Nejlepší bezplatné sítě VPN roku 2023

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Jaká je nejlepší bezplatná VPN pro rok 2023?

Co se týče bezplatných VPN, Atlas VPN je v roce 2023 absolutním vítězem. Nabízí nejen neomezenou rychlost připojení, ale také šifrování na vojenské úrovni, funguje na nesčetných různých zařízeních a snadno se používá.

Je bezpečné používat bezplatnou VPN?

Záleží na tom. Některé bezplatné VPN mohou shromažďovat vaše údaje a prodávat je třetím stranám, nebo dokonce krást vaše osobní údaje a infikovat vás viry. Je důležité vybrat si renomovanou službu, kterou testují odborníci na ochranu soukromí.

Existuje bezplatná neomezená VPN?

Ano. ProtonVPN a Atlas VPN nabízejí svým uživatelům zdarma neomezená data a šířku pásma.

Jsou bezplatné sítě VPN legální?

Ano, stejná pravidla platí pro bezplatné i placené služby VPN, tj. pokud je používání VPN ve vaší zemi legální, je zcela legální i používání bezplatné VPN.

Mohu sledovat Netflix pomocí bezplatné VPN?

Ano, protože některé bezplatné VPN umí Netflix odblokovat. Například bezplatná verze Windscribe vám umožní přístup k americkému Netflixu. Mějte však na paměti, že většina bezplatných VPN neodblokuje žádné streamovací platformy.

Jaká je nejlepší bezplatná VPN pro streamování?

Nejlepší bezplatná VPN pro streamování je Windscribe. Dokáže odblokovat pouze Netflix, ale to je více, než dokáže většina bezplatných VPN. Mějte však na paměti, že zdarma získáte pouze 10 GB dat. Pokud tedy chcete mít přístup k více platformám bez datových limitů a vyrovnávací paměti, budete muset investovat do streamovací VPN.

Existuje 100% bezplatná VPN?

Ano, existuje několik zcela bezplatných VPN. Naším nejlepším výběrem je Atlas VPN, která nemá žádné omezení rychlosti, používá pokročilé šifrování a dodržuje přísné zásady zákazu záznamů. Existují však i další spolehlivé bezplatné VPN, například Proton VPN, která neomezuje přenos dat a odemyká Netflix.

Existuje bezplatná síť VPN pro Firestick?

Ano, pro Firestick existuje bezplatná síť VPN. Ve skutečnosti existuje několik spolehlivých bezplatných VPN pro Amazon Firestick. Nejlepší z nich je však Atlas VPN, protože nabízí bezplatný tunelovací protokol WireGuard, šifruje váš provoz pomocí AES-256 a její používání je velmi snadné.

Bezplatná VPN je lákavá hned v několika ohledech. Za prvé je to způsob, jak si službu vyzkoušet, než se k ní plně zavážete. Může to být také rychlé řešení pro momentální potřebu VPN: při cestování, používání veřejné wifi a podobně. Nemluvě o lepší úrovni zabezpečení online, kterou získáte.

Nejlepší bezplatné VPN pro Chrome

Bohužel pravidla podnikání platí pro všechno: a to se týká i VPN. Prémiové VPN jsou schopné nabídnout pokročilejší bezpečnostní funkce, větší flotily serverů, vyšší rychlost připojení a více odblokovaných streamovacích služeb.

Který správce hesel je nejbezpečnější?

Vyzkoušejte prémiovou službu NordVPN zdarma

Prémiová VPN je bezrizikové řešení, které vám poskytne naprosté bezpečí a klid. Díky špičkovým bezpečnostním zárukám a vynikajícím doplňkovým funkcím je NordVPN nejlepší bezplatnou alternativou VPN.

Pokud však nechcete riskovat těžce vydělané peníze za produkt, který nemusí splňovat vaše potřeby, máme pro vás řešení – bezplatné VPN, kterým můžete důvěřovat. Ba co víc, nemusíte po bezplatné VPN pátrat individuálně, protože jsme všechen průzkum provedli za vás a všechny nejlepší bezplatné VPN jsme uvedli přímo níže.

7 nejlepších bezplatných VPN v roce 2023

 1. Atlas VPN – nejlepší bezplatná VPN v roce 2023
 2. Hotspot Shield VPN – bezplatná VPN se zásadou nezaznamenávání údajů
 3. Proton VPN – bezplatná VPN pro Netflix a hraní her
 4. Windscribe VPN – nejlepší bezplatná VPN pro streamování
 5. Hide.me VPN – bezplatná a funkčně bohatá VPN
 6. ZoogVPN – bezplatné řešení VPN zaměřené na ochranu soukromí
 7. TunnelBear – intuitivní bezplatná služba VPN
Nejlepší správci hesel v roce 2023

Problémy s bezplatnými sítěmi VPN

Než se pustíme do podrobného seznamu nejlepších bezplatných VPN, je nutné vás upozornit na možné problémy. I když je získání bezplatné aplikace vždy příjemné, může s sebou nést nějaký háček, a VPN nejsou výjimkou:

Jak nainstalovat síť VPN do směrovače

 • Omezení údajů. Frustrující datový limit pravděpodobně zkazí váš zážitek z bezplatné VPN. Obvykle získáte pouze pevně stanovený měsíční objem MB, což nakonec povede k zakoupení placené verze VPN.
 • Omezení rychlosti. Bezplatné verze služeb VPN nejčastěji omezují rychlost připojení. To znamená, že nedostanete výkon, který s největší pravděpodobností potřebujete.
 • Malá flotila serverů. Budete mít špatný výběr umístění serverů. Většina bezplatných služeb VPN umožňuje výběr mezi třemi lokalitami, což nestačí, pokud potřebujete odblokovat mnoho různých typů obsahu, a také to může znamenat nižší rychlost.
 • Nedostatek funkcí. Pokud používáte bezplatnou VPN, nezískáte žádnou z inzerovaných funkcí. Pouze prémiové verze služeb VPN nabízejí obfuskované servery, rozdělené tunelování nebo blokování reklam.
 • Podezřelé chování. Existuje také riziko, že vaše údaje budou shromažďovány a prodávány třetím stranám. Invazivní reklamy, narušení soukromí online a mnoho dalších rizik je spojeno se zcela bezplatnými službami VPN, a proto jsou všechny námi uvedené VPN “freemium” – dotované platícími zákazníky stejné služby.

Zkrátka, při výběru bezplatné aplikace musíte být opravdu opatrní – nevěřte slepě všemu, co webové stránky VPN inzerují.

Které správce hesel nebyly nikdy hacknuty?

Profesionální tip

Chcete si pořídit prémiovou VPN? Doporučujeme zvolit možnosti, jako je NordVPN. S ní získáte rozsáhlou flotilu serverů, pokročilé bezpečnostní funkce a skvěle funguje při odblokování geograficky omezeného obsahu.

Porovnání nejlepších bezplatných VPN

Abychom vám proces výběru bezplatné VPN urychlili, porovnali jsme klady a zápory každé z uvedených VPN a vše jsme shrnuli na jednom místě:

Atlas VPNHotspot Shield VPNProton VPNWindscribeHide.me VPNZoogVPNTunnelBear
Značka
Hodnocení4.6★★★★★3.5★★★★☆4.0★★★★☆3.7★★★★☆3.5★★★★☆3.5★★★★☆3.3★★★☆☆
ProtokolováníŽádné protokolyŽádné protokolyŽádné protokolyŽádné protokolyŽádné protokolyŽádné protokolyTěžba dřeva
Země soudní příslušnostiSpojené státy americkéSpojené státy americkéŠvýcarskoKanadaMalajsieŘeckoKanada
Datový limit zdarma (měsíčně)5 GB500 MBŽádné2 GB (bez e-mailu) nebo 10 GB (s e-mailem)10 GB10 GB500 MB
Omezení rychlosti připojeníNeAnoNeNeNeNeNe
FunkceKill switch, VPN při spuštění, podporuje provoz P2POchrana proti úniku IPOchrana proti úniku informací DNS, přepínač kill switchKill switch, bezplatný proxy server SOCKS5, blokátor reklam, zabezpečený hotspot, funkce Multi-HopKill switch, rozdělené tunelování, vlastní DNS, režim Stealth, sdílení souborů P2PKill switch, ZoogShadowingFunkce vypínače
Odblokování služby NetflixNeNeNeAnoNeNeAno
RecenzeAtlas VPN recenzeHotspot Shield VPN recenzeProton VPN recenzeWindscribe recenzeHide.me VPN recenzeTunnelBear recenze

Vítěz

Nejlepší bezplatné VPN pro rok 2023 – náš seznam:

Který správce hesel je nejbezpečnější a nejosobnější?

Víme, jak obtížné je najít dobrou bezplatnou VPN. Proto jsme si dali tu práci, abychom vám to usnadnili.

Nejlepší bezplatné zkušební verze VPN

Níže najdete náš konečný seznam nejlepších bezplatných služeb VPN pro Windows, Mac, Android, iOS, Linux a další platformy. Stáhněte si některou z těchto aplikací a užívejte si výhod, jako je neomezená šířka pásma a dobrý výběr šifrovacích protokolů.

1. Atlas VPN – nejlepší bezplatná VPN v roce 2023

Sídlí v:Spojené státy americké
Současná připojení:Neomezené
Datový limit zdarma:5 GB měsíčně
Chcete vyzkoušet prémiovou verzi?🔥 Získejte Atlas VPN, nyní 83% SLEVA + 3 měsíce ZDARMA! 🔥

Atlas VPN je naším aktuálním nejlepším poskytovatelem bezplatné VPN. S bezplatným tarifem získáte 5 GB dat měsíčně. A pokud chcete odstranit všechna omezení, placená verze Atlas VPN stojí jen 1,82 USD/měsíc.

Zabezpečení a ochrana soukromí: placená i bezplatná verze Atlas VPN nabízí slušnou úroveň zabezpečení. Stejně jako drtivá většina ostatních nejlepších VPN používá Atlas VPN šifrování AES-256, kterému důvěřují vlády a vojenské organizace. Co se týče zásad ochrany osobních údajů, Atlas VPN uvádí, že neshromažďuje žádné záznamy, které by pomohly k vašemu zpětnému vystopování, včetně vaší skutečné IP adresy. VPN také neukládá žádné údaje o internetové aktivitě.

Atlas VPN - náš seznam pro rok 2023

Výkonnost: Atlas VPN používá tunelovací protokol WireGuard, který nabízí kombinaci vysoké rychlosti a bezpečnosti. Bezplatná verze Atlas VPN dokonce neomezuje rychlost připojení. A naše testy ukázaly pozoruhodnou 90% míru zachování rychlosti v průměru.

Funkce: Kromě kill switch a silného šifrování umožňuje Atlas VPN na každém svém serveru provoz torrentů (nebo typů P2P). Můžete také povolit možnost, aby se VPN spustila při spuštění, a získat tak rychlejší přístup a další vrstvu zabezpečení.

Streamování: Je důležité si uvědomit, že bezplatná síť VPN Atlas vám nepomůže s přístupem ke geograficky blokovanému obsahu na Netflixu (i když vám umožní přístup na YouTube). Během našich testů streamování většina serverů placené verze Atlas VPN odblokovala většinu streamovacích webů, jako je Netflix, Disney+, Hulu, HBO atd.

Navštivte Atlas VPN

Přestože je Atlas VPN nejlepší bezplatnou službou VPN, stále se potýká s některými hrubými nedostatky. Získáte pouze 5 GB dat měsíčně, takže pokud si plánujete užívat streamování, možná byste se měli podívat na Proton VPN. Další věcí, kterou stojí za to zvážit před použitím této bezplatné VPN, je flotila serverů.

Více informací o tomto poskytovateli najdete v naší kompletní recenzi Atlas VPN.

Klady

 • 5 GB dat měsíčně
 • Podporuje torrenty
 • Intuitivní aplikace
 • Funkce vypínače
 • Zásady zákazu záznamů
 • Šifrování AES-256
 • Intuitivní uživatelské rozhraní
 • Žádné rychlostní limity

Nevýhody

 • Žádný živý chat pro uživatele zdarma
 • Průměrné rychlosti
 • Sídlo v USA (země 5-Eyes)

2. Hotspot Shield VPN – bezplatná VPN, která nezaznamenává online aktivity

Hotspot Shield VPN
Sídlí v:Spojené státy americké
Současná připojení:až 5
Datový limit zdarma:500 MB
Chcete vyzkoušet prémiovou verzi?🔥 Ušetřete až 40% z Hotspot Shield! 🔥

Další solidní VPN, která má bezplatnou verzi se všemi základními funkcemi, je Hotspot Shield VPN. Ačkoli na svých webových stránkách uvádí, že vám poskytne 500 MB, nám se podařilo využít až 4,5 GB, což stačí nejen na běžné každodenní prohlížení, ale i na stahování několika souborů.

Bezpečnost a ochrana soukromí: Hotspot Shield VPN nezaznamenává vaši online aktivitu, a to ani v případě, že se nachází v zemi, která patří do sledovací aliance (USA). Navíc máš k dispozici více než 160 serverů na jednom místě (v USA).

Výkonnost: Hotspot Shield VPN používá tunelovací protokol Catapult Hydra, který zajišťuje, že u prémiové verze nedochází k žádným poklesům rychlosti. Bohužel pro uživatele zdarma je rychlost omezena na 2 Mb/s. Naše testy však ukázaly průměrnou 28% míru zachování rychlosti. Pokud však chcete bezplatnou VPN bez omezení rychlosti, Atlas VPN bude lepší volbou.

Navštivte Hotspot Shield VPN

Vlastnosti: Bezplatná verze Hotspot Shield VPN obsahuje všechny základní funkce. Zatímco s placeným plánem získáte takové funkce, jako je antivirus a správce hesel, s bezplatnou verzí získáte silné šifrování a ochranu proti úniku IP.

Streamování: Při testování streamování s bezplatnou verzí se při otevření Netflixu objevilo oznámení, že odemknutí globálního obsahu je dostupné pouze s prémiovým tarifem. Kromě toho dokázal prémiový plán Hotspot Shield VPN odblokovat také YouTube TV a BBC iPlayer.

Uživatelé bezplatné Hotspot Shield VPN se musí potýkat s omezením rychlosti připojení na 2 Mb/s. Datový limit je také na hranici únosnosti, oficiálně dostanete pouhých 500 MB, ale je možné získat i další 4 GB měsíčně. I když je zde počet serverů slušný, sídlí pouze v USA.

Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si naši podrobnou recenzi Hotspot Shield VPN.

Hotspot zdarma

Klady

 • Více než 160 serverů
 • Zásady zákazu záznamů
 • Jednoduché nastavení
 • 500 MB dat zdarma
 • Více než 160 serverů
 • Ochrana proti úniku IP
 • Vynikající rozhraní

Nevýhody

 • Omezení rychlosti na 2 Mb/s
 • Žádný vypínač
 • Sídlo v USA (země 5-Eyes)
 • Žádný Netflix pro uživatele zdarma

3. Proton VPN – nejlepší bezplatná VPN pro fanoušky Netflixu a her

Proton VPN
Sídlí v:Švýcarsko
Současná připojení:10
Datový limit zdarma:Žádné
Chcete vyzkoušet prémiovou verzi?🔥 Získejte až 50% slevu na Proton VPN! 🔥

Proton VPN je skvělou volbou pro nejlepší bezplatné služby VPN s velkou rychlostí připojení. Jedná se o virtuální privátní síť s otevřeným zdrojovým kódem, která má neomezenou bezplatnou verzi pro Windows, Mac, Android a další zařízení.

Zabezpečení a ochrana soukromí: jeho síla spočívá v dokonalém zabezpečení, protože nabízí šifrování vojenské úrovně a bezpečnost protokolu WireGuard. Poskytovatel navíc uplatňuje přísnou politiku nezaznamenávání, což znamená, že neshromažďuje žádné soukromé údaje uživatelů.

Výkon: Bezplatná verze Proton VPN nabízí servery v Japonsku, Nizozemsku a USA. Naše testy ukázaly průměrnou 72% míru zachování rychlosti, servery však mohou být přeplněné. Pokud tedy chceš mít přístup ke všem jejím 1800 serverům v 66 lokalitách, prémiové plány začínají na 4,99 USD/měsíc.

Navštivte ProtonVPN

Funkce: Většina funkcí Proton VPN je vyhrazena pro placené uživatele, například sdílení souborů P2P, NetShield, Secure Core VPN, Tor přes VPN a možnost přístupu ke geograficky blokovaným streamovacím službám. Stejně jako většina bezplatných VPN však i bezplatná verze Proton VPN nabízí kill switch, který vás ochrání v případě výpadku připojení, a také ochranu proti úniku DNS.

Streamování: Vzhledem k tomu, že bezplatná verze VPN Proton nabízí pouze 3 umístění, musíte přejít na prémiovou verzi, abyste měli přístup ke streamovacím platformám s geografickým omezením. Prémiová verze dokázala během našich testů získat přístup k Netflix, Hulu, HBO Max, Disney Plus a dalším streamovacím platformám.

U Proton VPN je sada bezpečnostních funkcí omezena pouze na ty nejdůležitější. Zde máte zdarma k dispozici funkci kill switch a ochranu proti úniku DNS. I když zde není žádné omezení rychlosti, malá flotila serverů může mít znatelný vliv na rychlost připojení, protože servery se rychle přeplní.

Více informací o tomto poskytovateli najdete v naší podrobné recenzi Proton VPN.

Navštivte ProtonVPN

Klady

 • Žádné datové limity
 • 3 různé země serveru
 • Šifrování vojenské úrovně
 • Protokol WireGuard
 • 7denní zkušební verze Premium
 • Prevence úniku informací DNS
 • Sídlo ve Švýcarsku (mimo 14-Eyes)

Nevýhody

 • Žádný Netflix pro uživatele zdarma
 • Bezplatné servery nepodporují torrenty
 • Žádná možnost živého chatu
 • Povoleno pouze jedno zařízení

4. Windscribe VPN – bezplatná streamovací VPN se servery na 11 různých místech

Windscribe VPN
Sídlí v:Kanada
Současná připojení:Neomezené
Datový limit zdarma:2 GB (bez e-mailu) nebo 10 GB (s e-mailem) měsíčně
Chcete vyzkoušet prémiovou verzi?🔥 Získejte 55% slevu s ročním plánem! 🔥

Windscribe VPN je rozhodně dalším špičkovým poskytovatelem bezplatného VPN, který si zaslouží místo na seznamu. Je nabitý funkcemi a poskytuje 10 GB bezplatných měsíčních dat za předpokladu, že poskytnete svou e-mailovou adresu. Dalších 5 GB můžete získat také tím, že o Windscribe napíšete na Twitteru.

Bezpečnost a soukromí: přestože Windscribe VPN sídlí v jedné ze zemí Five Eyes (Kanada), přísahá na svou politiku nezaznamenávání. Jinými slovy, neukládá a nemůže identifikovat vaši skutečnou IP adresu a časové značky připojení.

Výkon: Tato síť VPN podporuje protokol WireGuard a naše testy ukázaly průměrnou míru zachování rychlosti 43 %. Navíc je pro ty, kteří používají Windscribe zdarma, k dispozici celkem 11 zemí serverů. Patří mezi ně Německo, USA, Kanada, Francie, Nizozemsko, Norsko, Rumunsko, Švýcarsko, Velká Británie, Turecko a Hongkong.

Vlastnosti: Windscribe free VPN nabízí účinný kill switch, bezplatnou SOCKS5 proxy, blokování reklam, možnost nastavení zabezpečeného hotspotu a funkci multi-hop. Kromě toho všeho vám dává velkou svobodu v nastavení preferencí, jako je spouštění aplikace při startu, automatické připojení k nejnovějšímu umístění a povolení provozu v síti LAN, když je zapnutá brána firewall. K dispozici je také více než 25 jazyků.

Přečtěte si více o službách VPN v našem přehledu služeb Windscribe

Streamování: Bezplatné VPN sice obvykle neodblokovávají streamovací platformy, ale naše testy s Windscribe ukázaly, že někdy mohou pomoci získat přístup k Netflixu. Pro přístup k dalším službám, jako je BBC iPlayer a YouTube, je třeba přejít na prémiový tarif.

Na rozdíl od společnosti Proton VPN společnost Windscribe stanovuje datové limity. Pokud se rozhodnete zaregistrovat k této VPN pomocí svého e-mailu, můžete využít až 10 GB dat měsíčně. V opačném případě se sníží na 5 GB měsíčních dat. Bezplatní uživatelé také mohou využívat téměř šestkrát menší počet umístění serverů než prémioví uživatelé.

Více informací o této VPN najdete v naší recenzi Windscribe.

Jaká je budoucnost správy hesel?

Klady

 • 10 GB dat zdarma
 • 11 umístění serverů
 • Šifrování AES-256
 • Zásady zákazu záznamů
 • Bezplatná verze může odblokovat americký Netflix
 • Umožňuje přehrávání torrentů
 • Intuitivní aplikace

Nevýhody

 • Se sídlem v Kanadě (Five Eyes)
 • Některé aplikace postrádají funkce
 • Datový limit 2 GB, pokud neposkytnete e-mail

5. Hide.me VPN – bezplatná VPN s prémiovými bezpečnostními funkcemi

Hide.me VPN
Sídlí v:Malajsie
Současná připojení:10
Datový limit zdarma:10 GB měsíčně
Chcete vyzkoušet prémiovou verzi?🔥 Získejte Hide Me VPN 75% OFF + 3 měsíce ZDARMA! 🔥

Hide.me je bezplatná VPN, která vám poskytne 10 GB dat měsíčně zdarma a servery ve čtyřech zemích včetně USA. Je to jedna z nejvybavenějších bezplatných VPN.

Bezpečnost a ochrana soukromí: jelikož Hide.me sídlí v Malajsii, nemusí ukládat žádné záznamy o uživatelích nebo aktivitách, včetně vašeho chování při prohlížení. Kromě toho je tato VPN auditována společností DefenseCode Ltd., která ji certifikovala jako jednoho z nejanonymnějších poskytovatelů VPN. Kromě toho jsou vaše data šifrována pomocí šifrování AES-256 vojenské úrovně.

Výkon: Uživatelé bezplatné VPN Hide.me mohou využívat protokol WireGuard a servery v Kanadě, Německu, Nizozemsku nebo USA. Bezplatná VPN si však zachovává přibližně 1 % původní rychlosti internetu, což je podprůměrná hodnota. Prémiová verze nabízí solidnější rychlosti (přibližně 73 % průměrné míry zachování rychlosti).

Funkce: Je opravdu příjemné, že bezplatná verze Hide.me VPN nabízí stejné funkce jako placená verze. To znamená, že si můžete vyzkoušet radosti rozděleného tunelování, vlastního DNS a režimu Stealth, aniž byste utratili jediný cent. Aplikace pro Windows a Mac mají také kill switch a také téměř všechny servery Hide.me VPN podporují sdílení souborů P2P, což znamená, že tuto VPN můžete používat pro bezpečné sdílení torrentů.

Bezplatná VPN se špičkovými bezpečnostními funkcemi

Streamování: Navzdory slibům na oficiálních stránkách se bezplatné VPN službě Hide.me nepodařilo odblokovat Netflix bez ohledu na to, který server jsme vyzkoušeli. Totéž se bohužel stalo i v případě BBC iPlayer a Disney+.

Kromě toho, že získáte pouze 10 GB dat měsíčně, máte k dispozici také malý výběr pouze 4 zemí, ze kterých si můžete vybrat servery. Navíc ze všech námi testovaných streamovacích platforem se bezplatné síti Hide.me VPN nepodařilo odblokovat ani jednu. Pokud jste tedy fanoušky Netflixu, je nejvyšší čas zvážit placenou VPN.

Podívejte se na naši úplnou recenzi Hide.me VPN a dozvíte se více.

Navštivte Hide me VPN

Klady

 • Sídlo v Malajsii (mimo 14 očí)
 • Šifrování AES-256
 • Dobrý výběr protokolů
 • 10 GB měsíčně zdarma
 • Podporuje torrenty
 • Bezplatná aplikace VPN obsahuje základní funkce
 • Vlastní DNS

Nevýhody

 • Mobilní aplikace nemají vypínač
 • Bezplatný účet podporuje pouze jedno připojení
 • Na výběr jsou pouze čtyři země

6. ZoogVPN – dobré řešení pro soukromé procházení

ZoogVPN
Sídlí v:Řecko
Současná připojení:Až 5
Datový limit zdarma:10 GB
Chcete vyzkoušet prémiovou verzi?🔥 Získejte až 85% slevu na Zoog VPN! 🔥

ZoogVPN je další dobrá bezplatná VPN, která umožňuje používat 5 serverů ve 3 různých lokalitách, včetně USA, Spojeného království a Nizozemska. Registrace nevyžaduje žádnou platbu ani údaje o kreditní kartě a poskytuje 10 GB dat. Tuto VPN můžete používat 7 dní zdarma.

Bezpečnost a soukromí: bezplatná síť ZoogVPN používá k ochraně dat šifrování AES-128 a neuchovává žádné protokoly. Jediné, co ZoogVPN uchovává, je vaše e-mailová adresa. Pro vytvoření účtu však můžete použít jednorázový e-mail, čímž bude celý proces zcela anonymní.

Výkon: Při používání bezplatné ZoogVPN si můžete vybrat z tunelovacích protokolů PPTP, OpenVPN, L2TP/IPSEC a nejnovějšího IKEv2. Pro nejlepší výkon doporučujeme zvolit OpenVPN. Při testu si zachoval přibližně 16 % základní rychlosti.

ZoogVPN

Vlastnosti: Bezplatná verze ZoogVPN neposkytuje pokročilé funkce, jako je rozdělení tunelů, které jsou k dispozici v placeném plánu. Na druhou stranu je zde dokonale funkční kill switch a funkce ZoogShadowing, která pomáhá obcházet omezení v zemích s přísnou cenzurou. Nizozemský server navíc podporuje torrenty i v bezplatné verzi.

Streamování: naše testy ukázaly, že s bezplatnou verzí ZoogVPN nelze přistupovat k Netflixu ani k žádným jiným streamovacím stránkám. Pokud vás zajímá streamování, měli byste zvolit prémiový tarif (od 1,87 USD/měsíc).

Na závěr dodejme, že tato VPN je k dispozici zdarma pouze na týden. Výjimkou není ani z hlediska datového limitu, protože můžete využít až 10 GB dat měsíčně. Bezplatná flotila serverů postrádá poměrně dost funkcí, ale můžete využít funkci kill switch a funkci Zoog Shadowing.

Navštivte ZoogVPN

Klady

 • 10 GB zdarma
 • Zásady zákazu záznamů
 • Sídlo v Řecku (mimo 14 očí)
 • Umožňuje přehrávání torrentů
 • Žádné rychlostní limity
 • K dispozici na mnoha zařízeních
 • Funkce ZoogShadowing

Nevýhody

 • Neodblokovává Netflix
 • Zdarma pouze na 7 dní
 • Nedostatek funkcí
 • Pouze tři místa
 • Nepodporuje WireGuard

7. TunnelBear – bezplatná uživatelsky přívětivá VPN

TunnelBear
Sídlí v:Kanada
Současná připojení:Neomezené
Datový limit zdarma:500 MB měsíčně
Chcete vyzkoušet prémiovou verzi?🔥 Získejte TunnelBear, nyní až 67% OFF! 🔥

TunnelBear je další VPN, která má přijatelnou bezplatnou verzi s přístupem ke všem svým 3000 serverům ve 48 zemích.

Bezpečnost a soukromí: vaše data jsou chráněna pomocí šifrování AES-256 vojenské úrovně a pokud jde o protokolování, TunnelBear nezaznamenává vaše aktivity při procházení. Může však shromažďovat některé identifikační údaje, jako je příjmení držitele karty, e-mailová adresa a v některých případech dokonce i handle vašeho účtu na Twitteru.

Výkonnost: Bezplatná verze TunnelBearu nyní nabízí funkci WireGuard, což vysvětluje průměrnou míru zachování rychlosti ve výši 50 %. Navíc získáte přístup k serverům v Singapuru, Kanadě, Německu, Nizozemsku, USA a Francii.

Bezplatná uživatelsky přívětivá VPN

Vlastnosti: TunnelBear má něco, co jiné bezplatné VPN pravděpodobně nenabízejí. Obligátní kill switch se dostává na novou úroveň: Vigilant Bear nejenže zabije váš internet, pokud dojde ke ztrátě spojení s bezpečným serverem, ale také ho pozastaví, zatímco vy čekáte na odpověď serveru.

Streamování: TunnelBear jsme testovali se streamovacími službami a bezplatná verze dokázala odblokovat Netflix a YouTube. Datový limit 500 MB však rozhodně nebude stačit na sledování ani poloviny epizody vašeho oblíbeného seriálu. Oblíbené pořady můžete sledovat pouze v případě, že přejdete na prémiový tarif, který začíná na 3,33 USD/měsíc.

Celkově získáte pouze 500 MB dat měsíčně, což je v pořádku, pokud plánujete používat VPN pouze na určitých místech, například v nákupních centrech. Kromě funkce kill switch také nemůžete využívat celou sadu funkcí. Přitom když zaplatíte několik dolarů měsíčně, můžete dělat zázraky.

Více informací o tomto poskytovateli najdete v naší recenzi TunnelBear.

TunnelBear je další VPN

Klady

 • Mnoho serverů a lokalit
 • Snadné nastavení
 • Šifrování AES-256
 • Funkce vypínače

Nevýhody

 • Datový limit 500 MB
 • Ne příliš rychle
 • Nestabilní připojení
 • Žádná podpora živého chatu

Jak jsme tyto bezplatné sítě VPN testovali a hodnotili?

Srovnání nejlepších bezplatných VPN

Před sestavením žebříčku bezplatných VPN procházíme jejich aplikace a hodnotíme funkce, které nabízejí. Podíváme se také na jejich funkčnost a provedeme testy rychlosti a streamování. Na základě našich zjištění a výsledků testů řadíme bezplatné VPN podle těchto kritérií:

 • Zabezpečení. Většina VPN na našem seznamu používá šifrování AES-256, což je současný standard šifrování používaný federální vládou a dalšími institucemi, které pracují s přísně tajnými daty. Sledujeme také tunelovací protokoly implementované sítěmi VPN, přičemž upřednostňujeme ty nejpokročilejší, jako jsou OpenVPN a WireGuard.
 • Rychlost. Další důležitou věcí, kterou je třeba při výběru bezplatné VPN zvážit, je rychlost. Vzhledem k tomu, že různé faktory mohou při používání VPN způsobit určité problémy s rychlostí, je zásadní držet se služby, která vás příliš nezpomaluje. Jak již bylo řečeno, většina našich nejlepších tipů si v různých testech rychlosti vedla dobře. Placená VPN však bude mít téměř jistě vyšší rychlost než bezplatná, obvykle díky tomu, že nabízí větší fond serverů.
 • Vlastnosti. Při výběru nejlepších bezplatných služeb VPN byste neměli zapomínat ani na výběr funkcí. Torrentování, rozdělení tunelů a integrovaný kill switch jsou jen některé funkce, které jsme u testovaných VPN hledali.
 • Streamování. Nyní ke slonovi v místnosti – streamovacím službám. Není žádným tajemstvím, že většina lidí si na existenci VPN vzpomene, až když potřebuje získat přístup ke geograficky blokovanému obsahu. Přestože je téměř nemožné najít bezplatnou službu, kterou by Netflix neblokoval, podařilo se nám objevit jednu bezplatnou aplikaci VPN (Windscribe), která vám může pomoci získat přístup k některým jeho knihovnám.
Jak si vybrat bezplatnou službu VPN

Jak si vybrat bezplatnou síť VPN

Při výběru bezplatné VPN byste měli v první řadě posoudit její pověst. Zcela bezplatné VPN mohou nakonec shromažďovat a prodávat vaše údaje třetím stranám. Některé z nich mohou být dokonce převlečeným malwarem, což v první řadě zmaří účel VPN.

Nejlepším řešením je poohlédnout se po freemium službách – bezplatných verzích placených VPN. Jedním z nejznámějších poskytovatelů freemium VPN je Atlas VPN, který zajišťuje vynikající výkon, dobré bezpečnostní funkce a má datový limit 5 GB. U freemium služeb máte jistotu, že jsou spolehlivé a zajistí vám bezpečí a soukromí v kyberprostoru.

Ať tak či onak, zde jsou faktory, které byste měli vzít v úvahu při výběru bezplatné VPN:

 • Zásady ochrany osobních údajů. Podívejte se, jaké údaje VPN ukládá a k jakým účelům je používá. Bezplatné sítě VPN s přísnými zásadami nezaznamenávání údajů je sice těžké najít, ale můžete najít něco, co se jim blíží.
 • Hodnocení uživatele. Podívejte se, co o bezplatných VPN říkají ostatní. Pokud chcete znát upřímné názory na konkrétní poskytovatele, může se vám hodit návštěva Redditu.
 • Vlastnosti. Hledejte jednu bezplatnou VPN, která nabízí nejvíce zdarma. Pokud potřebujete VPN pro konkrétní účel, podívejte se, zda má specializované servery a funkce.
 • Omezení šířky pásma. Většina bezplatných VPN má omezený objem dat, který můžete měsíčně využít. Pokud chcete VPN používat často, hledejte takovou, která nabízí nejvíce dat.
 • Rychlost. Čím rychlejší VPN, tím lepší zážitek. Většina bezplatných VPN nebude mít tak dobrou rychlost jako placení poskytovatelé, ale i tak si můžete najít docela rychlou.
Jak získat špičkovou službu VPN zdarma

Mějte na paměti, že pokud web inzeruje bezplatnou VPN, nemusí to vždy znamenat, že program bude skutečně zdarma. Může jednoduše nabízet 30denní záruku vrácení peněz, což znamená, že za službu budete muset nejprve zaplatit. Pokud vás zajímají spíše placené služby, zde je náš seznam nejlepších VPN.

Videopohled: nejlepší bezplatné VPN v roce 2023

Jak získat prémiovou VPN zdarma

Věřte tomu nebo ne, ale je možné používat prémiovou službu VPN zdarma – alespoň na krátkou dobu. Existují dva způsoby, jak toho dosáhnout:

 • Zkušební období. Některé služby VPN nabízejí zkušební období, během kterého můžete nástroj používat zcela zdarma. Například NordVPN nabízí 7denní zkušební dobu pro mobilní uživatele.
 • Záruky vrácení peněz. Všechny VPN na tomto seznamu nabízejí záruku vrácení peněz, která obvykle trvá nejméně 30 dní. Je to skvělý způsob, jak vyzkoušet všechny prémiové funkce VPN, protože peníze jsou obvykle vráceny bez jakýchkoli otázek. Jen nezapomeňte včas kontaktovat zákaznickou podporu!
Nejlepší bezplatné služby VPN pro stolní počítače
Prémiová VPNZkušební verze zdarmaZáruka vrácení peněz
NordVPNAno, 7denní (pouze pro Android)Ano, 30denníVyzkoušejte NordVPN
SurfsharkAno, 7denní (Mac, iOS a Android)Ano, 30denníZkuste Surfshark
Atlas VPNAno, bezplatná verzeAno, 30denníVyzkoušejte Atlas VPN
PureVPNAno, 7denníAno, 31denníVyzkoušejte PureVPN
PrivateVPNAno, 7denníAno, 30denníVyzkoušejte PrivateVPN

Bezplatné aplikace VPN pro vaše zařízení

Nejlepší bezplatná síť VPN může záviset na vašem operačním systému v závislosti na zvoleném zařízení. Některé bezplatné možnosti mohou být na určitých platformách o něco lepší a na jiných horší. Abyste zjistili, která je která, budete si muset přečíst, jak se od sebe liší napříč verzemi.

Nejlepší bezplatná VPN pro stolní počítače

Nejlepší bezplatné služby VPN pro mobilní zařízení

Pokud jde o zařízení se systémem Windows, nejlepší bezplatné VPN jsou ProtonVPN a Atlas VPN. S oběma získáte neomezená data a šířku pásma, což je více, než vám poskytuje většina bezplatných VPN. Kromě toho získáte na výběr ze tří lokalit. Vzhledem k tomu, že je to zdarma, je to vynikající nabídka.

Pokud vás zajímá, která je nejlepší bezplatná VPN pro Mac, můžete si přečíst seznam pro Windows, protože zde platí totéž. Rozdíly v počtu funkcí budou také nepodstatné. V bezplatném segmentu budou ProtonVPN i Atlas VPN fungovat téměř identicky.

Nejlepší bezplatná VPN pro mobilní zařízení

Bez ohledu na to, jakým způsobem přistupujete k internetu, VPN funguje s mobilními daty stejně jako s wifi. Můžete si vybrat klasickou Atlas VPN a ProtonVPN, protože jsou to nejlepší bezplatné VPN pro Android. I když existují i další možnosti. Za zkoušku stojí například i Windscribe a Hide.me. Obě jsou však dost omezující. Každá z nich má datový limit 10 GB, ale umožní vám vybrat si z více míst.

Bezplatné služby VPN bez omezení přenosu dat

Nejlepší bezplatné VPN pro iOS se od těch pro Android příliš neliší. Atlas VPN a ProtonVPN jsou jedinou skutečnou volbou, pokud potřebujete bezpečnou VPN s neomezenou šířkou pásma a dat. V závislosti na místech, která potřebujete, by možnými výběry mohly být také Windscribe nebo Hide.me VPN.

Bezplatné VPN bez datového limitu


Jakmile začnete používat bezplatnou VPN pro streamování nebo torrenty, narazíte na datové limity a případně i na omezení rychlosti. Vybrali jsme několik bezplatných VPN bez datového limitu pro plynulejší online zážitek:

 • Proton VPN. Bezplatný tarif tohoto poskytovatele má neomezenou šířku pásma a data. V důsledku toho může být vaše připojení nakonec pomalejší. Celkovou rychlost bezplatné sítě VPN může ovlivnit řada faktorů, například velké zatížení serverů, ke kterým jste připojeni, nebo vzdálenost mezi serverem, ke kterému jste připojeni, a vaším zařízením. Rychlost vašeho internetového připojení může mít také vliv na rychlost sítě VPN. Celkově je Proton VPN dobrou volbou, pokud hledáte bezplatnou VPN bez datového omezení.
 • Ivacy VPN. Tento poskytovatel VPN také neomezuje šířku pásma ani využití dat na uživatele. Podléhá však spravedlivému používání. To znamená, že relace s nadměrným zatížením sítě by mohla být považována za nespravedlivé využívání sítě. Jinak je Ivacy VPN další skvělou volbou bezplatné VPN bez datového limitu.
Bezplatné VPN s vysokou rychlostí

Pro lepší srovnání uvádíme datové limity pěti nejlepších bezplatných VPN:

PoskytovatelDatový limit
Atlas VPN5 GB měsíčně
Hotspot Shield VPN500 MB denně
Proton VPNNeomezené
Windscribe VPN2 GB (bez e-mailu) nebo 10 GB (s e-mailem) měsíčně
Hide.me VPN10 GB měsíčně

Datový limit není všechno – i když vám jedna VPN může poskytnout méně dat, může vám poskytnout další funkce. Například zatímco Proton VPN vám poskytne neomezený objem dat, Atlas VPN bude lepší volbou pro ty, kteří potřebují podporu sdílení P2P a vyšší rychlosti. Proto se ujistěte, že si vybíráte podle svých potřeb.

Je bezplatná VPN dobrá a vyplatí se ji používat?

Bezplatné sítě VPN bez předplatného

Hide.me Bezplatná VPN. Tuto bezplatnou VPN můžete používat bez předplatného – má zásady nezaznamenávání a před použitím nevyžaduje registraci. Také nabízí slušné rychlosti a zajišťuje vaše soukromí pomocí vysoce kvalitních šifrovacích technologií.
TunnelBear. Jedná se o další bezplatnou VPN bez předplatného – můžete ji používat v prohlížečích Chrome, Firefox, Edge a dalších bez registrace. TunnelBear také implementuje AES-256bitové šifrování, které vám poskytne jedinečné soukromí.

Bezplatné sítě VPN s vysokou rychlostí

I když jsou bezplatné VPN obvykle pomalejší než jejich placené verze, můžete najít i poměrně rychlé služby. Zde jsou nejrychlejší poskytovatelé na našem seznamu bezplatných VPN:

Atlas VPN. Jedná se o nejrychlejší bezplatnou VPN, která používá protokol WireGuard. Během našich testů se jí podařilo udržet přibližně 90 % původní rychlosti připojení. To je na bezplatnou službu vynikající výsledek.
Proton VPN. Je to další bezplatná VPN, která používá protokol WireGuard a slibuje solidní rychlost. Při testu si zachovala přibližně 72 % základní rychlosti internetu, což zaručuje skvělý výkon pro běžné prohlížení.

Nejlepší bezplatné VPN pro rok 2023 - náš seznam

Je bezplatná VPN dobrá a stojí za to si ji pořídit?


Pořízení bezplatné VPN se vyplatí, pokud potřebujete pouze zůstat v anonymitě při používání veřejné wifi nebo pokud najdete VPN, která vyhovuje vašim specifickým potřebám. Vaše data budou zabezpečena stejně silným šifrováním. Pokud si navíc vyberete renomovanou službu, vaše údaje nebudou shromažďovány ani prodávány.

Je bezplatná VPN dobrá a stojí za to si ji pořídit?

Obvykle je však lepší si předplatit placenou službu. Získáte tak mnohem širší nabídku serverů, ze kterých si můžete vybírat, vyšší rychlost (protože některé bezplatné VPN nepodporují WireGuard) a možnost odblokovat Netflix a další streamovací webové stránky.
Budete také moci používat jeden účet na více zařízeních a používat VPN bez obav z překročení měsíčního datového limitu.

Podívejte se na našeho podrobného průvodce o bezplatných a placených VPN a zjistěte více o rozdílech ve funkcích, rychlosti a zabezpečení,

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky