Proč je dnes trh s kryptoměnami dole?

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Kryptotrh dnes klesá, což snižuje rally Etherea po Shapelle a celková tržní kapitalizace kryptoměn ztratila za 24 hodin téměř 4 %.

Právě když si někteří analytici mysleli, že Bitcoin byl na vrcholu potvrzení nového býčího trhu, trh s kryptoměnami zaznamenal pokles v důsledku regulatorní nejistoty a známek oslabení makroekonomických podmínek. 

Proč dnes trh s kryptoměnami klesl?

Kryptotrhu dolů 4%, Bitcoin pod $30,000

Cena bitcoinu dosáhla 19. dubna sedmidenního minima na úrovni 29 158 USD poté, co se jí nepodařilo udržet klíčovou úroveň 30 000 USD. Někteří obchodníci se navíc obávají, že by se další korekce mohla vrátit k minimům medvědího trhu.

Výkonnost trhu s kryptoměnami, denní časový rámec: Coin360

Podobné obavy se týkají i éteru 

, který po upgradu Shapella překonal úroveň 2100 USD a dosáhl 11měsíčního maxima, po němž 19. dubna následovalo 7denní minimum na úrovni 1972 USD, přestože vklady ETH na sázky převýšily výběry o den dříve.

Jak je na tom dnes Ethereum?

Obavy z regulačních opatření v USA

18. dubna vystoupil předseda SEC Gary Genseler před výborem pro finanční služby Sněmovny reprezentantů Spojených států amerických na dohledovém slyšení, což pravděpodobně vyděsilo obchodníky s kryptoměnami.

Během slyšení Gensler odmítl definitivně odpovědět, zda je Ethereum komoditou nebo cenným papírem, přestože ho o to členové výboru opakovaně žádali. 

Komise SEC podala 17. dubna žalobu na burzu kryptoměn Bittrex. Žaloba tvrdí, že společnost Bittrex provozovala neregistrovanou národní burzu cenných papírů, makléře a clearingovou agenturu.

Aktualizace trhu kryptoměn v dubnu 2023

Společnost Gensler vydala následující varování,

“Pokud má tento obor nějakou šanci na přežití a úspěch, jsou to časem prověřená pravidla a zákony na ochranu investorské veřejnosti. Nemějte ruku v kapse zákazníka a nepoužívejte jeho prostředky pro svou vlastní platformu.”

Jestřábí Fed a slabší ekonomika mají vliv na riziková aktiva

Navzdory obavám z bankovní krize a nadějím na holubičí obrat se zdá, že předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell je odhodlán snížit inflaci dalším zvyšováním sazeb.

Ceny a zprávy o kryptoměnách

Powell a Fed nadále opakují cíl snížit inflaci na 2 %. Na tiskové konferenci 28. března Powell zopakoval,

“Jsme i nadále odhodláni snížit inflaci zpět k našemu dvouprocentnímu cíli a udržet dlouhodobější inflační očekávání na dobré úrovni. Snížení inflace bude pravděpodobně vyžadovat období růstu pod trendem a určité zmírnění podmínek na trhu práce. Obnovení cenové stability je nezbytné pro vytvoření podmínek pro dosažení maximální zaměstnanosti a stabilních cen v dlouhodobějším horizontu.”

Zdá se, že trh se shoduje na tom, že úrokové sazby budou i nadále růst, přičemž další zasedání Federálního výboru pro volný trh (FOMC) je naplánováno na 3. května 2023.

Toto datum bude důležité i pro investory do kryptoměn, protože tento sektor je stále vysoce korelován s indexy Dow a S&P 500.

Jaký je dnešní stav bitcoinu?

Pravděpodobnost cílové úrokové sazby. Zdroj: Zdroj: CME Group

Fed mezitím bojuje s vlastním protivětrem, protože hlavní banky stále očekávají, že USA někdy v roce 2023 zažijí prudkou recesi, která pravděpodobně stlačí dolů ceny rizikových aktiv včetně kryptoměn. 

Podle analýzy U.S. Bank zůstává nálada investorů ohledně současného stavu ekonomiky nízká a má klesající tendenci.

Proč trh s kryptoměnami tolik klesá?

Globální ekonomické zdraví. Zdroj: Zdroj: U.S. Bank

Podle U.S. Bank, 

“Inflace, úrokové sazby a zisky zůstávají pro výnosy z akcií klíčové. Přetrvávající inflace, rostoucí úrokové sazby a nejistota ohledně tempa růstu zisků v roce 2023 zůstávají překážkami pro postupující ceny akcií.”

Bude kryptoměna v roce 2023 opět stoupat?

Tento článek neobsahuje investiční rady ani doporučení. Každý investiční a obchodní krok je spojen s rizikem a čtenáři by měli při rozhodování provést vlastní průzkum.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky