Je extrémní volatilita kryptoměn v 1. čtvrtletí u konce?

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Investiční fondy spravované společnostmi, jako jsou Brevan Howard, Pantera Capital a Nickel Digital, úspěšně dosáhly pozoruhodných zisků, a to bez ohledu na období vysoké volatility, která jsou pro trhy s kryptoměnami charakteristická.

Společnost Nickel Digital Asset Management vydala varování pro své investory a doporučila jim, aby po mimořádné výkonnosti svého fondu Diversified Alpha v prvním čtvrtletí zmírnili svá očekávání. Tento fond, jehož hodnota činí 80 milionů dolarů, dosáhl v tomto období čistého výnosu 11 %, a to navzdory zvýšené míře volatility na trzích s kryptoměnami.

Strategie fondu se zaměřuje na využívání neefektivity v tržních cenách, přičemž typické cíle ročních výnosů jsou stanoveny mezi 15 a 20 %, jak uvedl Anatolij Crachilov, výkonný ředitel.

Měsíc březen však představoval jedinečný scénář, který se vyznačoval značnou volatilitou, robustními objemy obchodů a značným rozptylem trhu, což společně přispělo k 5% zisku za měsíc. Tyto podrobnosti byly zdůrazněny v prezentaci pro investory, ke které měl přístup Bloomberg.

“Bohužel to není nový normál, nebudeme vydělávat 5 % každý měsíc do budoucna,” sdílí David Fauchier, manažer Diversified Alpha.

Ve stejné prezentaci Fauchier poznamenal, že takové příznivé tržní podmínky jsou přechodné, a naznačil, že pravděpodobně nebudou pokračovat. Nad posledním čtvrtletím se zamyslel a poznamenal: “V podstatě všechno, co byste si mohli v jednom čtvrtletí přát, se v určitém okamžiku během tohoto čtvrtletí stalo.”

Vedle společnosti Nickel Digital zaznamenaly díky solidní výkonnosti kryptografického trhu značný úspěch i další fondy, včetně fondů spravovaných Brevanem Howardem a Pantera Capital. Zejména bitcoin zaznamenal v prvním čtvrtletí pozoruhodný nárůst o 67 %, čímž výrazně překonal většinu ostatních kategorií aktiv.

Navzdory těmto působivým výnosům zdůraznil Michael Hall, investiční ředitel společnosti Nickel Digital, zásadní potřebu správného řízení očekávání investorů. V rozhovoru zdůraznil, že je důležité být realistický a upřímný, a připustil, že mohou nastat měsíce, kdy výnosy mohou být záporné.

“Nechceme překračovat očekávání,” poznamenal Hall. “Chceme jim dát najevo, že mohou mít i záporné měsíce. To je prostě upřímnost a přímočarost.”

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky