Zájem amerických firem o kryptoměny roste navzdory problémům!

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

V nedávném průzkumu společnosti Paxos 99 % respondentů uvedlo, že se jejich společnosti v roce 2023 ve srovnání s předchozími lety intenzivněji zaměřily na projekty v oblasti kryptoměn a blockchainu.

Zjištění kryptografické společnosti Paxos zdůraznila, že 99 % amerických společností poskytujících finanční služby zahrnutých do průzkumu kladlo v letošním roce stejný nebo zvýšený důraz na kryptografické projekty ve srovnání s předchozími roky.

Společnost Paxos provedla průzkum mezi 400 vedoucími pracovníky společností poskytujících finanční služby se sídlem ve Spojených státech, z nichž každá se může pochlubit uživatelskou základnou čítající nejméně pět milionů uživatelů a buď 50 miliardami dolarů spravovaných aktiv, nebo 50 miliardami dolarů ročního objemu plateb.

Podle zprávy “2023 Enterprise Digital Asset Adoption Report” se společnosti navzdory širokému zájmu o zavádění technologie digitálních aktiv potýkají s různými překážkami a výzvami. Pozoruhodných 56 % respondentů označilo složitost implementace za hlavní překážku bránící zavedení kryptografického řešení. Společnost Paxos k tomu uvedla následující:

“Odolnost digitálních aktiv a technologie blockchain vůči událostem na trhu, ekonomickým výzvám a potřebě větší regulační jasnosti odráží skutečnost, že společnosti si uvědomily hodnotu této technologie v dlouhodobém horizontu.”

Graf znázorňující nárůst zájmu amerických společností o krypto a blockchainové projekty v roce 2023.
Graf nárůstu zájmu o kryptografické projekty v USA v roce 2023

Při řešení problémů v rámci kryptografické infrastruktury Jonathan Anastasia, vedoucí pracovník společnosti Mastercard, ve zprávě zdůraznil, že se spolupráce s firmou, která se zabývá kryptoměnami, ukázala jako přínosná. “Infrastruktura je těžká. Potřebovali jsme v tomto prostoru hledat nativního hráče s tak hlubokými odbornými znalostmi, aby se společnosti na této cestě spojily.”

Zpráva dále upřesňuje, že 51 % respondentů považuje volatilitu trhu za hlavní překážku pro postup s kryptografickými nebo blockchainovými projekty, zatímco 43 % uvedlo jako významnou překážku finanční náklady na implementaci.

Navzdory těmto překážkám se méně než 2 % respondentů průzkumu vyjádřila, že překážkou jejich postupu je nedostatek víry v přínosy blockchainu.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky