Kryptoměna pro začátečníky:10 otázek před nákupem kryptoměn

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

⚡️ Je bezpečné kupovat kryptoměny?

Investování do kryptoaktiv je vysoce rizikový, ale potenciálně velmi výnosný podnik. Pokud chcete mít rychlý přístup k poptávce po digitální měně, kryptoměny jsou vynikající investicí. Nákup akcií firem, které obchodují s kryptoměnami, je bezpečnější sázkou, ale nemusí být tak výnosný.

⚡️ Jak nakupují bitcoiny nováčci?

Přestože bitcoiny zatím nemůžete koupit prostřednictvím své banky nebo investiční společnosti, některé firmy na tom v současné době pracují. Prozatím budete muset využít platformu pro obchodování s bitcoiny, abyste mohli americké dolary převést na bitcoiny nebo jiné digitální měny.

⚡️ Jak dlouho bych měl kryptoměnu držet?

Spekulativní investice je taková, u které investor očekává, že její cena v průběhu času poroste – obecně jde o pozici, kterou je třeba udržovat alespoň šest měsíců až rok. Je známo, že dlouhodobí investoři do kryptoměn si své investice drží i desítky let.

⚡️ Kdy bych měl svou kryptoměnu prodat?

Nakupují, když je kryptoměna na vrcholu, prodávají, když prudce klesá, a pak propásnou jakoukoli příležitost, pokud se cena odrazí ode dna. Pokud cena klesla a vy už kryptoměnám jako investici nevěříte, měli byste je prodat. Na druhou stranu klesající hodnota by nikdy neměla sloužit jako záminka k vystoupení.

Kryptoměny pro začátečníky, které byly kdysi okrajovým aspektem financí, jsou stále populárnější.

První bitcoinový ETF debutoval na newyorské burze 19. října 2017 pod symbolem ” ProShares “, který je spojen s bitcoinovými futures. Umělci vydělávají miliony prodejem “tokenizovaných” digitálních děl. Kryptoměnové burzy jsou spolu s bankami a pojišťovnami propagovány také v hlavním vysílacím čase televizních programů.

Jaký je nejlepší způsob nákupu kryptoměn?
Kolik kryptoměn pro začátečníky bych si měl koupit ?

Individuální investoři, kteří uvažují o kryptoměnách pro začátečníky, se pravděpodobně setkají s novým světem ve srovnání s tím, co zažili v oblasti standardních financí. Ceny se mohou při krátkém prodeji aktiv spoléhajících se pouze na bloky digitálního kódu divoce houpat.

Navzdory složitosti se odborníci, kteří se touto oblastí zabývají, domnívají, že investování do kryptoměn se neliší od jiných rizikových investic, jak si někteří lidé myslí: neinvestujte peníze, které si nemůžete dovolit ztratit, ujistěte se, že máte pokryté ostatní finanční základy, a buďte trpěliví.

Mohu si kryptoměny pro začátečníky koupit přímo?
Jakou kryptoměnu bych si měl koupit jako začátečník?

Většina materiálů, na které spotřebitelé narazí, se věnuje obchodování s kryptoměnami. Jde o to zjistit, jaká je další žhavá kryptoměna. Jde o to předpovědět, která mince se vyšvihne na budoucí hvězdu. “Investování do kryptoměn takové není,” říká Steve Larsen, certifikovaný finanční plánovač ze státu Washington. “Jde o pořízení položky, o které se domníváte, že se časem stane populárnější a užitečnější, podobně jako když někdo investuje do akcií.”

Danah, který vede projekt blockchain pro investiční poradce, si myslí, že základní technologie známá jako blockchain je slibná. Počítače spolupracují na ověřování transakcí bez asistence (a značných nákladů) centrálních orgánů, jako jsou banky nebo vládní regulační orgány, v síti blockchain.

Jak koupit kryptoměnu
Jak koupit bitcoin

Kolik kryptoměn existuje?

V současné době existují stovky kryptografických produktů pro začátečníky. Mnohé z nich mají jen malé množství příznivců, zatímco jiné, například bitcoin a ether, 1 mají značný počet uživatelů a investorů.

Co je těžba bitcoinů a jak funguje?

Proces, při kterém se síť bitcoinů dohodne na dalším bloku transakcí, které budou zařazeny do řetězce bitcoinů, se nazývá těžba. Aby objevili řešení kryptografické hádanky, soutěží mezi sebou o každý nový blok určití jednotlivci, známí jako těžaři.

Jak koupit bitcoin a další kryptoměny
Má smysl investovat do bitcoinu?

Ten, kdo řešení objeví jako první, vytvoří nový blok transakce a poskytne jej síti. Úspěšný těžař bloku je odměněn čerstvě vyraženým bitcoinem jako cenou. Těžba jako taková je také metodou, kterou se do systému přidávají další bitcoiny.

Jaký je přesně rozdíl mezi bitcoiny a NFT?

Nevyměnitelné tokeny (NFT) jsou blockchainová aktiva, která je obtížné vyměnit. Bitcoin je naproti tomu směnitelný token, což znamená, že jej lze snadno vyměnit za jiný bitcoin nebo kanadský dolar.

Alternativní způsoby nákupu bitcoinu
Nákup a prodej kryptoměn pro začátečníky

Kdo má kontrolu nad softwarem Bitcoinu?

Bitcoin je projekt s otevřeným zdrojovým kódem bez centrální autority, která by řídila síť Bitcoin. Kdokoli může nahlížet do kódu Bitcoinu a navrhovat jeho úpravy, pokud k tomu má svolení všech, kteří ho musí udělit. Existuje několik kompatibilních verzí softwaru sítě Bitcoin, ale “jádro Bitcoinu” je název pro distribuci softwaru, která zahrnuje veškerý ostatní software.

Která kryptoměna pro začátečníky exploduje?
Jaké kryptoměny zažijí v roce 2022 boom?

Lze kryptoměny sledovat?

Při nákupu nebo prodeji kryptoměn se transakce přidá do veřejné účetní knihy zvané blockchain. Každá kryptografie má svůj vlastní blockchain, který zaznamenává všechny transakce provedené pomocí dané kryptografie. To znamená, že když si koupíte krypto, váš nákup lze prostřednictvím blockchainu zpětně dohledat.

Co je to kryptoměnová peněženka a jak ji používat?

Kryptoměnové peněženky uchovávají uživatelské klíče, hesla, která vám umožňují přístup ke kryptoměnám. Kryptoměnové peněženky mohou být horké nebo studené. Horké peněženky jsou náchylnější k hackerským útokům než studené, proto je vhodné uchovávat bitcoiny v chladné peněžence pro dlouhodobější uložení.

Dočkáme se v roce 2022 dalšího vzestupu kryptoměn pro začátečníky?
Jak moc byste měli diverzifikovat kryptoměny?

Kde mohou investoři nakupovat bitcoiny?

Investoři mohou bitcoiny nakupovat různými způsoby, například prostřednictvím platformy pro obchodování s kryptoměnami bitcoins pro začátečníky nebo nákupem ETF. Každý způsob má své výhody i nevýhody. Výhodou bitcoinových ETF je například to, že je lze držet na registrovaném účtu (například TFSA nebo RRSP). Na druhou stranu bitcoinové ETF nabízejí např.

Jaká je dobrá investiční strategie pro kryptoměny?
Jaký je nejlepší způsob diverzifikace investic?

investory k ceně bitcoinu, aniž by museli držet přímo tuto kryptoměnu.

Máte možnost nakupovat kryptoměny?

Pokud si koupíte krypto pro začátečníky, bude obecně klasifikováno jako relativně rizikové aktivum ve vašem celkovém portfoliu – 5 až 10 % je jedno z typických doporučení.

Jak vytvořit dobře vyvážené kryptopeněženkové portfolio?
Můžete provést vlastní výzkum kryptoměn?

John Larsen, certifikovaný finanční plánovač již více než 20 let, radí, aby nikdo neinvestoval do kryptoměn pro začátečníky, dokud nebudou splněny krátkodobé i dlouhodobé cíle v oblasti finančního blahobytu. Doporučil investorům, aby splatili veškeré spotřebitelské dluhy, než investují do kryptoměn pro začátečníky příliš mnoho peněz do odpovídajících příspěvků svých zaměstnavatelů, jako je například 401(k).

Nákup kryptoměny nevyžaduje významnou finanční investici, což je další výhoda. Zákazníci mohou kryptoměny nakupovat po částech v řádu dolarů nebo méně prostřednictvím některých internetových burz.

Máte vlastní výzkum kryptoměn?
Jak zkoumáte kryptoměny?

Podle Matiho Greenspana, výkonného ředitele výzkumné společnosti Quantum Economics, vám může v kryptoměnách pomoci, když si každý týden dáte stranou pár dolarů navíc.

Provedli jste průzkum?

Nákup, ukládání a prodej kryptoměn se v posledních letech značně zjednodušil. Pokud však nechcete svěřit bezpečnost svých aktiv provozovatelům směnáren, musíte pochopit, jak digitální peněženky fungují a která z nich je pro vás nejlepší.

Vyplatí se kryptoměny zkoumat?
Víte, jak koupit kryptoměnu?

Pomáhá také pochopit, co je technologie blockchain, jak ji různé produkty využívají a které z nich mají šanci na úspěch. Kolem kryptoměn pro začátečníky je nyní také hodně humbuku, takže investoři si musí dávat pozor na varovné signály.

“Tento sektor je plný mincí, které nemají žádné skutečné využití a v mnoha případech se jedná o naprosté podvody, což znamená, že jde jen o lidi, kteří chtějí získat vaše peníze,” říká Greenspan, který sídlí v izraelském Tel Avivu. Dodává, že klíčové je najít skutečné inovátory.

Proč nelze koupit kryptoměnu?
Může se někdo pustit do kryptoměn?

Znalost programování sice není nutná, ale je dobré se pokusit zjistit, jak kryptoměnu využít. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je bílá kniha; často jde o technický dokument popisující, jak bude síť fungovat.

Bitcoin, nejznámější kryptoměna, má být skutečnou digitální měnou, kterou lze platit za zboží a služby. Ostatní kryptoaktivy, jako je například Ethereum, jsou spíše investičními nástroji. Jsou vytvořeny k řešení konkrétních problémů a v budoucnu mohou být použity k placení za zboží nebo služby.

Jak začít nakupovat kryptoměny?
Mohou investoři nakupovat bitcoiny?

Uživatelé, kteří poskytují služby síti Ethereum, mohou být placeni v etherech, což je druhá nejcennější kryptoměna. Síť Ethereum je navržena tak, aby v ní fungovaly “chytré kontrakty”, které mohou být při splnění určitých kritérií automatizovány.

Jaký je rozdíl mezi kryptoaktivy a běžnými investicemi?

Kryptoměny nejsou v současné době regulovány většinou vlád, což z nich činí spekulativní investici. Jsou také vystaveny divokým výkyvům cen, protože neexistuje žádná centrální autorita, která by stanovovala ceny.

Kde mohu koupit přímo bitcoiny?
Jak používat peněženku s kryptoměnami?

Podle Greenspana je dalším důležitým aspektem distribuce nabídky kryptoměn.

Říká, že takové otázky mohou být časově náročné, ale “určitě vrhnou světlo na cenu hodnoty mince v čase”.

Jak budete diverzifikovat?

Všechny kryptoměny čelí jednomu společnému nebezpečí: technologie blockchain, která za nimi stojí, je relativně nová a nikdo neví, zda naplní ekonomický potenciál, který slibují její zastánci.

Co vlastně dělá peněženka s kryptoměnami?
Co je to kryptoměnová peněženka a proč ji potřebuji?

“Každá investice do kryptoměny představuje riziko, že budoucí transakce, aktiva a informace budou uloženy a přenášeny v blockchainu,” tvrdí Sean Stein Smith, docent na Lehman College v New Yorku.

I když blockchain splní velké naděje lidí, kteří do tohoto odvětví investují, stále budou existovat kryptoměny, které zklamou. Greenspan radí vložit své peníze do několika aktiv, o kterých se domníváte, že mají dlouhodobou perspektivu.

Neexistuje mnoho kryptoměnových alternativ, které by se daly srovnávat s podílovými fondy nebo jinými investičními nástroji, které nabízejí běžným investorům široký přístup k široké škále aktiv.

Potřebujete peněženku na kryptoměny?
Která kryptoměna je nejbezpečnější?

Několik burzovně obchodovaných fondů začleňuje do svých portfolií blockchainové projekty, kromě nového ETF spojeného s bitcoinem (ticker: BITO). Další navržené ETF budou nepochybně zahrnovat kryptoměny, ale zatím nebyly autorizovány. Za zvážení investorů stojí také akcie firem z kryptografického odvětví, jako je Coinbase.

Diverzifikace je zásadní pro celé vaše portfolio a alternativní investice by v něm obvykle měly tvořit jen malé procento, ať už do kryptoměn investujete jakkoli.

Autor v době zveřejnění zakoupil BTC. NerdWallet nedoporučuje ani neradí čtenářům kupovat nebo prodávat BTC nebo jakoukoli jinou kryptoměnu.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky