bybit vzrostl za poslední rok ze 17 % na 53 %. Na druhé straně společnost Binance zaznamenala větší růst obchodování s altcoiny. Ačkoli Binance zůstává lídrem s 54% podílem na trhu, její objem bitcoinů a etherea letos klesl z 59 % na 43 %. Kaiko naznačuje, že tato změna může být způsobena posuny v rizikovém sentimentu, který má tendenci klesat během medvědích trhů.

Navzdory úspěchu Bybitu se Wall Street stahuje. Společnost Hidden Road, kterou podporuje Citadel Securities, přestala koncem května nabízet svým klientům přístup k Bybitu. Důvodem byly neshody ohledně postupů Bybit v oblasti KYC/AML (Know Your Customer/Anti-Money Laundering). Společnost Bybit se k této záležitosti zatím veřejně nevyjádřila. Její mluvčí však uvedl, že platforma “se zavázala k transparentnosti a bude poskytovat aktuální informace v průběhu přezkumu”.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky