Trump se po setkání s vedoucími představiteli průmyslu zasazuje o těžbu bitcoinů v USA

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Donald Trump potvrdil svou podporu těžebnímu průmyslu bitcoinů. Ve středu uspořádal setkání s vrcholnými představiteli několika amerických společností zabývajících se těžbou kryptoměn.

V příspěvku z 11. června na své platformě Truth Social Trump vyjádřil přání, aby všechny zbývající bitcoiny byly „MADE IN THE USA!!!“. Tvrdil, že tato iniciativa přispěje k dosažení „energetické dominance“ země.

Trump rovněž označil Bitcoin za „poslední obrannou linii“ národa proti zavedení digitální měny centrální banky (CBDC). Navzdory tomu předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell v březnu prohlásil, že USA jsou daleko od toho, aby uvažovaly o CBDC v jakékoli podobě, natož aby ji přijaly.

Trump hostí vedoucí představitele těžebního průmyslu bitcoinů, aby podpořil energetickou dominanci USA.

Setkání v Trumpově rezidenci Mar-a-Lago na Floridě se zúčastnily významné osobnosti, jako je generální ředitel Riot Platforms Jason Les, šéf veřejné politiky Brian Morgenstern, výkonný předseda CleanSpark Matthew Schultz a členka představenstva TeraWulf Amanda Fabiano.

Fabiano sdělila, že skupina diskutovala o tom, jak by těžba bitcoinů mohla pomoci posílit elektrickou síť a podpořit tvorbu pracovních míst. Zdůraznila potenciální přínosy tohoto odvětví z hlediska energetické infrastruktury a pracovních příležitostí.

Schultz sdělil Bloombergu, že Trump přislíbil podporu odvětví těžby bitcoinů, pokud bude v listopadu zvolen prezidentem. Vyzdvihl Trumpovu’oddanost tomuto odvětví a pozitivní dopad, který by pod jeho vedením mohlo mít.

Amanda Fabiano diskutuje o politických výzvách a výhodách těžebního průmyslu bitcoinů.

Fabiano poukázal na to, že odvětví těžby bitcoinů čelí značným politickým výzvám kvůli dezinformacím a zavádějícím narativům. Zdůraznila, že je třeba, aby se politici vzdělávali o výhodách bitcoinu a jeho těžebních procesech.

V současné době je toto odvětví pod politickým tlakem v důsledku návrhů, jako je 30% daň z elektřiny pro těžaře bitcoinů, kterou navrhl prezident Joe Biden. Přetrvávají také obavy ohledně emisí, spotřeby energie a potenciálního dopadu tohoto odvětví na energetické sítě.

Zatímco Trump dříve během svého prezidentství v roce 2021 označil Bitcoin za podvod, od té doby svůj postoj změnil. Tato změna je zřejmě snahou získat podporu nyní vlivných lobbistických skupin v tomto odvětví, protože se blíží prezidentské volby v roce 2024.

Trump nedávno zdůraznil, že Spojené státy by se neměly spokojit s „druhým místem“ v oblasti kryptoměn. Začátkem června se dokonce prohlásil za „kryptoprezidenta“.

Ve snaze podpořit svou prezidentskou kampaň začal Trump přijímat dary v kryptoměnách a nedávno uspořádal večeři pro držitele svých nefunčních tokenů (NFT) Mugshot.

Dne 10. června se Trump poprvé setkal s kurátorem poté, co byl 30. května shledán vinným z 34 trestných činů za falšování obchodních záznamů. Virtuální rozhovor, vedený z jeho rezortu Mar-a-Lago, byl podle zdrojů citovaných deníkem The Hill krátký a bezproblémový, trval méně než 30 minut.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky