Jak bezpečně používat torrenty v roce 2023

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Je torrentování legální?

Ano, torrenty jsou zcela legální – je to prostě způsob přenosu a sdílení souborů online. Pokud však stáhnete soubor, který je chráněn autorskými právy, může vás poskytovatel internetu varovat, omezit vaše připojení nebo upozornit úřady. Pomocí sítě VPN můžete svou online aktivitu před poskytovatelem internetu skrýt, takže nikdo neuvidí, co stahujete. NordVPN je nejbezpečnější P2P VPN, která viditelně neohrožuje rychlost torrentů.

Musím při stahování torrentů skrývat svou IP adresu?

Skrývání IP adresy při torrentování se důrazně doporučuje. Ostatní uživatelé tak neuvidí vaši polohu a nebudou moci provádět útoky DDoS. Skrytí vaší IP adresy navíc zabrání poskytovateli internetových služeb, aby viděl vaše online aktivity, včetně torrentů. Nejlepším způsobem, jak skrýt svou IP adresu, je použití sítě VPN.

Ochrání mě VPN při torrentování?

VPN nejenže zcela skryje vaši polohu, IP adresu a zašifruje vaše data, ale skutečně kvalitní služby jsou vybaveny i řadou bezpečnostních funkcí. Pomocí VPN se můžete chránit před útoky DDoS, otravnými vyskakovacími okny a škodlivými torrentovými stránkami, takže je to nejlepší způsob, jak zůstat při torrentování v bezpečí.

Můžete být přistiženi při torrentování, pokud používáte VPN?

Pokud při torrentování používáte VPN, je prakticky nemožné vás při tom chytit. Vaše IP adresa je totiž zcela skrytá. Vaše osobní údaje budou zašifrovány a ani váš vlastní poskytovatel internetu nebude schopen zjistit, že torrenty používáte.

Torrenty P2P (Peer-to-peer) mohou být rizikové. Od nevědomého stahování malwaru až po náhodné stažení materiálu chráněného autorskými právy, můžete riskovat infikování počítače viry, přiškrcení připojení poskytovatelem internetu nebo dokonce pokutu.

Klíčem k bezpečnému torrentování je anonymita a bezpečnost a naštěstí máme řešení, které pokrývá obojí – spolehlivou VPN. Dobrý nástroj zajistí bezpečnost vašich dat, skryje vaši online aktivitu a nabídne i další skvělé funkce, které vám s torrentováním pomohou.

V této příručce vám vysvětlíme vše, co potřebujete vědět o tom, jak chránit svá data a zůstat v anonymitě při používání torrentů.

Potřebujete k bezpečnému sdílení torrentů VPN?

Stahování torrentů je tak snadné, že stačí několik kliknutí. Chcete-li si však být jisti, že stahujete bezpečně, měli byste používat také síť VPN. Zde je návod, jak bezpečně používat torrenty v několika jednoduchých krocích.

Jak bezpečně používat torrenty – podrobný průvodce

Ukázali jsme vám, jak se v několika jednoduchých krocích připojit ke službě VPN a začít bezpečně používat torrenty. Přečtěte si další informace o různých faktorech, které mohou zajistit, že vaše torrentování bude bezpečné a skryté. Zde se podrobněji podíváme na některé faktory, které je třeba při stahování torrentů online zvážit.

1. Používejte dobrou síť VPN

Vzhledem k velkému množství služeb může být obtížné se rozhodnout, kterou z nich zvolit. Pro bezpečné torrentování byste si měli vybrat špičkovou VPN, která je na torrentování uzpůsobena a je spolehlivá, rychlá a bezpečná.

Kde mohu bezpečně používat torrenty?

Pomocí prémiové sítě VPN se budete moci připojit k rychlým serverům po celém světě. Tímto způsobem můžete zcela skrýt svou IP adresu, a dokonce se může zdát, že jste v úplně jiné zemi.

Najdete zde také servery optimalizované speciálně pro torrenty, takže budou rychlé a bezpečné, aby se vaše torrenty stahovaly co nejrychleji. Teprve po provedení průzkumu a výběru nejvhodnějšího nástroje si tedy můžete VPN nastavit a nainstalovat.

Torrentování může být bohužel riskantní z mnoha důvodů, například proto, že poskytovatel internetového připojení zjistí vaše torrentové aktivity a podnikne proti nim kroky, že jiní uživatelé použijí vaši IP adresu k útokům typu doxxing a mnoho dalších.

Dobré VPN mají naštěstí také silné bezpečnostní funkce, které vás ochrání. Například síť NordVPN obsahuje nástroj CyberSec, který blokuje malware, pokusy o phishing, kybernetické útoky, jako je DDoS, a dokonce i otravné vyskakovací reklamy.

Můžete být při torrentování sledováni?

Nezapomeňte, že VPN skrývá vaši skutečnou IP adresu, a proto budete moci přistupovat na libovolné torrentové stránky, a to i na ty, které jsou ve vaší zemi zakázané.

2. Vyberte si správnou stránku s torrenty

Na internetu existuje spousta stránek, které nabízejí torrenty ke stažení. Od specializovaných stránek s výpisy torrentů až po fóra a blogy – odkazy na torrenty najdete po celém webu.

Při každém stahování čehokoli do počítače byste si však měli být jisti, že zdroj je pravý, jinak hrozí, že si stáhnete falešný soubor, něco jiného, než jste chtěli, nebo dokonce nebezpečný malware.

Z těchto důvodů je důležité stahovat torrenty z důvěryhodných webových stránek. Nejlepší torrentové weby mají často zavedené jasné systémy, které vám ukáží, že torrent byl ověřen jako pravý. To znamená, že bude přesně takový, jaký je, a bez jakýchkoli záludných překvapení.

Jaký je nejbezpečnější program pro stahování torrentů?

The Pirate Bay je jednou z nejznámějších stránek s torrenty na světě a nabízí obrovský výběr torrentů ke stažení. The Pirate Bay má také u každého torrentu praktické symboly, takže můžete zjistit, zda byl ověřen jako pravý.

Skvělou volbou jsou také torrentové weby, které vyžadují členství prostřednictvím registrace, jako například TorrentLeech. Obvykle ověří každý torrent na webu, takže si můžete být jisti, že vše, co stahujete, je bezpečné.

Jak rizikové je torrentování s VPN?

Je nepříjemné, že mnoho nejlepších torrentových stránek s nejvíce ověřenými torrenty je blokováno poskytovateli internetových služeb po celém světě. Snadným řešením, jak to obejít, je však jednoduše použít VPN. Pak můžete skrýt svou IP adresu a navštívit libovolnou stránku, ať už jste kdekoli.

3. Výběr správného torrentového klienta

Ke stahování torrentů potřebujete také specifickou aplikaci známou jako torrentový klient. Torrenty nemůžete stahovat přímo do počítače, protože torrentové soubory jsou ve skutečnosti odesílány v mnoha malých částech z mnoha různých míst. Klient torrentu spravuje všechny tyto “kousky” a spojuje je za vás, takže po dokončení stahování získáte kompletní soubor.

Na výběr je spousta klientů torrentů a všechny mají různé vlastnosti, snadnost použití a funkce. V ideálním případě chcete torrentového klienta, který nezabírá mnoho místa v zařízení, snadno se používá a má dobré funkce včetně zabezpečení, které by vám pomohlo bezpečně torrentovat.

Může VPN skrýt torrenty?

Doporučujeme následující klienty torrentů:

 • Vuze – Vuze je elegantní torrentový klient s nejlépe vypadajícím rozhraním ze všech klientů P2P. Snadno se používá, je intuitivní a má funkce včetně chatu, fóra, vzdáleného ovládání a podpory magnetových odkazů. Pokud se rozhodnete pro placenou verzi, získáte dokonce ochranu před viry a žádné reklamy.
 • qBittorrent – qBittorrent je vynikající všestranný nástroj. Snadno se používá a je zcela zdarma, bez reklam v aplikaci. Má také několik skvělých funkcí, včetně vyhledávače torrentů zabudovaného v aplikaci a zabezpečených, šifrovaných přenosů.
 • BitTorrent – BitTorrent je ideální pro ty, kteří s torrenty začínají. Je velmi jednoduchý na používání a má několik užitečných funkcí, například komentáře, takže se můžete podívat, jak se s určitými torrenty vypořádali předchozí uživatelé.
 • uTorrent – jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších torrentových klientů, uTorrent je rychlý, lehký a snadno použitelný s čistým a jednoduchým rozvržením. V rámci klienta se však budete muset vypořádat se zobrazováním reklam.
Jak bezpečně používat torrenty v 5 jednoduchých krocích

4. Výběr správných torrentů

Takže máte nastavenou VPN, stáhli jste si torrentového klienta a našli jste spolehlivou stránku s torrenty – nyní je čas stáhnout nějaké torrenty. Jak už jsme zmínili dříve, při stahování jakýchkoli souborů z internetu musíte být vždy obezřetní. To platí zejména v případě torrentů, protože existuje mnoho kyberzločinců a hackerů, kteří se snaží lidi zneužít tím, že je podvedou, aby si stáhli špatné torrenty.

Proto si musíte být opravdu jisti, že vámi vybraný torrent je legální a neobsahuje malware. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je stahovat pouze ověřené torrenty z velkých a známých torrentových stránek, o kterých víte, že jim můžete důvěřovat.

Měli byste si také dávat pozor na torrenty a stahování, které se zdají být podezřelé. Pokud například najdete torrent na program nebo video, o kterém víte, že ještě nebyl vydán, pravděpodobně se jedná o podvrh.

Jak bezpečně používat torrenty pomocí sítě VPN

Stejně tak je možné, že torrent tvrdí, že se jedná o vysoce kvalitní HD soubor, ale skutečná velikost torrentu je velmi malá – pravděpodobně se jedná o podvrh.

Při stahování souborů z internetu je zdravý rozum na místě. Pokud se vám zdá, že stránka, ze které stahujete, není důvěryhodná, nebo je torrent příliš dobrý na to, aby byl pravdivý, raději se mu vyhněte, jinak se může stát, že místo požadovaného souboru budete mít složku plnou malwaru.

Dobrým způsobem, jak prověřit torrent, je použít VPN, která má zabudované blokátory malwaru. Ten vás okamžitě upozorní, pokud jste v torrentu náhodou stáhli malware.

Jak bezpečně používat torrenty - podrobný průvodce

5. Pořiďte si dobrý antivirový software

V počítači byste vždy měli mít kvalitní antivirový software, který vás ochrání před malwarem, hackery a kybernetickými útoky. To je ještě důležitější, pokud se chystáte stahovat torrenty, protože otevíráte své zařízení dalším připojením – a některá z nich mohou mít špatné úmysly.

Značky jako Norton a McAfee vyrábějí špičková antivirová řešení již řadu let. Pokud máte v zařízení kvalitní antivirový produkt, bude monitorovat a kontrolovat všechny stahované soubory a okamžitě vás upozorní na výskyt škodlivého softwaru. Dobrý antivirový software pak obvykle také odstraní nebo izoluje malware dříve, než stihne napáchat škody, takže můžete bezpečně torrentovat.

Některé typy virů a škodlivého softwaru však mohou proniknout skrz, takže je dobré zdvojnásobit ochranu instalací VPN, která má také robustní bezpečnostní funkce. Pokud máte takový nástroj, který blokuje malware, a zároveň nastavený antivirový program, měli byste být před špatnými torrenty dobře chráněni.

optimalizované speciálně pro torrenty

Nejlepší VPN pro bezpečné sdílení torrentů

 1. NordVPN – celkově nejlepší VPN pro bezpečné sdílení torrentů
 2. Surfshark – všestranná VPN pro bezpečné sdílení torrentů
 3. IPVanish – jedna z nejbezpečnějších VPN pro torrenty

Proč je pro bezpečné torrentování nutná síť VPN?

Je důležité vědět, jak bezpečně používat torrenty, protože tato činnost může být opravdu riskantní. S nainstalovanou a nastavenou sítí VPN ve svém zařízení budete naštěstí chráněni před většinou, ne-li všemi riziky, která jsou s torrentováním souborů online spojena.

Jak vybrat dobrý soubor torrent?

Zde jsou některé z hlavních výhod torrentů s VPN:

1. Vyhněte se škrcení ze strany ISP

S nechráněným internetovým připojením bude vše, co děláte online, viditelné vašemu poskytovateli internetových služeb. Pokud poskytovatel internetu torrenty ve velkých souborech neschvaluje (což je případ mnoha poskytovatelů internetu), může vaše připojení omezit. To znamená, že vaše rychlost a šířka pásma budou drasticky sníženy.

Při používání sítě VPN jsou veškeré vaše online aktivity, data a přenosy zcela skryty před poskytovatelem internetových služeb. Ten tak nebude mít důvod omezovat vaše připojení, ani když stahujete torrenty. Pomocí sítě VPN můžete stahovat torrenty, aniž by o tom váš poskytovatel internetu věděl.

Proč je pro bezpečné torrentování nutná síť VPN?

2. Přístup k omezenému obsahu

Mnoho poskytovatelů internetových služeb blokuje přístup ke známým torrentovým stránkám, stejně jako mnoho zaměstnavatelů, škol a vysokých škol. Pokud chcete získat přístup k torrentovým stránkám, ale zjistíte, že jste zablokováni, jednoduchým způsobem, jak obejít jakékoli omezení obsahu, je jednoduše použít VPN.

VPN mění vaši IP adresu a skrývá všechny vaše aktivity, takže nikdo nemůže vidět, co děláte online. Můžete se také připojit ke zcela novému serveru v jiné zemi – takovému, který nemá žádná omezení.

3. Udržujte svou IP adresu v bezpečí

Pokud stahujete torrenty do počítače pomocí klienta torrentů, vaše poloha a IP adresa se zobrazí každému, kdo je k souboru torrentu připojen. Tím se otevíráte potenciálním hackerům, kybernetickým útokům a malwaru.

Jaká je nejlepší VPN pro torrenty v roce 2023?

Pomocí sítě VPN si můžete zajistit, že při torrentování zůstanete v naprosté anonymitě. Ta skryje všechny vaše osobní údaje, zamaskuje vaši IP adresu a zašifruje vaše data, takže budete v bezpečí.

Mohu s bezplatnou VPN bezpečně používat torrenty?

Ne, s bezplatnou sítí VPN nemůžete bezpečně používat torrenty. Bezplatné VPN jsou dosti omezené nejen v možnostech serverů, ale také v bezpečnostních funkcích. S bezplatným poskytovatelem nezískáte nejlepší šifrování dat, nejbezpečnější tunelovací protokoly ani další bezpečnostní opatření, jako je spolehlivý kill switch.

Kromě toho nedostanete specializované servery pro připojení P2P nebo dostupné servery nepodporují torrenty.

Zabezpečení poskytovatelů e-mailu

Dalším problémem je, že poskytovatelé bezplatných VPN mohou shromažďovat a prodávat vaše údaje třetím stranám nebo na vás cílit škodlivé reklamy, což přináší ještě více problémů při pokusech o bezpečné torrentování.

Je torrentování s VPN bezpečné?

Alternativou je freemium VPN – omezená bezplatná verze placeného poskytovatele předplatného. Mezi námi vyzkoušené a testované kvalitní freemium možnosti patří Atlas VPN a Proton VPN. Bezplatné verze obou těchto poskytovatelů nabízejí bezpečnostní funkce pro pokrytí základů, omezené funkce a výběr serverů. Můžete s nimi však bezpečně provozovat torrenty, i když rychlost připojení u bezplatného tarifu bude zklamáním.

Na druhou stranu, pokud hledáte skutečně bezpečný a příjemný zážitek z torrentů, měli byste se podívat na naše oblíbené prémiové VPN s bezplatnými zkušebními verzemi:

Mohu s bezplatnou VPN bezpečně používat torrenty?
 • NordVPN – jedná se o nejlepší a nejbezpečnější VPN pro torrenty. Tento poskytovatel nabízí 7denní bezplatnou zkušební verzi pro nové uživatele Androidu, a také zkušební období bez rizika s 30denní zárukou vrácení peněz, takže tuto VPN můžete vyzkoušet až na 6 zařízeních současně.
 • Surfshark – univerzální a bezpečná možnost pro torrenty, tato VPN umožňuje neomezené souběžné připojení. Navíc má 7denní bezplatnou zkušební verzi a 30denní záruku vrácení peněz, takže si tohoto poskytovatele můžete bezpečně vyzkoušet až po dobu 37 dní.
 • IPVanish – další bezpečná VPN pro torrenty, která podporuje neomezené souběžné připojení. Při výběru ročního nebo dvouletého předplatného můžete získat 30denní záruku vrácení peněz bez rizika.

Jak nakonfigurovat VPN pro bezpečné sdílení torrentů

Chcete-li si být jisti, že jste při torrentování v co největším bezpečí, měli byste si nejen stáhnout síť VPN, ale také se ujistit, že je správně nakonfigurovaná, aby vás chránila před online hrozbami.

Jak nakonfigurovat VPN pro bezpečné sdílení torrentů

Toho dosáhnete tak, že nejprve nainstalujete VPN a poté přejdete do sekce nastavení a ujistíte se, že jsou aktivována všechna důležitá bezpečnostní nastavení.

Jak odeslat anonymní e-mail

Zde jsou nastavení, na která je třeba dávat pozor:

 • Zapněte vypínač – někdy je ve výchozím nastavení vypnutý, proto jej zapněte.
 • Nastavte nejvyšší šifrování – ujistěte se, že je v nástroji nastaveno 256bitové šifrování AES, aby byla všechna vaše data co nejlépe zabezpečena.
 • Používejte zabezpečený protokol – pokud chcete torrenty používat bezpečně, je nejlepší používat protokol WireGuard, nikoli PPTP, který je starší a není tak bezpečný.
 • Povolit ochranu proti úniku – zapněte ochranu proti úniku IP i DNS.
 • Využívejte rozdělený tunel – část vašeho online provozu, například torrenty, zůstane zašifrovaná pomocí VPN a ostatní weby zůstanou na vaší běžné IP adrese. Je to užitečné, pokud potřebujete některé stránky ponechat na své běžné IP adrese, například doručovací služby a online bankovnictví.

Jaká jsou nebezpečí torrentů?

Jaká jsou nebezpečí torrentů?

Torrenty jsou skvělým způsobem stahování potřebných souborů, ale nejsou bez rizika. S torrenty je spojena celá řada nebezpečí, od nevědomého stahování malwaru až po otevření se hackerům.

Podívejme se na některá hlavní rizika, která mohou být spojena se stahováním torrentů.

 • Malware – torrentové soubory jsou bohužel plné malwaru. Kyberzločinci často používají lákavé torrenty jako trojského koně s malwarem nahraným do stahovaného souboru. Stačí, abyste provedli jedno chybné stažení, a vaše zařízení může být infikováno nejrůznějším nebezpečným malwarem, včetně spywaru, virů a ransomwaru.
 • Problémy s autorskými právy – někteří lidé používají torrenty také k přenosu materiálů chráněných autorskými právy. Někdy může být torrent špatně označen, a pokud si omylem stáhnete něco, co bylo technicky vzato ukradeno, můžete se setkat s problémy. Poskytovatel internetového připojení by mohl vaše údaje prozradit držiteli autorských práv, což by mohlo vést k pokutám, nebo ještě hůře, pokud byste byli shledáni vinnými z porušení autorských práv.
Nejlepší VPN pro torrentování v roce 2023
 • Přiškrcování – méně závažným, ale velmi frustrujícím důsledkem torrentů je, když vám poskytovatel internetu přiškrtí internetové připojení. Torrenty mohou mít často velké soubory a jejich stahování vyžaduje velkou šířku pásma. Pokud si poskytovatel internetu všimne, že torrenty používáte, může výrazně zpomalit rychlost vašeho internetu a snížit šířku pásma. To znamená, že vaše stahování a prohlížení bude velmi pomalé.
 • Hackeři – při stahování souborů torrent je vaše IP adresa otevřena různým zdrojům, které soubory sdílejí. To znamená, že jste vystaveni útokům hackerů, kteří mohou použít všechny viditelné informace k provedení útoků ddos a dalších.
 • Ochrana dat – protože je vaše zařízení při sdílení souborů a stahování torrentů vystaveno, znamená to, že vaše osobní informace a data jsou snadno přístupné poskytovateli internetových služeb a ostatním uživatelům.

Nejlepší VPN pro torrenty v roce 2023

Pokud se stanete obětí některého z výše uvedených problémů, může to mít vážný dopad na váš život, a proto je tak důležité vědět, jak bezpečně používat torrenty. VPN naštěstí dokáže mnohé z těchto bezpečnostních problémů vyřešit.

Umožňují všechny VPN přenos torrentů?

Poslední slovo

Torrenty jsou skvělým způsobem, jak rychle a efektivně stahovat soubory z internetu, jen je třeba dbát na to, abyste to dělali bezpečně. Stahujte torrenty pouze z renomovaných webových stránek, ujistěte se, že skutečné torrenty, které používáte, jsou legální, používejte dobrý P2P klient, vyhněte se materiálům chráněným autorskými právy a hlavně si pořiďte VPN.

S doporučenou sítí VPN ve svém zařízení výrazně snížíte všechna rizika spojená s torrenty. Budete zcela skryti před poskytovatelem internetových služeb, kyberzločinci i vlastníky autorských práv. Malware bude zablokován, aby infikoval vaše zařízení, a nebudete muset snášet rušivé vyskakovací reklamy.

Tyto nástroje se snadno používají, jsou cenově výhodné a vysoce účinné. VPN vám také pomůže přihlásit se na stránky, které mohou být ve vaší lokalitě blokovány nebo geograficky omezeny. Pokud chcete torrentovat bezpečně, skrytě před poskytovatelem internetu a optimalizovaně s nejlepšími rychlostmi – potřebujete VPN.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky