Masivní sázka o osud ETF na bitcoiny ve výši 1,5 milionu dolarů

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Redditoři sdíleli své reakce na tuto sázku, přičemž jeden z nich poznamenal, že je na pokraji vyčerpání úspor svého dítěte na studium, zatímco jiný přirovnal sázku k “sázení dolarů na výhru desetníků.

Uprostřed očekávání v rámci kryptografické komunity na verdikt Komise pro cenné papíry (SEC) ohledně návrhů spotového fondu obchodovaného na burze s bitcoiny (ETF) využívají někteří obchodníci toto období nejistoty ke spekulacím na výsledek do 15. ledna.

Na platformě Polymarket, která funguje v síti Polygon, obchodníci sázejí své předpovědi buď s “Ano”, nebo “Ne” na schválení žádostí o Bitcoin ETF. K dnešnímu dni byly podány sázky v celkové výši přibližně 1,5 milionu dolarů, převážně ve prospěch “Ano”.

Platforma Polymarket
Předpovědi na platformě Polymarket

Hodnota akcií, která naznačuje pravděpodobnost výsledku “ano” nebo “ne”, odráží volatilitu pozorovanou na trhu s kryptoměnami. V současné době má akcie “Ano” cenu 0,84 USD, zatímco akcie “Ne” stojí 0,20 USD. Významný účastník používající přezdívku “kiwi” vlastní akcie Yes v hodnotě přibližně 440 000 USD. Naopak přední držitel akcií “Ne” má investici ve výši pouhých asi 15 000 USD.

Podle pokynů Polymarketu bude výsledek trhu považován za “Ano”, pokud jakýkoli spotový Bitcoin ETF získá schválení SEC do 15. ledna 2024, 23:59:59 ET. Pokud se tak nestane, bude výchozí hodnota “Ne”. V důsledku toho budou zúčastněné strany svědky svých zisků nebo ztrát na základě stanoveného termínu.

Platforma stanoví, že oficiální informace SEC bude primárně určovat řešení trhu. Přesto také zmínila, že výsledek může ovlivnit i kolektivní dohoda z renomovaných zdrojů.

Na subredditu Cryptocurrency sice někteří redditoři vyjádřili nesouhlas se sázkami, jiní je však posypali humorem. Zejména jeden uživatel označil sázku za “hloupou” a přirovnal ji k “sázení dolarů na výhru desetníků”. Jiný člen se naopak podělil o své obavy z možného vyčerpání vysokoškolského fondu svého dítěte, zatímco další hravě vyjádřil lítost nad svým “krypto vnoučaty” kvůli jejich nadcházejícímu jednání.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky