Nejlepší antivirový software v roce 2023

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Jaký je nejlepší antivirus roku 2023?

Nejlepší antivirový software, který jsme testovali, je Bitdefender Antivirus. Je to náš nejlépe hodnocený software, který má vynikající hodnocení od mnoha odborníků na kybernetickou bezpečnost. Bitdefender má vynikající ochranu a snadno se používá.

Jaký je nejlepší antivirus pro Mac?

Nejlepšími antivirovými programy pro Mac jsou TotalAV, Norton a Intego. Všechny získaly v různých testech nejlepší hodnocení a poslední dva jmenované dokonce nabízejí exkluzivní zákaznickou podporu pro uživatele Maců. Zde je náš seznam nejlepších antivirových programů pro Mac.

Odstraňuje antivirový software viry?

Ano, antivirový program dokáže odstranit i stávající viry. Stačí spustit úplnou kontrolu zařízení a program vás v případě výskytu malwaru upozorní. Poté se můžete rozhodnout, zda infikovaný soubor odstraníte, nebo zda odstraníte samotný virus.

Který antivirus je nejlepší pro ochranu před ransomwarem?

Bitdefender, Norton a TotalAV jsou vybaveny spolehlivou ochranou proti ransomwaru pro všechna vaše data. Blokováním útoků a automatickým obnovením dat v případě útoku pomáhají chránit vaše informace a peníze.

Ochrání vás antivirus na 100 %?

Dobrý antivirový software vám poskytne vynikající ochranu před malwarem. Žádný software vám však nezaručí 100% ochranu. Nezapomeňte si všímat svých online akcí, abyste ochránili své osobní údaje.

Proč není na seznamu společnost Kaspersky?

Společnost Kaspersky zkrátka není na seznamu, protože ji nedoporučujeme používat. Online bezpečnostní produkty jsou citlivým trhem, kde není přijatelné nic jiného než plná transparentnost. Údajné vazby společnosti Kaspersky na ruské zpravodajské služby vystavují riziku je i vaše osobní údaje, a to není hazard, který bychom doporučovali podstoupit.

Jaký je nejdůvěryhodnější antivirus?

Na trhu existují různé důvěryhodné antivirové služby. Naším nejlepším doporučením je Bitdefender. Výsledky nezávislých laboratorních testů ukazují, že dokáže zablokovat 100 % hrozeb nultého dne, a naše interní testy ukazují perfektní míru detekce malwaru.

Kolik stojí antivirus?

Průměrná cena renomovaného antiviru se pohybuje mezi 20 a 40 dolary ročně. Například náš nejlépe hodnocený antivirový software – Bitdefender – stojí od 23,99 USD/rok. Cena však může být i vyšší nebo nižší v závislosti na zvoleném plánu předplatného, na tom, zda existují slevy na antiviry, a na dalších aspektech.

Vzhledem k tomu, že se každý den objevují nové kybernetické hrozby, jako jsou malware a viry, je antivirová ochrana vašeho zařízení velmi důležitá. I tak jednoduchá věc, jako je stažení aplikace nebo souboru, který vám známí poslali e-mailem, může skončit infikováním vašeho zařízení.

Přestože nejnovější operační systémy, jako jsou Windows nebo macOS, mají zabudovaná řešení zabezpečení počítače, nejsou dostatečně komplexní, aby poskytovaly všestrannou ochranu před viry.

Jaké jsou nejúčinnější antivirové programy?

Kromě ochrany zařízení před hrozbami toho kvalitní antivirový program dokáže mnohem více. Ať už jde o zachování anonymity dat pomocí služby VPN, ochranu přihlašovacích údajů pomocí správce hesel nebo omezení některých webových stránek pomocí rodičovské kontroly, to vše můžete získat s jediným bezpečnostním balíčkem.

V tomto článku vám pomůžeme vybrat nejlepší antivirový software roku 2023. Tyto výběry jsou kombinací doporučení nezávislých laboratoří, včetně AV-TEST, AV-Comparatives a SE Labs. Provedli jsme také vlastní testování těchto antivirových programů, abychom vám poskytli zkušenosti z první ruky.

Poznámka: Pravidelně testujeme a zkoumáme antivirový software, abychom tento seznam aktualizovali o produkty nejvyšší kvality.

7 nejlepších antivirových programů v roce 2023

Který antivirový program se letos umístil na prvním místě?
 1. Bitdefender Antivirus Plus – nejlepší antivirová ochrana v roce 2023
 2. Norton 360 Antivirus – antivirový balíček s mnoha funkcemi
 3. TotalAV Pro Antivirus – optimální antivirus s VPN a správcem hesel v ceně
 4. Surfshark Antivirus – vynikající antivirus pro zcela soukromé prohlížení webu
 5. NordVPN Threat Protection – skvělý antivirus pro automatickou ochranu před malwarem na pozadí
 6. ESET NOD32 – skvělá lehká antivirová ochrana
 7. McAfee Total Protection – nástroj pro odstranění virů ze všech zařízení

Jak vybrat nejlepší antivirus?

Výběr nejlepšího antiviru se může zpočátku zdát náročný. Existuje tolik možností, které nabízejí různé funkce. Jak se tedy rozhodnout, který vyhovuje vašim potřebám?

Který je lepší McAfee nebo Norton?

Zde je několik jednoduchých faktorů, které byste měli zvážit před výběrem antiviru:

 • Hledejte neustále aktualizovanou databázi malwaru. Neustále se vyvíjejí nové kybernetické hrozby, aby je antivirové programy nemohly odhalit. Z tohoto důvodu jsme do výběru zařadili pouze poskytovatele, kteří jsou známí pravidelnou aktualizací databáze malwaru.
 • Zkontrolujte bezpečnostní funkce. Nejlepší antivirová řešení by měla zahrnovat více než jen ochranu proti malwaru. Mělo by vám poskytnout další funkce, které můžete potřebovat, například VPN, správce hesel nebo jiná ochranná opatření. Pokud takové nástroje již nemáte, můžete se rozhodnout pro služby s bohatšími funkcemi.
 • Hledejte všestrannou antivirovou ochranu. Pokud nejste jediným uživatelem počítače nebo mobilního zařízení, měli byste zvážit pořízení antivirového programu, který by poskytoval dodatečnou ochranu. Někteří poskytovatelé mají solidní funkce rodičovské kontroly, zatímco jiní chrání celou vaši domácí síť a upozorňují na možná nebezpečí.
 • Zvažte svůj rozpočet. Ne všechny antivirové programy nabízejí stejný poměr ceny a výkonu. Proto za nižší (nebo vyšší) výdaje můžete někdy získat mnohem více funkcí.
 • Nejprve si vyzkoušejte software. Vždy můžete využít záruky vrácení peněz, kterou antivirové služby nabízejí, a produkt si vyzkoušet. Tímto způsobem si jej sami vyzkoušíte a zjistíte, zda stojí za peníze, které za něj zaplatíte.
Který je nejúčinnější bezplatný antivirový program?

Jak jsme testovali nejlepší antivirový software

Abychom do našeho seznamu vybrali jen ty nejlepší poskytovatele antivirových programů, provádíme interní testování bezpečnostního softwaru a zohledňujeme výsledky nezávislých laboratorních testů. Hlavními body, kterých jsme si všímali, byl výkon antivirového softwaru, míra detekce malwaru s již známými hrozbami a hrozbami nultého dne a různé bezpečnostní funkce, které poskytovatelé nabízejí.

Kromě toho jsme hledali poskytovatele se snadno použitelnými aplikacemi, kompatibilitou s různými zařízeními a poměrem ceny a výkonu. Tato kritéria jsou pro uživatele důležitá, proto jsme se ujistili, že poskytovatelé v našem seznamu nejlepších antivirových programů v roce 2023 nabízejí komplexní bezpečnostní balíčky.

Který antivirový software je nejlepší a nejrychlejší?
Testovaní poskytovatelé:25
Použité operační systémy:Windows, macOS, Android
Minimální míra detekce virů:80%
Testované funkce:Ochrana v reálném čase, možnosti skenování, ochrana webu, filtry nevyžádané pošty, brána firewall, rodičovská kontrola, bonusové funkce.

Testy jsme provedli ve virtuálním počítači Virtualbox s operačním systémem Windows 11 nainstalovaným na zařízení Lenovo ThinkPad T14s Gen 2 s procesorem AMD Ryzen 5 PRO 5650U, 16 GB RAM, 256 GB SSD a operačním systémem Windows 11 Pro.

Během interního testování jsme použili různé populární vzorky malwaru, včetně ransomwaru, keyloggerů, spywaru, adwaru a dalších. Tyto online hrozby se nacházejí v předem připravených škodlivých souborech a jsou nastaveny v kontrolovaném prostředí, které imituje celosvětovou síť.

Který antivirový software je pro letošní rok na prvním místě?

Abychom antivirový program otestovali, stáhli jsme deset škodlivých souborů a zjišťovali, kolik z nich dokázal software identifikovat a odstranit. Pro úspěšný výkon jsme se snažili dosáhnout minimálně 80% míry detekce.

Kromě vlastního testování zohledňujeme také nezávislé antivirové testovací laboratoře, jako jsou AV-Test Insititute, SE Labs a AV-Comparatives. Ty průběžně testují antivirový software a sledují jeho výkonnost, falešně pozitivní výsledky a způsob detekce malwaru a dalších hrozeb.

10 nejlepších antivirových programů v roce 2023

Všichni naši poskytovatelé mají potřebné nástroje pro maximální ochranu před malwarem a bonusové funkce, které se vám mohou hodit. Bez dalších okolků se ponořme do podrobného popisu všech 10 nejlepších antivirových programů.

1. Bitdefender Antivirus Plus

Nejlepší celkový software antivirové ochrany v roce 2023

Je Bitdefender dobrý?
Maximální počet současných připojení:5 zařízení
Bezplatná verze:Ano
Platformy:Windows, macOS, Android, iOS
Aktuální nabídka:🔥Získejte Bitdefender až za 62% slevu!🔥

Bitdefender je nejlepším antivirem roku 2023, protože nabízí výjimečnou míru ochrany před malwarem a zabezpečení před všemi typy malwaru. V závislosti na zvoleném plánu se Bitdefender může stát vaším komplexním balíčkem kybernetické bezpečnosti s VPN a správcem hesel.

Během nezávislých laboratorních testů zablokoval produkt Bitdefender 100 % malwaru starého 0 dní i 4 týdny. Sami jsme ho vyzkoušeli a zablokoval všech 10 hrozeb nultého dne, které jsme mu zadali. Rychlá kontrola trvala 2 minuty, zatímco úplná kontrola 14 minut.

Bitdefender můžete získat pro různé operační systémy, včetně počítačů se systémem Windows a macOS nebo iOS a Android. Každá aplikace je přehledně uspořádaná a přívětivá pro začátečníky, což zaručuje, že se na ni snadno a rychle adaptujete.

Jaké jsou výhody produktu Bitdefender Antivirus Plus?

Kompletní sada produktů kybernetické bezpečnosti Bitdefender zahrnuje pokročilou ochranu před malwarem, ransomwarem, webovou kamerou a mikrofonem. Získáte také správce hesel a dokonce i virtuální privátní síť (VPN) s denním datovým limitem 200 MB, která vás udrží v anonymitě online.

S cenami od 23,99 USD/rok nabízí Bitdefender cenově výhodné možnosti předplatného pro každého. K dispozici je dokonce i bezplatná edice antiviru Bitdefender a 30denní bezplatná zkušební verze prémiových služeb, které vám mohou pomoci rozhodnout se, než se rozhodnete.

Navštivte naši recenzi produktu Bitdefender a přečtěte si více o jeho funkcích.

Je Bitdefender ruská společnost?

Klady

 • Nejlepší ochrana proti malwaru
 • Vynikající jádro
 • Bohaté funkce
 • Skvělá bezplatná verze
 • Vynikající poměr cena/výkon
 • Časté aktualizace
 • Výjimečné výsledky v nezávislých testech

Nevýhody

 • Plný přístup do sítě VPN vyžaduje příplatek

2. Antivirus Norton 360

Prémiový antivirus se špičkovými bezpečnostními funkcemi pro všechna vaše zařízení

Je Norton 360 dobrý antivirový software?
Maximální počet současných připojení:10 zařízení
Bezplatná verze:Ne
Platformy:Windows, macOS, iOS, Android
Aktuální nabídka:🔥Získejte až 66% slevu na Norton Antivirus🔥

Dalším optimálním antivirem je Norton 360 antivirus. Jeho míra detekce škodlivého softwaru je stejně vysoká jako u produktu Bitdefender, přičemž ovládání aplikací je velmi jednoduché. Norton 360 je vhodný pro ty, kteří si přejí bezproblémové používání antiviru.

Výsledky nezávislých laboratorních testů ukázaly, že antivirový program zachytí 100 % malwaru nultého dne, má minimální dopad na rychlost a nedetekuje žádné falešné poplachy. Naše vlastní testy ukázaly podobné výsledky. Funkce ochrany v reálném čase okamžitě zablokovala všechny hrozby, jakmile jsme je zveřejnili. Úplné skenování však bylo poměrně náročné na systémové prostředky.

Který je lepší Norton 360 nebo Norton Antivirus?

Pokud jde o funkce, získáte další bezpečnostní opatření, jako je inteligentní firewall, bezpečné zálohování do cloudu, VPN a správce hesel. Vskutku silný konkurent produktu Bitdefender.

Vyzkoušeli jsme všechny dostupné aplikace (Windows, macOS, Android a iOS) – rozhraní je ve všech z nich přehledné a snadno se v něm orientuje. Některé další funkce se však otevírají na různých kartách. Pro někoho nepohodlné, pro jiného nic důležitého – záleží na vás.

S cenami od 19,99 USD/rok je tento antivirus skvělou volbou pro robustní ochranu před malwarem. Navíc je k dispozici 7denní zkušební verze zdarma i pro plány Norton 360 Deluxe a Premium.

Navštivte naši recenzi antiviru Norton 360 a přečtěte si více o jeho funkcích.

Který je lepší Norton 360 nebo McAfee?

Klady

 • Vynikající ochrana
 • Spousta doplňků
 • Výkonná sada pro krádeže identity
 • Základní bezplatná verze
 • Snadné použití
 • Optimalizační nástroje

Nevýhody

 • Na straně dražšího zboží

3. TotalAV

Základní bezplatný antivirový balíček a vynikající prémiový software pro více zařízení

Mohu používat TotalAV s jiným antivirovým softwarem?
Maximální počet současných připojení:6 zařízení
Bezplatná verze:Ano
Platformy:Windows, Mac, iOS, Android, Linux
Aktuální nabídka:🔥Získejte TotalAV, nyní 84% SLEVA!🔥

Díky vynikající míře detekce malwaru si TotalAV vysloužil jedno z předních míst v našem seznamu nejlepších antivirů. Úspěšně blokuje 97 % útoků malwaru nultého dne a 100 % čtyřtýdenních útoků malwaru, čímž zaručuje výjimečnou ochranu před různými kybernetickými hrozbami.

Při interním testování našel TotalAV při úplném skenování 7 z 10 škodlivých souborů. Byl poměrně náročný na prostředky, ale skenoval jen asi 7 minut. Rychlé skenování bylo, no… rychlé. Trvalo 14 sekund a nemělo prakticky žádný viditelný vliv na prostředky: to bylo opravdu působivé.

Co se týče aplikací, rozhraní obou specializovaných mobilních (Android a iOS) a desktopových (Windows a macOS) aplikací je přehledné a jednoduché, stejně jako samotný proces instalace.

Antivirus má také užitečné bezpečnostní funkce, které jsou zdarma. Aniž byste utratili jediný dolar, získáte skener malwaru a ochranu proti phishingu.

Pokud si pořídíte placené předplatné, vaše bezpečnostní pokrytí se značně rozšíří o ochranu v reálném čase a štíty proti ransomwaru. Kromě toho obsahuje také cloudový skener, čistič disku a nástroje pro optimalizaci. Ty vám pomohou uvolnit místo na pevném disku a zefektivnit spuštění počítače.

Jak mohu zrušit TotalAV?

TotalAV nabízí také VPN s neomezeným objemem dat, správce hesel a blokátor reklam pro zajištění bezpečného procházení internetu.

Kromě bezplatného plánu jsou k dispozici také tři další plány s cenami od 19,00 USD/rok. Máte také nárok na vrácení peněz v plné výši, protože na každý plán se vztahuje 30denní záruka vrácení peněz.

Navštivte naši recenzi TotalAV Antivirus a přečtěte si více o jeho funkcích.

TotalAV

Klady

 • Robustní balíček zabezpečení internetu
 • Intuitivní aplikace
 • Rychlá odezva zákaznické podpory
 • Ochrana v reálném čase a v cloudu
 • Obsahuje optimalizační nástroje

Nevýhody

 • Pokrývá pouze šest zařízení
 • Rozšíření prohlížeče není příliš uživatelsky přívětivé
 • Bezpečné vyhledávání nefunguje vždy

4. Antivirus Surfshark

Skvělá všestranná antivirová ochrana se špičkovou VPN za příznivou cenu

Je antivirus Surfshark dostatečný?
Maximální počet současných připojení:5
Bezplatná verze:Ne
Platformy:Windows, macOS, Android
Aktuální nabídka:🔥Získejte Surfshark Antivirus – 76% OFF!🔥

Surfshark je známý především jako poskytovatel VPN, ale jeho vynikající antivirový balíček z něj dělá mnohem víc. Je to skvělá sada funkcí pro zabezpečení internetu pro všechny vaše potřeby online bezpečnosti.

Surfshark Antivirus je plně certifikován nezávislými antivirovými testovacími laboratořemi a dokáže zablokovat 100 % hrozeb. V našich testech bylo úplné skenování výjimečně rychlé – za pouhých 90 sekund pokrylo více než 100 000 souborů a našlo 7 z 10 potenciálně škodlivých souborů.

Pokud jde o funkce, je zde ochrana v reálném čase, která chrání váš systém po celou dobu. K dispozici je také ochrana proti narušení dat, která kontroluje, zda vaše osobní údaje neunikly do různých internetových databází. K dispozici je i zabezpečený vyhledávač, kde vše zůstává přísně soukromé a neshromažďuje se historie vyhledávání ani záznamy o činnosti.

Zabraňuje Surfshark vzniku virů?

A samozřejmě je tu také divoká karta: Surfshark má jednu z nejlepších VPN v oboru, která chrání vaše soukromí při surfování online a zároveň nabízí jedny z nejvyšších rychlostí v oboru.

Antivirus je k dispozici pro počítače se systémem Windows, macOS a zařízení se systémem Android. Všechny aplikace jsou velmi přehledně uspořádané a jednoduše se používají.

Antivirus Surfshark můžete získat na 5 zařízeních za pouhých 41,88 USD/rok. K dispozici je také standardní 30denní záruka vrácení peněz.

Navštivte naši recenzi antiviru Surfshark a přečtěte si více o jeho funkcích.

Potřebuji Mcafee, když mám Surfshark?

Klady

 • Uživatelsky přívětivé stránky
 • Včetně špičkové sítě VPN
 • Soukromý vyhledávač
 • Ochrana v reálném čase
 • Přizpůsobitelné skenování

Nevýhody

 • Žádná brána firewall
 • Skenování trvá déle než obvykle
 • Kontrola totožnosti není dostupná ve všech zemích

5. Ochrana před hrozbami NordVPN

Špičková ochrana před hrozbami v reálném čase a vynikající VPN pro mobilní zařízení

Je NordVPN skutečně dobrá?
Maximální počet současných připojení:6 zařízení
Bezplatná verze:Ne
Platformy:Windows, Mac, Linux, Android, iOS, Chrome, Firefox
Aktuální nabídka:🔥 Získejte ochranu proti hrozbám NordVPN – 63% SLEVA + 3 měsíce ZDARMA! 🔥

NordVPN je jedním z nejoblíbenějších poskytovatelů VPN na světě. V posledních letech se však společnost postupně posouvá směrem k tomu, aby se stala komplexním řešením pro ochranu osobních údajů. Nyní je NordVPN vynikajícím bezpečnostním balíčkem. Nejenže skrývá vaši IP adresu, ale také nabízí ochranu v reálném čase před různými online hrozbami.

Nová ochrana proti hrozbám NordVPN představuje další vrstvu ochrany. Tato funkce zajišťuje, že vaše prohlížení nebude ovlivněno různými hrozbami, které se vyskytují na webu. To znamená ochranu vašich zařízení před malwarem, sledováním, škodlivými reklamami a celkově před hackery.

Jaké jsou výhody a nevýhody NordVPN?

Funkce ochrany před hrozbami identifikuje stahované soubory napadené malwarem a aktivně zabraňuje tomu, abyste se dostali na infikované webové stránky. Blokuje také otravné reklamy a sledovací programy, které se nacházejí na mnoha webových stránkách.

Všechny tyto funkce nevyžadují aktivní připojení k síti VPN: pokud je aplikace NordVPN zapnutá a je povolena ochrana proti hrozbám, pracuje na pozadí a poskytuje další ochranu při procházení.

A samozřejmě nemůžeme opomenout, že NordVPN je VPN: a to ta nejlepší ve své třídě, která vám umožní přístup k celosvětovému streamovanému obsahu a ochranu při připojení k nezabezpečeným wi-fi sítím. Díky novým ochranným funkcím je to vynikající všestranné řešení, pokud prostě chcete být při každém procházení internetu v bezpečí.

Ochrana před hrozbami je k dispozici ve všech aplikacích NordVPN a je zdarma ke každému plánu NordVPN, což z tohoto antiviru činí univerzální balíček pro zabezpečení internetu. Ceny tarifů začínají na 3,29 USD/měsíc.

Navštivte naši recenzi NordVPN a dozvíte se o tomto produktu více.

Je síť NordVPN stoprocentně bezpečná?

Klady

 • Výkonný blokátor reklam
 • Skener stahování v reálném čase
 • Zahrnuje špičkovou síť VPN
 • Pevná ochrana před sledovacími zařízeními
 • Jednoduché použití balíčku “vše v jednom

Nevýhody

 • Žádné skenování systému v reálném čase
 • Žádné pokročilé funkce skenování

6. ESET NOD32

Nejlepší lehký antivirový software pro ochranu všech vašich zařízení

ESET NOD32
Maximální počet současných připojení:10 zařízení
Bezplatná verze:Ne
Platformy:Windows, Linux, Mac, Android
Aktuální nabídka:🔥Pořiďte si ESET a ušetřete až 33 %🔥

ESET NOD32 je předním slovenským produktem v oblasti kybernetické bezpečnosti a nabízí velmi solidní a spolehlivý antivirový balík – zaslouží si místo v našem seznamu nejlepších antivirových programů. Výsledky nezávislých testovacích laboratoří nezklamou – antivir je zařazen do kategorie Top produkt, který blokuje 100 % pokusů o útok.

Abychom se o tom ujistili, provedli jsme několik testů. Ačkoli možnosti skenování byly zpočátku matoucí, vlastní skenování (které se zdá být kombinací rychlého a úplného skenování) našlo všechny hrozby, které jsme mu zadali. Systémové prostředky byly také alokovány dobře: ostatní zapnuté aplikace nezaznamenaly během skenování žádné větší problémy s výkonem.

ESET můžete získat pro Windows, Linux, macOS a Android. Bohužel není k dispozici pro iOS, ale ostatní aplikace jsou čisté a uživatelsky přívětivé. Vzhledem k zabezpečení ekosystému Apple to nemusí být velký problém.

S jeho základním balíčkem získáte ochranu v reálném čase proti malwaru a ransomwaru. Pokud se však obáváte, že základní ochrana NOD32 nebude stačit, můžete si zvolit pokročilou ochranu ESET, která obsahuje funkci Safe Browsing pro prevenci škodlivých JavaScriptových injekcí a nástroj pro monitorování sítě.

Nejlepší lehký antivirový software pro ochranu všech vašich zařízení

Pro ty, kteří chtějí mít kompletní ochranu, je zde možnost vybrat si balíček ESET Ultimate Protection. Ten přidá správce hesel a šifrování osobních souborů.

ESET NOD32 je výjimečný tím, že je založen na cloudu a většinu náročného zpracování přenáší na své servery. To znamená mnohem méně práce pro vaše zařízení a vyšší výkon.

Pokud jde o ceny, základní tarif začíná na 39,99 USD/rok. Cena jednotlivých balíčků se zvyšuje s počtem zařízení, která potřebujete chránit.

Navštivte naši recenzi ESET Antivirus a přečtěte si více o jeho funkcích.

Přehled antivirových programů společnosti ESET

Klady

 • Cloudové služby
 • Nevyžaduje mnoho systémových prostředků
 • Skvělé výsledky testů malware labs
 • Možnost dálkového ovládání zařízení
 • Šifrování souborů proti ransomwaru

Nevýhody

 • Poměrně drahé
 • Pouze ruční aktualizace
 • Chybí další funkce

7. McAfee Total Protection

Skvělá podpora napříč platformami se základním plánem pro zabezpečení před hrozbami malwaru

Je McAfee 100% spolehlivý?
Maximální počet současných připojení:10 zařízení
Bezplatná verze:Ano
Platformy:Windows, Mac, Android, iOS
Aktuální nabídka:🔥Pořiďte si McAfee a ušetřete až 67 %🔥

McAfee patří do kategorie našich nejlepších antivirových softwarových sad, protože nabízí nejen ochranu proti nejnovějším kybernetickým hrozbám, ale také další bezpečnostní funkce, které dělají víc než jen základní ochranu proti malwaru.

Nezávislé testovací laboratoře prověřily bezpečnostní schopnosti tohoto antiviru a prokázaly, že zachytí 100 % kybernetických hrozeb 0-day i 4 týdny starých. Jeho výkon, ochranu a použitelnost ohodnotily 6 body ze 6 možných.

Sami jsme testovali McAfee a vyhodili jsme 10 škodlivých souborů, které měl detekovat. Zatímco rychlá kontrola nenašla žádný z nich, úplná kontrola zablokovala všechny hrozby ani ne v polovině kontroly. To se vidí málokdy, a to i u těch nejlepších antivirů. Ačkoli se tedy systémové prostředky mohou podepsat na výkonu zařízení, konečné výsledky stojí za to.

Vyplatí se koupit McAfee Total Protection?

Za zmínku stojí také to, že McAfee podporuje operační systémy Windows, macOS, iOS a Android a nabízí poměrně snadno použitelné aplikace.

Základní balíček McAfee obsahuje mimo jiné VPN, správce hesel, šifrování souborů a skartovačku souborů.

Antivirus navíc poskytuje ochranu proti krádeži identity a zabezpečení sítě. Zabezpečení domácí sítě umožňuje spravovat všechna zařízení připojená k wifi a upozorňuje na pokusy o vniknutí.

Ceny společnosti McAfee začínají na 39,99 USD ročně a k dispozici jsou jak levné, tak dražší varianty. K dispozici je však 30denní záruka vrácení peněz, abyste si mohli vyzkoušet všechny funkce bez rizika, že se zavážete k nevyhovující službě.

Navštivte naši recenzi antiviru McAfee a přečtěte si více o jeho funkcích.

Jaký je rozdíl mezi McAfee a Total Protection?

Klady

 • Všechny plány podporují hlavní platformy
 • Velkorysé limity zařízení
 • Základní balíček je bohatý na funkce
 • Pevná brána firewall
 • Funkce zabezpečení domácí sítě je dar z nebes

Nevýhody

 • Některé výsledky nezávislých testů jsou špatné
 • Výkon by mohl být lepší
 • Produkty Apple mají méně funkcí

8. Antivirus Avira

Nejlepší antivirus s bezplatným plánem a robustními bezpečnostními funkcemi

Je Avira dobrý antivirus?
Maximální počet současných připojení:25 zařízení
Bezplatná verze:Ano
Platformy:Windows, Mac, Android, iOS
Aktuální nabídka:🔥Získejte 1 rok Avira se 40% slevou!🔥

Avira Antivirus je jedním z nejlepších antivirových programů dostupných v bezplatném i prémiovém segmentu, který nabízí vynikající ochranu. Vykázal působivé výsledky nezávislých testovacích laboratoří a úspěšně zablokoval 99,2 % kybernetických hrozeb.

Co se týče našich zahájených testů, Avira se vyznamenala velmi rychlým úplným skenováním – trvalo pouze 3 minuty a 30 sekund. Ale také se jí podařilo zablokovat všech 10 škodlivých souborů. Ačkoli byl procesor po celou dobu vytížen vysoko, nemělo by to být považováno za nevýhodu, protože to trvá jen několik minut.

Antivirus Avira je kompatibilní s nejoblíbenějšími operačními systémy (Windows, macOS, Android a iOS). Ne všechny funkce jsou však k dispozici pro macOS – ochrana e-mailů a skenování stahování jsou určeny pouze pro uživatele systému Windows.

Je Avira nejlepší bezplatný antivirus?

Co se týče funkcí, bez otevření peněženky můžete získat VPN, firewall a generátor hesel, když si většinou za některé z nich nebo za všechny připlatíte.

Kromě toho má tento antivirus pokročilou ochranu proti ransomwaru, webovou ochranu pro bezpečné nakupování online, ochranu e-mailů a skartovačku souborů. K dispozici je také funkce automatické aktualizace softwaru, nástroj pro bezpečnost prohlížeče a správce hesel spolu s běžnými řešeními ochrany před malwarem.

Avira se navíc od ostatních antivirů liší svými nástroji pro optimalizaci počítače. Můžete například zrychlit spouštění zařízení.

Ceny společnosti Avira začínají na 30,99 USD/rok, ale pokud se vám služba nebude líbit, máte k dispozici 30denní záruku vrácení peněz.

Navštivte naši recenzi antiviru Avira a přečtěte si více o jeho funkcích.

Jaké jsou nevýhody produktu Avira?

Klady

 • Bezplatná verze s mnoha funkcemi
 • Kompatibilní se všemi hlavními platformami
 • Ochrana v reálném čase
 • Funkce pro ochranu procházení online
 • Zahrnuje služby VPN

Nevýhody

 • Některé funkce jsou dostupné pouze v systému Windows
 • Pro využití všech funkcí je nutné rozšíření prohlížeče.
 • Opožděná reakce zákaznické podpory

9. Trend Micro

Jednoduchý a bezpečný antivirus pro ochranu před online hrozbami za příznivou cenu

Jak spolehlivá je společnost Trend Micro?
Maximální počet současných připojení:10 zařízení
Bezplatná verze:Ano (Android a iOS)
Platformy:Windows, Linux, Mac, Android, iOS
Aktuální nabídka:🔥Získejte Trend Micro, nyní 54% SLEVA!🔥

Trend Micro je další spolehlivý antivirový software, který vám pomůže ochránit vaše zařízení před kybernetickými hrozbami. Během nezávislých laboratorních testů tento antivirus prokázal schopnost zachytit 100 % nejnovějšího malwaru.

Naše testy ukázaly, že ačkoli došlo k několika výkyvům, antivirový program obecně nezatěžoval systémové prostředky. Antivirový skener dokázal odstranit 8 hrozeb z 10 za méně než 9 minut.

Trend Micro je kompatibilní se všemi hlavními operačními systémy (včetně Windows, macOS, Androidu a iOS), takže jej můžete používat na stolních i mobilních zařízeních a je ideální pro začátečníky. Odinstalování aplikace však trvá celou věčnost.

Je lepší McAfee nebo Trend Micro?

Co se týče funkcí, tento antivirus využívá ke skenování malwaru technologie umělé inteligence. Kromě toho Trend Micro nabízí funkce PayGuard a Folder Shield pro bezpečné nakupování a ochranu dokumentů před ransomwarem. Můžete také využívat funkce Social Media Privacy Protection, Fraud Buster, Dark Web Monitoring a VPN, které přidávají další vrstvu zabezpečení při procházení internetu.

Tyto funkce však nejsou všechny. Trend Micro nabízí také možnost používat nástroje pro optimalizaci systému a správce hesel, které zvyšují výkon zařízení a zajišťují bezpečnost všech vašich přihlašovacích údajů.

U tohoto poskytovatele si můžete vyzkoušet jeho bezplatnou verzi a zjistit, jaké to je. A pokud chcete vyzkoušet Trend Micro Maximum Security nebo další prémiové plány (které začínají na 19,95 USD/rok), zahrnují také 30denní záruku vrácení peněz.

Navštivte naši recenzi Trend Micro a přečtěte si další informace o funkcích.

Je Trend Micro z Číny?

Klady

 • Silná ochrana proti online hrozbám
 • Ochrana v reálném čase
 • 30denní zkušební verze zdarma
 • Skvělá aplikace pro stolní počítače
 • Až 10 zařízení s tarify Premium

Nevýhody

 • Žádná ochrana webové kamery pro počítač se systémem Windows
 • Omezené možnosti licencování
 • Žádná integrovaná brána firewall

10. Malwarebytes

Jednoduchá a intuitivní antivirová platforma pro všechna vaše zařízení

Jak vybrat nejlepší antivirus?
Maximální počet současných připojení:5 zařízení
Bezplatná verze:Ano
Platformy:Windows, Android, macOS, ChromeOS, iOS
Aktuální nabídka:🔥Získejte Malwarebytes, nyní 25% OFF🔥

Malwarebytes je další solidní program proti malwaru, který svou práci odvádí opravdu dobře. V nezávislých laboratorních testech si vede obdivuhodně, zejména pokud jde o detekci malwaru. Ať už se jedná o nedávnou hrozbu typu zero-day, nebo hrozbu, která se vyskytuje již déle než 4 týdny, zastaví je na 100 %.

Malwarebytes měl během našeho interního testu značný dopad na systémové prostředky. Proto bychom nedoporučovali spouštět žádné aplikace během úplného skenování. Během 6minutového skenování navíc našel 7 z 10 hrozeb.

Malwarebytes můžete nainstalovat na platformy Windows, macOS, iOS a Android. Jsou velmi jednoduché a umožňují nastavit různá skenování, včetně denního skenování hrozeb.

Malwarebytes používá ochranu proti malwaru v reálném čase, aby monitoroval činnost vašeho zařízení a zastavil všechny potenciální kybernetické hrozby dříve, než se dostanou do systému. Navíc je k dispozici funkce prevence ransomwaru, která vám pomůže zabránit napadení vašeho zařízení viry šifrujícími soubory.

Dá se věřit Malwarebytes?

Za zmínku stojí také to, že Malwarebytes obsahuje ochranu proti zneužití, která je užitečná při zastavení malwaru před infikováním zařízení i jeho dalším šířením.

Pokud jde o další funkce, Malwarebytes nabízí VPN, která vám pomůže šifrovat internetový provoz a chránit soukromé informace při procházení internetu. Vaše zařízení budou chráněna nejen před viry, ale také před příchozím a odchozím internetovým provozem a dalšími daty.

Za zmínku stojí, že existuje bezplatná verze Malwarebytes, která však nabízí pouze virovou kontrolu. Pokud chcete plnou ochranu před malwarem, prémiové plány začínají na 33,74 USD/rok.

Navštivte naši recenzi Malwarebytes a přečtěte si více o funkcích.

Odstraňuje Malwarebytes skutečně viry?

Klady

 • Dobrá ochrana proti virům
 • Skvělé uživatelské rozhraní
 • Minimální využití procesoru
 • Rozšíření zabezpečení prohlížeče
 • Plán s dostupnou sítí VPN

Nevýhody

 • Žádná podpora živého chatu
 • Přidání dalších zařízení stojí více
 • Chybí některé prémiové funkce

Porovnání nejlepšího antivirového softwaru

BitdefenderNorton 360TotalAVSurfsharkAVNordVPN TPESET NOD32McAfeeAviraTrend MicroMalwarebytes
Značka
Hodnocení4.9★★★★★4.7★★★★★4.6★★★★★4.4★★★★☆4.3★★★★☆4.3★★★★☆4.2★★★★☆4.2★★★★☆4.2★★★★☆4.1★★★★☆
Bezplatná verzeAnoNeAnoNeNeNeAno (Android, iOS)AnoAno (Android a iOS)Ano
CenaOd 23,99 USD/rokOd 19,99 USD/rokOd 19,00 USD/rokOd 41,88 USD/rokOd 3,29 USD/měsícOd 39,99 USD/rokOd 39,99 USD/rokOd 30,99 USD/rokOd 19,95 USD/rokOd 33,74 USD/rok
Podpora zařízeníWindows, macOS, Android, iOSWindows, macOS, iOS, AndroidWindows, Mac, iOS, Android, LinuxWindows, macOS, AndroidWindows, Mac, Linux, Android, iOS, Chrome, FirefoxWindows, Linux, Mac, AndroidWindows, Mac, Android, iOSWindows, Mac, Android, iOSWindows, Linux, Mac, Android, iOSWindows, Android, macOS, ChromeOS, iOS
FunkcePokročilá obrana proti hrozbámProfilyNáprava ransomwaruAntiSpamAnti-trackerSkartovač souborůÚnos proti webové kameřeVPNSprávce heselOchrana před hrozbami v reálném časeVPNInteligentní brána firewallSprávce heselZálohování do clouduSafeCamBezpečné procházení (VPN)Rozšíření WebShieldZabezpečený trezor heselBlokování reklamVyladění systémuCleanWebMonitorování narušení bezpečnosti datSurfshark VPN v ceněSoukromý vyhledávačOchrana v reálném časeBlokování reklamAutomatický skener pro stahováníVPNOchrana sledovacího zařízeníNástroje proti krádežiSprávce heselRežim ochrany přepínačeZabezpečený prohlížečOchrana proti ransomwaruQuickCleanSkartovačkaSkener zranitelnostíMcAfee WebAdvisorMcAfee Speed UpSprávce heselSprávce heselVPNBezpečná nákupní sadaOchrana e-mailuBrána firewallOchrana proti ransomwaruOchrana soukromí na sociálních sítíchBuster podvodůMonitorování temného webuVPNSprávce heselOptimalizační nástrojeOchrana v reálném časeOchrana proti zneužitíStrážce prohlížeče
RecenzePřehled produktů BitdefenderPřehled služby Norton 360Recenze TotalAVSurfshark AV recenzePřehled NordVPNRecenze produktu ESET NOD32Přehled společnosti McAfeePřehled společnosti AviraPřehled společnosti Trend MicroPřehled Malwarebytes

Vítěz

Jak funguje antivirový software?

Antivirové programy fungují tak, že skenují zařízení, detekují známé škodlivé hrozby a odstraňují je nebo je dávají do karantény. Pravidelně se také aktualizují, aby mohly odhalit i nově vzniklé hrozby. Takzvaná heuristická kontrola se snaží odhalit neznámý škodlivý software na základě toho, jak se vaše programy chovají.

Obvykle jsou k dispozici dva typy skenů. Skenování na pozadí poskytuje ochranu v reálném čase tím, že aktivně kontroluje aktuálně otevřené programy.

Naproti tomu úplná kontrola systému kontroluje všechny soubory na pevném disku. Doporučujeme jej spustit po instalaci antiviru a poté, co kontrola v reálném čase zjistí infekci.

Existuje lepší antivirový program než Malwarebytes?

Videorecenze: Nejlepší antivirus roku 2023

Nejlepší antivirus podle operačního systému

Různé antivirové programy podporují různé operační systémy (OS). Každý operační systém však nejlépe funguje se speciálně přizpůsobeným antivirovým softwarem. Proto jsme po různých testech vybrali Bitdefender jako nejlepší volbu pro nejoblíbenější OS. Je bohatý na funkce a nabízí vynikající míru detekce škodlivého softwaru, navíc v bezplatné verzi.

Srovnání nejlepších antivirových programů

Úplný seznam nejlepších antivirových služeb pro různé operační systémy najdete níže:

 • Antivirus pro Windows. Mnozí poskytovatelé se nejvíce zaměřují na vývoj aplikací pro Windows a vybavují je funkcemi. Otestovali jsme různé poskytovatele, abychom vám pomohli najít nejlepší antivirové programy pro Windows 10 nebo Windows 11.
 • Antivirus pro Mac. Mnoho antivirových programů pro notebooky Mac bylo převzato z antivirových programů pro PC se systémem Windows. Mnohé z nich přirozeně postrádají přizpůsobené funkce. Proto jsme otestovali a vybrali nejlepší antivirový program plně přizpůsobený pro Mac.
 • Antivirus pro Chrome. Chromebooky jsou prý neuvěřitelně bezpečné, ale nejsou zcela imunní vůči malwaru. Proto jsme prozkoumali nejvhodnější antivirové programy pro Chrome OS.
 • Antivirus pro Android. Přestože mají zařízení se systémem Android vestavěný bezpečnostní software společnosti Google, nejsou chráněna tak, jak by měla. Chcete-li svůj mobilní telefon zabezpečit ještě více, můžete si z našeho seznamu vybrat nejlepší antivirový software, který funguje pro Android.
 • Antivirus pro iOS. Je škoda, že mnoho poskytovatelů antivirových programů opomíjí vývoj aplikací pro iOS. Abychom vám pomohli s vhodným výběrem, sestavili jsme seznam nejlepších možností antivirových programů speciálně pro zařízení se systémem iOS.

Opravdu potřebujete antivirový software?

Bez ohledu na úroveň znalostí IT a zvyklostí při procházení internetu je antivirový program nezbytným doplňkem vaší kybernetické bezpečnosti.

Jak funguje antivirový program?

Zde jsou některé z důvodů, proč by se vám investice do antiviru vyplatila:

 • Často se dostanete na podezřelé webové stránky. Nedůvěryhodné webové stránky jsou hlavním zdrojem různých kybernetických hrozeb, které mohou infikovat vaše zařízení. Prémiové antivirové nástroje mohou blokovat škodlivé weby a vtíravé reklamy, aby vám pomohly vyhnout se malwaru.
 • Pravidelně nakupujete online. Pokud zadáváte údaje o své kreditní kartě téměř každý den, bylo by rozumné používat antivir, který vaše transakce umístí na šifrovanou zabezpečenou obrazovku prohlížeče.
 • Vaše děti používají vaše zařízení. Pokud máte děti, je zajištění jejich bezpečnosti ještě důležitější. Pomocí funkcí rodičovské kontroly, jako je blokování webové kamery, můžete své děti chránit, i když nejsou doma. Je pravděpodobné, že k vaší domácí síti wifi je připojeno více než několik zařízení. Domácí antivirus je může chránit všechna najednou a ušetřit si tak starosti s péčí o každé z nich zvlášť.
 • Nemáte všestrannou ochranu. Ať už používáte správce hesel, službu VPN nebo zabezpečený e-mail jako samostatné produkty, nebo ne, kvalitní antivirový balík vám může být ku prospěchu. V dnešní době obsahují většinu těchto nástrojů kybernetické bezpečnosti, takže je jejich používání výrazně jednodušší a zajišťují všestranné zabezpečení vašeho zařízení.

S přibývajícími lety se již nejedná o viry a malware, ale o kybernetickou bezpečnost obecně. Mějte na paměti, že skvělá antivirová řešení jsou bohatá na funkce a vyjdou levněji než samostatné pořízení šifrovače souborů nebo VPN.

Bezplatný vs. placený antivirus: měli byste platit?

Nejlepší antivirový software v roce 2023

Přestože bezplatná antivirová řešení mohou nabídnout základní ochranu proti malwaru a splnit jednoduché požadavky, pokud chcete spolehlivou a komplexní ochranu, měli byste zaplatit.

Je třeba si uvědomit jednu věc – antivirové společnosti potřebují vydělávat: buď na prémiových tarifech, nebo na vašich osobních údajích. To znamená, že nespolehlivá antivirová společnost může vaše údaje prodat hackerům nebo jiným třetím stranám.

Nehledě na to, že některé bezplatné antivirové programy mohou obsahovat vyskakovací reklamy nebo dokonce škodlivé programy, které vás mohou infiltrovat malwarem (což je to poslední, co od antiviru chcete).

Nejlepší antivirový software pro váš operační systém

Pokud tedy přesto chcete získat bezplatnou službu, podívejte se na seriózní a legitimní společnosti, které nabízejí nejlepší a ověřené bezplatné antivirové služby, například TotalAV. Stále mají zájem na tom, abyste nakonec zaplatili za prémiové plány, ale alespoň vám neublíží.

Počítejte však s menším počtem funkcí a závažnými omezeními. Bezplatné plány vám často umožní spustit jednoduché skenování systému. Ale funkce, jako je vlastní skenování, ochrana proti ransomwaru a pokročilé firewally, jsou obvykle dostupné pouze při zakoupení prémiového plánu.

Opravdu potřebujete antivirový software?

Závěr

Hrozby číhají v různých koutech kyberprostoru. Stačí jeden chybný krok, ať už kliknutí na špatný odkaz nebo návštěva podezřelé stránky, a můžete svůj počítač nebo jiné zařízení infikovat malwarem. Z tohoto důvodu je používání antivirového programu, zejména pokud má funkci ochrany v reálném čase, klíčové.

Pouze pravidelným skenováním zařízení se můžete chránit před krádeží osobních údajů, včetně bankovních údajů. Naším nejlepším doporučením je Bitdefender. Zaručuje 100% míru ochrany před malwarem a také širokou škálu funkcí, včetně ochrany v reálném čase a VPN.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky