Strategie ETF na bitcoiny společnosti BlackRock, která mění pravidla hry

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Společnost BlackRock, největší globální společnost pro správu aktiv, oficiálně předložila Komisi pro cenné papíry Spojených států amerických (SEC) upravenou žádost o vytvoření burzovně obchodovaného fondu (ETF) na bitcoiny.

Tato žádost zdůrazňuje jeho schopnost “vynikající odolnosti vůči manipulaci s trhem”. Je pozoruhodné, že upravený návrh BlackRock BTC ETF má bankám na Wall Street usnadnit hladší vstup do fondů společnosti.

Podle zprávy časopisu Forbes byl aktualizovaný model původně předložen SEC v listopadu. Cílem je zefektivnit zapojení bank, jako jsou JPMorgan Chase a Goldman Sachs, do trhu s Bitcoinem a překonat přísné předpisy, které jim brání držet BTC ve svých rozvahách.

Plán BlackRock BTC ETF: model “předplacení”

Zpráva zdůrazňuje, že nový přístup společnosti BlackRock k odkupu, označovaný jako model “prepay”, umožní velkým americkým bankám fungovat jako oprávnění účastníci pro iShares Bitcoin Trust. To jim umožňuje obejít omezení uložená úřady, které jim zakazují držet BTC.

Důležité je, že skupina složená ze šesti členů společnosti BlackRock a tří členů společnosti Nasdaq představila revidovaný model na setkání s Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC) 28. listopadu. Schválení aktualizovaného ETF by mohlo bankám, které mají ve svých rozvahách aktiva v hodnotě bilionů dolarů, umožnit přístup k bitcoinu.

V podání se o tom hovoří:
“Zdá se, že tento model řeší obavy zaměstnanců týkající se nepeněžitých vkladů a zabývá se kritickým rozměrem, v němž by jinak nepeněžitý model nebyl upřednostněn před modelem hotovostním. Přitom zachovává mnoho významných výhod, které má pro investory nepeněžitý model oproti některým hotovostním modelům v souvislosti s Bitcoinem.”

Společnost BlackRock upřesňuje, že podle nového rámce by autorizovaní účastníci (AP) převedli hotovost na makléře-dealera, který by ji převedl na Bitcoin a bezpečně uložil u správce ETF, společnosti Coinbase Custody.

Aplikace ETF na bitcoiny společnosti BlackRock nabízí model "předplacení" pro velké americké banky.
Inovativní Bitcoin ETF: návrh společnosti BlackRock pro hladší vstup na Wall Street

Výhody revidovaného modelu

Podle společnosti BlackRock má inovativní model “předplacení” za cíl snížit transakční náklady a zároveň nabídnout zvýšenou odolnost proti manipulaci s trhem. Rizika spojená s realizací by navíc nesli spíše tvůrci trhu s digitálními aktivy než investoři, čímž by se eliminovala nutnost emitentů financovat nebo předfinancovávat prodejní obchody.

Aktualizovaný model navíc slibuje “jednoduchost a harmonizaci napříč ekosystémem vzhledem k podstatně menšímu rozptylu způsobu provádění věcných modelů oproti hotovostním modelům”, jak se uvádí v podání.

Od 12. prosince společnost BlackRock již potřetí jednala se SEC ohledně této upravené žádosti. Po úvodní prezentaci modelu z 20. listopadu následovala 28. listopadu zásadní následná schůzka. Tyto interakce podtrhují závazek společnosti BlackRock k transparentní komunikaci s regulačními orgány.

Pochopení modelu "předplacení" společnosti BlackRock pro Bitcoin ETF a jeho dopadu na dynamiku trhu.
Model předplaceného odkupu společnosti BlackRock: Způsob, jakým se mění investiční strategie pro bitcoiny.

Plán pro Bitcoin Spot ETF

Za zmínku stojí, že 23. října společnost uvedla svůj iShares Spot Bitcoin ETF na burze Depository Trust & Clearing Corporation (DTCC) pod tickerem IBTC.

V letošním roce podaly různé společnosti spravující aktiva, včetně společností BlackRock a Fidelity, Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) žádosti o vytvoření spotových bitcoinových ETF. Regulátor tyto žádosti pečlivě zkoumá, přičemž klíčové termíny rozhodnutí se blíží k lednu 2024.

Zatímco některé modely, jako například model společnosti BlackRock, zavádějí inovativní prvky, jako je model “předplaceného” odkupu, netrpělivě se očekává konečný verdikt SEC ohledně těchto žádostí, který ovlivní prostředí investičních alternativ v bitcoinech.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky