Jak odeslat anonymní e-mail

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Odhaluje Gmail vaši IP adresu?

Pokud používáte službu Gmail jako webmail, vaše externí IP adresa a název hostitele neuniknou. Pokud však používáte Thunderbird nebo klienta Outlook k odesílání e-mailů Gmail pomocí protokolu SMTP, vaše IP adresa a název hostitele budou odeslány spolu s vaším e-mailem. Mějte na paměti, že během policejního vyšetřování bude Gmail nucen odhalit vaši IP adresu a umístění.

Jak skryjete svou e-mailovou adresu při odesílání e-mailu?

Při odesílání e-mailů není možné skrýt adresy “Od”. Můžete však použít falešnou adresu, abyste někoho přesvědčili, že jde o někoho jiného. I tak budete muset použít skutečné jméno domény, protože neexistující domény se zachytí ve spamových filtrech.

Můžete v aplikaci Outlook odeslat anonymní e-mail?

Aplikace Outlook podle svého návrhu vždy používá e-mailový účet spojený s odesílatelem. To znamená, že není možné uvést jiné “Od” než použitý e-mailový účet. Pokud se neshodují, Outlook vrátí chybu a e-mail nebude možné odeslat.

Je Gmail anonymní?

Gmail není anonymní, protože Google má tendenci shromažďovat vaše údaje a zobrazovat vám reklamy. Určitou míru soukromí je však možné u účtu Gmail zachovat, pokud při registraci použijete falešné jméno, polohu, datum narození a vždy s ním budete používat síť VPN.

Mohu při odesílání e-mailu skrýt svou IP adresu?

Při odesílání e-mailu můžete pomocí sítě VPN nebo TOR skrýt svou původní IP adresu a místo své skutečné domácí IP adresy zobrazit IP adresu proxy serveru. Při odesílání e-mailů tak nebude vaše IP adresa odhalena veřejnosti.

Co je to vypalovací e-mailový účet?

Vypalovací e-mailový účet je samostatný e-mailový účet bez důležitých kontaktů, který může jeho uživatel po několika použitích rychle zlikvidovat. Jeho výhodou je, že není vázán na skutečná jména uživatele ani na jeho další účty.

Je Outlook bezpečnější než Gmail?

Nastavení zabezpečení společnosti Microsoft je záhadou. Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google jsou mnohem transparentnější. Kromě toho Google nabízí přihlašování prostřednictvím hardwarového 2FA, což je velmi bezpečný způsob ověřování. Gmail navíc nabízí vynikající bonusy, jako je umisťování spamu do samostatné složky nevyžádané pošty namísto přidávání červené nebo žluté ikony v horní části podezřelých e-mailů. To znamená, že Gmail je z hlediska bezpečnosti výhodnější než Outlook.

E-mail používáme k mnoha věcem, které vyžadují anonymitu. Od milostných dopisů až po potvrzení účtu – naše poštovní schránky jsou domovem opravdu pikantních věcí!

Je tu jen jeden problém: e-maily poskytují identifikovatelnou obousměrnou komunikaci. Kromě adresy odesílatele je v e-mailu mnoho dalších údajů, které vás mohou identifikovat. Pokud se například podíváte na celou hlavičku e-mailu, můžete najít informace o směrování. To by mohlo stačit k vaší identifikaci a způsobit různé problémy.

Přesto není vše ztraceno! V tomto článku vám ukážu, jak správně odeslat anonymní e-mail.

Jak odeslat anonymní e-mail, aniž byste byli sledováni

Je možné odeslat anonymní e-mail?
  • Vyberte si zabezpečeného poskytovatele e-mailu. ProtonMail je jednou z nejlepších možností
  • Zaregistrujte se do služby a získejte svou poštovní schránku
  • Přihlaste se ke svému účtu
  • Užijte si novou, bezpečnější e-mailovou komunikaci!

Odesílání soukromých e-mailů znamená skrytí vaší skutečné IP adresy a používání zabezpečeného poskytovatele e-mailových služeb. Většina populárních e-mailových platforem, jako je Google nebo Yahoo, je vynikající svou jednoduchostí a úložištěm, ale chybí jim ochrana soukromí.

Jak mohu odeslat e-mail bez zobrazení jména odesílatele?

Pokud očekáváte, že prostřednictvím e-mailu zahájíte soukromou konverzaci, můžete udělat několik věcí. Mějte na paměti, že většinou neexistuje jediné řešení. Nejlepší kombinace soukromí a zabezpečení dosáhnete, pokud se pokusíte zkombinovat několik metod. Nejenže vám to pomůže zůstat v bezpečí při psaní soukromých e-mailů, ale i při hledání slabých míst při každodenním procházení.

1. Používejte šifrovanou a anonymní e-mailovou službu.

Jak odesílat anonymní e-maily: 5 skrytých metod: jak posílat e-maily

Šifrovaný e-mail bude fungovat stejně jako běžná služba s tím, že díky koncovému šifrování je mnohem bezpečnější. Takové šifrování se vztahuje na vaše e-maily, schránku a seznam kontaktů. Nikdo, kdo špehuje váš provoz, nebude moci číst vaše e-maily, a to dokonce ani poskytovatel služby (v některých případech). Různí poskytovatelé nabízejí různé funkce, ale ProtonMail, Tutanota, StartMail a Guerilla Mail jsou zaručeně soukromější než Gmail nebo Yahoo.

Nejvíce anonymních e-mailových účtů:

  1. ProtonMail – nejlepší bezpečný poskytovatel e-mailu
  2. StartMail – nejlepší snadno použitelný poskytovatel e-mailu
  3. Tutanota – nejanonymnější poskytovatel e-mailu
  4. Guerilla Mail – nejlepší dočasný e-mail proti spamu
Jak odeslat anonymní e-mail

2. Použijte “vypalovací” e-mail

Podobně jako se v seriálech jako The Wire nebo Breaking Bad používají levné předplacené telefony, i e-maily se dočasně používají a pak se jich zbaví. Jejich platnost buď vyprší po uplynutí stanovené doby, nebo vám umožní odeslat zprávu, aniž byste si zaregistrovali účet, který by bylo možné vysledovat. Jejich dočasný účet “pouze pro odesílání” můžete použít na adrese AnonymouseMail.

Jak nainstalovat síť VPN do směrovače

E-maily s vypalovačem vám mohou pomoci v boji proti spamu při registraci na pochybných webových stránkách. Jedinou nevýhodou je, že může být velmi složité obnovit účet registrovaný na vypalovacím e-mailu v případech, kdy zapomenete heslo. Nejlepším postupem by bylo používat vypalovací e-maily, pokud víte, že je malá pravděpodobnost, že je budete v budoucnu potřebovat.

Jak odeslat anonymní e-mail, aniž byste byli sledováni

3. Skryjte svou IP adresu

Ať už se rozhodnete odeslat anonymní e-mail jakýmkoli způsobem, vaše IP adresa může být stále předmětem odpovědnosti. Chcete-li skrýt svou IP adresu, měli byste používat VPN bez záznamů nebo prohlížeč Tor. VPN zašifruje vaše připojení a přesměruje ho přes zprostředkující server, čímž skryje vaši skutečnou IP adresu. Tor bude vaše připojení procházet přes několik síťových uzlů, takže vás nebude možné vystopovat. Existují dokonce některé sítě VPN, které tyto technologie využívají společně, jako je například služba Onion over VPN od společnosti NordVPN.

1. Používejte šifrovanou a anonymní e-mailovou službu.

4. Odstranění metadat ze souborů

Pokud posíláte dokument aplikace Word, mohou vás prozradit metadata v souborech. Mohou obsahovat vaše celé jméno a další osobní údaje, které nechcete sdílet. Pokud se jedná pouze o dokumenty, které chcete odeslat, aniž by vás někdo vystopoval, měli byste pořídit snímek obrazovky a odstranit z něj veškerá data EXIF.

Nejvíce anonymních e-mailových účtů

V systému Windows je k dispozici také vestavěný nástroj pro odstraňování metadat nazvaný Inspektor dokumentů. Ten vám pomůže analyzovat, co do souboru zahrnujete, a poskytne vám možnost odstranit ze souboru všechny informace, které nechcete, aby byly sdíleny.

5. Vytvoření nového e-mailového účtu

Nejjednodušší způsob anonymního odesílání e-mailů je vytvoření nového e-mailového účtu. Pokud musíte používat služby Gmail nebo Yahoo, můžete si vytvořit e-mail s použitím falešných údajů. Zvolte falešné jméno, adresu bydliště, datum narození a neuvádějte telefonní číslo. Mějte však na paměti, že i přes tato opatření budou tyto služby sledovat váš pohyb v kyberprostoru. Jsou také povinny poskytovat tyto informace orgánům činným v trestním řízení.

Použijte "vypalovací" e-mail

Nejanonymnější poskytovatelé e-mailu

Pokud chcete posílat e-maily anonymně, je vždy nutné zvolit bezpečného poskytovatele e-mailu. Stále mohou uchovávat záznamy s vaším jménem, IP adresou nebo polohou, takže je třeba vybrat takového, který bude respektovat vaši anonymitu a nebude shromažďovat vaše údaje.

Jak odstranit virus z telefonu

Nejanonymnější poskytovatelé e-mailu

ProtonMail používá šifrování PGP pro vaše e-maily předtím, než opustí vaše zařízení. Zaručuje politiku nezaznamenávání, takže i kdyby na dveře poskytovatele zaklepaly orgány činné v trestním řízení, nebudou mít co ukázat.

Mějte na paměti, že po odeslání e-mailu nebudou zašifrována metadata, hlavičky ani řádky předmětu. K dispozici je bezplatný a placený tarif (od 3,49 USD měsíčně), který zvyšuje maximální počet zpráv, které můžete denně odeslat. Jedinou nevýhodou je, že vás pravděpodobně požádají o poskytnutí telefonního čísla pro potvrzení vašeho účtu.

Mohu z ProtonMailu odeslat anonymní e-mail?

ProtonMail nabízí také funkci sebedestrukce zpráv. Stačí nastavit preferovanou dobu vypršení platnosti, a když nastane čas, ProtonMail zprávy ze schránky příjemce vymaže.

Kromě toho vám tato e-mailová služba nabízí bezplatnou VPN, aplikace pro iOS a Android a šifrovaný kalendář.

Jak používat VPN?

2. StartMail – nejlepší snadno použitelný poskytovatel e-mailu

StartMail - nejlepší snadno použitelný poskytovatel e-mailu
Bezplatná verze:Ne
Platformy:Pouze na webu
Skladování:10 GB
Aktuální nabídka:Získat Startmail, nyní 50% SLEVA!

StartMail by se mohl stát službou Gmail, kdyby se společnost zaměřila spíše na ochranu soukromí než na umisťování reklam. Jejich mateřská společnost dokonce provozuje Startpage, což je jeden z mála vyhledávačů, který je šetrný k soukromí.

Podle tohoto příkladu je StartMail jednou z nejosobnějších e-mailových schránek, které můžete získat. Podporuje vypalovací e-maily, takže si do schránky můžete přidat překážky. I když se takový e-mail objeví v seznamu nevyžádané pošty, můžete jej rychle zlikvidovat a vytvořit jiný.

Jak mohu mít anonymní e-mail?

Stejně jako většina e-mailových služeb zaměřených na ochranu soukromí i StartMail šifruje zprávy lokálně a odesílá je prostřednictvím protokolu HTTPS. K dispozici je také podpora PGP, ale váš kontakt bude muset také používat odpovídající nastavení. Jinak nebude fungovat.

Pokud jde o ceny, plány StartMail začínají na 2,50 USD/měsíc. Alternativně můžete využít 7denní bezplatnou zkušební verzi a nejprve si vyzkoušet všechny prémiové funkce.

3. Tutanota – nejanonymnější poskytovatel e-mailu

Tutanota - nejanonymnější poskytovatel e-mailu
Bezplatná verze:Ano, 1 GB
Platformy:Windows, macOS, iOS, Android
Skladování:1-10 GB
Aktuální nabídka:Získejte až 20% VYPNUTÍ Tutanota!

Tutanota vám může poskytnout end-to-end šifrování. V případě potřeby budete moci posílat šifrované zprávy i uživatelům, kteří nejsou uživateli Tutanoty. Šifrování se týká nejen doručené pošty, ale i vašich kontaktů. Při registraci účtu nebudete muset uvádět žádné identifikační údaje. Navíc bude z vašich e-mailů odstraněna vaše IP adresa. Jejich kód je otevřený, takže ho může prozkoumat každý.

Jak začít anonymní e-mail?

Tato zabezpečená e-mailová služba je jednou z nejlepších možností pro ty, kteří nechtějí utrácet jmění – nebo utrácet vůbec. Nabízí totiž bezplatnou verzi, která zahrnuje 1 GB úložiště. Tento plán však podporuje pouze jednoho uživatele a má další omezení – například ukládá e-maily pouze po dobu čtyř týdnů. Za další funkce, jako je nastavení šifrovaných kalendářů a neomezená historie e-mailů, můžete zaplatit pouhých 1,20 USD měsíčně.

Jak odeslat anonymní e-mail

4. Guerilla Mail – nejlepší dočasný e-mail proti spamu

Jak mohu odeslat 100% anonymní e-mail?
Bezplatná verze:Ano
Platformy:Web
Skladování:NEUPLATŇUJE SE

Guerilla Mail je od roku 2006 oblíbeným poskytovatelem anonymních e-mailů. Od ostatních bezpečných poskytovatelů e-mailu na tomto seznamu se liší tím, že poskytuje dočasnou e-mailovou adresu pro anonymní odesílání a přijímání e-mailů. E-mailovou adresu si můžete vytvořit sami, nebo ji nechat vytvořit Guerilla Mail za vás, pokud spěcháte. K odesílání zpráv ani nepotřebujete mít účet, což je ještě pohodlnější.

Službu Guerilla Mail můžete použít, pokud se chcete zaregistrovat na webu, ale nechcete použít svou skutečnou e-mailovou adresu. Jinými slovy, tohoto poskytovatele e-mailu můžete použít jako odpadkový koš pro nevyžádané nevyžádané e-maily, nebo když odesílateli nedůvěřujete.

Guerilla Mail - nejlepší dočasný e-mail proti spamu

Nejlepší na službě Guerilla Mail je skutečnost, že je zcela zdarma – stačí přejít na jejich stránky a službu používat. Doposud Guerilla zpracovala více než 13 miliard e-mailů – a toto číslo neustále roste.

Důležitost zabezpečení e-mailu a anonymity

Mohu poslat e-mail anonymně?

Při použití standardního poskytovatele e-mailu získáte ve většině případů slušné služby, ale vaše soukromí může být ohroženo. Tyto služby generují příjmy z reklam a potřebují znát vaše zvyky při prohlížení, aby vám tyto reklamy mohly přizpůsobit. Navíc metadata e-mailu odhalí vaši soukromou IP adresu každému, kdo se chce podívat na řádky X-Originating-IP nebo Original-IP. To hackerům (nebo příjemci) umožní zjistit vaše město, stát, PSČ, poskytovatele internetových služeb a další údaje.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky