Nejlepší blokátory reklam pro Android v roce 2023

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Który bloker reklam jest najlepszy dla Androida?

Total Adblock to najlepszy bloker reklam dla Androida. Został zaprojektowany, aby usunąć wyskakujące okienka i wyciszyć wszystkie powiadomienia w przeglądarce i aplikacjach. To narzędzie blokuje również banery, reklamy wideo i trackery stron trzecich, w ten sposób chroniąc prywatne dane użytkownika.

Czy Android ma blokadę reklam?

Tak – Google Chrome, domyślna przeglądarka na Androida, ma wbudowany bloker reklam, który pozwala wyłączyć irytujące reklamy. Jednak możliwości Chrome w zakresie blokowania reklam są dość skromne – nie zablokuje wszystkich reklam ani żadnych innych reklam w aplikacji. Zamiast tego zalecamy korzystanie z profesjonalnych blokerów reklam, takich jak Total Adblock.

Jaki jest najlepszy darmowy bloker reklam dla Androida?

Darmowe blokery reklam są ograniczone pod względem funkcji, bezpieczeństwa i tego, co oferuje do urządzenia ogólnie. Dlatego zalecamy uzyskanie opcji freemium – możesz korzystać ze wszystkich funkcji od dostawcy z gwarancją zwrotu pieniędzy lub 7-dniową bezpłatną próbą. Polecamy Total Adblock dla doświadczenia wolnego od reklam i ogólnej ochrony na urządzeniu z systemem Android.

Jak aktywować bloker reklam na Androidzie?

Aby aktywować blokadę reklam na Androidzie, będziesz musiał ręcznie skonfigurować ustawienia DNS i ustawienia przeglądarki Chrome, zainstalować blokadę reklam na swoim urządzeniu lub użyć alternatywnej przeglądarki z wbudowaną blokadą reklam. Konfiguracja będzie zależeć od wybranej metody.

Mnoho webů a aplikací pro Android je závislých na reklamách, které generují příjmy a umožňují podnikání. Některé reklamy však mohou být vtíravé nebo škodlivé, což narušuje vaše prohlížení.

Naštěstí existuje nespočet užitečných nástrojů, jak tomu zabránit – blokátory reklam (zejména s vestavěnou VPN) pro Android jsou ideální pro vypnutí vtíravých nebo zavádějících reklam a vyskakovacích oken, blokování škodlivých webových stránek a dokonce i pro zabránění třetím stranám, aby vás sledovaly a ohrožovaly vaše data.

Aplikace pro blokování reklam je nutností, pokud se chcete chránit před přeplněnými reklamami, různými vyskakovacími okny, videi a dalšími grafickými formáty, které se zobrazují při procházení v zařízení se systémem Android.

Který je nejlepší blokátor reklam pro Android?

Proto jsme prozkoumali a otestovali několik nejlepších blokátorů reklam pro Android v roce 2023. U každého softwaru pro blokování reklam jsme provedli extrémní test, abychom se ujistili, že skutečně funguje a blokuje nejznámější adware. Kromě toho jsme u každého nástroje vytvořili přehled funkcí, vlastností, opatření na ochranu soukromí, cen a dalších informací. Čtěte dál a najděte náš nejlepší výběr.

Nejlepší blokátory reklam pro Twitch

5 nejlepších blokátorů reklam pro Android v roce 2023

 1. Total Adblock – celkově nejlepší blokátor reklam pro Android
 2. Surfshark CleanWeb – výkonný a cenově dostupný blokátor reklam pro Android s VPN
 3. Atlas VPN SafeBrowse – blokátor reklam pro Android s VPN pro bezpečné procházení
 4. Proton VPN NetShield – bezpečný blokátor reklam pro Android s VPN v ceně
 5. Avast – bezplatný bezpečný prohlížeč s integrovaným blokátorem reklam pro Android

Co hledat u nejlepšího blokátoru reklam pro Android?

Existuje správný blokátor reklam pro Android?

Kromě možnosti blokovat reklamy a sledovací programy existují další prvky, které vám pomohou rozhodnout, který blokátor reklam pro Android je pro vás nejlepší. Níže uvádíme některá klíčová kritéria, na která jsme se zaměřili při výběru nejlepších blokátorů reklam:

 • Kompatibilita se systémem Android a prohlížeči. Určitě se podívejte, zda nástroj nabízí aplikaci nebo rozšíření prohlížeče pro Android, jak snadné je jeho použití a nastavení. Některé blokátory reklam jsou omezeny na určité operační systémy, se kterými jsou kompatibilní. Vyberte si takový, který je zvyklý na mobilní zařízení včetně systému Android.
 • Blokovací filtry. Pomocí této funkce si můžete vybrat, kterým reklamám se chcete vyhnout a které si ponechat. Nabízí vám možnost nakonfigurovat nastavení podle vašich preferencí. Obvykle jsou filtry poskytovány ve sbírkách nazývaných seznamy filtrů.
 • Opatření na ochranu soukromí. Nezapomeňte překontrolovat nastavení ochrany osobních údajů poskytovatele, zda má či nemá zásady zákazu záznamů. Je známo, že mnoho poskytovatelů bezplatných blokátorů reklam zaznamenává údaje uživatelů. Zavedení zásad nezaznamenávání zajistí, že žádné z vašich údajů nebudou ohroženy.
Je AdBlock pro Android bezpečný?
 • Další funkce. Blokátor reklam vám může nabídnout mnohem více než jen blokování reklam. Hledejte blokátory reklam pro Android s integrovanou VPN, antivirem a skenerem malwaru. Vše záleží na vašich potřebách, ale doplňkové funkce zvýší bezpečnost vašeho zařízení se systémem Android tak, jak to žádný blokátor reklam sám o sobě nedokáže.
 • Ceny. Spolehlivý a kvalitní blokátor reklam pro Android nemusí být drahý. Existuje spousta poskytovatelů s dobrým poměrem ceny a výkonu, kteří nabízejí flexibilní ceny, bezplatné zkušební verze nebo záruky vrácení peněz, pokud nejste se službou zcela spokojeni.

Nejlepší blokátory reklam pro iPhone

Nejlepší blokátory reklam pro Android – náš podrobný seznam:

K dispozici je velké množství různých nástrojů pro blokování reklam. Vybrat ten nejlepší nástroj pro použití však může být složité. Abychom vám to usnadnili, sestavili jsme seznam nejlepších poskytovatelů blokování reklam pro systém Android. Pojďme se na ně podívat.

Total Adblock – nejlepší blokátor reklam pro zařízení se systémem Android

Jaký je dobrý blokátor reklam pro Android v prohlížeči Chrome?
Bezplatná verze:Ano (7denní zkušební verze zdarma)
Podporované platformy:Android, iOS, Chrome, Edge, Safari, Opera, Firefox, Brave
Zákaznická podpora:Znalostní báze, videonávody, blog, e-mail, často kladené dotazy
Aktuální nabídka:🔥 Získejte 75 % z celkového Adblocku! 🔥

Náš nejlepší blokátor reklam pro Android je Total Adblock. Je navržen tak, aby odstranil vyskakovací okna a ztlumil všechna oznámení v prohlížeči a aplikacích. Tento nástroj také blokuje bannery, videoreklamy a trackery třetích stran, čímž chrání soukromá data uživatele.

Přestože Total Adblock nelze stáhnout z obchodu Google Play (protože nepovoluje blokování reklam v celém systému), můžete získat soubor aplikace z webových stránek Total Adblock a nainstalovat jej do zařízení se systémem Android ručně.

Chcete-li získat plnohodnotnou ochranu, můžete si pořídit celý balíček Total Security – získáte antivirus v reálném čase, bezpečné procházení (VPN) a blokátor reklam.

Mezi hlavní výhody blokátoru reklam patří blokování reklam a sledovacích zařízení, vypnutí oznámení push, reklam ve videu na YouTube a další.

Nejlepší blokátory reklam pro Android

Blokovací filtry nabízí také služba Total Adblock:

 • Základní filtr (nutný pro kvalitní blokování reklam)
 • Ochranný filtr sledování (pro sledovací zařízení)
 • Filtr sociálních médií (pro widgety, jako jsou tlačítka “sdílet” a “líbí se mi”)
 • Filtr obtěžování (blokuje oznámení o souborech cookie a vyskakovací okna)

Tato pravidla určují, co má být blokováno a skryto.

Co se týče ochrany osobních údajů, Total Adblock neukládá ani nezaznamenává žádné vaše údaje a zajišťuje prvotřídní standardy ochrany osobních údajů.

V testeru Adblock dosáhl Total Adblock velmi dobrých výsledků. Blokoval všechny reklamy kromě těch v nástroji Google Analytics, obrázků GIF a sledovačů chyb, ale celkově vykazoval dobré výsledky.

Nejlepší blokátory reklam v Safari

Pokud jde o ceny, prémiové tarify začínají na 2,42 USD/měsíc. Prémiovou službu si můžete vyzkoušet zdarma v rámci sedmidenní zkušební verze a zakázat nežádoucí reklamy, oznámení a dotěrné sledovací programy na zařízeních se systémem Android.

Je total Adblock opravdu zdarma?

Klady

 • Skvělá kompatibilita se systémem Android
 • Včetně blokovacích filtrů
 • Blokuje reklamy ve videu
 • Zajištěné soukromí
 • Vynikající výsledky testů blokování reklam
 • 7denní zkušební verze zdarma

Nevýhody

 • Aplikace pro Android není dostupná v Google Play
 • Nelze blokovat sledovače chyb

Surfshark CleanWeb – cenově výhodný blokátor reklam pro Android s VPN

Surfshark CleanWeb recenze
Bezplatná verze:Ano (7denní zkušební verze zdarma)
Podporované platformy:Android, iOS, macOS, Windows, Linux, Fire TV, Chrome, Firefox, Edge
Zákaznická podpora:Živý chat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, e-mail, průvodci a články, nejčastější dotazy
Aktuální nabídka:🔥 Získejte 82% z ceny Surfshark + 2 měsíce ZDARMA 🔥

Surfshark je dalším naším výběrem, který spadá do seznamu nejlepších blokátorů reklam pro zařízení se systémem Android. Tento poskytovatel nabízí službu VPN s funkcí blokování reklam nazvanou CleanWeb. Je poměrně výkonná a dokáže blokovat všechny typy reklamního softwaru, pokusy o phishing a další.

Chcete-li v zařízeních se systémem Android povolit funkci CleanWeb (nově vydaná verze CleanWeb 2.0), musíte použít síť VPN. Tím se situace ještě zlepší – budete mít nad svými zařízeními plnou ochranu, protože váš provoz bude šifrovaný a vaše skutečná IP adresa bude skrytá. Funkce CleanWeb automaticky rozpozná škodlivé stránky a zablokuje je, čímž vás ochrání před malwarem.

Co se týče výhod, rozhodně nepřijde zkrátka. Budete moci šetřit svá mobilní data, protože se vám již nebudou načítat vtíravé reklamy, které zabírají spoustu místa a dat. Pokud navíc rádi streamujete – blokuje reklamy na YouTube jak v aplikaci, tak v prohlížeči. A pokud chcete odblokovat některé geograficky omezené knihovny YouTube (nebo jiných streamovacích platforem), VPN vám to snadno umožní.

Celkově během našich testů dosáhl CleanWeb od Surfshark poměrně dobrých výsledků. Neprošel testy nástrojů Google Analytics, obrázku GIF, statického obrázku a sledování chyb.

Musím v Surfshark zapnout CleanWeb?

Co se týče cen, Surfshark nabízí opravdu dostupné plány. Jeho služby začínají na pouhých 2,30 USD/měsíc. Pokud si chcete tohoto poskytovatele vyzkoušet zdarma, má také 7denní zkušební dobu zdarma nebo 30denní záruku vrácení peněz. Pokud jste již registrovaným uživatelem služby Surfshark – funkci CleanWeb můžete využívat zdarma.

Jak funguje Surfshark CleanWeb?

Klady

 • Šetří mobilní data
 • Včetně sítě VPN
 • Blokuje reklamy na YouTube
 • Příznivá cena
 • 7denní zkušební verze zdarma
 • 30denní záruka vrácení peněz

Nevýhody

 • Žádné blokové filtry
 • Neprošel testem sledování chyb

Atlas VPN SafeBrowse – uživatelsky přívětivý blokátor reklam pro Android s VPN

Atlas VPN recenze
Bezplatná verze:Ne (pouze VPN má bezplatnou verzi)
Podporované platformy:Android, iOS, macOS, Windows
Zákaznická podpora:Živý chat 24/7, e-mail, znalostní databáze, často kladené dotazy
Aktuální nabídka:🔥 Získejte Atlas VPN, nyní 83% SLEVA + 3 měsíce ZDARMA! 🔥

Atlas VPN nabízí funkce blokování reklam vhodné pro Android a další zařízení. Jedná se o slušný blokátor reklam, který dokáže porazit malvertising, trackery třetích stran, videoreklamy a další. Vestavěná funkce SafeBrowse je opravdu snadno použitelná a rozhodně se hodí pro začátečníky.

Chcete-li používat funkci SafeBrowse, musíte si pořídit službu VPN. Ta vám nejen umožní využívat všechny výhody sítě VPN a ochrání vaši bezpečnost a soukromí online – automaticky zablokuje škodlivé webové stránky a reklamy na zařízeních se systémem Android, ať už se jedná o tablet nebo mobilní telefon.

Zjištěné trackery budou okamžitě zablokovány a vy dostanete jejich seznamy. Pro větší bezpečnost je k dispozici dvoufaktorové ověřování – při každém přihlášení k účtu Atlas VPN budete požádáni o potvrzení své totožnosti.

Je Atlas VPN důvěryhodný?

Pokud rádi streamujete – Atlas VPN a její funkce SafeBrowse vás také nezklame. Služba VPN odblokovává hlavní streamovací služby, jako je YouTube, a blokátor reklam vypne veškeré video reklamy v aplikaci i v prohlížeči.

Vyzkoušejte funkci blokování reklam SafeBrowse pomocí VPN – využijte 30denní záruku vrácení peněz nebo si pořiďte prémiový tarif za pouhých 1,82 USD/měsíc.

Další informace o funkcích a doplňcích tohoto poskytovatele najdete v naší recenzi Atlas VPN.

Co je lepší NordVPN nebo Atlas VPN?

Klady

 • Včetně služby VPN
 • Včetně služby VPN
 • Pro začátečníky
 • Zahrnuje webové filtry
 • 30denní záruka vrácení peněz

Nevýhody

 • Žádná rozšíření prohlížeče
 • Funkce SafeBrowse pouze s placeným předplatným

4. Proton VPN NetShield – bezpečný blokátor reklam pro Android s VPN v ceně

Proton VPN recenze
Bezplatná verze:Ne (pouze VPN má bezplatnou verzi)
Podporované platformy:Android, iOS, macOS, Windows
Zákaznická podpora:E-mail, znalostní databáze, často kladené otázky
Aktuální nabídka:🔥 Získejte až 50% slevu na Proton VPN! 🔥

Proton VPN je poskytovatel služeb VPN s výkonným blokátorem reklam NetShield, který je vhodný pro zařízení se systémem Android. Stejně jako ostatní přední poskytovatelé neblokuje pouze reklamy, ale chrání vás také před škodlivými webovými stránkami, dotěrnými trackery a malwarem.

NetShield pracuje s blokováním DNS a dokáže vyhledat a zablokovat trackery, které obvykle používají společnosti shromažďující data na webu. Místo databáze DNS poskytované poskytovatelem internetových služeb (ISP) nebo vyhledávačem tedy používáte resolver DNS spravovaný službou Proton VPN.

Při používání sítě VPN se zapnutou funkcí NetShield zůstává váš provoz v zařízení se systémem Android šifrovaný a chráněný šifrováním AES-256, které zajišťuje bezpečnost proti hackerům.

Je Proton VPN důvěryhodná?

Kromě toho Proton VPN s NetShieldem odblokovává geograficky omezené streamovací platformy, jako je YouTube – a NetShield se postará o blokování reklam v aplikaci YouTube na jakémkoli zařízení se systémem Android, které používáte.

Pokud máte obavy o rychlost při současném používání sítě VPN a blokátoru reklam, může vám urychlovač VPN pomoci zachovat původní rychlost a zlepšit celkový výkon.

Cena kombinace VPN a blokátoru reklam Proton začíná na 4,99 USD/měsíc a můžete si vyzkoušet plnohodnotnou verzi s 30denní zárukou vrácení peněz.

Další informace o celém balíčku najdete v naší recenzi Proton VPN.

Je Proton VPN lepší než NordVPN?

Klady

 • Blokuje domény na černé listině
 • Chrání před phishingovými útoky
 • Bloky sledovacích zařízení
 • Dodává se s VPN
 • 30denní záruka vrácení peněz

Nevýhody

 • Funkce NetShield je v prémiovém plánu
 • Žádná podpora živého chatu

5. Avast – bezplatný bezpečný prohlížeč s integrovaným blokátorem reklam pro Android

Avast Blocker Review
Bezplatná verze:Ano
Podporované platformy:Android, iOS, macOS, Windows
Zákaznická podpora:Živý chat, telefon, e-mail, znalostní databáze
Aktuální nabídka:🔥 Získejte Avast AntiTrack, nyní 54,99 USD/rok! 🔥

Avast je jednou z mála bezpečných služeb, které poskytují bezplatný prohlížeč s integrovaným blokátorem reklam pro zařízení se systémem Android. Dokáže blokovat všechny druhy reklam (reklamní bannery, videoreklamy), vyskakovací okna, oznámení prohlížeče, otisky prstů prohlížeče a trackery.

Prohlížeč si můžete stáhnout z obchodu Google Play, jeho nastavení a používání je velmi snadné. Podívejme se blíže na některé jeho další funkce: výchozí blokování online reklam – to může výrazně zlepšit dobu načítání webových stránek. Také blokuje online sledování, což brání třetím stranám vidět vaši online aktivitu.

Zabezpečený prohlížeč má nastavitelné režimy blokování reklam: Základní (blokuje sledovací zařízení, vyskakovací okna, reklamní bannery a videoreklamy), Vyvážený (navíc blokuje reklamy na sociálních sítích) a Přísné blokování (navíc blokuje oznámení prohlížeče a snímání otisků prstů).

Je totální Avast opravdu zdarma?

Navíc je k dispozici whitelisting – můžete spravovat weby, na kterých jste blokování reklam povolili.

Zařízení se systémem Android mohou také získat šifrovanou úschovnu médií, kde mohou být stažené soubory uchovávány zašifrované a přístupné prostřednictvím prohlížeče Avast.

Během našich testů získal bezpečný prohlížeč Avast vynikající skóre. Neprošel pouze testem nástroje Google Analytics.

Celkově vzato, kromě toho, že aplikace pro zařízení se systémem Android není k dispozici, fungovala v prohlížeči perfektně. Pokud tedy hledáte blokátor reklam zaměřený na čisté prohlížení, Avast bude ten pravý.

Další informace naleznete v naší recenzi antivirového programu Avast.

Avast

Klady

 • Nastavitelné režimy blokování reklam
 • Vynikající bezplatná verze
 • Zabezpečené cloudové úložiště

Nevýhody

 • Žádná aplikace pro zařízení se systémem Android
 • Nefunguje ve standardních prohlížečích
 • Placené prémiové funkce

6. AdLock – bezpečný blokátor reklam pro Android s několika možnostmi filtrování

Jaké jsou nevýhody total adblock?
Bezplatná verze:Ano (pouze rozšíření prohlížeče)
Podporované platformy:Android, iOS, Windows, macOS, Chrome, Edge, Safari, Firefox, Brave, Opera
Zákaznická podpora:E-mail 24/7, blog, nejčastější dotazy, uživatelská příručka
Aktuální nabídka:🔥 Získejte až 70% VYPNUTÍ Adlock! 🔥

AdLock je další blokátor reklam pro Android se silnými detekčními a blokovacími schopnostmi. Dokáže zastavit vyskakovací okna, bannery, automaticky přehrávaná videa, trackery a reklamy na těžbu kryptoměn.

Stejně jako ostatní poskytovatelé funguje AdLock na základě blokování DNS – k filtrování provozu používá místní VPN a blokuje požadavky na phishingové a škodlivé stránky. Proto nemůže fungovat současně s jinými sítěmi VPN.

AdLock má whitelisting a několik možností filtrování systémových aplikací: můžete upravit chování aplikací, které používáte v zařízeních se systémem Android, a to tak, že filtrování zakážete (reklamy povolíte pouze pro vybrané aplikace), povolíte nebo zablokujete. Konkrétně v zařízeních se systémem Android umožňuje filtrování HTTPS blokovat reklamy na webových stránkách, které tento protokol používají.

Je AdLock dobrá aplikace?

Další velmi užitečná funkce AdLocku, která stojí za zmínku – funkce správy energie. Blokováním reklam v zařízení se systémem Android snižuje spotřebu dat na pozadí, a tím prodlužuje výdrž baterie.

Kromě toho AdLock blokuje videoreklamy v aplikaci YouTube pomocí tlačítka pro sdílení a výběru AdLock ze seznamu aplikací (funguje jako vlastní přehrávač YouTube). Také blokuje reklamy i v prohlížeči.

Během našich testů dosáhl AdLock opravdu dobrých výsledků a neprošel pouze testem sledování chyb, což je téměř vynikající výsledek.

Pokud jde o ceny, můžete ji používat zdarma v rozšířeních prohlížeče na zařízeních se systémem Android.

Je certifikát AdLock bezpečný?

Klady

 • Blokuje všechny druhy reklam
 • Má bezplatnou verzi
 • Možnost zařazení na bílou listinu
 • Šetří mobilní data a výdrž baterie

Nevýhody

 • Není k dispozici v Google Play
 • Žádná aplikace pro zařízení se systémem Android
 • Nelze pracovat současně se službami VPN

7. Ghostery – renomovaný blokátor reklam pro zařízení se systémem Android zaměřený na blokování trackerů.

Ghostery recenze
Bezplatná verze:Ano
Podporované platformy:Chrome, Safari, Firefox, Opera, Edge, Brave
Zákaznická podpora:Často kladené dotazy, e-mail, úložiště GitHub, blog
Aktuální nabídka:🔥 Podívejte se na všechny kupóny 🔥

Ghostery využívá technologii AI proti sledování a je seriózní možností blokování reklam pro Android. Je to zcela bezplatná služba přizpůsobená tak, aby vaše prohlížení bylo co nejvíce soukromé a bezpečné.

Tento blokátor reklam funguje tak, že blokuje DNS. Je známo, že zrychluje stránky a intuitivní panel rozšíření zobrazuje, jak dlouho trvá načtení stránky. Na bezplatnou službu je to poměrně výrazná sada funkcí.

Přestože se Ghostery zaměřuje především na blokování sledovacích zařízení, blokuje také reklamy, vyskakovací okna a soubory cookie.

Ghostery má soukromý prohlížeč, který lze stáhnout pro Android a další platformy. Neshromažďuje žádné osobní údaje uživatele, má integrovaný soukromý vyhledávač a chrání zařízení před sledovacími programy.

Je Ghostery důvěryhodný?

Pokud vás otravují reklamy na YouTube – skvělá zpráva. Ghostery dokázal zablokovat automaticky přehrávané reklamy na YouTube, takže už vás nebudou obtěžovat. Během našich testů také Ghostery dosáhl dobrých výsledků (selhal pouze při sledování chyb) – což vůbec není tak špatný výsledek.

Jak již bylo zmíněno, za Ghostery nemusíte utratit ani korunu – prohlížeč je pro zařízení se systémem Android zdarma.

Co je lepší než Ghostery?

Klady

 • Zabraňuje sledování
 • Soukromý prohlížeč
 • Blokuje adware
 • Zrychluje načítání

Nevýhody

 • Žádná aplikace není k dispozici
 • Žádná možnost použití filtrů

Jak jsme vybrali a otestovali tyto blokátory reklam pro Android

Jak fungují blokátory reklam v systému Android?

Abychom vybrali nejlepší blokátory reklam pro Android, provedli jsme důkladný výzkum a testování, abychom zjistili, jak funkční a spolehlivý je daný nástroj. Zde jsou klíčová kritéria, podle kterých jsme postupovali:

 • Kompatibilita se systémem Android. Ujistili jsme se, že námi vybrané nástroje pro blokování reklam jsou kompatibilní se zařízeními se systémem Android a funkční v aplikacích a prohlížečích. Je to důležitý bod, který je třeba vzít v úvahu, protože ne všechny blokátory reklam podporují mobilní zařízení.
 • Sada funkcí. Prozkoumali jsme jednotlivé sady funkcí blokování reklam a otestovali je na zařízeních se systémem Android. Nejlepší blokátor reklam vám nabídne kompletní ochranu před reklamami, malwarem, phishingovými podvody a dalšími kybernetickými hrozbami. Někteří z poskytovatelů navíc nabídnou další ochranná opatření – síť VPN, antivirus, zabezpečené cloudové úložiště a další.
 • Zabezpečení. Při výběru blokátoru reklam byste měli zvážit také svou online bezpečnost. Většina poskytovatelů blokování reklam pro systém Android nenahrazuje antimalwarový software a plně vás neochrání před viry. Vybrali jsme poskytovatele, kteří mají dodatečné zabezpečení zajišťující prvotřídní šifrování a filtrování obsahu.
 • Ochrana osobních údajů. Inzerenti používají sledovací zařízení ke sledování vašich zvyklostí při procházení webu, aby na vás mohli cílit personalizované reklamy. Blokování reklam zabraňuje jejich zobrazování – a my jsme se ujistili, že jsme vybrali poskytovatele, kteří mohou zajistit toto a další opatření na ochranu soukromí.
 • AdBlock tester. Každého poskytovatele jsme otestovali v testeru AdBlock, který měří sílu blokování reklam a poskytuje výsledek o schopnosti blokovat reklamy.
Jak mohu zkontrolovat svůj blokátor reklam?

Proč potřebujete v zařízení se systémem Android blokátor reklam?

Důvody, proč je třeba blokovat reklamy v zařízení se systémem Android, jsou celkem jasné. Je to super otravné a vlezlé, že? Existuje však více způsobů využití než jen blokování reklam. Níže jsme uvedli hlavní důvody, proč potřebujete filtrování reklam pro svůj telefon nebo tablet se systémem Android.

Jak zkontrolovat, zda máte v telefonu blokátor reklam?
 • Odstranění rušivých reklam. Většina webových stránek a aplikací v systému Android a dalších zařízeních využívá reklamy ke generování příjmů. Nemluvě o tom, že některé z nich mohou být škodlivé. Blokování reklam je nejlepší způsob, jak se jich zbavit a zlepšit zážitek z prohlížení.
 • Odstranění oznámení o souborech cookie. Spolehlivý blokátor reklam dokáže skrýt oznámení o souborech cookie, aniž by povolil nebo odmítl povolení používat soubory cookie. Zlepší to surfování a umožní vám to vyhnout se vyskakovacím oknům se soubory cookie na všech webových stránkách.
 • Vyhněte se podvodům typu phishing. Není žádnou novinkou, že podvody na internetu lze podstrčit téměř kdekoli, dokonce i v inzerátu. Výkonný blokátor reklam rozpozná, zablokuje a zmírní cílené hrozby a ransomware v zařízení se systémem Android.
 • Zabezpečte své zařízení se systémem Android. S plnohodnotnou sadou blokátorů reklam můžete získat další ochranu, například VPN nebo antivirus, a tím ještě více zabezpečit svůj Android.
 • Snižte spotřebu dat a šetřete baterii. Reklamy zabírají určité množství místa a dat. Používáním blokátoru reklam proto nejen ušetříte mobilní data a zvýšíte rychlost prohlížení, ale také ušetříte baterii systému Android.
Kde jsou blokátory reklam v systému Android?
Programmer developing anti virus program. Banned Internet content. Ad blocking software, removing online advertising, ad filtering tools concept. Pink coral blue vector isolated illustration

Nejlepší blokátory reklam pro Android podle vašich potřeb

Stejně jako jiné nástroje mají i různé blokátory reklam pro zařízení se systémem Android své silné a slabé stránky. Před výběrem blokátoru reklam byste měli zjistit, jaké jsou vaše potřeby a k čemu jej budete používat. Podívejme se podrobně na to, jak se blokátory reklam mohou přizpůsobit vašim preferencím:

 • Blokátory reklam YouTube pro Android. Pokud nechcete na videích na YouTube vidět přeplněné reklamy, potřebujete buď prémiové předplatné, nebo blokátor reklam. S ním budete moci reklamy ze služby YouTube odstřihnout, ať už byste ji streamovali v aplikaci, nebo v prohlížeči.
 • Blokátory reklam pro Android TV. Pokud streamujete své oblíbené pořady na Android TV a nechcete vidět reklamy – streamujte bez reklam pomocí blokátoru reklam na velké obrazovce. Různé nástroje pro blokování reklam jsou přizpůsobeny i pro domácí zařízení. Některé z nich mají blokování reklam zabudované a některé je třeba nastavit ručně prostřednictvím DNS.
 • Blokátory reklam pro tablety se systémem Android. Stejně jako v telefonu, i na tabletech se systémem Android je třeba použít blokátor reklam, abyste zajistili bezproblémové prohlížení nebo streamování. Můžete jej použít buď jako aplikaci, nebo jako rozšíření prohlížeče.
Který je nejlepší blokátor reklam pro Android?

Jsou bezplatné blokátory reklam pro Android bezpečné?

Ano i ne. Některé bezplatné nástroje pro blokování reklam mohou být bezpečné. My je však nedoporučujeme. Bezplatné služby jsou omezené z hlediska podporovaných platforem, funkcí, zabezpečení a toho, co celkově vašemu zařízení nabízí.

Zabudované blokátory reklam v prohlížeči pro Android nemusí blokovat reklamy a vyskakovací okna nebo mohou být navrženy tak, aby blokovaly pouze určitý typ reklam. Jednoduše řečeno, má omezené možnosti a otravné reklamy dokáže řešit minimálně.

Pokud chcete mít bezpečné prohlížení bez reklam, je vhodné investovat do prémiové varianty. Doporučujeme buď si pořídit prvotřídní blokátor reklam, nebo jej vyzkoušet v rámci bezplatné zkušební verze se zárukou vrácení peněz:

Existuje správný blokátor reklam pro Android?
 • Celkem AdBlock. Blokujte všechny druhy adwaru a zabraňte vyskakovacím oknům v zařízení se systémem Android. Vyzkoušejte si službu zdarma – využijte 30denní záruku vrácení peněz nebo 7denní bezplatnou zkušební verzi.
 • Surfshark CleanWeb. Tento poskytovatel VPN s integrovaným blokátorem reklam blokuje všechny typy reklamního softwaru a pokusy o phishing. Můžete si ji vyzkoušet zdarma díky 7denní zkušební verzi nebo také s 30denní zárukou vrácení peněz.

Jak blokovat reklamy v systému Android změnou DNS

Pokud chcete v zařízení se systémem Android blokovat reklamy, aniž byste si pořídili nějaké aplikace, můžete to snadno provést změnou soukromého poskytovatele DNS služby blokování reklam. Tato metoda nevyžaduje žádné aplikace pro blokování reklam. Funguje však pouze v systému Android 9 Pie a novějším.

Jsou blokátory reklam pro Android bezpečné?

Zde je průvodce změnou DNS v systému Android krok za krokem:

 1. Přejděte do Nastavení > Síť a Internet > Pokročilé > Soukromý DNS.
 2. Vyberte možnost Hostitelský název soukromého poskytovatele DNS.
 3. Zadejte “dns.adguard.com” a uložte.
 4. A je to! V prohlížečích se již nebudou zobrazovat žádné reklamy v aplikacích ani vyskakovací okna.

Mějte na paměti, že na některých zařízeních se systémem Android se nastavení DNS může lišit. V takovém případě vyhledejte nastavení Private DNS a možnost ručního vložení potřebných informací. S AdGuard DNS získáte blokování reklam v zařízení se systémem Android bez roota, ale je možné, že nebude blokovat všechny reklamy.

Prohlížeče s integrovanými blokátory reklam pro zařízení se systémem Android

Jaký je dobrý blokátor reklam pro Android v prohlížeči Chrome?

Pokud raději používáte prohlížeč s již zabudovaným blokátorem reklam, než abyste si pořizovali samostatnou aplikaci pro blokování reklam v zařízení se systémem Android nebo ji ručně konfigurovali prostřednictvím DNS, můžete zvolit několik výkonných možností.

Google Chrome je vestavěný prohlížeč pro většinu zařízení se systémem Android. Byl aktualizován tak, aby ve výchozím nastavení blokoval reklamy. Mnoho z nich však stále prochází spolu s dalšími dotěrnými a potenciálně zlomyslnými škodlivými reklamami.

Jak lze zcela zablokovat reklamy v systému Android?

Zde jsou některé další kvalitní prohlížeče s integrovanými blokátory:

 • Prohlížeč Opera – může fungovat s jiným doplňkem nebo aplikací pro blokování reklam.
 • Pure Browser – snadno použitelný a konfigurovatelný, plynulé prohlížení bez reklam s vyšším výkonem a rychlostí.
 • Prohlížeč Dolphin – rychlé načítání a výkonné blokování reklam.
 • Vivaldi – integrovaný blokátor reklam nejen blokuje rušivé reklamy, ale také chrání zařízení se systémem Android před sledovacími programy.

Závěr

Pokud jde o blokování reklam pro zařízení se systémem Android, existuje mnoho možností. Výběr začíná od bezplatných aplikací pro blokování reklam přes vestavěné prohlížeče pro blokování reklam až po plnohodnotné sady pro ochranu před reklamami online.

Svůj výběr můžete upřesnit tím, že se rozhodnete, jaké jsou vaše potřeby a jak odhodlaně se chystáte zabránit notoricky známému adwaru, ransomwaru a malvertisingu ve svém zařízení se systémem Android.

Jak mohu zastavit reklamy v telefonu?

Vždy doporučujeme využívat celou škálu služeb včetně funkcí ochrany soukromí a zabezpečení, které zajistí, že se k vám nedostane žádná reklama a vaše procházení internetu bude šifrované a bezpečné. Sady, jako je Total Adblock, vám toho pomohou dosáhnout a ochrání vaše zařízení se systémem Android.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky