Japonská kryptografická burza zasažena krádeží bitcoinů za 305 milionů dolarů

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Japonský provozovatel kryptografické burzy v pátek ohlásil ztrátu bitcoinů v hodnotě přes 300 milionů dolarů v důsledku „neoprávněného úniku“.

DMM Bitcoin se o podrobnosti podělila v příspěvku na svém blogu, v němž odhalila, že bylo odcizeno 4 502,9 BTC v hodnotě 305,1 milionu dolarů podle aktuálních tržních cen.

Burza ujistila zákazníky, že jejich bitcoinové vklady budou plně garantovány. Plánují získat ekvivalentní částku ztracených BTC, a to s podporou společností ze své skupiny. Časový harmonogram tohoto procesu však neuvedli.

Ke krádeži došlo ve 13:26 tokijského času. To se shoduje s transakcí ve výši 4 502 BTC, kterou označil účet Whale Alert na X.

DMM Bitcoin zastavila výběry kryptoměn, nákupní příkazy na spotovém trhu a nové obchodní pozice s pákovým efektem. Prověřuje také otevírání nových účtů. Výběry v jenech mohou trvat déle než obvykle.

Burza neupřesnila, kdy budou služby obnoveny, ale zmínila, že více informací poskytne samostatné oznámení.

Podle zprávy japonského zpravodajského serveru Nikkei měla DMM Bitcoin na konci roku 2023 přibližně 370 000 zákaznických účtů.

Pokud by se tato krádež potvrdila, jednalo by se o jeden z největších útoků na kryptografické burzy v historii.

V roce 2018 došlo na burze Coincheck ke krádeži kryptopeněz v hodnotě 58 miliard jenů, tedy asi 533 milionů dolarů. Společnost Monax, online brokerská firma, později v témže roce Coincheck koupila.

Japonsko je také známé nechvalně proslulým krachem bitcoinové burzy Mt. Gox, která v roce 2014 přišla o více než 400 milionů dolarů. Proces rozdělování prostředků věřitelům probíhá již téměř deset let a blíží se ke konci.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky