Miliardový nárůst: Zakladatelé Glassnode předpovídají prudký nárůst bitcoinu (BTC) díky mega likvidaci krátkých pozic

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Spoluzakladatelé kryptoanalytické firmy Glassnode, Jan Happel a Yann Allemann, kteří jsou na sociální síti X známí pod přezdívkou Negentropic, jsou ohledně nedávného vzestupu Bitcoinu optimističtí a věří, že by mohl potenciálně vyvolat výraznější rally.

Podle spoluzakladatelů Glassnode by náhlá býčí dynamika ceny Bitcoinu mohla vést k jevu známému jako short squeeze. K tzv. short squeeze dochází, když obchodníci, kteří si vypůjčili aktivum s úmyslem prodat ho za nižší cenu, aby na rozdílu vydělali, zjistí, že jsou nuceni vypůjčená aktiva odkoupit, protože se hybnost trhu obrací proti nim. To může následně vyvolat další vzestupné pohyby na trhu.

Spoluzakladatelé zdůrazňují význam likvidity v tomto scénáři a prohlašují: “‘Likvidita je KLÍČOVÁ'.” Poskytují komplexní analýzu současné situace bitcoinu:

  1. Analýza bitcoinu: Bitcoin vzrostl na 42 200 USD, čímž se vytvořila likvidita pro dlouhé pozice, a celkový impuls zůstává neutrální.
  2. Mezera likvidity: Cena je v procesu vyplňování mezery likvidity nad 42 000 USD, což naznačuje potenciální volatilitu. Pozoruhodné je, že došlo k likvidacím v hodnotě přibližně 659 milionů dolarů.

Při pohledu do budoucna se výhled jeví jako býčí, přičemž je možné, že býčí momentum vyvolá likvidace krátkých pozic v hodnotě přibližně 1 miliardy USD, což by mohlo trh dále posunout vzhůru.

Zakladatelé Glassnode nedávno upozornili, že Bitcoin možná vytváří klasický klesající klínový obrazec. Tento obrazec, běžně používaný v technické analýze, se vyznačuje sérií nižších maxim a nižších minim, která na grafu vytvářejí tvar klínu. Jak obrazec postupuje, zmenšující se vzdálenost mezi maximy a minimy naznačuje slábnoucí prodejní tlak. Když cena tradičně prorazí horní trendovou linii klínu, je to považováno za býčí signál.

V době psaní tohoto článku se bitcoin obchoduje za 43 436 USD, což ukazuje na mírný nárůst za posledních 24 hodin. Postřehy spoluzakladatelů poskytují komplexní pohled na současnou dynamiku trhu a naznačují potenciál dalšího pozitivního vývoje v oblasti kryptoměn.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky