Nejbezpečnější správci hesel v roce 2023

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Lze se do správců hesel nabourat?

Žádný bezpečnostní software není bez chyb. To neznamená, že byste měli na kybernetickou bezpečnost a správce hesel zcela rezignovat. Nemusí být dokonalé, aby vás ochránily. Musí být dostatečně bezpečné, aby útočníkům výrazně ztížily získání vašich dat. Bezpečný správce hesel je tvrdý oříšek.

Jaký je nejlepší a nejbezpečnější správce hesel?

Nejlepší a nejbezpečnější správce hesel by měl mít silné šifrování, funkce pro různá zařízení, sdílení hesel a ověřování 2FA. Většina bezpečných správců hesel nabízí stejnou sadu funkcí. Doporučujeme však zvolit NordPass, protože vám zaručí ochranu odpovídající průmyslovým standardům.

Jak správci hesel zaručují bezpečnost vašich hesel?

Správci hesel chrání vaše data nejen před hackery, ale také před nimi samotnými. Díky architektuře zero-knowledge jsou vaše informace zašifrovány pomocí šifry vojenské úrovně ještě předtím, než se dostanou na server poskytovatele. Proto je prakticky nemožné vaše data rozluštit.

Sledují nebo prodávají aplikace pro správu hesel mé osobní údaje?

Správce hesel nemůže sledovat, natož prodávat vaše údaje, pokud implementuje architekturu s nulovou znalostí. A to nejlepší správci hesel dělají. Šifrují vaše osobní údaje ještě předtím, než se dostanou na jejich servery, takže bez hlavního hesla k nim není možné získat přístup.

Jaké jsou nevýhody správce hesel?

Největší nevýhodou správce hesel je, že v případě jeho zneužití se jedná o jediný bod selhání. V případě narušení by taková databáze obsahovala všechny vaše účty na jednom místě a navíc i platební a velmi citlivé osobní údaje. Tuto nevýhodu lze zmírnit použitím vícefaktorového ověřování, díky němuž by bylo mnohem obtížnější do něj proniknout.

Proč jsou někteří správci hesel zdarma?

Správci hesel tvoří malou mezeru mezi produkty kybernetické bezpečnosti. To znamená, že jsou ještě užším segmentem již tak malého segmentu. Většina zákazníků si možná rizika ani neuvědomuje. Vývojáři správců hesel pak především vzdělávají o potřebách takových produktů. Bezplatná verze usnadňuje prodej a je větší šance, že si uživatel koupí plnohodnotný produkt, pokud si zvykne na pohodlí.

Únik nebo narušení bezpečnosti dat může mít pro vás velmi neblahé následky. Ať už se jedná o ztrátu přístupu na určité stránky, nebo o krádež vašich osobních údajů jen proto, že jste použili stejná hesla na příliš mnoha účtech.

Spolehlivý a bezpečný správce hesel nejenže zajistí bezpečnost vašich přihlašovacích údajů, ale pomůže vám také vytvořit jedinečná a bezpečná hesla, která zajistí bezpečnost vašeho účtu. Už nebude nutné pamatovat si každé jednotlivé složité heslo, ale pouze to, které vám umožní přístup k účtu.

Správci hesel pro Chrome

V tomto článku o nejlepších a nejbezpečnějších správcích hesel roku 2023 vám představíme nejlepší uchazeče o zabezpečení vašich dat před narušením a hackery a pohodlnější způsob, jak uchovávat všechna data v jednom bezpečném trezoru.

Nejlepší a nejbezpečnější správci hesel

Nejlepší správci hesel v roce 2023

  1. NordPass – nejbezpečnější správce hesel
  2. Keeper – nejlepší pro zařízení Apple
  3. RoboForm – nejlepší pro prohlížeče
  4. 1Password – nejlepší pro rodinné použití
  5. Dashlane – nejlepší pro sdílení hesel

Je správce hesel nejlepší způsob ukládání hesel?

Téměř každá webová stránka, kterou navštívíte, nebo platforma, kterou používáte, vyžaduje vytvoření účtu. Pokud usilujete o co nejlepší zabezpečení svých dat, měli byste pro každý z nich používat složitá a jedinečná hesla, abyste zabránili úniku dat nebo nabourání do účtu. Zapamatovat si každé heslo by však bylo téměř nemožné.

Jak vytvořit dobré a silné heslo

V tomto případě je nejlepším řešením správce hesel. Nejenže je to nejbezpečnější způsob ukládání všech přihlašovacích údajů a dalších citlivých informací online, ale je to také ideální nástroj pro generování neprolomitelných hesel, ukládání dalších citlivých informací, jako jsou údaje o kreditních kartách nebo bezpečné poznámky, a jediné, co budete muset udělat, je pamatovat si pouze jedno heslo – hlavní heslo.

Nejlepší správci hesel v roce 2023

Správci hesel vám usnadní život také tím, že umožňují automatické vyplňování na důvěryhodných zařízeních. Některé z nich dokonce pravidelně kontrolují temný web, aby zjistily, zda se některá z vašich hesel nestala veřejně dostupnými.

Pokud chcete zabránit zaznamenávání kláves a obrazovky, dobře vám poslouží také správce hesel. Celkově se jedná o nezbytnou výbavu, pokud chcete zvýšit své zabezpečení a odříznout všechny hackery, kteří se snaží získat přístup k vašim datům a vynést je ven.

Přesto je dobré mít na paměti, že některé správce hesel lze hacknout, jako se to stalo v případě LastPass v roce 2022. Z tohoto důvodu vám doporučujeme, abyste se skutečně zajímali o zabezpečení správců hesel a vybírali si pouze ty, které mají důvěryhodné bezpečnostní audity a vhodné šifrování, aby vaše data byla v bezpečí.

Nejlepší správci hesel

9 nejlepších aplikací pro správu hesel

Vzhledem k tomu, že ztráta hesla může znamenat ztrátu peněz nebo pověsti, je rozumné investovat do co nejlepší a nejbezpečnější ochrany. Proto níže najdete jen ty nejlepší známé nástroje pro správu hesel, které tuto práci odvádějí.

Jak odeslat anonymní e-mail

Chcete-li zjistit, který správce hesel v cloudu nebo na počítači je nejlepší pro vaše konkrétní potřeby, prošli jsme nejlepší aplikace pro správu hesel a vybrali je, čtěte dále.

1. NordPass – nejlepší nástroj pro správu hesel v roce 2023

NordPass - nejlepší nástroj pro správu hesel v roce 2023
Cloudové úložiště:3 GB (s aplikací NordLocker)
Bezplatná verze:Ano
Zásuvné moduly prohlížeče:Chrome, Firefox, Safari, Opera, Brave, Vivaldi a Edge
Aktuální nabídka:🔥 Získejte NordPass, nyní s 52% slevou a na 1 měsíc ZDARMA! 🔥

Nejlépe hodnoceným správcem hesel v našem seznamu je NordPass. Je součástí sady pro online zabezpečení, která zahrnuje šifrované úložiště souborů NordLocker a NordVPN. Pojďme se tedy podívat, co jej řadí na první místo v mnoha seznamech nejlepších správců hesel.

Začít s NordPassem je hračka. Stejně jako ostatní používá k ochraně vašeho trezoru hlavní heslo a synchronizuje všechna data napříč zařízeními. K dispozici je také možnost použít místo toho Touch ID nebo Face ID (pouze iOS,) nebo otisk prstu na jiných zařízeních. Pro 2FA budete potřebovat ověřovací aplikaci a při každém přidání nového zařízení e-mail, na který vám bude zaslán šestimístný kód.

NordPass dále nabízí šifrování nové generace XChaCha20 s technologií Argon 2 pro odvozování klíčů. Ačkoli na 256bitovém AES používaném konkurencí není nic špatného, XChaCha20 se snáze integruje a je méně náchylné k chybné konfiguraci.

Je NordPass bezpečný?

Tento model šifrování je také mnohem rychlejší, zejména v zařízeních, která nemají vestavěný hardware s akcelerací AES. Další výhodou je, že je také bezpečnější, XChaCha20 implementuje dvě různé délky klíčů, což zahrnuje 256bitové šifrování.

Kromě toho tento správce hesel funguje na architektuře zero-knowledge, takže vaše data jsou šifrována ve vašem zařízení a teprve poté se přenášejí na servery poskytovatele. Neexistuje tedy žádná šance na zneužití dat.

Tento správce hesel má aplikace pro Windows, macOS, Linux, Android a iOS. Pokud jde o rozšíření prohlížeče, těžko byste hledali širší výběr. NordPass můžete nainstalovat do prohlížečů Chrome, Firefox, Safari, Opera, Brave, Vivaldi a Edge.

Recenze správců hesel

Aplikace NordPass je skutečně uživatelsky přívětivá a nabízí všechny funkce, které může běžný uživatel potřebovat. Můžete generovat hesla a vyhodnocovat jejich sílu, používat automatické vyplňování a automatické ukládání a sdílet přihlašovací údaje. K dispozici je také funkce Data Breach Scanner v reálném čase, která skenuje uniklé databáze a hledá vaše hesla a údaje o kreditních kartách. Pokud jsou některé z vašich údajů nalezeny online, jste okamžitě upozorněni prostřednictvím oznámení v aplikaci nebo e-mailu. Chybělo nám však nějaké cloudové úložiště pro citlivé soubory (k dispozici je samostatná aplikace NordLocker přístupná přes stejný účet) nebo alternativa k interní aplikaci autentizátoru.

NordPass má několik jedinečných doplňkových funkcí:

  • Datové složky – všechna data můžete uspořádat do různých složek pro snadnější přístup.
  • OCR – automaticky skenuje textové informace z kreditních karet, dokumentů a fotografií.
  • Offline režim – umožní vám přístup k trezoru, i když nemáte připojení k internetu.
  • Nouzový přístup – je skvělým bezpečnostním doplňkem, který vám umožní vybrat nouzový kontakt, který získá přístup k vašemu účtu a heslům pouze pro čtení, pokud se vám něco stane.
  • Password Sharer – jedná se o doplněk ke službě NordPass, ale pro jeho použití musíte přejít na jejich webové stránky. Jedná se o end-to-end šifrovaný nástroj, který umožňuje bezpečné sdílení hesel, údajů o pasu nebo tajných zpráv s kýmkoli na internetu.
  • Import hesel – NordPass nabízí mnoho možností, jak importovat hesla. To zahrnuje nejoblíbenější správce hesel. Bohužel budete muset ručně zkontrolovat, zda exportovaný soubor splňuje kritéria NordPass.

Stojí za zmínku, že NordPass má skvělou zákaznickou podporu, která zahrnuje nepřetržitý živý chat, e-mail a neustále se rozšiřující znalostní databázi.

Stojí za zmínku, že NordPass má

Bezplatná verze je poměrně výkonná, i když umožňuje pouze jedno aktivní zařízení a postrádá zabezpečené sdílení a důvěryhodné kontakty.

NordPass s cenou od 1,43 USD/měsíc za dvouletý tarif vás nezruinuje a máte 30 dní na rozmyšlenou. Kromě toho přijímá také AmazonPay a kryptoměny.

Další informace naleznete v naší recenzi NordPass.

Klady

  • Šifrování nové generace XChaCha20
  • Levnější než většina
  • Vícefaktorové ověřování
  • Výkonná bezplatná verze
  • Možnost anonymní platby
  • 24 hodin denně, 7 dní v týdnu Skener narušení dat

Nevýhody

  • Bezplatná verze funguje pouze na 1 zařízení

2. Keeper – nejlepší pro Mac a zařízení iOS

Keeper - nejlepší pro zařízení Mac a iOS
Cloudové úložiště:5 GB
Bezplatná verze:Ne, 30denní zkušební verze zdarma
Zásuvné moduly prohlížeče:Chrome, Firefox, Opera, Edge, Internet Explorer
Aktuální nabídka:🔥 Získejte 40% slevu na plány Keeper Unlimited a Family! 🔥

Keeper je spolehlivý a bezpečný správce hesel, který využívá přístup nulové znalosti. To znamená, že vaše data jsou nejprve zašifrována na úrovni zařízení, a teprve poté jsou vaše data přenesena na servery poskytovatele. K tomuto nástroji samozřejmě přistupujete také pomocí svého hlavního hesla.

Všichni správci hesel musí mít nějaký druh dvoufaktorového ověřování a Keeper nabízí několik možností. Můžete používat autentizační služby SMS, Google a Microsoft (TOTP), RSA SecurID, Duo Security, U2F (YubiKey) a KeeperDNA. Poslední jmenovaná možnost je vlastní 2FA, která umožňuje biometrické ověření pomocí smartphonu nebo chytrých hodinek.

Keeper má aplikace pro Windows, macOS, Linux, Android a iOS. Co se týče rozšíření prohlížeče, jsou tak dobrá, jak jen mohou být – můžete automaticky vyplňovat pověření, generovat hesla, přidávat nová a přizpůsobovat nastavení zabezpečení. Rozšíření prohlížeče funguje v prohlížečích Chrome, Firefox, Opera, Edge a IE. Nakonec se můžete do svého trezoru přihlásit také z webových stránek Keeperu.

Keeper Keeper

Tento správce hesel je služba bohatá na funkce. Některé funkce nejsou dostupné v žádném jiném správci hesel:

  • KeeperChat – je exkluzivní funkce dostupná pouze v aplikaci Keeper. Jedná se o zabezpečený systém zasílání zpráv se sebedestruktivními zprávami a mediální galerii pro soukromé fotografické relace a hudební videa se saxofonem.
  • Audit zabezpečení – zkontroluje všechna hesla, vyhodnotí jejich sílu a navrhne změnu slabých hesel.
  • Breach Watch – skener temného webu, který kontroluje, zda vaše uživatelská jména nebo hesla nebyla ukradena.

Do aplikace Keeper budete moci importovat hesla ze svého stávajícího správce hesel nebo webového prohlížeče. Podporuje Dashlane, 1Password, ZOHO a další. Pokud jde o prohlížeče, můžete importovat z prohlížečů Chrome, Firefox, Opera, Edge a dokonce i Internet Explorer. Export je k dispozici do souborů PDF, .csv nebo .json.

Recenze Keeper

K dispozici je zcela bezplatná verze, která chrání 1 vybrané zařízení, umožňuje ukládat neomezený počet hesel, zahrnuje 2FA a další funkce. To by mělo stačit, abyste viděli, že to tito lidé myslí se zabezpečením vašich dat vážně, i když zdarma získáte pouze webovou aplikaci. K dispozici je také 30denní neomezená zkušební verze prémiové služby zdarma.

Keeper má střední cenu 1,75 USD/měsíc, která se účtuje ročně. Za funkce, jako je KeepChat a sledování temného webu, se však platí příplatek. Dále existují osobní, rodinné, studentské, firemní a podnikové plány, takže konečná cena závisí na tom, jaký plán si vyberete. A pokud budete potřebovat s výběrem plánu pomoci, rádi vám poradí na nepřetržité chatové podpoře Keeper.

Další informace najdete v naší recenzi Keeper.

Klady

  • Skvělá kompatibilita
  • Zákaznická podpora na chatu 24/7
  • Aplikace pro zasílání soukromých zpráv
  • Více možností 2FA
  • Zkušební verze zdarma

Nevýhody

  • Několik možností exportu

3. RoboForm – špičkové nástroje pro vyplňování formulářů

RoboForm
Cloudové úložiště:Ne
Bezplatná verze:Ano
Zásuvné moduly prohlížeče:Chrome, Edge, Firefox, Opera
Aktuální nabídka:🔥 Pořiďte si RoboForm a ušetřete až 50 %🔥

Roboform je jedním z nejstarších a nejznámějších správců hesel. Tuto službu nabízela již dávno předtím, než se správci hesel stali základními bezpečnostními produkty. Za cílovou skupinu byly také považovány především podniky. V dnešní době je však RoboForm jedním z nejlepších správců hesel i pro individuální uživatele. Jeho používání a navigace jsou mimořádně snadné. Bez ohledu na to, zda jste veteránem v oblasti správců hesel, nebo se se správcem hesel setkáváte poprvé, budete moci RoboForm používat bez problémů.

K dispozici je možnost použít ověřování 2FA, které zajistí, že se do vašeho trezoru nikdo nedostane, i kdyby nějakým způsobem získal vaše hlavní heslo. Za zmínku také stojí, že všechna data, která nahrajete, jsou pod zámkem s vojenským šifrováním AES-256.

RoboForm - dokonalý nástroj pro vyplňování formulářů

Roboform je k dispozici jako aplikace pro různé platformy včetně iOS a Androidu. Uživatelům stolních počítačů však doporučujeme používat webovou aplikaci, protože dostává častější a lepší aktualizace než aplikace pro stolní počítače. RoboForm můžete získat také jako rozšíření prohlížeče pro Chrome, Firefox, Operu, Microsoft Edge a Safari.

Stejně jako ostatní nejlepší správci hesel obsahuje Roboform několik funkcí, které by pro vás mohly být velmi užitečné:

  • Generátor hesel podle průmyslových standardů – vytvoří těžko napadnutelná hesla s modifikovatelnými proměnnými.
  • Přihlášení jedním kliknutím – to je jejich náhrada automatického vyplňování. Díky ní můžete ušetřit čas při přihlašování ke službě.
  • Bezpečné sdílení – své přihlašovací údaje můžete sdílet s ostatními uživateli RoboFormu.
  • Sdílená složka – složky můžete bezpečně sdílet s dalšími důvěryhodnými uživateli.
  • Monitorování temného webu – sleduje temný web a hledá případné úniky dat.
  • Podrobné zprávy – poskytuje podrobné zprávy o stavu vašich aktuálních hesel.
RoboForm může být užitečný

Netřeba dodávat, že RoboForm může být přínosný nejen pro firmy, ale i pro běžné uživatele. Celkově je RoboForm jedním z nejlepších správců hesel. Můžete si zvolit cenu prémiové varianty, která začíná na 0,99 USD/měsíc a účtuje se každých pět let. Navíc získáte přednostní zákaznickou podporu.

Přečtěte si naši recenzi RoboForm a získejte více informací.

Klady

  • Vlastní hosting nebo hosting v cloudu
  • Přihlášení jedním kliknutím
  • Snadné sdílení hesel
  • Velmi levné
  • Monitorování temného webu

Nevýhody

  • Žádná podpora živého chatu pro uživatele zdarma
  • Žádné cloudové úložiště

4. 1Password – špičkový správce hesel pro rodiny a firmy

1Password Přehled
Cloudové úložiště:1 GB
Bezplatná verze:Ne
Zásuvné moduly prohlížeče:Chrome, Brave, Firefox, Edge
Aktuální nabídka:🔥 Získejte 40% z 1Password!🔥

1Password je skutečně výkonný nástroj pro ukládání, generování a správu hesel. Má přiměřenou cenu a je plný funkcí, i když není bez hrubých hran.

Jako vždy potřebujete pouze jedno heslo, tzv. hlavní heslo. Místo něj však můžete použít biometrické přihlášení, kterým může být otisk prstu nebo identifikace obličeje. Další možností 2FA je použití telefonu k vygenerování jednorázového hesla.

Kromě všech hlavních platforem podporuje 1Password také Chrome OS a příkazový řádek. Pokud jde o rozšíření prohlížeče, můžete si vybrat z prohlížečů Chrome, Firefox, Edge a Brave. Poslední jmenovaný není podporován službami Dashlane a LastPass.

Je 1Password skutečně bezpečný?

Tento správce hesel má funkci automatického vyplňování a synchronizuje vaše data ve všech zařízeních. Usnadňuje také sdílení hesel nastavením účtů pro hosty. A nejlepší na tom je, že na rozdíl od konkurence nemá 1Password žádné omezení počtu uživatelů, kteří mohou sdílet váš účet.

1Password má několik funkcí, které se nám opravdu líbily:

  • Watchtower – Jedná se o temný webový skener, podobný tomu, který má Dashlane. Tento však také kontroluje, zda webová stránka podporuje 2FA.
  • Cestovní režim – tato funkce slouží ke skrytí citlivých informací v telefonu, když jste pryč. Pokud telefon ztratíte nebo vám ho někdo ukradne, můžete si být jisti, že všechny osobní údaje jsou v bezpečí. Tato funkce funguje na všech zařízeních a po jejím zapnutí se zobrazí pouze trezory, které jste vybrali jako bezpečné na cesty.
  • Ověřovací aplikace – 1Password může fungovat jako ověřovací aplikace. Její konfigurace vyžaduje několik kroků a není podporována všemi webovými stránkami, ale některé z nich 1password jako ověřování podporují a lze ji používat na stránkách, jako je Twitter, Facebook atd.
  • Psst! sdílení položek – můžete sdílet jakoukoli položku v trezoru s osobou, která nemá účet 1password, což je bezpečnější než posílání přes chaty. Vygeneruje se odkaz, který vyprší po jedné hodině, 1 dni, 7 dnech, 14 dnech, 30 dnech nebo po zobrazení jednou osobou. Odkaz se otevře v prohlížeči, uživatel bude muset zadat svůj e-mail, aby získal kód pro potvrzení identity, a poté se mu zobrazí sdílené heslo.
Navštivte 1Password 1Password

Přechod na službu 1Password je snadný. Můžete importovat z prohlížeče Chrome, z prostého souboru CSV a z dalších oblíbených správců hesel, včetně LastPass a Dashlane. A přestože nemá bezplatnou verzi, je k dispozici bezplatná 14denní zkušební verze a také 30denní záruka vrácení peněz pro případ, že si to rozmyslíte.

Cena služby 1Passwords začíná na 1,79 USD/měsíc, ale můžete získat skvělý rodinný plán pro 5 uživatelů, který stojí 2,99 USD/měsíc. Pozvání dalšího člena stojí 1,00 USD/měsíc navíc a k dispozici je dalších 5 slotů pro hosty s omezeným přístupem. To vše by samozřejmě nefungovalo, kdyby 1Password nenabízel neomezené současné připojení. Další věc, na kterou si u 1Password musíte dát pozor, je, že se chystá začít podporovat používání pasových klíčů.

Přečtěte si naši podrobnou recenzi 1Password.

Klady

  • Kontrola napadených hesel
  • Dobrá cena
  • 30denní záruka vrácení peněz
  • E-mailová podpora 24/7

Nevýhody

  • Žádná bezplatná verze
  • Žádná podpora živého chatu

5. Dashlane – nejlepší správce hesel pro PC

Dashlane - nejlepší správce hesel pro PC
Cloudové úložiště:1 GB
Bezplatná verze:Ano
Zásuvné moduly prohlížeče:Chrome, Firefox, Safari, Internet Explorer, Edge
Aktuální nabídka:🔥 Získejte Dashlane a ušetřete až 25 %! 🔥

Dashlane je jedním z nejlepších správců hesel v roce 2023. A přestože stojí více než průměrný konkurent, Dashlane to více než vynahrazuje působivým seznamem funkcí.

Podporuje například dvoufaktorové ověřování (2FA). Je to skvělý způsob, jak ochránit svůj účet, i když někdo získá vaše hlavní heslo.

Kromě toho můžete k přístupu do trezoru hesel použít hlavní heslo nebo biometrické údaje, například Touch ID nebo Face ID. Jedna věc, na kterou je třeba upozornit – biometrické přihlášení nenahradí vaše hlavní heslo. Budete ho potřebovat při přístupu do služby Dashlane z nového zařízení.

Dashlane a ponořte se do něj

Dashlane nabízí svým uživatelům několik skvělých funkcí:

  • Skener temného webu – pomocí vašeho e-mailu může zkontrolovat, zda nedošlo k úniku informací, například hesel nebo bankovních údajů. Vzhledem k tomu, že se každý den objevují miliony nových záznamů, může být skener Dark webu skvělým nástrojem, jak zabránit krádeži osobních údajů.
  • Vestavěná VPN – ačkoli se nevyrovná nejlepším VPN celkově, stále je to dobrý nástroj pro šifrování provozu a skrytí vaší IP adresy. Kromě toho se můžete připojit do více než 20 zemí, které pokrývají většinu regionů.
  • Kontrola stavu hesel – informuje vás, zda jsou vaše hesla bezpečná a kdy je třeba je změnit.
  • Bezpečné sdílení – můžete bezpečně sdílet své pověření s přáteli, rodinou nebo spolupracovníky.

Tento správce hesel se opravdu snadno instaluje a používá. Funguje na mobilních zařízeních a má rozšíření pro prohlížeče Chrome, Firefox, Safari, Internet Explorer a Edge. Hesla můžete také importovat z většiny prohlížečů, kromě mobilních zařízení.

Nejlepší na tom je, že si většinu funkcí můžete vyzkoušet (a využít zabezpečení šifrováním vojenské úrovně) za velmi atraktivní cenu 3,75 USD/měsíc ročně za prémiového správce hesel. Navíc je k dispozici omezená bezplatná verze, ve které si můžete tento produkt před závazkem vyzkoušet. Správce hesel Dashlane bezpochyby stojí za to.

Dashlane

Přejděte na naši recenzi Dashlane, kde se dozvíte více.

Klady

  • Snadné použití
  • Skvělé automatické vyplňování
  • Skenování temného webu
  • VPN jako bonus

Nevýhody

  • Není to nejlevnější možnost
  • Žádný import hesel z telefonů

6. Passwarden – nejlepší osobní správce hesel

Vyplatí se používat 1Password?
Cloudové úložiště:Ne
Bezplatná verze:Ano
Zásuvné moduly prohlížeče:Chrome, Firefox, Edge, Opera
Aktuální nabídka:🔥 Získejte Passwarden a ušetřete až 50 %! 🔥

Správce hesel KeepSolid Passwarden je univerzální řešení, které zajistí online ochranu vašich přihlašovacích údajů. S jeho pomocí můžete bez námahy vytvářet složitá hesla, bezpečně ukládat přihlašovací údaje a v případě potřeby je automaticky vyplňovat.

Aplikace je navíc překvapivě intuitivní, a proto ji budou moci používat i začátečníci.

S aplikací Passwarden už není prostor pro pochybnosti o vaší bezpečnosti. Používá špičkové šifrování AES-256-GCM a EC p-384. To znamená, že vaše citlivá data jsou zakódována na desítky kousků a pro narušitele je nemožné je shromáždit.

Navíc si můžete vybrat, zda chcete přidat 2FA nebo biometrické údaje do zařízení se systémy iOS, Android a macOS. A abyste jim ještě více důvěřovali, dodržují přísné zásady ochrany osobních údajů, které zaručují, že vaše položky neuvidí ani tým Passwarden.

Passwarden - nejlepší osobní správce hesel

Tento správce hesel můžete používat téměř ve všech hlavních operačních systémech, jako je Windows, macOS, Android nebo iOS. Kromě toho jsou k dispozici rozšíření pro prohlížeče Edge, Firefox, Chrome a Opera. Posledně jmenované však nejsou samostatné, takže k jejich fungování stále potřebujete aplikaci.

Pokud jde o funkce, které Passwarden nabízí, máte k dispozici opravdu spolehlivé možnosti:

  • Bezpečnostní panel – sleduje stav vašich hesel a informuje, kdy je čas je změnit.
  • Přítlakový režim – další vrstva ochrany pro nejzranitelnější data. Je-li tato funkce povolena, skryje vaše data pomocí dalšího bezpečnostního klíče.
  • VPN – dodává se v balíčku se správcem hesel. Tento nástroj šifruje vaše data, odblokovává geograficky blokovaný obsah a zabezpečuje vás online.
  • Import hesel – importovat můžete pouze položky z podporovaných prohlížečů nebo jiných správců hesel, jako jsou Dashlane, 1Password a LastPass.

Nyní se vrátíme k tomu lepšímu – Passwarden má vynikající bezplatnou verzi, která je k dispozici po celou dobu životnosti. S ní získáte spíše vše, co nabízí placený plán. Jedinou výjimkou je počet chráněných zařízení (který je 2) a bezpečné sdílení hesel. Kromě toho můžete využívat všechny prémiové funkce, které tento správce hesel má!

S aplikací Passwarden máte k dispozici několik skutečně spolehlivých možností.

KeepSolid Passwarden není nejlevnější možností na trhu, protože jeho plány začínají na 3,33 USD/měsíc. Ale když si uvědomíte, že můžete zabezpečit neomezený počet zařízení a bohatou sadu bezpečnostních funkcí, vypadá to celé logičtěji. Navíc můžete kdykoli vyhledat pomoc na jejich oficiálních webových stránkách, kde najdete nepřetržitý chat, e-mailovou podporu a velkorysou znalostní databázi. Závěrem lze říci, že Passwarden je důvěryhodný bezpečnostní pal.

Podrobný přehled naleznete v recenzi aplikace Passwarden.

Klady

  • Šifrování AES-256
  • Bezpečné sdílení hesel
  • Intuitivní aplikace
  • Skvělá bezplatná verze

Nevýhody

  • Omezené možnosti importu
  • Drahé

7. Sticky Password – spolehlivý, ale drahý správce hesel

Jaké jsou tyto nevýhody správce hesel?
Cloudové úložiště:Neomezené
Bezplatná verze:Ano
Zásuvné moduly prohlížeče:Chrome, Firefox, Safari, Opera, Internet Explorer
Aktuální nabídka:🔥 Získejte Sticky Password s 60% slevou!🔥

Sticky Password je snadno použitelný a skutečně bezpečný správce hesel, který zajišťuje bezpečnost vašich dat. Funkce generátoru hesel vám pomůže vytvořit obtížná a neprolomitelná hesla vytvořená pomocí různých symbolů. Také funkce automatického vyplňování urychlí proces přihlašování.

Tento správce hesel můžete mít ve všech oblíbených operačních systémech – Windows, macOS, Android a iOS. Navíc jsou k dispozici spolehlivá rozšíření pro prohlížeče Chrome, Firefox, Safari, Opera a Internet Explorer.

Sticky Password - spolehlivý, ale drahý správce hesel

Bezpečné šifrování AES-256 zakryje vaše osobní údaje, takže je hacker nemůže dešifrovat. Pro další zabezpečení účtu Sticky Password nikde neukládá vaše hlavní heslo. Můžete také přidat 2FA a biometrické ověřování, takže ke všem vašim heslům nebude mít přístup skutečně nikdo jiný než vy.

Funkce Sticky Password pokrývají všechny základy:

  • Generátor hesel – vygeneruje složitá a jedinečná hesla pro vaše účty.
  • Panel zabezpečení hesel – informuje vás, když jsou vaše hesla příliš slabá nebo je čas je aktualizovat.
  • Bezpečné sdílení hesla – je přizpůsobitelné a umožňuje zvolit, zda chcete heslo sdílet pouze se členy svého týmu, rodiny nebo spolupracovníky, nebo zda jim chcete povolit provádět změny na daném účtu.
Sticky Password

K dispozici je velmi omezená bezplatná verze Sticky Password, která umožňuje pouze zaznamenávat hesla do trezoru. Pokud chcete mít k dispozici všechny bezpečnostní nástroje, musíte přejít na prémiovou verzi. Pokud si nejste jisti, zda chcete platit za předplatné, prvních 30 dní bezplatné zkušební verze vám poskytne plnohodnotné prémiové zkušenosti.

Tento správce hesel můžete získat za 29,99 USD/rok se všemi bezpečnostními funkcemi a přístupem k zákaznické podpoře. Zákaznickou podporu lze kontaktovat prostřednictvím e-mailu a k dispozici jsou také průvodci a stránka s nejčastějšími dotazy. Závěrem lze říci, že se jedná o spolehlivého, i když stále drahého správce hesel.

Více informací najdete v naší recenzi aplikace Sticky Password.

Sticky Password Klady

Klady

  • Šifrování AES-256
  • Bezplatná verze
  • Generátor hesel
  • 2FA a biometrické ověřování

Nevýhody

  • Omezená zákaznická podpora
  • Drahé

8. Enpass – snadno použitelný trezor hesel

Navštivte Enpass Enpass
Cloudové úložiště:Ne
Bezplatná verze:Ano
Zásuvné moduly prohlížeče:Chrome, Firefox, Safari, Edge, Brave, Vivaldi
Aktuální nabídka:🔥 Získejte až 25% slevu na Enpass!🔥

Enpass je vynikajícím příkladem minimalistického správce hesel. Funguje napříč platformami, ale je primárně určen k používání offline. Můžete si nastavit možnosti synchronizace mezi různými zařízeními pomocí cloudových hostingových platforem třetích stran, jako je OneDrive, Dropbox, iCloud atd.

Enpass šifruje vaše data pomocí vojenské šifry AES-256 s rozšířením SQLCIPHER. Tato data můžete uzamknout pomocí hlavního klíče a souboru klíčů (obsahujícího šifrovací klíč). Můžete je tedy poslat na servery hackerů, ať to stojí, co to stojí – bez hlavního hesla jsou informace nedostupné.

Stejně jako ostatní správci hesel na trhu nabízí Enpass v rámci předplatného několik skvělých funkcí:

Enpass
  • Bezpečné ukládání dat – můžete bezpečně uchovávat informace o průkazech totožnosti, údaje o kreditních kartách a další.
  • Sledování hesel – pomáhá vyhodnocovat sílu používaných hesel a v případě jejich opakovaného použití je změnit.
  • Bezpečný generátor hesel – okamžité uložení nově vytvořeného jedinečného hesla do trezoru.

Služba je zdarma, pokud se spokojíte pouze s verzí pro stolní počítače. Pokud potřebujete přepínat mezi účty pro počítače a mobilní zařízení, musíte si připlatit. Mobilní verze je pouze placená a můžete si službu předplatit nebo si licenci koupit jednorázově. Předplatné pak můžete znovu aktivovat prostřednictvím mobilní nebo desktopové aplikace.

Navštivte recenzi Enpass a dozvíte se více o tomto správci hesel.

Enpass - snadno použitelný trezor hesel

Klady

  • Generátor hesel
  • Přizpůsobitelný cloud nebo selfhosting
  • Data jsou navíc chráněna pomocí SQLCipher.
  • Dvoufaktorové ověřování

Nevýhody

  • Mobilní aplikace jsou placené
  • Bezplatná verze pojme až 20 hesel

9. Bitwarden – správce hesel pro začátečníky

Bitwarden - správce hesel vhodný pro začátečníky
Cloudové úložiště:1 GB
Bezplatná verze:Ano
Zásuvné moduly prohlížeče:Chrome, Firefox, Edge, Opera
Aktuální nabídka:🔥 Získejte Bitwarden za pouhých $0,83/měsíc! 🔥

Bitwarden je skutečně bezpečný správce hesel. Jedná se o trezor hesel s otevřeným zdrojovým kódem, který se snadno používá pro uživatele stolních počítačů i mobilních zařízení a navíc má rozhraní příkazového řádku. Pomocí aplikace Bitwarden můžete snadno generovat, synchronizovat, spravovat a bezpečně sdílet všechna svá hesla, takže si můžete být jisti, že vaše data jsou s tímto správcem hesel v bezpečí.

Díky silné šifře AES-256 si můžete být jisti, že vaše data budou se službou Bitwarden v naprostém bezpečí. Šifrovací klíč pochází z vašeho hlavního hesla, které je silně zaheslováno a uloženo na serverech společnosti Bitwarden.

Bitwarden Úplná recenze

Všechna data jsou šifrována od konce ke konci, takže i v případě narušení by byly informace nepoužitelné, protože by je nebylo možné zpětně analyzovat.

Abyste dále posílili zabezpečení svého účtu, lze Bitwarden použít jako autentizátor a navíc má pokročilé metody 2FA – YubiKey, U2F a Duo.

Kromě hlavního hesla můžete k trezoru hesel přistupovat také pomocí biometrického přihlašování – Face ID a Touch ID na zařízeních, která to podporují. Správce hesel můžete těmito metodami odemknout pouze tehdy, když jste již přihlášeni do systému Bitwarden.

Bitwarden má rozsáhlý seznam funkcí, které vám mohou být při každodenním používání velmi užitečné:

  • Zpráva o stavu trezoru a narušení zabezpečení – jedná se o integrovaný monitorovací nástroj pro prémiové předplatné. Hlásí, zda příliš často neopakujete stejné heslo, zda je vytvořené heslo dostatečně bezpečné a zda nedošlo k úniku vašich dat.
  • Generátor hesel – vytvoří pro vás složitá hesla, takže vaše účty mohou být chráněny před kybernetickými hrozbami.
  • Sdílení hesel – bezpečný způsob sdílení pověření mezi spolupracovníky nebo důvěryhodnými osobami.
  • Bitwarden Send – jedná se o systém šifrovaných zpráv s jinou osobou. Můžete sdílet text nebo soubor prostřednictvím odkazu odeslat s určitými bezpečnostními parametry, jako je datum vymazání, datum vypršení platnosti nebo volitelné heslo.
  • Nouzový přístup – pokud se vám něco stane, můžete poskytnout nouzový přístup někomu, komu důvěřujete, aby měl přístup k vašemu trezoru Bitwarden.
Bitwarden Review 2023

Používání aplikace Bitwarden je velmi snadné. Můžete získat aplikace pro všechny populární operační systémy, jako jsou Windows, macOS, Android, iOS a Linux. Rozšíření pro prohlížeče jsou k dispozici také v prohlížečích Chrome, Firefox, Edge a Opera. Navíc můžete snadno importovat svá hesla z jiných správců hesel.

Tento správce hesel můžete získat za 0,83 USD/měsíc pro 6 uživatelů. K dispozici je 7denní bezplatná zkušební verze, abyste si mohli službu vyzkoušet a zjistit, zda splňuje všechny vaše požadavky. Na všechny placené služby Bitwarden se navíc vztahuje 30denní záruka vrácení peněz.

Více informací se dozvíte v naší recenzi Bitwarden.

Klady

  • Dvoufaktorové ověřování
  • Vysoce přizpůsobitelné
  • Generátor hesel
  • Bezpečné sdílení hesel

Nevýhody

  • Uživatelské rozhraní není nejatraktivnější na používání
  • Data jsou uložena v zemi, která patří do aliance 5-Eyes Alliance.

Jak tyto správce hesel testujeme a hodnotíme?

Srovnání správců hesel (s pořadím)

Většina správců hesel nabízí stejný soubor funkcí, jako je synchronizace, generování hesel a dvoufaktorové ověřování. Když však přišel čas oddělit ty nejlepší od ostatních, použili jsme následující kritéria:

  1. Funkce pro různá zařízení a sdílení hesel. Chcete správce, který je dostupný na více zařízeních a který je v případě potřeby snadno přístupný a sdílený.
  2. Šifrování. Cokoli menšího než 256bitová šifra AES vojenské úrovně je nepřijatelné. Bonusové body za novou generaci XChaCha20.
  3. Další funkce. Skenování temného webu, U2FA, VPN nebo zabezpečený chat jsou jen některé z příkladů, které produktu dodávají další hodnotu.
  4. Vícefaktorové ověřování. Kromě vlastního autentizátoru by měl dobrý správce hesel nabízet i několik dalších. Biometrické údaje (Touch ID a Face ID) by také měly fungovat na všech zařízeních.
  5. Import a export. Správce hesel nemá příliš velký smysl, pokud nemůže importovat váš trezor z jiné služby nebo prohlížeče. Export je důležitý také v případě, že se rozhodnete změnit správce hesel.
  6. Aplikace a rozšíření prohlížeče.Čím více, tím lépe.
  7. Poměr cena/výkon. Existuje levnější správce hesel se stejnou sadou funkcí?
  8. Zákaznická podpora. Živý chat nebo telefonická podpora jsou známkou kvalitních služeb. Totéž platí pro dostupnost 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Jak si vybrat nejlepší správce hesel?

Čestné zmínky

I ten nejlepší správce hesel na světě vám bude k ničemu, pokud nebude vyhovovat vašim konkrétním potřebám nebo bude jednoduše příliš složitý na používání. Proto byste neměli spěchat a stáhnout si správce hesel, který je na prvním místě v jakémkoli žebříčku – mnohem chytřejším krokem by bylo nejprve provést malý průzkum.

Nejprve se musíte ujistit, že vámi vybraná služba nabízí všechny aplikace a počet současných připojení, které potřebujete. Také je dobré podívat se na její snímky obrazovky: vypadá správce hesel uživatelsky přívětivě?

Samozřejmě byste neměli přehlížet ani výběr funkcí. Například vestavěná síť VPN je skvělá věc – pokud však již nějakou vlastníte, není třeba přeplácet za další software.

Pokud si nevíte rady s výběrem nejlepšího správce hesel, napište nám do komentářů a my vám rádi zodpovíme všechny vaše dotazy.

LastPass se přiznal k nedávným hackerským útokům

Porovnání správců hesel (s pořadím)

NordPassKeeperRoboForm1HesloDashlanePasswardenSticky PasswordEnpassBitwarden
Značka
Hodnocení4.9★★★★★4.8★★★★★4.7★★★★★4.5★★★★★4.6★★★★★4.0★★★★☆4.0★★★★☆4.0★★★★☆3.8★★★★☆
Bezplatná verzeAnoAnoAnoNeAnoAnoAnoAnoAno
Cenaod 1,43 USD/měsícod 1,75 USD/měsícod $0,99/měsícod 1,79 USD/měsícod 3,75 USD/měsícod 3,33 USD/měsícod 29,99 USD/rokod 1,99 USD/měsícod $0,83/měsíc
Šifrované úložiště3 GB (s aplikací NordLocker)1 GBNe1 GB1 GBNeAnoNe1 GB
Ověřování 2FAAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAno
Biometrické přihlášeníAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAno
Vyplnění formulářeAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAno
Generátor heselAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAno
Sdílení heselAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAno
Pozoruhodné funkceNezávisle auditovanéSkener narušení datSkenování OCR pro dokumenty a kartyKeeperChatBezpečnostní auditHlídání narušeníPřihlášení jedním kliknutímSdílení pověřeníSdílené složkyMonitorování temného webuMožnost místního úložištěObnovení smazaných heselVestavěná síť VPNMonitorování temného webuNeomezené sdílení heselBezpečné sdíleníPřístup offlineTísňový režimBezpečné sdílení heselGenerátor heselPřístrojový panel zabezpečení heselSynchronizace s třetí stranouNástroj pro monitorováníGenerátor heselSdílení heselBitwarden odeslatAutomatické vyplňování
NevýhodyNěkolik pokročilých funkcíZastaralé rozhraníŽádná vlastní podpora pro uživatele zdarmaAutomatické vyplňování je neohrabanéŽádný bezplatný plánOmezené sdílení s jinými uživateliDražší než konkurenceOmezené funkce v plánu FreeOmezená funkčnost webové aplikacePoměrně drahéOmezené možnosti importuRozšíření prohlížeče vyžaduje mít aplikaciOmezená zákaznická podporaOmezená rozšíření prohlížečeMobilní aplikace jsou placenéBezplatná verze pojme až 20 heselZastaralé rozhraníData jsou uložena v zemi, která patří do aliance 5-Eyes Alliance.
RecenzePřehled NordPassRecenze KeeperRecenze RoboFormPřehled 1PasswordPřehled DashlaneRecenze PasswardenPřehled lepkavých heselRecenze EnpassBitwarden recenze

Vítěz

Videorecenze: Nejlepší správci hesel v roce 2023
Closed Padlock on digital background, Technology security concept. Modern safety digital background. Lock Protection system, Cyber Security and information or network protection

Čestné zmínky

Zde najdete několik dalších správců hesel, kteří si podle nás také zaslouží pozornost:

  • KeePass – správce hesel s otevřeným zdrojovým kódem, za kterým stojí komunita, takže není třeba platit. Je náročný na používání správce hesel, takže není příliš vhodný pro začátečníky, ale je plně přizpůsobitelný. Navíc do něj můžete přidávat nejrůznější zásuvné moduly a přizpůsobit si tak nástroj podle svých představ. Zakoupit jej můžete za cenu $/měsíc.
  • Zoho Vault – bezpečný, snadno použitelný a levný správce hesel, který má i bezplatnou verzi. Určen spíše pro týmové použití, ale může být kompatibilní i pro individuální použití. Tento správce hesel má mimo jiné možnost sdílení hesel, přizpůsobitelná práva správce a nouzový přístup. Je založen na architektuře zero-knowledge (nejprve se zašifruje na vašem zařízení a poté přejde na servery) a jeho cena začíná na 0,90 USD/měsíc.

Vyloučení služby LastPass

Co dělá dobrého správce hesel dobrým?

Správce hesel LastPass byl z našeho seznamu nejlepších správců hesel vyřazen kvůli opakovaným narušením bezpečnosti.

V souvislosti s nedávnými hackerskými útoky společnost LastPass přiznala, že jí byly odcizeny záložní trezory s daty uživatelů. Kromě toho vyšlo najevo, že úroveň šifrování chránící data uživatelů v systému LastPass je velmi slabá.

Celkově již LastPass není považován za bezpečného správce hesel a doporučujeme vyhledat lepší alternativní poskytovatele pro ochranu vašich citlivých údajů.

Videorecenze: Nejlepší správci hesel roku 2023

Správci hesel třetích stran vs. vestavění správci hesel

Jak fungují správci hesel?

Správci hesel ukládají hesla do šifrované databáze, která může být buď místní (v zařízení), nebo vzdálená (online). V některých případech se může jednat také o údaje o kreditních kartách nebo důležité dokumenty, které nechcete uchovávat v cloudu.

Všechny informace, které jsou uvnitř, se obvykle odemykají hlavním heslem. To je jediné, které si musíte pamatovat. Kdykoli se potřebujete přihlásit k e-mailu nebo jinému účtu, jednoduše zkopírujete a vložíte uživatelské jméno a heslo.

Většina správců hesel má také funkci automatického vyplňování, která tuto práci udělá za vás. V obou případech jde o to, že si již nemusíte pamatovat žádná z těchto hesel.

Správci hesel třetích stran vs. vestavění správci hesel

Správci hesel také generují silná hesla za vás. Mohou vám dokonce připomínat jejich pravidelnou změnu, což je doporučený postup. Upozorní vás také na duplicity, které se často objevují při prvním zadání všech hesel do databáze.

Správci hesel navíc fungují na více zařízeních a jsou vybaveni i rozšířeními pro prohlížeče. To znamená, že se vám nezablokují ani na počítači, ani na chytrém telefonu.

Podívejte se na našeho komplexního průvodce o tom, jak fungují správci hesel a jaké technologie je pohánějí, a dozvíte se více.

Cloudová a lokální správa

Jaký je dobrý správce hesel?

Dobrý správce hesel by měl mít všechny nebo alespoň většinu následujících funkcí:

  • Udržuje vaše hesla v bezpečí. To není možné bez šifrování vojenské úrovně.
  • Používá architekturu s nulovými znalostmi. K heslům byste měli mít přístup pouze vy. Architektura zero-knowledge zajišťuje, že k vašim datům nemá přístup ani poskytovatel služby.
  • Generuje silná hesla. Měla by mít alespoň 12 znaků, velká písmena, číslice a speciální symboly.
  • Zlepšuje slabá hesla. Když importujete seznam hesel, přinejmenším některá z nich pravděpodobně nebudou považována za silná. Úkolem dobrého správce hesel je posílit je, podobně jako steroidy posilují sportovce.
  • Pravidelně skenuje temný web. Nikdy nevíte, kdy vaše uživatelské jméno, heslo nebo nedej bože obojí skončí na temném webu na prodej. Proto si vyberte správce hesel, který vás v takovém případě dokáže upozornit.
  • Umožňuje ukládat další data. Zatímco uživatelská jména a hesla zaplní většinu vašeho trezoru, údaje o kreditních kartách a bezpečné poznámky jsou také důležité, zejména pokud je potřebujete denně.

Správci hesel třetích stran vs. vestavění správci hesel

Měli byste uvažovat o bezplatném správci hesel?

Vestavěné správce hesel jsou velmi praktické nástroje, nemohou se však rovnat správcům hesel třetích stran.

Celkově lze říci, že vestavěné nástroje pro správu hesel nejsou příliš bezpečné, jejich hlavní prioritou není zabezpečení hesel, ale rychlé a snadné přihlašování. Nevěnují tedy tolik času implementaci bezpečných bezpečnostních opatření.

Pokud by navíc někdo získal přístup k vašemu zařízení, mohl by snadno získat všechna vaše hesla a další citlivé informace. Jinak než u poskytovatelů třetích stran, kteří vaše hesla zabezpečují za hlavním heslem a možná i za ověřením 2FA.

Dalším problémem vestavěných správců hesel, zejména prohlížečových, je to, že není vhodné exportovat hesla do různých zařízení a prohlížečů. Zatímco správci hesel třetích stran implementují nové integrace téměř denně.

Software pro správu osobních a firemních hesel

Poskytovatelé správců hesel třetích stran nabízejí další bezpečnostní funkce, jako např.:

  • Generátor hesel – generuje bezpečná, těžko napadnutelná individuální hesla.
  • Kontrola stavu hesla – zkontroluje sílu hesla, zda není čas na jeho změnu.
  • Monitorování temného webu – sleduje úniky citlivých dat na temném webu.

Cloud vs. místní správa

Hlavní rozdíl mezi cloudovou a místní správou spočívá v tom, že při cloudové správě jsou uživatelská data zašifrována a poté uložena na serverech poskytovatele. Zatímco při místní správě jsou uživatelská data uložena v zařízení uživatele. Obě možnosti ukládání mají své výhody.

Nejlepší nástroje pro správu hesel pro vaše potřeby

Cloudové úložiště šetří místo v zařízení. Navíc se jedná o skutečně bezpečný způsob ochrany vašich dat, pokud poskytovateli důvěřujete, protože obvykle má prostředky, které zajišťují, že jeho servery jsou skutečně bezpečné. Navíc je prakticky nemožné hacknout servery poskytovatele, a i kdyby se tak stalo – nebylo by možné vaše data dešifrovat.

Správci hesel navíc neukládají vaše hlavní heslo na svých serverech. Nehrozí tedy žádný problém s možným únikem. Poměrně oblíbená je také architektura zero-knowledge, což znamená, že se vše zašifruje v zařízení uživatele a teprve poté se přenese na servery poskytovatele.

Na druhou stranu místní správa není nejoptimálnější možností, pokud chcete mít přístup k heslům z více než jednoho zařízení. Navíc hrozí, že zařízení se všemi hesly ztratíte. Protože neexistuje žádná záloha, hesla mohou být velmi pravděpodobně nadobro pryč.

Budou hesla a správci hesel existovat i v budoucnosti?

Někteří poskytovatelé správců hesel tento problém obcházejí – hesla jsou uložena v zařízení uživatele, a pokud je povolena synchronizace, teprve poté se data přenesou na servery, jako je tomu u RoboFormu.

Měli byste zvážit použití bezplatného správce hesel?

Některým uživatelům může stačit bezplatný správce hesel. Měli bychom však nejprve oddělit prémiové, které nabízejí bezplatnou verzi, od skutečně bezplatných správců hesel. Většina těch druhých bohužel nestojí za váš čas. Některé z nich mohou být dokonce nebezpečné a ukrást všechna vaše data uvnitř trezoru.

Většina nejlepších správců hesel má bezplatnou verzi, kterou si můžete vyzkoušet. Všechny samozřejmě obsahují méně funkcí a různá omezení, jako například jedno připojené zařízení najednou, žádné sledování narušení dat nebo sdílení hesel a další funkce.

Jiné vám neumožní zálohovat data a odmítají přednostní zákaznickou podporu. Pokud ale opravdu chcete, doporučujeme vybrat si z našeho seznamu nejlepších bezplatných správců hesel v roce 2022.

Software pro správu osobních a firemních hesel

Všechny naše uvedené správce hesel jsou skvělé pro osobní použití – ale co firemní řešení? Většina těchto služeb má naštěstí skvělé možnosti pro firmy.

Jak správci hesel zajišťují bezpečnost hesel?

Dobrý podnikový software pro správu hesel musí mít některé další funkce, které vám pomohou centralizovat zabezpečení všech účtů vaší společnosti. Zde jsou tři námi vybrané nejlepší správce hesel, které vám s tím pomohou:

  • 1Heslo. 1Password je jedním z nejlepších správců hesel pro firmy a nabízí pohodlný způsob zabezpečení hesel vašich kolegů. S jeho pomocí můžete vytvářet a spravovat vlastní skupiny, vytvářet přehledy a získávat přehled o podnikání.
  • RoboForm. RoboForm je správce hesel se specializovaným plánem pro firmy a umožňuje členům vašeho týmu snadno spravovat svá hesla a pověření. Díky pohodlné konzole pro správu umožňuje vaší společnosti snadno přijímat zaměstnance.
  • Passbolt. Jedná se o jednoho z nejlepších správců hesel určených pro firemní použití. Je otevřený a zcela zdarma a umožní vám bezpečně sdílet hesla mezi členy vašeho týmu. Je také vysoce přizpůsobitelný, což vám umožní upravit jeho funkce podle potřeb vašeho podniku.

Nejlepší nástroje pro správu hesel podle vašich potřeb

Různí správci hesel mají různé výhody a nevýhody v závislosti na vašich potřebách, operačním systému nebo zařízení, ve kterém je používáte. Kromě toho byste měli zvážit, kolik zařízení chcete pokrýt jedním předplatným správce hesel, zda se jedná pouze o vaše data, nebo třeba o data více osob.

Jaké jsou nevýhody správce hesel?

Podívejme se na nástroje pro správu hesel, které se přizpůsobí vašim preferencím:

  • Správci hesel pro systém Windows. Jednou z nejlepších věcí, kterou můžete udělat pro svou bezpečnost online, je pořídit si spolehlivý správce hesel pro Windows. Nebudete si muset pamatovat svá hesla ani jiné přihlašovací údaje, protože nástroj je vyplní za vás. Podívejte se na nejlepší nástroje pro správu hesel pro Windows z našeho seznamu.
  • Správce hesel pro Mac. Správce hesel je dobrou volbou, pokud chcete zlepšit své online zabezpečení a přidat synchronizaci mezi zařízeními Apple a jinými zařízeními. Do tohoto seznamu nejlepších správců hesel pro Mac jsme vybrali ty, které by měly zajistit bezpečnost vašich přihlašovacích údajů.
  • Správci hesel pro iPhone. V iPhonu jsou uloženy nejcennější a nejosobnější informace. Z tohoto důvodu budete chtít co nejvhodnějšího správce hesel pro iPhone, abyste je všechny uchovali v bezpečí.
  • Správci hesel pro Android. Vzhledem k tomu, že většina vašich hesel a dalších citlivých informací je uložena v zařízení se systémem Android, budete si chtít pořídit tu nejlepší aplikaci pro správu hesel, abyste měli vše v bezpečí. Podívejte se na náš komplexní seznam nejlepších aplikací pro správu hesel pro systém Android.
  • Správci hesel pro Chrome. Chrome je jedním z nejlepších prohlížečů a je vybaven vlastním správcem hesel, ale pokud chcete být v bezpečí, musíte přejít na správce s větší ochranou a funkcemi. Otestovali jsme a vybrali nejlepší správce hesel pro Chrome.
  • Správci hesel pro Linux. Linux, stejně jako ostatní operační systémy, vyžaduje dodatečné zabezpečení. Šifrování hesel a jejich zabezpečení proti krádeži identity je proto moudré rozhodnutí. Zde je obsáhlý seznam námi vybraných nástrojů pro správu hesel pro Linux.
Budou v budoucnu existovat hesla a správci hesel?

Budou v budoucnu existovat hesla a správci hesel?

Není těžké si představit, že v blízké budoucnosti se hesla stanou minulostí. S technologickým pokrokem již máme případy, kdy hesla začínají nahrazovat biometrické autentizační prvky, a existuje také taková možnost, jako jsou pasové klíče, které jsou k dispozici na omezené možnosti webů a operačních systémů.

Hesla jsou bezpečnou a jednodušší variantou hesel. Pomocí této funkce se můžete ke svým účtům přihlašovat pomocí biometrického snímače, kódu PIN nebo vzoru namísto hesla. Jedná se o digitální pověření, které je vázáno na uživatelský účet a webovou stránku nebo aplikaci.

Budou hesla a správci hesel existovat i v budoucnosti?

Pokud se chcete zaregistrovat ke službě, která podporuje přístupové klíče, prohlížeč nebo operační systém vygeneruje přístupový klíč pro daný účet a uloží jej do vašeho zařízení. Pasový klíč se ve skutečnosti skládá ze dvou samostatných klíčů – veřejného, který zaregistrujete v aplikaci, a soukromého, který je uložen pouze ve vašem mobilním zařízení. Aby bylo zajištěno, že přístupový klíč používá pouze oprávněný vlastník, systém vás požádá o odemknutí mobilního zařízení pomocí biometrických údajů, kódu PIN nebo odemknutí pomocí vzoru.

Tato funkce se přesouvá i na trh správců hesel – 1Password plánuje implementovat tuto funkci a další správci hesel budou brzy následovat. Hesla Passkeys podporuje především společnost Apple na několika webových stránkách a v aplikacích, ale brzy je budou podporovat i ostatní operační systémy.

Přestože se hesly musíme zabývat denně, naším nejlepším správcem hesel je NordPass. Tento správce hesel nejenže poskytuje skvělé zabezpečení a funguje na základě architektury zero-knowledge, kdy jsou vaše data nejprve zašifrována ve vašem zařízení a teprve poté putují na servery, ale má i další funkce. Mimo jiné například kontrolu stavu hesla, bezpečné poznámky, nouzový přístup a sdílení hesel.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky