Bitcoin čeká explozivní rally: $100k next?

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Bitcoin (BTC) dosáhl v březnu rekordní hodnoty přes 73 000 dolarů. Mnozí se domnívají, že dalším cílem je 100 000 USD. Podle odborníka na obchodování s kryptoměnami TradingShot se tento cíl zdá být možný. Poznamenali, že Bitcoin by mohl být na pokraji výrazného růstu ceny.

Ve svém příspěvku v TradingView z 29. května se společnost TradingShot podělila o postřehy, které naznačují, že Bitcoin vstupuje do závěrečné a nejintenzivnější fáze svého současného býčího cyklu, známého jako parabolická rally.

„Bitcoin zahajuje závěrečnou a nejagresivnější část současného býčího cyklu: parabolickou rally. Nejnovější a možná nejsilnější signál, který to potvrzuje, pochází z dobře známých kombo indikátorů likvidity, které jsme v posledních několika letech vyvinuli,“ uvedl expert.

Klíčové signály ukazují, že bitcoin čeká parabolická rallye

Mezi klíčové ukazatele této rally patří fond výnosů globálních dluhopisů, oběžná likvidita, podnikové dluhopisy s vysokým výnosem a stochastický index relativní síly (RSI).

Graf obchodování s bitcoiny

Analytik zmínil, že globální fond výnosů dluhopisů se poprvé v tomto roce obrátil směrem vzhůru. Historicky takové obraty vedly k výraznému růstu ceny bitcoinu.

Navíc dominantní ukazatele oběživa a podnikových dluhopisů s vysokým výnosem se po dosažení dna obrátily směrem vzhůru. Podobné vzorce byly pozorovány v dubnu 2020, říjnu 2016 a červenci 2012, po nichž následovaly významné rally Bitcoinu.

Stochastický ukazatel RSI, ukazatel hybnosti, se v dvouměsíčním časovém horizontu právě posunul nad překoupenou hranici 80 bodů. Tato událost v minulosti vyvolala býčí obraty ukazatelů likvidity, což vedlo k tomu, že Bitcoin během 12 až 13 měsíců dosáhl vrcholu cyklu.

Analýza společnosti TradingShot rovněž porovnala současné trendy s předchozími býčími cykly Bitcoinu. Zjistili, že zvraty v ukazatelích likvidity a prolomení překoupené bariéry na Stoch RSI historicky vedly k masivnímu růstu cen.

„Pokaždé, když se tak historicky stalo, se to shodovalo s masivním býčím obratem na těchto ukazatelích likvidity (LI) a Bitcoin vytvořil vrchol cyklu během 12 – 13 měsíců později. V důsledku toho očekáváme, že BTC dosáhne vrcholu za rok, přibližně v květnu 2025. Připravte se na divokou jízdu, která nás čeká,“ dodal TradingShot.

Pokud se tato prognóza naplní, byla by to pro investory do Bitcoinu dobrá zpráva. Bitcoin se vrátil k obchodování kolem 67 000 USD, což naznačuje, že na obzoru může být výrazný cenový pohyb kvůli probíhajícím tržním bojům mezi medvědy a býky.

Dlouhé období konsolidace bitcoinu

Nedávno Bitcoin dosáhl hodnoty 71 500 USD uprostřed nadšení z burzovně obchodovaného fondu (ETF) Ethereum (ETH), který se ukázal být pastí na býky. Přesto se Bitcoin udržel nad hladinou podpory 67 000 USD.

Během této konsolidace kryptoanalytik společnosti Rekt Capital 28. května navrhl, že investoři mohou být před případnou větší rally svědky delšího bočního obchodování mezi 60 000 a 70 000 dolary.

„Bitcoin stále více vykazuje známky toho, že tento nedávný odraz nahrál vytvoření dalšího lokálního vrcholu (modrý čtverec). Historie nakonec naznačuje, že Bitcoin bude pravděpodobně pokračovat v konsolidaci mezi ~60 000 a ~70 000 USD,“ uvedl.

Konsolidace bitcoinu

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky