Zlato vs. Bitcoin 2024: Předpověď odborníka

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Na počátku roku 2024 analytici zkoumají ukazatele, podle kterých odhadují budoucí výkonnost klíčových komodit, zejména vlajkové lodi decentralizovaných financí (DeFi), Bitcoinu (BTC), a vedoucího aktiva podle tržní kapitalizace, zlata. Vyhodnocují také jejich relativní výkonnost.

V této souvislosti se Mike McGlone, hlavní expert agentury Bloomberg na komodity, podělil o svůj pohled na to, zda by zlato mohlo v roce 2024 překonat dominantní kryptoměnu podle tržní kapitalizace. Naznačil, že “zlato by mohlo mít v roce 2024 výhodu nad bzučivým Bitcoinem”, jak uvedl v nedávném příspěvku X ze 4. ledna.

Mike McGlone Analýza tržních trendů - expertní pohled na zlato vs. bitcoin v roce 2024
Analytik trhu Mike McGlone – Rozluštění budoucnosti zlata a bitcoinu

Zlato vs. Bitcoin

McGlone poznamenal, že Bitcoin, průkopnické kryptoaktivum, které čeká na zelenou pro svůj první spotový burzovně obchodovaný fond (ETF) v USA, “vedl pokles většiny rizikových aktiv v roce 2022 a jejich vzestup v roce 2023”. Tento trend by podle něj mohl naznačovat výraznou citlivost Bitcoinu na trhu ve srovnání se zlatem, tradičním uchovatelem hodnoty.

Komoditní analytik agentury Bloomberg dále poznamenal, že souhra Bitcoinu a zlata by mohla odrážet “potenciál návratu k velmi utlumené volatilitě akciových trhů”, jak zdůraznil v doprovodné analýze grafů.

Grafy cen bitcoinu a zlata v roce 2024 - sledování finanční cesty dvou titánů
Finanční krajina 2024 – srovnávací analýza vývoje cen bitcoinu a zlata

Nedávná cenová výkonnost

V současné době se Bitcoin obchoduje za 43 343 USD, což znamená 2,08% nárůst za posledních 24 hodin, 1,2% nárůst za předchozí týden a 3,53% nárůst na měsíčním grafu. To je pozoruhodné, vezmeme-li v úvahu, že toto aktivum ztratilo 60 miliard dolarů ze své tržní hodnoty během jediného dne po podpoře Jima Cramera.

Současně zlato stojí 2 048 dolarů za unci a zaznamenává 0,29% denní nárůst, 2,3% pokles za uplynulý týden a 0,31% měsíční nárůst. Podle nejnovějších údajů ze 4. ledna tak následuje po svém rekordním maximu 2 093 USD z prosince.

McGlone navíc již dříve poznamenal, že komodity zřejmě tíhnou k výraznému posunu, přičemž zlato stoupá, zatímco mnoho jeho protějšků oslabuje. Zdůraznil “potenciální zrychlení tohoto trendu v roce 2024.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky