Zakladatelé společnosti Glassnode odhalili výbušný vzorec cenového nárůstu bitcoinu a odvážný cíl

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Spoluzakladatelé Glassnode, významné kryptoanalytické firmy, předpokládají potenciálně transformační trajektorii Bitcoinu (BTC) založenou na opakujícím se vzoru. S důrazem na přísloví “Historie se neopakuje, ale často se rýmuje”, často připisované Marku Twainovi, Jan Happel a Yann Allemann, kteří na sociální platformě X vystupují pod přezdívkou Negentropic, poukazují na vývoj býčí vlajky na týdenním grafu BTC. Tento vzorec odráží chování pozorované na posledních dvou býčích trzích a signalizuje potenciální předzvěst parabolického růstu.

“BTC se po korekci býčí vlajky posunul k Fibonacciho prodloužení na úrovni 6,618 bodu. V současné době se nacházíme v malé korekci jako na konci roku 2017 a na konci roku 2020.
Bude se historie rýmovat v roce 2024 – a BTC se v tomto býčím trhu posune k Fib prodloužení 6,618? To by nám dalo cíl ~120 000 USD. To ukáže čas!”

V technické analýze obchodníci často využívají Fibonacciho rozšíření k odhadu ziskových cílů a předvídání cenových pullbacků, přičemž se spoléhají na Fibonacciho poměry, které jim umožňují nahlédnout do situace. Postřeh spoluzakladatelů Glassnode se s touto metodou shoduje a naznačuje, že Bitcoin se možná připravuje na výrazný pohyb vzhůru.

I přes tento krátkodobý výkyv zůstávají spoluzakladatelé Glassnode optimističtí, a to nejen ohledně Bitcoinu, ale vyjadřují také býčí náladu vůči akciím.

“Sledování trendů je silná investiční strategie! Zeptejte se sami sebe: ‘Proč jsem při současném technickém nastavení medvědí vůči akciím? Nasdaq právě překonal bývalá historická maxima. Nachází se nad svým tříměsíčním SMA [jednoduchým klouzavým průměrem] a 12měsíčním SMA. A [jeho] tříměsíční SMA je nad [jeho] 12měsíčním SMA.
RSI (index relativní síly) je na úrovni 66 (= silná hybnost). MACD (divergence konvergence klouzavého průměru) je býčí a roste. Z pohledu sledování trendu…. proč bych zde očekával pád?”

Při zkoumání cenové hybnosti je klíčovým ukazatelem index relativní síly (RSI). Hodnota pod 30 naznačuje přeprodané podmínky, zatímco úroveň nad 70 značí potenciální překoupenost. Současně se tradičně používá ukazatel konvergence klouzavých průměrů (MACD), který slouží k identifikaci obratů trendu a potvrzení probíhajících trendů.

Souhrnně řečeno, spoluzakladatelé společnosti Glassnode naznačují možnost, že Bitcoin zrcadlí historické vzorce, což představuje býčí scénář s potenciální vzestupnou dynamikou. Nástroje technické analýzy dále podporují jejich optimistický výhled a nabízejí vhled do potenciálních ziskových cílů a potvrzení trendu.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky