Hacknutý účet MicroStrategy X: Odhalení podvodu s tokenem Ethereum za 440 tisíc dolarů!

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Oficiální účet MicroStrategy X se nedávno stal obětí hackerského útoku, při kterém se škodliví aktéři zmocnili kontroly a začali šířit řadu škodlivých odkazů, které údajně nabízejí airdrop pro údajný token MSTR založený na Ethereu. Tento účet, spojený s významnou firmou MicroStrategy zabývající se business intelligence, se stal prostředníkem propagace klamavého schématu airdropu.

Osoby, které klikly na podvodné odkazy, byly přesměrovány na falešnou webovou stránku společnosti MicroStrategy, která je vyzvala k připojení peněženky a uplatnění nároku na fiktivní airdrop MSTR. Udělením řady oprávnění v rámci svých peněženek Web3 se nevědomí uživatelé nevědomky vystavili riziku, že jejich tokeny budou odčerpány útočníky.

Zprávy blockchainového analytika ZachXBT a platformy proti podvodům Scam Sniffer osvětlují rozsah škod způsobených tímto nekalým schématem a uvádějí ztráty přesahující 440 000 dolarů. Pozoruhodné je, že během několika minut od chvíle, kdy se na účtu X společnosti MicroStrategy objevil první škodlivý odkaz, utrpěla údajně jediná oběť phishingovým podvodem ztráty přesahující 420 000 dolarů.

Nešťastník se nechal chytit do pasti podvodného triku a přišel o značnou částku v celkové výši 424 786 USD v různých altcoinech. Byly provedeny převody, při nichž na adresu peněženky útočníka putovalo 134 000 dolarů na Wrapped Balance AI (wBAI), 122 000 dolarů na Chintai (CHEX) a 45 000 dolarů na Wrapped Pocket Network (wPOKT). Část uloupených prostředků si navíc našla cestu do sekundární peněženky spojené se známou hackerskou skupinou PinkDrainer.

V současné době se na adrese peněženky spojené s útočníkem MicroStrategy ukrývají tokeny založené na platformě Ethereum v hodnotě 329 000 USD, jak uvádí Ethereum DeBank. Pozorovatelé z oboru rychle upozornili na nápadnou povahu podvodu, přičemž známý britský kryptoinvestor Cobie poukázal na nepravděpodobnost toho, že by se společnost MicroStrategy, která se zabývá výhradně obchodní inteligencí, pouštěla do uvádění tokenů na Ethereu.

“Samozřejmě se tu snažím neobviňovat oběti, ale musíte být hodně zvláštní, abyste si mysleli, že MicroStrategy spouští token ETH poté, co Saylor strávil několik let velmi slavným tvrzením, že ‘neexistuje žádná druhá nejlepší' a ‘používáte pouze jednu židli' atd.”

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky