Jak inflace ovlivňuje svět kryptoměn

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

⚡️ Jak kryptoměny pomáhají s inflací?

Investor se může rozhodnout investovat do kryptoměn spíše než do konvenčních a alternativních aktiv, aby si vytvořil a udržel bohatství. Investor může koupit kryptoměnu se záměrem, aby její hodnota rostla, a tím se stala méně náchylnou na změny amerického dolaru.

⚡️ Jsou kryptoměny odolné vůči recesi?

Existují tisíce kryptoměn a téměř všechny nepřežijí pokles trhu. Ty, které přežijí, budou na trhu dominovat a zlepší výnosy pro začínající investory.

⚡️ Které kryptoměny budou dominovat?

Podle odborníků bude v roce 2022 trhu s kryptoměnami dominovat bitcoin. Je to jedna z nejoblíbenějších kryptoměn, a to díky využití blockchainu neboli registru distribuovaného přes tisíce strojů.

⚡️ Která kryptoměna má potenciál?

V roce 2022 patří mezi nejvýznamnější kryptoměny pro investice Ethereum, Polkadot a Cosmos.

jak inflace ovlivňuje svět kryptoměn

Kryptoměnová inflace je definována jako růst cen zboží a služeb v dané ekonomice. Tento růst cen vede ke snížení kupní síly kryptopeněz, protože k nákupu stejného množství zboží nebo služeb je zapotřebí více kryptopeněz. Existuje několik faktorů, které mohou přispívat ke kryptoinflaci, mimo jiné např:

Kryptoměny a inflace
Jak mohou kryptoměny chránit před inflací
  • Nabídka kryptografických produktů. Pokud bude k dispozici více kryptoměn než kupujících, povede to k tlaku na snižování cen a ke zvýšené poptávce po zboží a službách denominovaných v kryptoměnách.
  • Hospodářská činnost. Pokud se zvýší hospodářská aktivita, povede to ke zvýšení cen, protože podniky zvýší své ceny, aby pokryly své náklady.
  • Vládní politiky. Opatření vládních orgánů mohou vést k inflaci kryptoměn.Například pokud vláda zvýší nabídku peněz, povede to ke zvýšení cen, protože bude k dispozici více kryptoměn k nákupu zboží a služeb. Existuje několik způsobů, jak se kryptoměny mohou chránit před inflací, mimo jiné:
  •  Používejte kryptoměnu, která nepodléhá inflaci. Zatímco všechny fiat měny podléhají inflaci, některé kryptoměny jí nepodléhají. Například Bitcoin má omezenou zásobu 21 milionů mincí a Ethereum má pevnou zásobu ETH. To znamená, že nepodléhají stejným silám inflace jako fiat měny.
Kryptoměny nejsou imunní vůči vlivu inflace
Zajištění inflace pomocí Stablecoin
  •  Ukládejte své kryptoměny do peněženky, která nepodléhá inflaci. Pokud držíte krypto v peněžence, která podléhá inflaci (např. ve fiat měně), pak se vaše kupní síla v průběhu času sníží, protože ceny zboží a služeb porostou. Pokud však své krypto uchováváte v peněžence, která nepodléhá inflaci (např. v kryptoměně), pak vaše kupní síla zůstane konstantní.
  •  Převeďte své krypto na jiné aktivum, které nepodléhá inflaci. Pokud držíte krypto, které podléhá inflaci, můžete je převést na jiné aktivum, které inflaci nepodléhá (např. zlato nebo stříbro). Tímto způsobem můžete ochránit svou kupní sílu před účinky inflace.

Kryptoměny nejsou vůči vlivu inflace imunní, ale mohou před ní poskytnout určitou ochranu. Inflační tlaky mohou vést k vyšším cenám zboží a služeb denominovaných v kryptoměnách, ale ne vždy tomu tak je. Kryptoměny mohou nabízet určitou ochranu před inflací také tím, že uživatelům umožňují ukládat své krypto v peněženkách, které inflaci nepodléhají, převádět své krypto na jiné aktivum, které inflaci nepodléhá, nebo používat kryptoměnu, která inflaci nepodléhá.

Mají kryptoměny inflaci? jak inflace ovlivňuje svět kryptoměn
Co je to inflace bitcoinu a dalších kryptoměn?

Porovnáme-li inflaci fiat a kryptoměn, zjistíme, že:

  •  Fiatové měny podléhají inflačním silám, zatímco kryptoměny nikoli.
  • Kryptoměny mohou nabídnout určitou ochranu proti inflaci tím, že uživatelům umožňují ukládat své kryptoměny do peněženek, které nepodléhají inflaci, konvertovat své kryptoměny do jiného aktiva, které nepodléhá inflaci, nebo používat kryptoměnu, která nepodléhá inflaci.
Co je to inflace bitcoinu a dalších kryptoměn?
Kryptoměny a vysoce rizikové aktivum inflace

Inflace má své klady i zápory. Na jedné straně může vést ke zvýšení cen zboží a služeb. Na druhé straně může poskytovat určitou ochranu před inflačními silami. Rozhodnutí, zda investovat do kryptoměn, bude nakonec záviset na osobních okolnostech a preferencích každého jednotlivce.

Kryptoměny nepodléhají inflaci

Kryptoměny nepodléhají inflaci
Jak inflace ovlivňuje svět kryptoměn

Po porovnání všech kryptoměn dospěli zástupci výzkumného centra k závěru, že následující digitální peníze lze označit za nejvíce deflační:

Pojďme si každý z nich podrobněji rozebrat.

Bitcoin
Bitcoin: Funkce

Bitcoin je první a nejznámější kryptoměna, která byla opakovaně nazývána digitálním zlatem. Hlavním rysem BTC je, že jeho emise je omezena na 21 milionů mincí. Právě tento faktor řadí Bitcoin mezi deflační kryptoměny – s tím, jak po něm roste poptávka a nové jednotky se nevyrábějí, se totiž jeho cena bude jen zvyšovat. 

Co potřebuji vědět o Ethereu?

Ethereum se objevilo v roce 2015 a rychle se stalo jedním z lídrů, pokud jde o kapitalizaci. Jde o to, že ETH poskytuje možnost vytvářet chytré kontrakty a decentralizované aplikace, které fungují na bázi blockchainu. I zde je maximální počet mincí omezen – rovná se 110 milionům ETH.

Ethereum
Litecoin: vlastnosti a vyhlídky

Litecoin byl vytvořen jako “odlehčená” verze Bitcoinu a používá stejný algoritmus – Scrypt. Celkový počet jednotek LTC je 84 milionů. 

Bitcoin Cash se objevil v roce 2017 v důsledku tvrdého rozvětvení Bitcoinu. Jeho hlavním rysem je zvětšená velikost bloku, která umožňuje zpracovat více transakcí za sekundu. Maximální počet BCH je 21 milionů jednotek.

Monero je anonymní kryptoměna, která používá algoritmus CryptoNote. Tyto digitální peníze nelze sledovat, a proto poskytují svým uživatelům naprosté soukromí. Maximální množství XMR je 18 400 milionů jednotek.

Litecoin
Jaké jsou výhody a nevýhody kryptoměn?

Jak vidíme, všechny nejznámější a nejoblíbenější kryptoměny jsou deflační. Jejich emise je omezená, což znamená, že v průběhu času bude jejich cena pouze růst. 

Nejlepší kryptografické burzy dubna 2022 https://www.forbes.com/advisor/investing/cryptocurrency/best-crypto-exchanges/

Jak mohou kryptoměny chránit před inflací

Jak mohou kryptoměny chránit před inflací
Jak mohou kryptoměny chránit před inflací?

Kryptoměny sice nepodléhají inflačním silám, ale mohou poskytnout určitou ochranu před inflací. Rozhodnutí, zda investovat i, bude nakonec záviset na osobních okolnostech a preferencích každého jednotlivce. Některé klady pro investování do kryptoaktiv v období vysoké inflace spočívají v tom, že kryptoaktiva nepodléhají inflaci a mohou proti ní nabídnout určitou ochranu. Na druhou stranu nevýhodou může být, že v období vysoké inflace mohou ceny zboží a služeb růst.  Při rozhodování, zda investovat do kryptoaktiv, by jednotlivci měli zvážit své osobní okolnosti a preference.

Největší vyhlídky

Jak mohou kryptoměny chránit před inflací
Bitcoin v prostředí rostoucích úrokových sazeb

Kryptoměny představují vysoce rizikové aktivum, zejména pro nezkušeného uživatele. Jak však víme z historie, vysoká rizika často přinášejí vysoké odměny.

Inflace kryptoměn je přirozený proces, který ovlivňuje všechny fiat měny. Kryptoměny však inflačním silám nepodléhají vzhledem ke své omezené nabídce. Díky tomu mohou poskytovat určitou ochranu před inflací. Rozhodnutí, zda investovat do kryptoaktiv, bude nakonec záviset na osobních okolnostech a preferencích každého jednotlivce.

Kryptoměny a vysoce rizikové aktivum inflace
kryptoměna a inflace

Výhody a nevýhody inflace a kryptoměn

Kryptoinflace má podle ekonomů stejné negativní účinky jako jakákoli jiná forma inflace. Přesto lze pozorovat několik výhod a výsledků.

Stimulace hospodářství. Čím více peněz je v oběhu, tím častěji se utrácejí. To má za následek větší poptávku a příznivý dopad na výrobní procesy.

Ekonomika je v zoufalém stavu a zaměstnanci zoufale hledají práci. Snižte nezaměstnanost tím, že budete pracovat ještě usilovněji, aby se ekonomické potíže nedotkly vaší kapsy. To souvisí s růstem ekonomiky tím, že investujete více peněz do různých aspektů života.

kryptoměna a inflace
Výhody a nevýhody inflační kryptografie

Ochrana před finančním krachem. “Paradox spořivosti” je fráze, kterou v malých kruzích používají odborníci. S tímto termínem přišel Keynes (nejznámější ekonom dvacátého století): Lidé šetří a odkládají nákupy, dokud ceny klesají (což znamená, že celkové náklady na zboží a služby se snižují). Inflace naopak způsobuje, že lidé chtějí utratit všechny své peníze, dokud se nevyčerpají.

Začněme. Federální rezervní systém se již několik let pokouší snížit množství peněz v oběhu v důsledku inflace, a to s omezeným úspěchem. Je to proto, že tisknutí většího množství peněz mění hodnotu všeho ostatního ve společnosti (včetně digitální měny, jako je Bitcoin). Navzdory vládním obavám z inflace má inflace dopad i na ty, kteří mají méně štěstí. Inflace

Bitcoin v prostředí rostoucích úrokových sazeb
Jaké faktory mohou přispět k vzestupu a pádu kryptoměn?

Dalším nebezpečím inflace jsou rostoucí úrokové sazby. V kryptoměnách (stejně jako ve fiat penězích) ztrácejí veškeré úspory hodnotu. Jakékoli inflační procesy, jako je nafukování měny za účelem zvýšení příjmů – například za účelem vzdělávání se nebo budování slušného důchodu či prostého pasivního příjmu

Máte nějaké dotazy ohledně kryptoinflace? Dejte nám vědět v komentářích níže!

Závěry

Kryptoměny a inflace
Jak rostoucí inflace ovlivňuje cenu kryptoměn

Investoři považují bitcoin a další kryptoměny za dobrou metodu zajištění proti inflaci, přestože se různé vlády zaměřují na potlačování inflace ve svých národních měnách. Důvodem je omezené množství některých digitálních mincí. Kryptoměny nejsou považovány za deflační peníze, protože pro těžaře existuje motivace pokračovat v ověřování transakcí v síti. V některých případech jsou kryptoaktiva dokonce inflační. Například poplatky za plyn v Ethereu se v období vysoké poptávky v síti zvyšují.

Jak rostoucí inflace ovlivňuje cenu kryptoměn
Bitcoin v prostředí rostoucích úrokových sazeb

Kryptoměny sice mohou nabízet určitou ochranu před inflací, je však třeba mít na paměti, že kryptoaktiva jsou volatilní a rizikové investice. Při rozhodování, zda investovat do kryptoaktiv, by jednotlivci měli zvážit své osobní okolnosti a preference.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky