Nejlepší VPN pro Android: bezplatné a placené

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Která bezplatná VPN pro Android je nejlepší?

Atlas VPN je v současné době nejlepší bezplatnou VPN pro Android. Má totiž bezplatnou verzi, která používá protokol WireGuard, nabízí servery ve třech lokalitách a má vypínač. Pokud přesto hledáte pokročilejší řešení VPN, NordVPN nabízí 7denní zkušební verzi zdarma. Nabízí obrovskou flotilu serverů, skvělé bezpečnostní funkce, jako je ochrana před hrozbami, a bezkonkurenční výkon.

Existuje zcela bezplatná VPN pro Android?

Ano – Atlas VPN je zcela bezplatná VPN pro Android, kterou můžete používat, jak dlouho chcete. Omezuje vaše data na 5 GB, ale můžete se připojit k serverům ve 3 lokalitách. Navíc je k dispozici vypínač, který funguje jako poslední možnost zabezpečení.

Která bezplatná VPN pro Android má nejvíce serverů?

Většina bezplatných VPN pro Android nezveřejňuje počet bezplatných serverů, které nabízí. Například bezplatná verze ProtonVPN nabízí 24 serverů ve třech různých zemích. Mezitím Atlas VPN také nabízí servery ve stejném počtu lokalit, ale přesný počet dostupných serverů neuvádí.

Zařízení se systémem Android jsou dnes jedny z nejpoužívanějších chytrých telefonů. Proto se na ně také ve velké míře zaměřují aktéři škodlivých hrozeb a vykazují vyšší míru pokusů o útoky malwarem. Naštěstí můžete svá data chránit i pomocí bezplatné služby VPN.

Renomovaný poskytovatel VPN vám nejen pomůže zabránit sledování dat, ale také vám umožní přístup k cenzurovanému nebo omezenému obsahu na internetu. Například různé knihovny Netflixu, herní platformy a další. Ne všechny bezplatné služby VPN jsou však bezpečné a účinné. Proto doporučujeme vybírat pouze 100% důvěryhodné VPN.

Která je nejlepší VPN pro Android?

Vyzkoušejte prémiovou službu NordVPN zdarma

NordVPN je špičková prémiová možnost se všemi nejlepšími funkcemi VPN a bez kompromisů. Vyzkoušejte si ji nyní zdarma – a získejte spolehlivou 30denní záruku vrácení peněz.

Testovali jsme desítky nástrojů a vybrali jsme pouze ty, které jsou důvěryhodné a mají nejlepší pověst v oboru. Připravte si tedy svůj Android: zde je seznam prvotřídních VPN pro Android s bezplatnou možností, které můžete důvěřovat.

Která je nejlepší VPN pro Android zdarma?

5 nejlepších bezplatných VPN pro Android

 1. NordVPN – celkově nejlepší bezplatná VPN pro Android
 2. Surfshark – bezplatná VPN pro Android pro neomezené zařízení
 3. Atlas VPN – VPN pro Android pro začátečníky zdarma
 4. ExpressVPN – bezpečná a rychlá bezplatná VPN
 5. CyberGhost – bezplatná VPN s rozsáhlou flotilou serverů

Vyplatí se mít v systému Android bezplatnou síť VPN?

To, zda se vyplatí mít bezplatnou VPN pro Android, do značné míry závisí na tom, co potřebujete. V první řadě musíte mít na paměti, že bezplatné VPN mají určitá omezení týkající se využití dat, rychlosti, funkcí a výběru zemí. Což znamená, že bezplatná VPN bude s největší pravděpodobností vhodná pouze pro příležitostné prohlížení.

Která je nejlepší bezplatná VPN pro Android 2023?

Pokud se však chystáte zdvojnásobit počet uživatelů a používat VPN pro streamování, torrenty nebo odblokování obsahu ve velmi specifických zemích, je lepší se poohlédnout po placených službách.

Za tímto účelem můžete přejít na některou z níže uvedených VPN, protože všechny nabízejí placené plány předplatného, které neomezují data, šířku pásma, seznam serverů a další funkce. Případně se můžete podívat do našeho seznamu nejlepších služeb VPN a vybrat si některou z našich nejlepších VPN.

Jak nainstalovat síť VPN do směrovače

Profesionální tip

Hledáte dobrou bezplatnou VPN? Pokud chcete spolehlivé a funkčně bohaté služby, doporučujeme využít bezplatné zkušební verze nebo 30denní záruky vrácení peněz nabízené prémiovými poskytovateli, jako je NordVPN nebo Surfshark.

Která je nejrychlejší VPN 2023?

Nejlepší bezplatné aplikace VPN pro Android – náš podrobný seznam

V obchodě Google Play je tolik bezplatných VPN pro Android, že je lákavé nainstalovat si první, která vám padne do oka. To bych však nedoporučoval, protože byste si mohli nainstalovat nebezpečnou aplikaci.

Místo toho si raději vyberte službu z níže uvedeného seznamu. Otestovali jsme pro vás desítky mobilních VPN a vybrali pouze ty, které splňují naše přísná kritéria.

1. NordVPN – nejlepší bezplatná VPN pro Android

Jaká je nejlepší 1 nejlepší VPN pro Android?
Sídlí v:Panama
Neomezená data:Ano
Odblokování služby Netflix:Ano
Aktuální nabídka:🔥 Získejte NordVPN s 63% slevou + 3 měsíce ZDARMA! 🔥

NordVPN je nejlepší bezplatná VPN pro Android se zkušební verzí a zárukou vrácení peněz. Jedná se o prémiové řešení s vynikající rychlostí a funkčností, které se dokonale hodí, pokud chcete nejlepší VPN bez riskování peněz.

NordVPN bez problémů spolupracuje se streamovacími platformami a torrenty – je to vynikající volba pro sledování filmů na cestách, ať jste kdekoli. Při prohlížení vás NordVPN chrání špičkovými bezpečnostními funkcemi.

nordvpn recenze

Servery využívající pouze paměť RAM fyzicky znemožňují poskytovateli ukládat jakákoli vaše data a 256bitové šifrování zaručuje, že naprosto vše, co se týká vašich připojení, je zcela bezpečné.

Výkonná aplikace pro Android obsahuje všechny hlavní funkce: včetně rozděleného tunelování, vypínače a spolehlivých možností automatického připojení.

A co je ještě lepší – NordVPN si můžete vyzkoušet zdarma a používat ji po dobu 30 dní zdarma. Je to skvělá alternativa k bezplatným VPN pro Android bez rizika, která vám poskytne zcela bezplatné prémiové služby.

Chcete-li se dozvědět více, podívejte se na naši recenzi NordVPN.

Je NordVPN skutečně dobrá?

Klady

 • Vynikající seznam funkcí
 • Nejvyšší rychlosti serverů
 • Dobře spolupracuje se streamovacími platformami
 • Umožňuje přehrávání torrentů
 • Neomezená data
 • Včetně blokátoru reklam
 • 30denní záruka vrácení peněz

Nevýhody

 • Žádný bezplatný plán navždy

2. Surfshark – neomezená VPN pro Android zdarma

Lze Surfshark důvěřovat?
Sídlí v:Nizozemsko
Neomezená data:Ano
Odblokování služby Netflix:Ano
Aktuální nabídka:🔥 Získejte 82% z ceny Surfshark + 2 měsíce ZDARMA 🔥

Surfshark je bezplatná možnost VPN pro uživatele Androidu, která zahrnuje týdenní zkušební verzi a záruku vrácení peněz. Můžete si tak vyzkoušet jednu z nejkvalitnějších služeb na trhu, aniž byste se museli dlouhodobě zavazovat.

Co je ještě k vidění? Surfshark je vynikající bezplatná VPN pro Android, která nabízí širokou škálu rychlých a bezpečných protokolů, prvotřídní šifrování a dokonce i GPS spoofing. Poslední funkce je obzvláště zábavná – umožní vám přepínat polohu GPS v telefonu se systémem Android. Je to skvělé pro hraní her založených na poloze a přístup k aplikacím, které používají signály GPS k identifikaci.

Je Surfshark lepší než NordVPN?

Surfshark je také vynikající volbou pro streamování: bez problémů jsme s ním odemkli Netflix a několik dalších populárních streamovacích platforem.

A konečně, Surfshark můžete používat na neomezeném počtu zařízení. Vaši přátelé a rodina mohou používat jeden účet k ochraně všech svých online připojení.

Díky spolehlivé bezplatné zkušební verzi Surfshark a vynikající nízké ceně se jedná o jednu z nejlepších bezplatných alternativ VPN pro Android.

Chcete-li se o tomto poskytovateli dozvědět více, podívejte se na naši recenzi Surfshark.

Funguje Surfshark dobře s Netflixem?

Klady

 • Vynikající výkon serveru
 • Streamování a torrenty jsou k dispozici
 • Servery pouze s pamětí RAM
 • Funguje na neomezeném počtu zařízení
 • GPS spoofing
 • 30denní záruka vrácení peněz

Nevýhody

 • Žádný bezplatný plán navždy
 • Zásady ochrany osobních údajů nejsou nezávisle kontrolovány

3. Atlas VPN – skvělá bezplatná VPN pro zařízení s Androidem

Je Atlas VPN důvěryhodný?
Sídlí v:Spojené státy americké
Neomezená data:Ano
Odblokování služby Netflix:Ano (pouze placené)
Aktuální nabídka:🔥 Získejte Atlas VPN, nyní 83% SLEVA + 3 měsíce ZDARMA! 🔥

Atlas VPN je další úžasná bezplatná VPN pro zařízení se systémem Android. Mějte však na paměti, že má nastavený měsíční limit 5 GB, takže pokud chcete streamovat nebo stahovat velké množství souborů, možná byste měli uvažovat o placené verzi.

Kromě toho vám bezplatná aplikace pro Android umožňuje připojení ke třem místům: Nizozemsko (Amsterdam), USA (Los Angeles) a USA (New York). K dispozici budete mít také kill switch, který ochrání vaši anonymitu v případě, že připojení VPN vypadne. Váš účet však bude fungovat pouze s jedním zařízením.

Plná verze pro Android zatím nabízí kontrolu narušení dat, blokování sledovacích zařízení a přístup k více než 750 serverům ve 38 oblastech.

Služba Atlas VPN je také neuvěřitelně bezpečná, protože používá šifrování AES-256, implementuje bezpečné tunelovací protokoly, jako jsou WireGuard a IKEv2, a má důvěryhodnou politiku zákazu záznamů.

Pokud stále nejste přesvědčeni, podívejte se na naši podrobnou recenzi Atlas VPN.

Která síť je lepší NordVPN nebo Atlas VPN?

Klady

 • 5 GB dat zdarma
 • Šifrování vojenské úrovně
 • Kontrola narušení bezpečnosti dat
 • Blokátor sledování
 • Zásady zákazu záznamů
Je Atlas VPN skutečně zdarma?

Nevýhody

 • Jedno připojení
 • Průměrné rychlosti
 • Se sídlem v USA

4. ExpressVPN – všestranná VPN s bezplatnou zkušební verzí

Je ExpressVPN skutečně dobrá?
Sídlí v:Britské Panenské ostrovy
Neomezená data:Ano
Odblokování služby Netflix:Ano
Aktuální nabídka:🔥 Získejte ExpressVPN, nyní se slevou 49 % na roční tarif! 🔥

ExpressVPN vám umožní využívat robustní zabezpečení a vysoké rychlosti na vašem Androidu zdarma po dobu delší než jeden měsíc. Využijte 7denní bezplatnou zkušební verzi a zkombinujte ji s 30denní zárukou vrácení peněz.

S ExpressVPN získáte plnohodnotnou sadu zabezpečení. Šifrování AES-256 znemožňuje přístup k vašemu online provozu a funkce kill switch chrání vaši IP adresu i při výpadku připojení VPN. Pomocí funkce rozděleného tunelování můžete vyloučit aplikace nebo webové stránky, které nebudou přesměrovány přes připojení VPN. Správce hrozeb má mezitím na starosti blokování sledovacích zařízení a dalších škodlivých aktivit.

Jaké jsou nevýhody ExpressVPN?

Díky této VPN je streamování na zařízení se systémem Android příjemnější. Úspěšně odblokovává všechny hlavní streamovací platformy, jako jsou Netflix, Hulu, BBC iPlayer, Disney+. Díky mnoha serverům v 94 zemích si navíc můžete vychutnat zážitek bez zpoždění a přistupovat k různým streamovacím knihovnám.

Když už mluvíme o rychlosti, ExpressVPN používá vlastní tunelovací protokol Lightway, který zaručuje vysokou rychlost bez ohrožení bezpečnosti.

Pokud máte další palčivé otázky, podívejte se na naši podrobnou recenzi ExpressVPN.

Je NordVPN lepší než ExpressVPN?

Klady

 • 7denní zkušební verze zdarma
 • 30denní záruka vrácení peněz
 • Vynikající pro streamování
 • Aplikace pro Android s bohatými funkcemi
 • Pokročilý tunelovací protokol

Nevýhody

 • Drahé po skončení zkušební doby
 • Žádná verze navždy zdarma
 • Mnoho umístění virtuálních serverů

5. CyberGhost – geograficky různorodá VPN pro Android s bezplatnou zkušební verzí

Dá se CyberGhostu věřit?
Sídlí v:Rumunsko
Neomezená data:Ano
Odblokování služby Netflix:Ano
Aktuální nabídka:🔥 Získejte CyberGhost VPN, nyní 83% SLEVA + 2 měsíce ZDARMA 🔥

CyberGhost nabízí třídenní bezplatnou zkušební verzi a 45denní záruku vrácení peněz po registraci služby v systému Android. Tato VPN předčí většinu poskytovatelů na trhu, pokud jde o flotilu serverů a streamování.

S ním získáte více než 9700 serverů v 91 zemích, takže se nejen vyhnete přeplněným serverům, ale můžete si také užívat globální katalog Netflixu nebo jiných geograficky omezených streamovacích služeb, jako je Hulu.

Tunel WireGuard, který je součástí aplikace pro systém Android, zajišťuje vysokou rychlost připojení bez dopadu na zabezpečení. Šifrování AES-256 mezitím vytváří neprolomitelnou ochrannou vrstvu pro váš online provoz a přísné zásady zákazu záznamů zaručují naprostou anonymitu.

Je CyberGhost ruská společnost?

Aplikace pro Android postrádá pouze jedinou funkci, a tou je automatická ochrana Wi-Fi. Můžete tedy využít blokování reklam a vyhnout se adwaru nebo jiným škodlivým aktivitám online. Nebo dokonce používat servery NoSPY vlastněné společností CyberGhost, abyste se vyhnuli jakýmkoli zásahům třetích stran.

Zajímá vás více informací o této VPN? Podívejte se na naši recenzi CyberGhost.

Je IPVanish dobrá?

Klady

 • Zkušební verze zdarma pro uživatele systému Android
 • Prodloužená záruka vrácení peněz
 • Levné cenové plány
 • Odblokování oblíbených streamovacích webů
 • Obsahuje další bezpečnostní funkce

Nevýhody

 • Aplikace pro Android postrádá automatickou ochranu Wi-Fi
 • Žádná zcela bezplatná verze
 • Žádný tunel IKEv2 v aplikaci pro Android

6. IPVanish – prémiová možnost VPN pro Android bez rizika

Je NordVPN lepší než IPVanish?
Sídlí v:Spojené státy americké
Neomezená data:Ano
Odblokování služby Netflix:Ano (pouze placené)
Aktuální nabídka:🔥Získejte 72% z IPVanish!🔥

IPVanish je prémiová VPN s bohatými funkcemi, která se dodává s podmínkami vrácení peněz a funguje jako skvělá bezplatná zkušební verze. Má velmi dobře propracovanou aplikaci pro Android a poskytuje vám neomezená data.

S IPVanish získáte nejvyšší úroveň ochrany dat díky šifrování AES-256 a působivou rychlost díky protokolu WireGuard. Funkce obfuskace navíc zamaskuje vaše používání VPN a funkce rozdělení tunelů obsažená v aplikaci pro Android vám poskytne svobodu výběru, které aplikace musí procházet tunelem VPN.

Je IPVanish stejně dobrý jako ExpressVPN?

Tento poskytovatel se může pochlubit velkou flotilou více než 2000 serverů v 50 lokalitách, takže nikdy nebudete mít problém s přeplněnými servery. Jedná se také o skvělou streamovací VPN, protože jsme neměli žádné problémy s odblokováním Netflixu a globálních knihoven dalších oblíbených streamovacích webů.

Co víc by mohlo dohodu vylepšit? Možná to, že s jedním předplatným IPVanish můžete získat neomezené množství současných připojení. Vidíte tedy, že se jedná o skvělou cenově výhodnou alternativu k bezplatné VPN pro Android.

Chcete-li se dozvědět více, navštivte naši recenzi IPVanish.

Je bezpečné používat Ivacy VPN?

Klady

 • Velké rychlosti
 • Dobře spolupracuje se streamovacími platformami
 • Zásady zákazu záznamů
 • Neomezené připojení
 • 30denní záruka vrácení peněz

Nevýhody

 • Žádná bezplatná verze
 • Žádný vypínač v systému Android
 • Zvýšení cen po roce

7. Ivacy VPN – zkušební verze VPN zaměřená na bezpečnost

Je Ivacy VPN lepší než PureVPN?
Sídlí v:Singapur
Neomezená data:Ano
Odblokování služby Netflix:Ano (pouze placené)
Aktuální nabídka:🔥Získejte Ivacy VPN, nyní 90% OFF + dárek!🔥

Ivacy VPN je bezplatná a spolehlivá VPN s rozsáhlým seznamem serverů, ze kterých si můžete vybrat. Záruka vrácení peněz zajišťuje bezrizikovou zkušenost a umožňuje vám využívat její důvěryhodnou ochranu a zabezpečení dat.

Tento poskytovatel nabízí nejlepší AES-256bitové šifrování, takže vaše data jsou v bezpečí a skrytá. Aplikace pro Android vám navíc nabízí funkce rozděleného tunelování, více portů a výběr protokolu. Její používání je opravdu snadné a může to být tím, že se jedná o poměrně základní verzi, zejména ve srovnání s verzí pro Windows.

Nízká funkčnost aplikace pro Android není jediná věc, kterou je třeba zvážit – Ivacy VPN nemá nejbezpečnější a nejrychlejší protokol WireGuard, takže můžete zaznamenat určité poklesy rychlosti. A pokud jde o streamování, podařilo se nám odblokovat americkou knihovnu Netflixu, ale v jiných lokalitách jsme měli problémy.

Kdo vlastní Ivacy?

Přesto je Ivacy VPN skvělou volbou jako zcela nezbytná základní krycí VPN. Za velmi nízkou cenu získáte obrovskou flotilu více než 5700 serverů v 68 zemích a pokryjete až 10 zařízení najednou. Neexistuje žádná bezplatná verze, ale můžete si tuto aplikaci vyzkoušet s 30denní zárukou vrácení peněz.

Další informace najdete v naší recenzi Ivacy VPN.

Ivacy VPN

Klady

 • Skvělé šifrování dat
 • 30denní záruka vrácení peněz
 • Masivní flotila serverů
 • 10 současných připojení

Nevýhody

 • Žádná bezplatná zkušební verze
 • Žádný protokol WireGuard
 • Problémy s různými knihovnami streamovacích webů

8. Hotspot Shield VPN – bezpečná VPN se zárukou vrácení peněz

Je Hotspot Shield VPN důvěryhodná?
Sídlí v:Spojené státy
Neomezená data:500 MB denně
Odblokování služby Netflix:Ano (pouze placené)
Aktuální nabídka:🔥Ušetřete až 40% z Hotspot Shield!🔥

I když Hotspot Shield není nejznámějším poskytovatelem VPN, má své výhody, pokud jde o bezplatné VPN pro Android. Je však lepší zvolit prémiovou verzi než bezplatnou, protože bezplatná verze umožňuje pouze jedno připojení a omezuje objem dat na 500 MB denně.

Pokud jde o rychlost, Hotspot Shield vám poskytuje možnost volby mezi protokoly Catapult Hydra a IKEv2, takže rychlost je na bezplatný tarif poměrně dobrá. Datový limit vám však neumožňuje plně využít schopností těchto protokolů. Navíc žádný ze serverů není optimalizován pro P2P, ale ani torrenty nezakazují.

Je Hotspot Shield VPN skutečně zdarma?

Stejně jako u jiných bezplatných plánů jsou zde funkce omezenější. Získáte však kill switch, rozdělené tunelování a funkce prevence úniku IP. Ty umožňují dodatečné zabezpečení vašich osobních údajů. Také k šifrování vašich informací používá šifru AES-128-CBC, která je nevystopovatelná.

Největším problémem bezplatné verze pro Android je, že zaznamenává některá vaše data. Tento poskytovatel sídlí v jedné ze zemí aliance Five-Eyes, takže vaše data mohou být shromažďována a ukládána pro budoucí použití. Kromě toho se u bezplatné verze pro Android setkáte s reklamami, které mohou být škodlivé a cílit na únik vašich dat.

Chcete-li se dozvědět více, navštivte naši úplnou recenzi Hotspot Shield.

Je možné sledovat Hotspot Shield VPN?

Klady

 • Bezplatná verze pro Android
 • 7denní zkušební verze zdarma
 • Dobrá rychlost připojení
 • Šifrování AES-256

Nevýhody

 • Nedostatečná transparentnost
 • Zaznamenává některá vaše data
 • Omezený výběr protokolů

9. Proton VPN – rychlá a bezpečná bezplatná VPN

Je Proton VPN důvěryhodná?
Sídlí v:Švýcarsko
Neomezená data:Ano
Odblokování služby Netflix:Ano (pouze placené)
Aktuální nabídka:🔥Získejte až 50% slevu na Proton VPN!🔥

Proton VPN má vynikající bezplatnou aplikaci pro Android, která nabízí neomezené množství dat. To znamená, že budete moci procházet web, jak dlouho budete chtít, aniž byste museli přemýšlet, co dělat, až bezplatné GB nevyhnutelně skončí.

To však není jediné lákadlo bezplatné verze ProtonVPN pro Android. Na rozdíl od mnoha jiných bezplatných VPN také nezobrazuje žádné reklamy. Jako by se její tvůrci cítili super velkorysí a dali nám nástroj, který nám pomůže zůstat v bezpečí, ať se děje cokoli, aniž by za to cokoli požadovali.

Je Proton VPN lepší než NordVPN?

Mějte však na paměti, že bezplatná verze má stále svá omezení. Budete se moci připojit pouze k 24 serverům ve třech zemích. Také máte menší šanci odblokovat Netflix a další streamovací platformy.

Navíc rychlost nebude tak vysoká jako u placené verze. Což je škoda, protože v plném potenciálu je Proton VPN neuvěřitelně rychlý a jeho rychlost se občas sníží jen o 6,5 %.

Plná verze pro Android má také rozdělené tunelování, alternativní směrování a velký výběr tunelovacích protokolů včetně WireGuard.

Další informace najdete v naší podrobné recenzi služby Proton VPN.

Je Proton VPN opravdu zdarma?

Klady

 • Neomezená data
 • Šifrování AES-256
 • Protokol OpenVPN
 • Slušné rychlosti

Nevýhody

 • Střední rychlosti pro uživatele zdarma
 • Bezplatná aplikace nemusí fungovat se službou Netflix
 • Jedno připojení

10. Hide.me VPN – auditovaná bezplatná VPN pro Android

Je hide.me VPN důvěryhodná?
Sídlí v:Malajsie
Neomezená data:Ne
Odblokování služby Netflix:Ano (pouze placené)
Aktuální nabídka:🔥 Získejte Hide Me VPN 75% OFF + 3 měsíce ZDARMA! 🔥

Jste připraveni na další dobrou možnost zabezpečení pro Android? Protože právě poznáváte Hide.me, malého malajského poskytovatele VPN s velkorysou bezplatnou verzí pro ty, kteří ještě nechtějí za VPN platit.

Stáhněte si bezplatnou verzi služby Hide.me a získáte 10 GB dat měsíčně, čtyři lokality na výběr (Německo, Kanada, Nizozemsko, USA) a žádné omezování rychlosti, což je obvykle jeden z největších problémů bezplatných VPN.

A všechna bezplatná místa podporují připojení P2P – za tuto funkci se obvykle musí platit. Pro používání nástroje také nemusíte registrovat účet, což je skvělé pro anonymitu. A navíc – zdarma získáte rozdělené tunelování a kill switch!

Je hide.me VPN zcela zdarma?

Pokud však chcete mít WireGuard v systému Android, musíte si zaplatit předplatné. Jinak budete používat IKEv2 a OpenVPN.

Pro více informací si přečtěte naši úplnou recenzi Hide.me VPN.

Klady

 • 10 GB dat měsíčně
 • 4 umístění serverů
 • Dělené tunelování
Prodává hide.me VPN vaše data?

Nevýhody

 • Žádný WireGuard ve verzi zdarma
 • Základní uživatelské rozhraní
 • Bezplatná verze nemusí fungovat se službou Netflix

Jak jsme testovali tyto bezplatné sítě VPN pro Android

Ne každá bezplatná VPN pro Android si zaslouží být na tomto seznamu. Níže jsem sepsal kritéria, podle kterých jsem vybíral ty nejlepší z nejlepších:

Jak jsme testovali tyto bezplatné VPN pro Android
 • Zabezpečení. Nejdůležitějším aspektem každé VPN je především vysoká úroveň zabezpečení. Kvalitní síť VPN pro Android by měla používat šifrování AES-256, aby nebylo možné dešifrovat odesílaná data. Dobrá VPN by také měla implementovat nejnovější a nejbezpečnější tunelovací protokoly, jako je WireGuard (nebo jeho modifikace), OpenVPN nebo IKEv2.
 • Zásady protokolování. Seriózní VPN bude mít důvěryhodnou politiku protokolování, která uvádí, že neshromažďuje žádné osobní údaje. V ideálním případě by tato politika měla být ověřena třetí stranou, abyste mohli vědět, že je pravdivá.
 • Datový limit. Pokud si pořizujete VPN, pravděpodobně ji budete používat často. Proto je důležitý slušný datový limit alespoň 10 GB. Ještě lepší je, když bezplatná VPN pro Android nabízí neomezený objem dat.
 • Rychlost. Testujeme rychlost každé VPN a zařazujeme pouze ty nástroje, které příliš nenarušují vaše internetové připojení. Mějte na paměti, že některé bezplatné sítě VPN omezují rychlost připojení, proto je důležité najít takovou, která ji neomezuje.
 • Vlastnosti. I když používáte bezplatnou službu, můžete chtít mít určité funkce, které mohou být velmi užitečné při každodenních činnostech. Například rozdělené tunelování nebo kill switch.
Jak si v telefonu nastavit bezplatnou VPN pro Android?

Jak v telefonu nastavím bezplatnou síť VPN pro Android?

Nastavení sítě VPN v systému Android je ještě jednodušší než v zařízení se stolním počítačem. Pokud jste si někdy stáhli nějakou aplikaci, budete také vědět, jak VPN nainstalovat. Pokud si však stále nejste jisti, jak na to, můžete postupovat podle níže uvedeného návodu (jako příklad jsem použil NordVPN):

 1. Přejděte na Google Play, vyhledejte vybranou VPN, klikněte na tlačítko Instalovat a poté na tlačítko Otevřít.
 2. Klikněte na možnost Zaregistrovat se nebo Vytvořit nový účet.
 3. Pokud používáte zcela bezplatnou síť VPN, je to vše. Pokud se rozhodnete pro bezplatnou zkušební verzi prémiové sítě VPN, spusťte bezplatnou zkušební verzi.
 4. Vyberte požadovaný server a připojte se k němu.
Je dobré vymazat mezipaměť na Androidu?

Porovnání nejlepších bezplatných VPN pro Android

Pokud nemáte náladu číst krátké recenze VPN uvedené výše, podívejte se raději na tuto tabulku. Zde jsem uvedl nejdůležitější aspekty každé bezplatné VPN pro Android, což vám umožní snadněji vybrat ideální nástroj.

NordVPNSurfsharkAtlasVPNExpressVPNCyberGhostIPVanishHotspot ShieldProton VPNHide.me VPN
Značka
Hodnocení4.9★★★★★4.7★★★★★4.6★★★★★4.3★★★★☆4.2★★★★☆4.5★★★★★3.5★★★★☆4.0★★★★☆3.5★★★★☆
RecenzePřehled NordVPNSurfshark VPN recenzeAtlas VPN recenzeExpressVPN recenzeCyberGhost VPN recenzeIPVanish recenzeHotspot Shield VPN recenzeProton VPN recenzeHide.me VPN recenze
Zkušební verze zdarmaAno, 7denníAno, 7denníAno, neomezeněAno, 7denníNeAno, 7denníAno, 500 MB/denAno, neomezeněAno, 10 GB/měsíc
Cena (nejnižší cena za měsíc)3,29 USD/měsíc2,30 USD/měsíc1,82 USD/měsíc6,67 USD/měsíc2,19 USD/měsíc3,33 USD/měsíc7,99 USD/měsíc4,99 USD/měsíc2,43 USD/měsíc
StreamováníNetflix, Hulu, BBC iPlayer, Disney+ a dalšíNetflix, Disney+, Amazon Prime Video a další službyNetflix, BBC iPlayer, YouTubeNetflix, Hulu, BBC iPlayer, Disney+Netflix, Hulu, BBC iPlayer, Disney+Netflix, BBC iPlayer, YouTube, Disney+ a další službyNetflix, BBC iPlayer, YouTubeNetflix, BBC iPlayer, YouTube, HBO Max, Disney+Netflix, BBC iPlayer, Youtube a další služby
ProtokolováníŽádné protokoly, dvakrát nezávisle auditováno společností PwCŽádné protokoly, neověřenoŽádné protokoly, neověřenoŽádné protokoly, nezávisle auditované společností Cure53Nezávisle auditovanéŽádné protokoly, nezávisle auditované společností LeviathanUchovává protokolyŽádné protokoly, nezávisle auditované společností SecuritumNezávisle auditované
ServeryVíce než 5500 serverů v 60 zemíchVíce než 3200 serverů ve 100 zemíchVíce než 750 serverů ve 38 zemíchVíce než 3000 serverů v 94 zemíchVíce než 9700 serverů ve více než 91 zemíchVíce než 2000 serverů v 50 zemíchVíce než 3200 serverů ve více než 80 zemíchVíce než 1800 serverů v 66 zemíchVíce než 2000 serverů ve více než 46 zemích
Souběžná připojení6NeomezenéNeomezené57Neomezenéaž 51010
ZeměPanamaNizozemsko (součást 9-Eyes)Spojené státy (součást 5-Eyes)Britské Panenské ostrovyRumunskoSpojené státy (součást 5-Eyes)Spojené státy americkéŠvýcarskoMalajsie
Nejlepší proStreamování, torrenty, zabezpečeníStreamování, torrenty, zabezpečeníStreamování, torrenty, zabezpečeníStreamování, procházení, zabezpečeníStreamování, torrenty, zabezpečeníStreamování, torrenty, zabezpečeníStreamování, torrenty, zabezpečeníTorrenting, zabezpečeníStreamování, torrenty

Vítěz

Proč mohou být bezplatné sítě VPN nebezpečné

Proč mohou být bezplatné VPN nebezpečné

I když je opravdu lákavé stáhnout si hned první bezplatnou VPN, na kterou v Google Play narazíte (zejména když na vás čeká seriál od Netflixu), není to dobrý nápad. Tady je důvod:

 • Škodlivé reklamy. Některé bezplatné VPN zobrazují spoustu reklam za účelem vydělávání peněz. To je bohužel nejen obtěžující, ale také nebezpečné. Bezplatné VPN a další bezplatné programy totiž umožňují zobrazování škodlivých reklam a vyskakovacích oken bez ohledu na bezpečnost uživatele. Ty mohou do systému Android nainstalovat nejrůznější druhy malwaru.
 • Sledovací zařízení. Přestože VPN má zajistit vaši anonymitu, nedůvěryhodná VPN může způsobit pravý opak. Bezplatná aplikace pravděpodobně do vašeho systému nainstaluje sledovací zařízení, a bude tak sledovat vaši polohu, vyhledávací dotazy a další osobní údaje.
 • Údaje o prodeji. Zatímco renomované VPN neprodávají vaše data vládě díky auditovaným zásadám zákazu záznamů, náhodná bezplatná VPN nemusí být tak ctnostná. Zvláště nebezpečné je používat bezplatné VPN v zemích, jako je Čína, kde by vás jakékoli informace o vás mohly potenciálně dostat do vězení.
 • Zastaralý software. Ve světě kybernetické bezpečnosti je zásadní používat nejnovější technologie. Bohužel bezplatné služby VPN často používají zastaralé (a nebezpečné) tunelovací protokoly, které jsou náchylné ke kybernetickým útokům.
Bezplatné VPN pro Android, kterým se vyhnout

Vyzkoušejte prémiovou službu NordVPN zdarma

Prémiová VPN je bezrizikové řešení, které vám poskytne naprosté bezpečí a klid. Díky špičkovým bezpečnostním zárukám a vynikajícím doplňkovým funkcím je NordVPN nejlepší bezplatnou alternativou VPN.

Pokud přesto chcete používat bezplatný nástroj, podívejte se po bezplatných VPN, které nabízejí i placenou verzi. Tak budete mít jistotu, že služba vydělává na prodeji, a ne na nějakém pochybném podnikání. Také budete moci svůj nástroj upgradovat na lepší verzi.

Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si našeho podrobného průvodce o placených a bezplatných VPN.

Bezplatné VPN pro Android

Bezplatné sítě VPN pro Android, kterým se vyhnout

Je důležité nejen vědět, které bezplatné VPN pro Android si vybrat – měli byste také vědět, kterým se vyhnout. Níže si můžete prohlédnout některé z nejznámějších bezplatných VPN, které byste si do svého mobilního (ani jiného) zařízení neměli instalovat.

 • Opera VPN. Opera VPN se dodává zdarma společně s prohlížečem Opera. I když je však lákavé ji používat, doporučuji vám to nedělat. To proto, že zásady ochrany osobních údajů Opery jsou poměrně pochybné a nemůžete vědět, kde vaše data skončí. Navíc vám neumožňuje vybrat si konkrétní zemi, pouze jeden ze tří kontinentů.
 • Betternet VPN. I když je Betternet jednou z nejoblíbenějších bezplatných VPN pro Android, je lepší se jí vyhnout. To proto, že vaše bezpečnost může být ohrožena kvůli absenci kill switch, únikům DNS a poměrně špatné politice přihlašování.
 • iNinja VPN. Navzdory svému názvu vám iNinja VPN nedovolí cítit se na internetu jako ninja. Jednoduše o svých uživatelích shromažďuje příliš mnoho údajů, včetně záznamů o činnosti, časových značek připojení a dalších osobních informací.
Bezplatné sítě VPN pro Android, kterým se vyhnout

Videopohled: bezplatné VPN pro Android

Závěr

I když má bezplatná VPN svá omezení, je lepší si ji pořídit, než nechat svůj Android bez ochrany. Bezplatný nástroj vám stále poskytne dostatek dat, několik oblíbených míst, ke kterým se můžete připojit, a několik bezpečnostních funkcí, jako je kill switch a šifrování AES-256.

Pokud však chcete větší pohodlí, aniž byste museli myslet na to, kolik dat jste již spotřebovali, doporučuji vám investovat do placené sítě VPN pro Android. Taková VPN nejenže nebude mít žádná omezení – nabídne také některé opravdu pokročilé funkce, jako jsou obezličkové servery nebo ochrana proti malwaru.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky