Jak používat strategii Breakout při obchodování s bitcoiny: Tipy a podrobnosti o mapování a plánování

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

⚡️ Jak předpovídáte prolomení kryptoměn?

Nejlepší kombinací indikátorů pro odhalení skutečného proražení kryptoobchodu je pravděpodobně objemová a svíčková analýza. V důsledku toho je klíčovým ukazatelem, který je třeba při obchodování na breakoutech sledovat, proražení od zavedené úrovně supportu nebo rezistence, které je dobře podpořeno vysokým obchodním objemem.

⚡️ Je strategie breakoutů zisková?

Pointa. Rozsahy se dají snadno identifikovat, a proto je přístup breakoutů z rozsahů velmi oblíbený. Mnoho obchodníků však při použití této metody přichází o peníze kvůli falešným průrazům, ústupům z bodu průrazu a nerealistickým očekáváním.

⚡️ K čemu slouží strategie prolomení kryptografického pásma?

K proražení dochází, když se cena delší dobu drží pod úrovní odporu nebo nad úrovní podpory. Mnozí obchodníci nastavují vstupní body a úrovně stop-loss tak, že na úrovni odporu nebo podpory nakreslí čáru v písku.

⚡️ Jak poznám falešný průraz?

Pokud cena vzroste nad 100 USD, jedná se o proražení. Pokud cena následně klesne pod 100 USD a pokračuje v poklesu, jedná se o falešný průraz. Průraz ztratil hybnost a cena se vrátila zpět. Falešný průraz odhaluje, že nebyl dostatečný zájem o nákupy, aby cena po svém růstu pokračovala v pohybu nad rezistenci nebo pod podporu

Než se pustíte do obchodu, musíte mít připravenou strategii – jinak se to může zvrtnout!

V tomto příspěvku vám ukážeme, jak pomocí vysoce pravděpodobné strategie obchodování s kryptoměnami krok za krokem dosáhnout velkých zisků – i když jste začátečník.

Je strategie proražení zisková?
Jak používáte strategii breakout?

Strategie průlomu.

Náš příklad strategie prolomení je následující:

Identifikujeme, co hledáme: průlom altcoinu s větším nadcházejícím pohybem o nejméně 50 % (což předpokládáme, že se stane brzy). Chceme nakupovat levněji a prodávat více.

Doba trvání obchodu by měla být několik dní (možná i několik týdnů). Velké výkyvy mohou nastat během jediného dne, ale jsou spíše výjimečné.

Co je to 15minutová strategie breakout?
Jaký je nejlepší indikátor pro breakout strategii?

V BTC se používají grafy

Používáme alespoň dva grafy: týdenní a/nebo denní graf a čtyřhodinový graf. Týdenní nebo denní graf vám umožní vidět kompletní obraz ceny altcoinu od začátku do konce, což vám umožní udělat si lepší představu o tom, jak nízko v celkovém pohledu klesl, a o dalších statistikách. Časový rámec také poskytuje lepší pohled na to, kde by mohlo dojít k proražení.

Důvody, proč neobchodovat s průrazy v pásmu
Jaký je nejlepší indikátor pro breakout strategii?

Chcete-li získat další nápady a strategie, pokračujte ve čtení – přihlaste se k odběru tohoto zpravodaje a získejte aktualizace.

Prvním krokem při zakládání komunitní zahrady je vyřešit všechny potřebné detaily, včetně:

1. Zadejte adresu

Prvním krokem naší strategie je najít vhodný vchod.

Kdy bych měl nakupovat akcie na breakoutu?
Kdy bych měl koupit breakouts?

V této fázi je možné využít standardní přístup buy breakout. Na řadě grafů altcoinů lze pozorovat extrémně nízké oblasti. Většina altů v posledních měsících ztratila značnou část hodnoty. Ty jsou s nimi srovnatelné:

Jak poznáte, že máte breakout?
Jak identifikujete breakouty v obchodování?

Strategie průrazu spočívá v nalezení oblastí rezistence nebo podpory, kde se cena prolomí novým směrem. Prorazí dolů z oblasti nedávného maxima (rezistence) nebo nahoru z oblasti nedávného minima (supportu).

Co je to breakout?
K proražení může dojít na horizontální nebo diagonální úrovni.

Nyní je obtížné zjistit, jak dlouho bude trvat, než se cenové dno odlomí. Pokud to neuděláte, možná budete muset čekat týdny nebo měsíce, než cena nechtěně znovu zahájí býčí trh, pokud k tomu dojde.

Hledáme tedy kombinaci dvou vlastností:

Hledejte alternativní kryptoměny s nízkou cenou a potvrzenými signály prolomení.

S tímto vědomím budete mít mnohem větší šanci zachytit zvýšení v grafu dříve než později. Tímto způsobem sice nezískáte nejnižší vstupní cenu, ale graf pravděpodobně brzy vzroste.

Podle čeho se pozná obchodník s breakoutem
Kryptoměna breakout strategie

Metoda Heikin-Ashi je metoda pro rychlejší detekci trendu. Odstraňuje tržní šum a usnadňuje rozpoznání trendů, jak je vidět na grafu níže:

Jak vidíte, tato metoda nám umožňuje nakupovat na dně rostoucího trendu a prodávat.

Zde je příklad grafu toho, co hledáme: graf, který vypadá, že již dosáhl svého dna a v blízké budoucnosti může začít růstový trend.

Identifikace obchodníka s breakoutem
Kam umístit náš stop loss

Denní graf zobrazuje první náznak proražení.

Ale zní to docela jednoduše, že? Ale ďábel se skrývá v detailech:

Obchodník nakupuje na vrcholu zjevného nového vzestupného trendu v očekávání, že trh bude pokračovat v růstu. V důsledku toho je pravděpodobné, že pokles není způsoben pouze chybou, ale spíše začátkem vzestupu.

Provádění breakoutové strategie
Příklad strategie Breakout

Když objevíte průlom, jako na obrázku níže, počkejte na potvrzení průlomu. Chceme potvrdit, že se vytvořilo vyšší minimum nad zónou předchozí rezistence (znázorněnou naší černou čarou).

Proražení se zdá být potvrzeno, když cena zůstane nad nedávnou rezistencí, která by se měla změnit v podporu. Potvrzení se stane ještě silnějším, když získáme druhé vyšší minimum.

Poměr rizika a odměny v důsledku tohoto obchodního nastavení?
Strategie průlomu

Současný graf EOS je dobrou ilustrací tohoto druhu vývoje:

Průlomový obchod

Součást této breakoutové strategie
Zelený obdélník označuje nákupní zónu.

2. Stop Loss

Následující obrázek ukazuje náš příklad se vstupní cenou a místem, kam jsme umístili stop loss.

Hned po uzavření sázky nastavte stop příkaz, abyste se ochránili, pokud nic nepůjde podle plánu.

Náhlé a neočekávané fundamentální zprávy mohou způsobit, že cena akcie prudce klesne a zůstane delší dobu pod vaší vstupní hodnotou. Tomu se chcete vyhnout.

Potenciál obchodní strategie breakout
Vaše stop loss by měla být vždy umístěna nad nebo pod breakout svíčky

Když jste na svém obchodním účtu poprvé, použijte zónu Stop Loss.

Stop-loss je strategie ochrany proti poklesu trhu. Stop-loss má smysl používat tam, kde se zdá, že je trend (alespoň prozatím) prolomen; zde profesionální obchodníci rychle opouštějí trh dříve, než může dojít k dalším škodám.

Připomínka toho, co se stalo tisícům obchodníků v létě 2017, kdy nečekali, že jejich mince tak prudce klesnou.

Příklad vstupu a stop lossu

Breakout obchod je jakýkoli pohyb ceny mimo určitou oblast supportu nebo rezistence
Potřebujete indikátory pro obchodování na breakouts?

Je důležité si uvědomit, že stop out neznamená vše, co je pro vaše obchodování důležité.Vítězové se od poražených liší tím, že nemají emocionální problémy spojené s tím, že jsou zastaveni.

Je možné o tom uvažovat racionálně, zejména v oblasti kryptoměn. Proto je jedna velká výhra více než kompenzována několika malými ztrátami. Zejména v oblasti kryptoměn. V důsledku toho je rozhodující odolat emocím při jednom obchodu.

Jaká je nejlepší breakout strategie?
Příklad spouštěče stop-out:

Druhé vyšší nižší pásmo průrazu by bylo nákupní zónou. Cena však prudce klesla a stop byl umístěn pod linii podpory boxenu. Podívejte se, jak pěkné by bylo se odtud dostat.

Jedna velká výhoda vyváží několik menších ztrát.

Mnoho obchodníků se vyhýbá používání stop lossů ze strachu, že by se jim stopky spustily.

Amatéři jsou obvykle emocionálně spjati se svou současnou profesí. Zamilují se do mince, všechny jejich naděje a ambice podprahově směřují k altcoinu, který si právě koupili, a už nedokážou zůstat neutrální.

Jsou breakout strategie spolehlivé?
Je breakout strategie zisková?

Když se cena obrátí proti nim, nechtějí ji přijmout. “To nemůže být pravda, no tak, zlato…” Raději se nechají unést pověrami a sentimentem, než aby přijali malou ztrátu a přešli k dalšímu obchodu. – Nenechte se zmást takovým nadšením. Zachovejte chladnou hlavu. k na příkladu použití příkazu stop-loss:

3. Cílový zisk.

Předpovídáme, kam může cena v průběhu několika dní vycestovat za zónu průrazu. To nám poskytuje poměr rizika a odměny, který může být pouze teoretickým poměrem založeným na vašich předpokladech, ale přesto je velmi důležitý pro vyhodnocení, protože vysvětluje, proč obchod uzavíráte a zda stojí za to se o něj pokoušet.

Jak získat obrovské zisky pomocí jednoduchého kryptoobchodu breakout
Co dělá krypto obchod breakout?

Jak analyzovat ziskové cíle:

Proč si myslíme, že by cena této opce mohla v této situaci vzrůst nejméně o 50 %?

V tomto scénáři jsme pro odhad použili minulé úrovně odporu a podpory. Když ceny začnou opět růst, často se vracejí k dříve významným cenovým bodům. Například k úrovni, kde došlo k jejímu prolomení:

Jaká je nejlepší strategie pro obchodování s kryptoměnami?
kryptoměna breakout obchodní strategie

Pohyb ceny ode dne uvedení na trh.

Tato dlouhá červená svíčka, po které následovalo několik dní medvědích svící, prorazila tuto bývalou úroveň podpory a 18. srpna otestovala úroveň 10,50 USD. V této oblasti se skrývá velký potenciál. Při pohledu na snímek obrazovky pořízený v té době můžete vidět, že cena již toto minimum překonala

Máme tedy cílový zisk 50 % nebo více, což je dosažitelné.Zde vidíte cíl na 4hodinovém detailu vedle našeho vstupu:

Co je to krypto breakout
Nejlepší kryptoměna denní obchodní strategie pro obchodování na kryptoměna breakouts

K listopadovému průrazu u společnosti EOS došlo na 4hodinovém grafu. Se zobrazenou důkladnou cílovou zónou,

V tuto chvíli bychom nevěděli, o kolik by cena mohla vzrůst příště. V důsledku toho bychom se podíleli na ziscích, abychom si v ní byli jisti.

Uvažujme situaci, kdy si vezmete polovinu:

Strategie obchodování s kryptoměnami

První vklad byl proveden za 0,00017776 BTC, což dnes odpovídá 8 243 USD.

Náklady na výstup činily 0,00026295 USD.

0,00008,19 (přibližně 50 % ceny)

Druhou polovinu můžete nechat valit a uvidíte, kam až to půjde. Náš stop loss opět slouží jako nástroj řízení rizika. Posuneme ji nad naši vstupní cenu, abychom zabránili návratu ceny k udržení trendu.

Anatomie obchodování na breakout obchodech
Jak při obchodování rozpoznat breakouty a falešné signály

To nejhorší už máte za sebou a nyní jste v klidu. I když byl váš dům zcela zaplaven, budete kompletně odškodněni ve výši 61 000 USD.

Znovu zvedněte stop loss a nechte vítěze jít:

Strategie obchodování s kryptoměnami, které potřebujete znát
Indikátor Breakout

Příkaz stop loss má své výhody i nevýhody:

  • Nevýhodou je, že pokud cena dosáhne vaší úrovně stop-loss, automaticky vystoupíte.
  • Nevýhodou je, že nikdy nedosáhnete vrcholu, protože stopka bude vždy dole. Je tedy otázkou osobních preferencí, zda chcete ručně uzamknout zisky na úrovni, která je z hlediska výpočtu nepochybně velkým ziskem a kterou jste od obchodu očekávali.
Jak při obchodování rozpoznat breakout obchod a falešné signály
Obchodování na trhlině klady a zápory
  • Pokud máte osobní styl a potřebujete více času na rozhodování, můžete si ponechat většinu své pozice na vyšších úrovních pohybu cenové vlny; pokud však cena následně klesne, vyděláte více peněz, než kdybyste nechali rozhodnout stop loss.
  • V rozmezí 0,00030000 až 0,00035000 byste dosáhli zisku 100 %, pokud byste uzamkli na 0,0001776!

Pohled odborníků na zisky: nZákladní obecné úvahy o ziscích:

Obchodníci, kteří jsou dobří v tom, co dělají, si to uvědomují a rádi z obchodu odejdou.

Co je to krypto breakout trade 2022
Jak funguje průlomové obchodování

Amatéři jsou náchylní nechat se unést spěchem a nevěnovat pozornost tomu, kde už cena byla, a fixovat se na stále vyšší maxima, místo aby si zajistili zisky, když přijdou. V takových situacích by měli investorům alespoň poskytnout možnost nákupu posunutím stop lossu výše.

Breakout obchodní strategie
Breakout trading jak vypočítat

Přílišné riskování – “Past nadměrných očekávání”.

Druhou chybou, které se začínající obchodníci často dopouštějí, je nevybírání zisků, když je mají, a to z důvodu chamtivosti: protože porovnávají graf s jinými, kde cena dosáhla určitých extrémních maxim, mají určitá očekávání, jak vysoko by cena měla jít.

Indikátor breakout
Breakout obchodní strategie

Obchodování s takto výrazným předstihem je riskantní: začínající obchodníci často čekají příliš dlouho na uzamčení zisků, zpravidla dokud neprojde vrchol a cena nezačne klesat.

Ještě děsivější je, že mnozí obchodníci budou cenu dokonce sledovat tak dlouho, dokud nás nenajdou bez ničeho. Případně mohou přijít o peníze v obchodě, kde měli možnost dosáhnout výrazného zisku! Ale třeba 80 % místo 200 %, což je pořád lepší než nic.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky