Jak používat VPN?

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Co je to VPN a jak ji používat?

VPN je služba, která chrání vaše internetové připojení a pomáhá zlepšit soukromí a bezpečnost. Je také užitečná pro streamování, torrenty, hraní her a další online aktivity. Stačí si do zařízení stáhnout aplikaci VPN, připojit se k serveru a vše je připraveno.

Můžete být sledováni, pokud používáte VPN?

Pokud používáte renomovanou síť VPN, vaše IP adresa ani osobní údaje nebudou sledovány díky vojenskému šifrování a bezpečným tunelovacím protokolům. Některé weby si však mohou být vědomy toho, že používáte VPN.

Jaké jsou nevýhody používání VPN?

Bez ohledu na to, jakou VPN použijete, rychlost připojení se sníží. Kromě toho mohou některé weby blokovat provoz VPN obecně.

Je špatné používat VPN?

Ne, VPN jsou ve většině zemí zcela legální, takže se jejich používáním nedopouštíte ničeho špatného. V některých zemích, jako je Rusko, Bělorusko a Severní Korea, je však používání VPN zcela zakázáno.

Jak mohu používat VPN zdarma?

Nejlepší bezplatné VPN jsou ProtonVPN a Atlas VPN. První z nich vám poskytne neomezená data a šířku pásma, zatímco druhá nabízí dobrou rychlost a zabezpečení. Většina VPN má také 30denní záruku vrácení peněz, díky které si můžete službu zdarma vyzkoušet.

Kolik stojí pořízení VPN?

Ceny předplatného VPN se mohou pohybovat od zhruba 2 USD/měsíc až po 8 USD/měsíc v závislosti na poskytovateli a zvoleném plánu. Pro dosažení nejlepších úspor doporučujeme vždy pořídit si dlouhodobější předplatné. Například dvouletý plán NordVPN stojí jen 3,29 USD/měsíc.

Naučit se používat VPN nevyžaduje rozsáhlé znalosti IT. Ve skutečnosti stačí jen několik jednoduchých kroků od pořízení VPN k odblokování geograficky omezeného obsahu, zlepšení soukromí online a zajištění bezpečnosti při torrentech nebo hraní her. Pokud však přesto cítíte, že byste během tohoto procesu potřebovali nějakou podporu, máme pro vás řešení.

V tomto článku vám vysvětlíme, jak používat VPN v závislosti na vašich potřebách a jak ji nastavit na libovolném zařízení. K tomu použijeme NordVPN, což je poskytovatel služeb VPN typu “vše v jednom” – spolehlivý, bohatý na funkce a snadno použitelný.

Jak používat VPN?

Jak používat VPN ve 3 jednoduchých krocích:

 1. Stáhněte si bezpečnou a spolehlivou síť VPN. Doporučujeme NordVPN, nyní se slevou 63 %.
 2. Nastavte síť VPN ve svém zařízení.
 3. Připojte se k vybranému serveru VPN a začněte bezpečně procházet.

Snadno použitelné služby VPN – naše doporučení:

Pokud si nejste jisti, kterou VPN zvolit, máme pro vás seznam prvotřídních poskytovatelů, kteří nabízejí vysoce kvalitní služby a uživatelsky přívětivé aplikace. Zde jsou ti, které jsme otestovali a které vám můžeme rozhodně doporučit:

Co je to VPN a jak ji používat?
 1. NordVPN – celkově nejlepší služba VPN v roce 2023
 2. Surfshark VPN – špičková VPN pro neomezené zařízení
 3. PureVPN – bezpečná VPN s cenově dostupným předplatným

Nejlepší způsoby používání sítě VPN

Lidé používají VPN k různým účelům v závislosti na svých potřebách. Pokud si nejste jisti, zda ji potřebujete, zde jsou způsoby, jak můžete používat nejlepší VPN:

 • Zlepšete soukromí a zabezpečení pomocí sítě VPN. Chraňte se před nedůvěryhodnými sítěmi, skrývejte svou aktivitu při procházení a mnoho dalšího.
 • Pro streamování používejte VPN. VPN se skvěle hodí k odblokování streamovacích služeb, jako je Netflix nebo Hulu, a k přístupu k oblíbeným pořadům nebo sportovním zápasům, například NFL.
Jak použít síť VPN?
 • Pro torrenty používejte VPN. Maskujte svou IP adresu a vyhněte se odhalení při stahování obsahu chráněného autorskými právy.
 • Pro solidní rychlost internetu používejte VPN. Pokud při stahování velkých souborů využíváte velkou šířku pásma, může váš poskytovatel internetu záměrně zpomalit rychlost internetu. VPN vám může pomoci zabránit omezování ze strany poskytovatele internetu tím, že vaše aktivity zůstanou anonymní.
 • Pro hraní her používejte VPN. Je to skvělá možnost, jak se chránit před útoky pomstychtivých konkurentů, zlepšit ping a odblokovat exkluzivní hry.
Jak mohu v prohlížeči používat VPN?

Používání sítě VPN pro zajištění soukromí a bezpečnosti

VPN vám umožní chránit se v nedůvěryhodných sítích. Pokud například používáte bezplatný wifi hotspot, nikdy si nemůžete být stoprocentně jisti, že je bezpečný. VPN dodává jistotu, že věci, které děláte na veřejných sítích, zůstanou soukromé.

Kromě toho VPN skvěle skrývají vaši aktivitu při procházení. Některé vlády si vašeho soukromí příliš neváží. Totéž lze říci o některých poskytovatelích internetových služeb. Spolehlivá síť VPN skryje vaši aktivitu před poskytovatelem internetu nebo vládou. Žádné záznamy o činnosti nebudou spojeny s vaší skutečnou identitou.

Je používání VPN legální?

Streamování pomocí sítě VPN

Jedním z nejčastějších způsobů použití VPN je streamování. Většina streamovacích platforem totiž nabízí různý obsah pro různé regiony a některé možnosti streamování jsou v některých zemích přímo nedostupné. Z pohledu uživatele je to opravdu nespravedlivé.

Naštěstí lze i tyto problémy vyřešit pomocí streamovací sítě VPN. Služba VPN změnou vaší IP adresy podvrhne vaši skutečnou polohu a oklame streamovací stránku. Díky tomu můžete přistupovat k obsahu s geografickým omezením odkudkoli na světě.

Jak VPN funguje krok za krokem?

Netflix a další stránky se však neustále snaží identifikovat IP adresy serverů VPN, aby mohly provoz blokovat. Je tedy stále obtížnější obejít omezení na základě regionu pomocí průměrné VPN.

Torrentování pomocí sítě VPN

Přestože sdílení souborů P2P není nezákonné, může představovat určité hrozby. Nejlepší VPN pro torrenty naštěstí dokáží podvrhnout vaši IP adresu a pomohou vám zůstat chráněni.

Pokud například při stahování obsahu chráněného autorskými právy neskryjete svou skutečnou IP adresu, mohou ji držitelé autorských práv sledovat a podniknout právní kroky. Používání sítě VPN při torrentování vás tedy rozhodně může ochránit před nežádoucími následky. K tomu máme užitečný článek, který ukazuje, jak bezpečně stahovat torrenty pomocí sítě VPN.

Jak efektivně používat VPN?

Použití sítě VPN k zastavení omezování šířky pásma

Pro poskytovatele internetu je nákladné poskytovat všem vysokorychlostní připojení, pokud streamují nebo hrají hry ve 4K. A tak navzdory slibům stejné šířky pásma pro všechny ji poskytovatelé internetu snižují, pokud je taková aktivita zjištěna. Pomocí sítě VPN můžete skrýt své online aktivity a zabránit omezování ze strany poskytovatelů internetu.

Všechna vaše data, která putují mezi serverem a příjemcem, budou šifrována pomocí pokročilých algoritmů. Poskytovatel internetu tak nebude schopen rozlišit mezi streamováním v HD rozlišení a prostým prohlížením webu. A protože je nezákonné, aby poskytovatel internetového připojení zpomaloval veškerý váš provoz na všech webových stránkách, nebude jednoduše zpomalovat žádný z nich.

Jakou zemi mám použít při používání VPN?

Používání sítě VPN pro hraní her

Jedna z nejlepších VPN pro hraní her vám může posloužit k více účelům. Zaprvé, vestavěné bezpečnostní funkce chrání vaše soukromé informace a skrývají vaši skutečnou IP adresu. Tímto způsobem se můžete vyhnout útokům DDoS od pomstychtivých hráčů, které jste právě porazili.

Některé populární hry jsou navíc geograficky omezené a dostupné pouze v určitých regionech. Pokud z dané země nepocházíte, VPN může změnit vaši virtuální polohu a přidělit vám novou IP adresu – díky ní můžete obejít omezení založená na poloze a odblokovat hry odkudkoli na světě.

Má smysl platit za VPN?

Používání sítě VPN může také pozitivně ovlivnit váš herní zážitek tím, že sníží zpoždění. To je užitečné zejména při hraní časově náročných her, kde záleží na každé vteřině. Špičkoví poskytovatelé používají moderní tunelovací protokoly a poskytují bleskové rychlosti.

Jak nastavit a používat VPN – úplný návod:

I když nemáte žádné znalosti o používání VPN, slibuji vám, že se nemusíte ničeho bát. Níže najdete našeho kompletního průvodce, který vám ukáže, jak si VPN pořídit, nastavit ji ve svém zařízení a začít používat.

1. Výběr správné VPN

Nejprve si musíte vybrat poskytovatele služeb VPN. V současné době existuje poměrně málo produktů, které lze zařadit do kategorie nejlepších VPN. Nicméně i když všechny šifrují váš provoz a mění vaši virtuální polohu, mají také funkce specifické pro danou činnost. Hlavní otázka tedy zní – která z nich je pro vaše potřeby nejvhodnější?

Jsou bezplatné VPN dobré?

V tomto případě se musíte jasně rozhodnout, proč VPN potřebujete. Je to streamování, torrenty, hraní her nebo ochrana soukromí online?

Jakmile znáte odpověď, můžete snadno zkontrolovat funkce, rychlosti, možnosti odblokování a bezpečnostní opatření, která VPN nabízí, a vybrat si tu, která vám nejlépe vyhovuje.

Pokud například potřebujete VPN pro streamování, měla by mít velkou flotilu serverů, vysoké rychlosti a být schopna odblokovat většinu populárních streamovacích platforem.

Jaká je nejlepší VPN na trhu?

Pokud je vaším cílem zůstat s VPN zcela soukromí na internetu, hledejte pokročilé šifrování, přísné zásady zákazu záznamů a prvotřídní bezpečnostní funkce. Stejný způsob výběru lze použít i při výběru VPN pro hraní her, torrenty a další účely.

2. Zaplaťte si předplatné VPN a zaregistrujte se

Jakmile si vyberete poskytovatele služeb VPN, musíte si před zahájením používání služeb zakoupit předplatné. Většina poskytovatelů nabízí několik plánů podle délky předplatného – 1 měsíc, 1 rok nebo 2 roky.

Pokud chcete získat nejlepší ceny, doporučujeme zvolit nejdelší předplatné. Dvouleté plány obvykle nabízejí největší úspory, takže můžete získat špičkové služby VPN, aniž byste utratili majlant.

Po výběru plánu předplatného budete přesměrováni k pokladně, kde si můžete vybrat způsob platby. Vždy je možné platit kreditní kartou, například VISA, Mastercard nebo American Express.

Někteří poskytovatelé VPN však podporují i alternativní způsoby platby: PayPal, Google Pay, AmazonPay, UnionPay, WebMoney, GiroPay a další. Jiní dokonce přijímají kryptoměny, jako je Bitcoin nebo Ethereum.

Profesionální tip

Společnost NordVPN nabízí jeden z největších výběrů platebních možností. Pokud chcete zůstat v naprosté anonymitě, můžete za předplatné zaplatit i v hotovosti v obchodech Amazon nebo Walmart v USA, Kanadě a dalších zemích.

Jak získat nejlepší nabídku VPN?

Získat NordVPN

Po dokončení platby se musíte zaregistrovat. Tento proces vyžaduje zadání platné e-mailové adresy, která bude použita také při přihlašování k účtu VPN.

3. Stáhněte si aplikaci VPN

Po dokončení platby a registrace si můžete stáhnout aplikaci VPN do svého zařízení.

Pokud ji chcete používat na počítači Mac nebo Windows, stáhněte si speciální aplikaci z oficiálních webových stránek VPN. Pokud se jedná o váš chytrý telefon, použijte obchod Google Play v systému Android nebo obchod App Store společnosti Apple v systému iOS.

Kolik stojí VPN měsíčně Česká republika?

Někteří poskytovatelé služeb VPN navíc nabízejí rozšíření pro prohlížeče Chrome, Firefox, Edge nebo Opera. Rozšíření VPN si můžete stáhnout také z oficiálních webových stránek vybraného poskytovatele.

Po stažení aplikace VPN nebo přidání rozšíření stačí aplikaci otevřít a přihlásit se zadáním e-mailové adresy a hesla.

4. Nastavení a zahájení používání sítě VPN

Než začnete VPN používat, je nutné zkontrolovat, zda parametry aplikace odpovídají vašim potřebám. Zde je tedy návod, jak VPN nastavit:

 • Vyberte tunelovací protokol. V současné době je nejrychlejší a nejbezpečnější tunelovací protokol WireGuard. Doporučujeme jej vždy používat, pokud chcete dosáhnout nejvyšší rychlosti a silného zabezpečení. Pokud to však není možné, můžete použít také OpenVPN. OpenVPN UDP poskytuje vyšší rychlosti, zatímco varianta TCP zajišťuje lepší ochranu.
Co je lepší ExpressVPN nebo NordVPN?
 • Zkontrolujte šifrování. Většina sítí VPN používá ve výchozím nastavení 256bitové šifrování AES. Je to průmyslový standard a poskytuje prvotřídní zabezpečení, někteří poskytovatelé však nabízejí možnost přizpůsobení. Můžete si například vybrat mezi 128bitovou a 256bitovou verzí a režimy CBC nebo GCM, a pokud je bezpečnost vaší prioritou – AES-256-GCM je vynikající volbou.
 • Zapněte vypínač. Tato funkce zastaví veškerý internetový provoz, pokud připojení k síti VPN vypadne i na několik sekund. Vaše data tak nikdy nebudou vystavena třetím stranám. Přepínač kill switch také udržuje vaši skutečnou IP adresu neustále skrytou, což je užitečné při streamování geograficky omezeného obsahu.
 • Zvažte použití rozděleného tunelování. Pokud chcete používat zabezpečené připojení VPN pouze s určitými aplikacemi nebo webovými stránkami, měli byste použít funkci rozděleného tunelování. Můžete například nastavit VPN tak, aby šifrovala váš provoz při přístupu k aplikacím mobilního bankovnictví, ale při prohlížení stránek zachovala běžné internetové připojení.
Nejlepší nabídky VPN pro tento týden

Po dokončení nastavení sítě VPN ji můžete začít používat. Stačí vybrat server ve zvolené lokalitě a navázat spojení. Poté vám bude přidělena nová IP adresa z dané země a budete chráněni silným šifrováním.

Pokud máte dotazy, můžete si přečíst náš článek s podrobnějšími informacemi o nastavení VPN.

Snadno použitelné služby VPN – srovnání:

NordVPNSurfsharkPureVPNAtlasVPN
Značka
RecenzePřehled NordVPNSurfshark VPN recenzePřehled PureVPNAtlas VPN recenze
Hodnocení4.9★★★★★4.7★★★★★4.4★★★★☆4.6★★★★★
ServeryVíce než 5500 serverů v 60 zemíchVíce než 3200 serverů ve 100 zemíchVíce než 6500 serverů v 78 zemíchVíce než 1000 serverů ve 42 zemích
ProtokolováníŽádné protokoly, dvakrát nezávisle auditováno společností PwCŽádné protokoly, nezávisle auditované společností Cure 53Žádné protokoly, nepřetržitý audit od společnosti KPMGŽádné protokoly, nezávisle auditované společností VerSprite (penetrační testování iOS)
Podporuje WireGuard✅, moderní varianta známá jako NordLynx
Souběžná připojení6Neomezené10Neomezené
StreamováníNetflix, Hulu, BBC iPlayer, Disney+ a další službyNetflix, Disney+, Amazon Prime Video a další službyNetflix, BBC iPlayer, YouTubeNetflix, BBC iPlayer, YouTube
KompatibilitaWindows, Mac, Linux, Android, iOS, Chrome, FirefoxWindows, Mac, Linux, Android, iOS, Chrome, FirefoxWindows, macOS, Linux, Android, iOSWindows, Mac, Android, iOS, Android TV, Amazon Fire Stick
Nejlepší proStreamování, torrenty, zabezpečeníStreamování, torrenty, zabezpečeníStreamování, zabezpečeníStreamování, torrenty, zabezpečení
Cena (nejnižší cena za měsíc)3,29 EUR/měsíc2,30 EUR/měsíc2,08/měsíc1,82/měsíc

Mohu VPN používat na jakémkoli zařízení?

Ať už používáte jakýkoli typ zařízení, s největší pravděpodobností jej budete moci nastavit pomocí sítě VPN. Většina služeb VPN totiž nabízí specializované aplikace pro operační systémy Windows, Mac, Linux, Android a iOS. Jinými slovy, vámi vybraná VPN by měla dokonale fungovat na stolních i mobilních zařízeních.

Nutno sledovat: 4 reálné příklady použití NordVPN

Kromě toho lze VPN vhodné pro více zařízení používat také se streamovacími miniaplikacemi. To zahrnuje televizory se systémem Android, zařízení Amazon Fire TV, Kodi, Roku a další.

Použití sítě VPN v počítači (Windows, Mac)

Zabezpečení vašich online aktivit pomocí VPN v počítači je jednoduchý proces. Jakmile si vyberete aplikaci VPN pro Mac nebo VPN vhodnou pro Windows, zde je návod, jak ji začít používat:

 1. Stáhněte si spolehlivou síť VPN. Doporučujeme NordVPN, kterou lze velmi snadno používat v systému Windows i Mac.
 2. Nainstalujte si do počítače aplikaci VPN.
 3. Připojte se k preferovanému serveru.
 4. To je vše – nyní můžete začít bezpečně procházet.
Bezplatné a placené sítě VPN

Používání sítě VPN ve smartphonu

S VPN můžete snadno zajistit bezpečnost při procházení na svém smartphonu. Stačí si vybrat VPN kompatibilní se zařízeními se systémem Android nebo VPN pro iPhone a postupovat podle následujících kroků:

 1. Stáhněte si VPN, která funguje s mobilními zařízeními. Jako nejlepší volbu doporučujeme NordVPN.
 2. Nainstalujte si do chytrého telefonu aplikaci VPN.
 3. Připojte se k serveru ve zvoleném umístění.
 4. Voilà – bezpečné surfování na internetu na cestách.

Používání sítě VPN na streamovacích zařízeních

Proč musím používat VPN?

VPN lze používat i na streamovacích zařízeních, i když nastavení se v závislosti na zařízení liší. Některé mají speciální aplikace, které lze stáhnout z obchodů, zatímco jiné vyžadují zprostředkující zařízení, například router.

 1. Vyberte si síť VPN, která spolupracuje s vaším směrovačem. Doporučujeme NordVPN.
 2. Nainstalujte síť VPN a připojte ji ke směrovači Wi-Fi.
 3. Připojení k libovolnému serveru podle vašeho výběru
 4. Hotovo! Užívejte si soukromí a zabezpečení, které VPN přináší

Pokud máte tendenci používat více zařízení najednou (nebo se prostě chcete o předplatné podělit se členy rodiny), měli byste zvážit pořízení VPN, která umožňuje více současných připojení. Většinou jich budete mít pět, nicméně některé sítě VPN (například Surfshark) počet současných připojení vůbec neomezují.

Používání sítě VPN na streamovacích zařízeních

Existuje také možnost nainstalovat VPN přímo do routeru. Tímto způsobem budou všechna zařízení připojená ke směrovači používat připojení VPN – i ta, která sama o sobě VPN nepodporují. Některé routerové sítě VPN vám proces instalace usnadní tím, že vám nabídnou specializovaný firmware routeru.

Někteří poskytovatelé VPN vám pomohou zlepšit zážitek ze streamování tím, že vám umožní sledovat geograficky blokovaný obsah na chytrých televizorech a herních konzolích. K tomu slouží služba SmartDNS.

Proč musím používat VPN?

Zjistit, jak používat VPN, může být velmi užitečné. Zde jsou nejčastější důvody, proč si tuto službu pořídit:

Použití sítě VPN ve smartphonu
 1. Zůstaňte v bezpečí online. Pokud pracujete na volné noze nebo jste vášnivý cestovatel, může být práce na letišti nebo v kavárně součástí vaší každodenní rutiny. Veřejná wifi je však většinou nešifrovaná, takže je skutečným pokladem pro kyberzločince, kteří číhají na krádež osobních údajů. Zabezpečená síť VPN vás před takovými hrozbami ochrání šifrováním dat.
 2. Odblokování webových stránek. Omegle vám zablokovala IP adresu nebo prostě nemáte v práci přístup k obvyklým platformám sociálních médií. VPN vám naštěstí pomůže tyto problémy vyřešit a odblokovat webové stránky tím, že vám poskytne jinou IP adresu.
 3. Obcházení cenzury. Není žádným tajemstvím, že země jako Čína, Rusko a Egypt mají opravdu přísné zákony o cenzuře internetu. To se týká nejen jejich obyvatel, ale také reportérů a cestovatelů. Díky zastřeným serverům (a někdy i proxy serveru Shadowsocks) dokážou některé služby VPN tuto cenzuru obejít.
 4. Sledování geograficky blokovaného obsahu. Už se vám někdy stalo, že vám v knihovně Netflixu chyběly některé filmy nebo pořady dostupné v jiných regionech světa? Nebojte se – region Netflixu můžete změnit pomocí VPN. Díky tomu, že vám poskytne IP adresu z jiné země, vám pomůže oklamat Netflix, Hulu nebo YouTube, aby si myslely, že váš provoz pochází z jiné země.
 5. Bezpečný přístup k temnému a hlubokému webu. Navzdory všeobecnému přesvědčení se prohlížením temného a hlubokého webu nestáváte zločincem. Znamená to pouze, že přistupujete k obsahu, který není dostupný v běžném prohlížeči. Nicméně je to stále trochu riskantní a používání sítě VPN pro další úroveň zabezpečení snižuje pravděpodobnost, že se dostanete do potíží.
Mohu VPN používat na jakémkoli zařízení?

Bezplatné a placené sítě VPN

Vždy je dobré zapnout vypínač. Tímto způsobem se váš internet vypne pokaždé, když dojde k přerušení spojení se serverem VPN. To může ochránit vaši bezpečnost online před náhodným únikem IP adresy.

Najít bezpečnou bezplatnou VPN je samo o sobě umění. Víte, že velká část bezplatných služeb VPN může představovat hrozbu nebo dvě. Například stažení bezplatného programu, o kterém nic nevíte, může vést k úniku vašich osobních údajů. V méně závažných případech můžete být jednoduše bombardováni otravnými (nebo přímo nebezpečnými) reklamami, kdykoli vstoupíte na internet.

Bezplatné a placené sítě VPN

Pozitivní je, že existuje několik důvěryhodných značek VPN, které vám zajistí anonymitu zdarma. Dobrým příkladem jsou AtlasVPN a ProtonVPN, které velkoryse nabízejí neomezenou šířku pásma. Pro odemknutí úplného seznamu zemí a většiny speciálních funkcí si však budete muset předplatit placenou verzi.

Proto je nejlepší od začátku používat prémiové VPN. Jsou bohaté na funkce a vhodné pro mnoho případů použití VPN, jako je streamování, torrenty a zabezpečení. Některé z nich dokonce nabízejí bezplatné zkušební verze, které můžete využít a získat tak špičkové služby VPN zdarma.

Nutno sledovat: 4 reálné příklady použití NordVPN

Nutno sledovat: 4 reálné příklady použití NordVPN

Pokud vám všechny tyto technické informace jdou přímo proti srsti, určitě se podívejte na toto video. Mělo by vám pomoci lépe pochopit, jak může být VPN užitečná v každodenních situacích.

Závěr

VPN je užitečný nástroj, který vám pomůže zvýšit bezpečnost online, získat přístup k obsahu s geografickým omezením, bezpečně používat torrenty a mnoho dalšího. I když se může zdát, že budete potřebovat pokročilé znalosti IT, naučit se používat VPN a nastavit ji ve svém zařízení je poměrně jednoduché.

Špičkoví poskytovatelé služeb VPN nabízejí uživatelsky přívětivé aplikace, které fungují s většinou populárních operačních systémů a jejichž používání je velmi snadné. Stačí si pečlivě vybrat VPN, která vyhovuje vašim potřebám, stáhnout si speciální aplikaci pro vaše zařízení a připojit se k serveru ve zvolené lokalitě.

Během našich testů se NordVPN nejsnáze nastavovala a používala na mobilních zařízeních, počítačích a dokonce i na zařízeních pro streamování. Je také velmi bohatý na funkce a vhodný pro všechny typy aktivit – včetně torrentů, online zabezpečení, streamování a hraní her. Pokud si nejste jisti, kterou VPN zvolit, rozhodně ji doporučujeme.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky