ETH za 3 miliardy dolarů mizí z burz po schválení ETF SEC

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Jen něco málo přes týden poté, co Komise pro cenné papíry Spojených států amerických (SEC) schválila spotové fondy obchodované na burze (ETF) Ethereum (ETH), zaznamenaly kryptoměnové burzy pozoruhodný odliv ETH. To poukazuje na vliv regulačních rozhodnutí na chování trhu.

Poté, co SEC 23. května 2024 schválila spotové ETF na Ethereum, bylo z kryptoburz staženo přibližně 777 000 ETH v hodnotě přibližně 3 miliard USD. Odborník na obchodování s kryptoměnami Ali Martinez se o tyto údaje podělil ve svém příspěvku 2. června.

Ethereum - rovnováha napříč burzami

Graf Glassnode, který Martinez představil, ukazuje výrazný pokles celkového zůstatku Etherea na všech krypto burzách. Zůstatek klesl na přibližně 12,5 milionu ETH, což se shoduje s růstem ceny po schválení ETF.

Dopad ETF Ethereum

Cena Etherea začala růst 20. května. Stalo se tak krátce poté, co hlavní analytik ETF agentury Bloomberg Eric Balchunas a jeho kolega James Seyffart odhadli 75% šanci na schválení spotového ETF Ethereum, oproti dřívějším 25 %.

Během této doby Martinez také poznamenal, že Ethereum velryby nakoupily 110 000 ETH v hodnotě přibližně 341 milionů USD. K této nákupní horečce došlo během 24 hodin před jeho příspěvkem z 20. května, což naznačuje zvýšený zájem hlavních držitelů v očekávání schválení ETF.

Celkově výrazné stahování Etherea z burz naznačuje, že obchodníci s kryptoměnami a investoři se snaží zabezpečit svá aktiva. Toto očekávání dalšího růstu cen a snížení prodejního tlaku na burzách je obecně považováno za býčí indikátor.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky