První thajský spotový ETF na bitcoiny schválen!

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Thajsko schválilo svůj první spotový burzovně obchodovaný fond (ETF) na bitcoiny. Stalo se tak jednou z mnoha zemí, které umožňují regulované možnosti investování do bitcoinu.

Thajská Komise pro cenné papíry (SEC) dala společnosti One Asset Management (ONEAM) zelenou ke spuštění Bitcoin ETF. Podle deníku Bangkok Post bude fond ONE Bitcoin ETF k dispozici od 31. května do 6. června.

Tento ETF je podle thajských pravidel SEC přístupný pouze bohatým a institucionálním investorům. V dubnu regulátor změnil pokyny a povolil Bitcoin ETF zaměřené na profesionální investory.

ONEAM plánuje investovat fond do 11 hlavních světových bitcoinových fondů. Tato strategie zajišťuje dostatečnou likviditu a bezpečnost. Společnost uvádí, že ETF nabízí expozici vůči Bitcoinu v regulovaném rámci, což snižuje rizika, jako je krádež spojená s přímým vlastnictvím.

Zatímco společnost ONEAM získala schválení, jiná firma, MFC Asset Management, na zelenou pro svůj ETF na bitcoiny stále čeká. Oba ETF budou neveřejné a dostupné pouze kvalifikovaným investorům.

Thajsko následuje příkladu americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), která v lednu schválila několik bitcoinových ETF, což vedlo ke zvýšenému zájmu. Také další regiony, jako je Hongkong, Austrálie a Spojené království, začaly nabízet spotové bitcoinové ETF nebo podobné produkty.

Tyto ETF usnadňují investování do cenových změn Bitcoinu, aniž by bylo nutné kryptoměnu vlastnit. To více vyhovuje profesionálním investorům a institucím.

Schválením Bitcoin ETF vycházejí thajské regulační orgány vstříc rostoucí poptávce místních institucí po investicích do Bitcoinu. Tento krok by mohl vést k širšímu přijetí v hlavním proudu, jakmile bude zavedena veřejná nabídka.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky