Co je altcoin?

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

⚡️ Jsou altcoiny lepší než bitcoiny?

Protože jsou samostatným aktivem, nikoli bitcoinem, altcoiny nezpůsobují inflaci bitcoinů. Například nové IPO na newyorské burze nevyvolává inflaci cen stávajících akcií. Je to dáno tím, že bitcoin je jedinečné aktivum a není zaměnitelný s jinými kryptoměnami.

⚡️ Která kryptoměnová burza je nejbezpečnější?

Není náhodou, že bezpečná burza Coinbase Pro, která podporuje Coinbase, je jednou z nejbezpečnějších platforem. (Ve skutečnosti byla Coinbase Pro jedním z hlavních kandidátů na titul nejlepší kryptoměnové burzy vůbec).

⚡️ Do jaké kryptoměny je nejlepší investovat v roce 2022?

Nejlepší kryptoměny, do kterých se vyplatí investovat v roce 2022
✔️ Bitcoin.
✔️ Etherium.
✔️ ApeCoin.
✔️ Binance coin.
✔️ Unisvop.
✔️ Solana.
✔️ Dogicoin.
✔️ Cardano.

⚡️ Co je to Fiat v kryptoměnách?

Fiat je termín, který se používá pro označení peněz, které produkuje centrální banka nebo jiný finanční subjekt (FED není centrální banka ani náhodou). Jsou to běžné rubly, dolary, eura a tak dále.

⚡️ Jak si vytvořit kryptopeněženku?

V závislosti na operačním systému přejděte do App Store nebo Play Marketu a pořiďte si aplikaci Trustee Wallet. Celý proces vám zabere méně než 2 minuty. Není potřeba žádná registrace a adresa peněženky je poskytnuta automaticky!
5 nejlepších kryptografických aplikací

Altcoiny jsou alternativní kryptoměny (neboli “altcoiny”), které se liší od bitcoinu ( BTCUSD ). S bitcoiny mají společné rysy, ale v několika ohledech se také liší. Některé altcoiny například používají jinou metodu konsensu pro generování bloků nebo ověřování transakcí. Mohou také poskytovat další nebo nové funkce, jako jsou inteligentní smlouvy nebo nízká volatilita ceny, které bitcoiny v současné době nenabízejí.

V současnosti existuje více než 14 000 kryptoměn. Jen bitcoin a ether tvořily v listopadu 2021 podle CoinMarketCap téměř 60 % celého trhu s kryptoměnami. Altcoiny (alternativní mince) jsou jiné typy kryptoměn, které lze používat místo bitcoinu. Protože jsou často vytvářeny z bitcoinů, změny cen altcoinů se podobají cenám BTCUSD. Altcoiny mohou také poskytovat různé nebo dodatečné funkce, jako jsou inteligentní kontrakty, které bitcoiny v současné době nenabízejí.

Co je altcoin
Jaké jsou příklady altcoinů?

Podle analytiků však investiční ekosystémy kryptoměn a vytváření nových trhů pro tyto mince způsobí, že kolísání cen altcoinů bude nezávislé na obchodních signálech bitcoinu.

Níže je uvedeno deset nejoblíbenějších kryptoměn podle tržní kapitalizace:

  • Etherium
  • XRP
  • peg
  • Cardano
  • Hrách
  • Hvězda
  • Mince amerického dolaru
  • cena dogicoinu
  • Řetězové propojení
  • Uniswap

10 KRYPTOMĚN, KTERÉ JE TŘEBA KOUPIT A DRŽET V ROCE 2022

Tento seznam byl naposledy aktualizován 30. listopadu 2021.

Je bitcoin stablecoin?
Co altcoin koupit dnes

Porozumění altcoinům.

Termín “altcoin” označuje všechny kryptoměny, které nejsou bitcoiny. Všechny alternativy k bitcoinu se označují jako “altcoin”. Bitcoiny a altcoiny mají podobnou základní architekturu. V důsledku toho fungují jako systémy peer-to-peer neboli obrovský počítač schopný zpracovávat velké množství informací a transakcí současně. Altcoiny jsou v určitých případech forky protokolu bitcoinu. Mají podobnou strukturu, ale liší se v určitých aspektech, jako jsou algoritmy, nabídka mincí a rychlost transakcí.

Mezi bitcoinem a ostatními kryptoměnami však existuje několik rozdílů. Bitcoin byl jedním z prvních příkladů kryptoměny a jeho principy a architektura se staly vodítkem pro návrh a vývoj dalších mincí. Na druhou stranu jeho implementace má řadu nedostatků.

Jaký altcoin si dnes koupit
Co je altcoin

Například algoritmus konsensu používaný k vytváření bloků, proof-of-work (PoW), spotřebovává mnoho energie a času. Omezené jsou také schopnosti inteligentního uzavírání smluv v bitcoinech.

Altcoiny vylepšují domnělá omezení bitcoinu a vytvářejí tak konkurenční výhodu. Aby se snížila spotřeba energie a času, využívá několik altcoinů metodu Proof-of-Stake (PoS) namísto konsensuálního mechanismu Proof-of-Work (PoW).

Chytré kontrakty využívají ether, druhou největší kryptoměnu na světě podle tržní kapitalizace, jako plyn (nebo platbu za transakci) v blockchainu Ethereum. V den spuštění Etherea 2.0, tedy 31. ledna 2019, mince jako Ether splňují dlouhodobé námitky vůči bitcoinům, jako je škálovatelnost a odolnost.

Co je to těžební úkol?
Jaké jsou příklady užitkových tokenů?

Altcoiny si vytvořily vlastní trh tím, že se odlišily od bitcoinů. V důsledku toho se do tohoto odvětví hrnou investoři, kteří v nich vidí potenciál jako v alternativě k bitcoinu. Investoři očekávají, že s rostoucí popularitou a hodnotou altcoinů budou profitovat.

Altcoiny mají různou podobu.

Altcoiny lze rozdělit do mnoha typů a kategorií v závislosti na jejich účelu a systémech konsensu. Zde je stručný přehled některých nejvýznamnějších z nich:

Na základě těžby.

Je stablecoin dobrá investice?
Co je to těžební systém?

Altcoiny založené na těžbě jsou takové, které se těží. Většina kryptoměn založených na těžbě využívá metodu PoW, která spočívá v řešení složitých problémů při vytváření nových bloků za účelem vydávání nových mincí. Litecoin, Monero a ZCash jsou tři příklady kryptoměn založených na těžbě.

Většina nejlepších altcoinů na začátku roku 2020 byla založena na těžbě. Alternativou k altcoinům založeným na těžbě je předběžná těžba, která je často součástí prvotní nabídky mincí (ICO). Takové mince nejsou generovány pomocí algoritmu, ale místo toho jsou rozdány předtím, než se dostanou na trh s kryptoměnami. Ripple XRP je předem vytěžený altcoin.

Co jsou stablecoiny a jak je používat?

Jaké jsou nejlepší bezpečnostní tokeny?
Co jsou stablecoiny

Zrod a rozvoj kryptoměn provází značná volatilita. Stablecoiny jsou navrženy tak, aby snižovaly celkovou volatilitu trhu tím, že svou hodnotu vážou na soubor komodit, jako jsou fiat měny, drahé kovy nebo jiné kryptoměny.

Medvědí trh se stablecoiny bude pravděpodobně pokračovat, ale prodejce si vyhrazuje právo odkoupit smlouvy, pokud se kryptoměna stane nestabilní nebo bude mít problémy. Cena stablecoinu by se neměla výrazně odchýlit od své hodnoty.

USDT Tether, DAI MakerDAO a USD Coin (USDC) jsou dobře známé stablecoiny. Společnost Visa Inc ( V ) v březnu 2021 oznámila, že začne provádět některé transakce ve své síti USDC prostřednictvím blockchainu Ethereum a že další vypořádací kapacita bude nasazena později v roce 2021.

Bezpečnostní tokeny STO

Jaké jsou nejlepší meme mince ke koupi?
Je STO legální?

Tokeny cenných papírů jsou podobné cenným papírům obchodovaným na akciových trzích s tím rozdílem, že jsou digitálního původu. Tokeny cenných papírů se podobají tradičním akciím a často slibují akcionářům kapitál ve formě vlastnictví nebo výplaty dividend držitelům. Vyhlídka na růst cen těchto tokenů je pro investory hlavní pobídkou, aby do nich investovali.

V roce 2021 dokončila firma Exodus, která vyrábí bitcoinové peněženky, prodej tokenů schválený komisí SEC a prodala kmenové akcie v hodnotě 75 milionů dolarů, které budou převedeny na tokeny v blockchainu Algorand. To je významné, protože se jedná o první cenný papír s digitálními aktivy, který distribuuje akcie společnosti registrované ve Spojených státech.

meme mince

Co je altcoin Dogecoin?
Meme tokeny”

Meme mince jsou založeny na vtipu nebo zábavném pohledu na jiné známé kryptoměny, jak už název napovídá. Obvykle si během krátké doby získají popularitu a často je na internetu prosazují významní kryptoměnoví influenceři a drobní investoři, kteří se snaží vydělat na krátkodobých ziscích.

Elon Musk, generální ředitel společnosti Tesla, Inc ( TSLA ), a nadšenec do kryptoměn, často tweetuje kryptické zprávy o nejlepších meme mincích Dogecoin ( DOGEUSD ) a Shiba Inu , o kterých je známo, že výrazně mění svou cenu. Poté, co Elon Musk zveřejnil fotografii svého domácího mazlíčka Flockyho, psa plemene Shiba Inu, vzrostla cena Shiba Inu o více než 50 %.

Meme mince založené na Elonu Muskovi zažívají krátkodobé šílenství

Mnozí označili výrazný nárůst těchto konkrétních altcoinů v dubnu a květnu 2021 za “sezónu meme coinů”, kdy stovky těchto kryptoměn zaznamenaly obrovský procentuální nárůst založený na čistých spekulacích.

Co je token užitkovosti?

Jaké jsou příklady užitkových tokenů?
Jsou žetony utilit dobrou investicí?

K přístupu k síťovým prostředkům se používají užitkové tokeny. Lze je utratit například za služby, síťové náklady nebo body, které je vymění. Utility tokeny na rozdíl od bezpečnostních tokenů neposkytují návratnost ani část vlastnictví. Příkladem servisního tokenu, který lze využít k získání úložného prostoru v síti Filecoin, je servisní token Filecoin.

Je dobrý nápad investovat do altcoinů?

Trh s altcoiny je stále v počáteční fázi. Je to nesourodá dvojice. Počet altcoinů dostupných ke koupi na kryptoměnových burzách v posledních letech prudce vzrostl, což láká mnoho drobných investorů, kteří se snaží profitovat ze změn cen. Tito obchodníci však nedisponují finančními prostředky potřebnými k vytvoření odpovídající likvidity trhu. Tenké trhy a nedostatek likvidity mohou mít za následek velké cenové výkyvy, když chce investor nakoupit nebo prodat.

Jak investovat do altcoinů?
Co je altcoin

Vezměme si případ etherea ethereum, které 12. ledna 2018 dosáhlo maxima 1299,95 USD. Jen o několik týdnů později se propadl na 597,36 dolaru a do konce roku klesl na 89,52 dolaru. Nicméně o pouhé dva roky později, v listopadu 2021, dosáhlo ethereum historického maxima 19 783,06 USD.

Má to však háček. Kryptoměnové trhy ještě nedosáhly zralosti. Navzdory četným pokusům neexistují žádná zavedená kritéria nebo metriky pro hodnocení kryptoměn. Většinu altcoinového trhu pohání spekulace. Existuje několik příkladů spících kryptoměn, které nezískaly dostatečnou trakci nebo po získání finančních prostředků investorů jednoduše zmizely.

Jaké jsou 4 altcoiny?
Jsou altcoiny dobrou investicí?

Altcoinový trh je tak určen pro investory, kteří mají chuť podstupovat vysoké riziko působení na neregulovaném a proměnlivém trhu, který je náchylný k volatilitě. Musí být také schopni zvládnout napětí způsobené rychlými změnami cen. Těmto lidem může trh s kryptoměnami poskytnout vynikající výnosy.

Klady

✔️ Altcoiny jsou “lepší varianty” bitcoinů, protože se snaží odstranit jejich nedostatky.

✔️ Cílem Bitcoinu bylo stát se prostředkem pro každodenní transakce, ale tento cíl by mohly splnit i jiné kryptoměny, například stabelcoiny.

✔️ Některé altcoiny, jako například Ethereum ethereum a Cardano ADA, si již získaly oblibu u mainstreamových firem, což má za následek jejich vysokou hodnotu.

✔️ Altcoiny lze nakupovat a prodávat a investoři mají při výběru altcoinu, do kterého chtějí investovat, řadu možností.

Jaká kryptoměna přežije?
Jaké jsou 4 altcoiny?

zápory

❌ Investiční trh s altcoiny je výrazně menší než trh s bitcoiny. Bitcoin má k listopadu 2021 přibližně 42% podíl na celkovém trhu kryptoměn.

❌ Protože pro drahé kovy neexistuje žádná regulace ani stanovené standardy, má trh s altcoiny mnohem méně investorů a omezenou likviditu. V důsledku toho jsou jejich ceny volatilnější než ceny bitcoinů.

❌ Investování do kryptoměn není vždy jednoduché, zejména proto, že mnohé z nich jsou navzájem identické a mají na první pohled podobné funkce.

❌ Existuje několik “mrtvých” kryptoměn, které připravily investory o peníze.

Jaké měny přežijí?

Kterou kryptoměnu dnes koupit z dlouhodobého hlediska?
Která kryptoměna má nejlepší budoucnost?

Diskuse o budoucnosti altcoinů a samozřejmě i kryptoměn má dlouhou historii. Na počátku 19. století obíhalo ve Spojených státech několik typů a forem místních měn. Každá z nich měla svůj vlastní soubor vlastností a byla zajištěna jiným nástrojem.

Základem zlatých certifikátů byly například vládní zlaté rezervy. Federální vláda podpořila bankovky USA z doby občanské války.

Kromě federální vlády vydávaly své vlastní peníze, které byly někdy kryty podvodnými rezervami, také vlády jednotlivých států. To odpovídá současnému stavu na altcoinových trzích. V současné době jsou na trhu stovky alternativních mincí, z nichž každá se chlubí tím, že poskytuje jedinečnou službu a trh.

Co jsou altcoiny
Může bitcoin spadnout na nulu?

Současný stav trhů s alternativními měnami nelze shrnout do jedné digitální měny. Je však pravděpodobné, že většina z více než 1 800 altcoinů, které jsou v současnosti k dispozici na burzách kryptoměn, neuspěje. Trh altcoinů se soustředí na soubor mincí – těch, které mají významnou užitečnost a případy užití – a ty budou tomuto sektoru dominovat.

Altcoiny jsou jednoduchou metodou, jak rozšířit své znalosti o investování do kryptoměn nad rámec bitcoinu. Výnosy na kryptoměnových trzích byly násobně vyšší než u bitcoinu. S investováním do altcoinů je však spojeno několik rizik, z nichž nemalou roli hraje nedostatečná regulace.

S tím, jak trhy s kryptoměnami dospívají, téměř jistě přinesou do tohoto odvětví větší složitost a peníze, což připraví půdu pro regulaci a snížení volatilit

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky