Španělsko zahajuje zkoušky stablecoinů s podporou eura

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Španělská fintechová společnost Monei zahájila pod dohledem španělské centrální banky testy stablecoinu EURM, který je krytý eurem. Podle oznámení na internetových stránkách společnosti Monei z 29. ledna byl v lednu zahájen regulační sandboxový test, do kterého se zapojili jednotliví uživatelé, aby se minimalizovaly chyby.

Zkušební provoz se zaměřuje na vyhodnocení transakčních schopností EURM. Uživatelé ověří svou totožnost, nahrají peněženku, vloží na svůj účet 10 eur a vymění je za 10 EURM. Každý EURM je vázán v poměru 1:1 k euru a bezpečně uložen ve španělských bankách, jako jsou BBVA a Caixabank.

Generální ředitel společnosti Monei Alex Saiz Verdaguer považuje tuto zkušební verzi za zásadní krok na cestě ke komplexní digitalizaci plateb. Očekává, že stablecoin nabídne bezpečnější, programovatelnější, ekonomičtější, demokratičtější a liberalizovanější způsob zasílání peněz.

Podle oznámení si EURM klade za cíl usnadnit téměř okamžité transakce mezi jednotlivci s přístupem k mobilnímu telefonu a účtovat si pouze “tisíciny eura za transakci” na poplatcích. Infrastruktura stablecoinu navíc podporuje firemní možnosti, včetně měsíčních nebo denních plateb zaměstnancům a bonusů za produktivitu v reálném čase na základě robotických pokynů.

Verdaguer také naznačil, že EURM se potenciálně stane preferovanou technologií španělské centrální banky, což je v souladu s tím, že banka v roce 2022 spustí svůj program velkoobchodní digitální měny centrální banky (CBDC). Španělský program CBDC vyniká svou nezávislostí na projektu digitálního eura, který se v případě realizace vztahuje na všechny ekonomiky v eurozóně.

Španělské ministerstvo hospodářství a digitální transformace navíc oznámilo plány na implementaci nařízení Evropské unie o trzích s kryptoaktivy šest měsíců před stanoveným termínem, což ukazuje proaktivní přístup Španělska k digitální transformaci ve finančním sektoru.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky