Zakladatel MicroStrategy M. Saylor předpovídá vzestup bitcoinu v roce 2024

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Michael Saylor, spoluzakladatel a výkonný předseda společnosti MicroStrategy, předpovídá dva faktory, které v příštím roce výrazně zvýší cenu bitcoinu.

V nedávném rozhovoru pro agenturu Bloomberg Saylor naznačuje, že zavedení spotového burzovně obchodovaného fondu (ETF) na bitcoin zesílí poptávku po této přední kryptoměně a v roce 2024 zažehne býčí trend.

”Myslím, že význam spotových ETF opravdu nelze podceňovat. Není bezdůvodné naznačovat, že se může jednat o největší vývoj na Wall Street za posledních 30 let…”

Zdůrazňuje význam tohoto očekávaného vývoje s tím, že většina současných investorů do bitcoinu jsou dlouhodobí držitelé a tradiční kryptoměnoví nadšenci. Širší investiční komunita, včetně mainstreamových retailových a institucionálních investorů, však až do zavedení spotových ETF postrádala přímou a vyhovující cestu, jak se do této třídy aktiv zapojit. Saylor předpokládá, že lednové schválení těchto ETF bude sloužit jako klíčový katalyzátor, který vytvoří výrazný nárůst poptávky.

Kromě toho Saylor zdůrazňuje nadcházející událost půlení bitcoinu v dubnu 2024 jako další potenciální katalyzátor býčího trhu. Během této události budou odměny pro těžaře BTC sníženy na polovinu.

“Po schválení spotových Bitcoin ETF bude v dubnu následovat nabídkový šok, protože denně je k dispozici asi 900 Bitcoinů k prodeji přirozenými prodejci, těžaři. A toto číslo se v dubnu sníží na 450 Bitcoinů denně. Takže je to docela velký problém.”

Bitcoin se v době psaní článku obchoduje za 43 809 dolarů a společnost MicroStrategy vykazuje nerealizovaný zisk ve výši ohromujících 2,33 miliardy dolarů. Společnost drží 174 530 BTC.

Michael Saylor, spoluzakladatel a výkonný předseda společnosti MicroStrategy, v rozhovoru pro agenturu Bloomberg hovoří o budoucnosti bitcoinu.
Postřehy Michaela Saylora o bitcoinech – rozhovor pro Bloomberg

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky