Nebezpečná zóna bitcoinu: Arthur Hayes předpovídá pokles o 30 tisíc dolarů uprostřed nárůstu inflace

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Bitcoin se dočká poklesu na 35 000 dolarů nebo níže kvůli hrozícím globálním makroekonomickým otřesům, jak upozorňuje Arthur Hayes.

Ve svém posledním příspěvku na blogu s názvem “Yellen or Talkin'?” z 24. ledna bývalý generální ředitel kryptoměnové burzy BitMEX předkládá chmurnou krátkodobou prognózu ceny BTC. Ačkoli je Bitcoin stále o 75 % výše než před rokem, čelí řadě faktorů, které přispívají k výraznému kolísání směrem dolů v aktuálním čtvrtletí.

Hayes: Bitcoin získává na hodnotě v obavách z inflace pro rok 2024

Hayes identifikuje různé zdroje obav, včetně konfliktu v Rudém moři mezi Spojenými státy a Hútíi, který má dopad na globální dopravu, probíhajících prezidentských voleb v USA a politiky Federálního rezervního systému.

Konflikt v Rudém moři má významné důsledky pro inflaci. Riziková aktiva včetně kryptoměn očekávají možnou změnu politiky Fedu již v březnu, která zahrnuje snížení úrokových sazeb s cílem přilákat likviditu zpět na trh.

Navzdory potenciálním obavám z inflace by vyšší náklady na dopravu mohly vést k prudkému růstu cen v pozdějším období roku. Hayes naznačuje, že předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell se bude pravděpodobně snažit tyto problémy řešit zdůrazňováním možnosti snížení sazeb, aniž by je skutečně provedl.

“To, co by mohlo být mírným zvýšením míry inflace v důsledku zvýšených nákladů na dopravu, by mohlo být přeplněno snížením sazeb a obnovením QE. Trh tuto skutečnost zatím nedoceňuje, ale Bitcoin ano.”

Hayes se rovněž zabývá silou amerického regionálního bankovního sektoru, který je od březnového krachu v roce 2023 podporován programem termínovaného financování bank (BTFP). S vypršením platnosti BTFP však vyvstávají otázky ohledně likvidity a finanční situace bank, které jsou podmíněny kroky ministryně financí Janet Yellenové.

Příspěvek na blogu zdůrazňuje, že tváří v tvář finanční krizi se prioritou stává řešení finanční stability před bojem s inflací.

“Proto, abychom dosáhli škrtů, zúžení QT a případného obnovení QE, o kterém se trh domnívá, že je již v březnu v kapse, potřebujeme nejprve, aby několik bank zkrachovalo, když nebude obnovena BTFP.”

Bitcoin musí najít “podporu” pod 35 000 USD

Pokud jde o Bitcoin, blog naznačuje, že blížící se zmatky související s obavami o likviditu a vypršením platnosti BTFP spolu s geopolitickými riziky naznačují, že 20procentní pokles ceny BTC je jen začátek.

Hayes předpovídá možnou 30procentní korekci ze vstupního maxima ETF ve výši 48 000 USD na 33 600 USD.

“Proto se domnívám, že Bitcoin tvoří podporu mezi 30 0000 a 35 000 dolary. Z tohoto důvodu jsem na 29. března 2024 nakoupil opční listy s úrokovou sazbou 35 000 USD.”

Dospěl k závěru, že úrovně pod 35 000 USD nyní nabízejí příležitost vydělat na poklesu poté, co BTC/USD 23. ledna na Bitstampu dosáhl 38 500 USD, což je nejnižší úroveň od začátku prosince. Podle údajů společnosti TradingView se kryptoměna později zotavila o přibližně 1 700 dolarů.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky