Nejlepší bezplatný antivirový software pro rok 2023

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Je bezpečné používat bezplatný antivirus?

Ano, pokud se držíte seriózních poskytovatelů antivirových balíčků, je bezpečné používat bezplatný antivirus. Obvykle bude jen trochu omezený ve srovnání s placenou verzí, ale budete se při jeho používání cítit bezpečně.

Jaký je nejlepší bezplatný antivirus v roce 2023?

V současné době je nejlepším bezplatným antivirem TotalAV. Tento software nabízí vynikající míru detekce škodlivého softwaru a několik základních funkcí v ceně.

Bude můj počítač pomalý, pokud si nainstaluji antivirus?

Ne, počítač nebude pomalý, pokud si nainstalujete rychlý antivirus. V dnešní době mají počítače mnohem více prostředků než dříve, takže dopad na výkon by měl být minimální. Samozřejmě, pokud používáte starší zařízení, může být pro něj obtížnější splnit některé požadavky antiviru.

Stačí pro můj počítač bezplatný antivirus?

Bezplatný antivirový software může stačit pouze pro základní ochranu. To proto, že neobsahují mnoho dalších nebo pokročilých bezpečnostních funkcí. Pokud však chcete pouze odstranit škodlivý software, bezplatné antiviry mají obvykle stejné výsledky detekce škodlivého softwaru jako ty placené.

Existuje 100% bezplatný antivirus?

Ano, TotalAV je 100% bezplatný antivirový program pro základní ochranu před malwarem. Nabízí vynikající míru detekce malwaru a také rozšíření Safe Site, které blokuje škodlivé adresy URL.

Pořízení vysoce kvalitního antiviru není pro každého finančně dostupné, proto některé společnosti nabízejí ochuzené verze svých prémiových produktů. Bezplatné antiviry jsou lepší než žádná ochrana a stále zajišťují špičkové zabezpečení schválené nezávislými laboratořemi.

Existuje 100% bezplatný antivirus?

Nejlepší zcela bezplatný antivirus

TotalAV je nejlepší bezplatný antivirus na trhu díky neomezenému bezplatnému tarifu, vynikající míře ochrany před malwarem a zabezpečení před hrozbami v reálném čase během procházení.

Na rozdíl od integrovaných ochranných nástrojů, jako je například Windows Defender, vás správný bezplatný antivirus může ochránit před všemi typy malwaru. Může vás také ochránit před hrozbami při procházení kyberprostoru. Pokud však chcete víc než jen základy, budete muset místo toho přejít na prémiovou službu.

Vzhledem k tomu, že mnoho bezplatných antivirů je nespolehlivých a mohou dokonce prodávat vaše data, prozkoumali jsme a otestovali mnoho z nich, abychom zjistili, které z nich stojí za váš čas. Sestavili jsme seznam nejlepších bezplatných antivirových sad na základě funkcí a úrovní ochrany, které nabízejí.

Který je nejúčinnější bezplatný antivirový software?

Top 5 bezplatná antivirová ochrana v roce 2023

 1. TotalAV – nejlepší bezplatný antivirus v roce 2023
 2. Norton Antivirus – skvělý antivirový program s bohatými funkcemi a zdarma
 3. Bitdefender – bezplatný antivirus pro PC s vynikající mírou ochrany
 4. Surfshark Antivirus – bezplatná ochrana proti virům a šifrování dat
 5. NordVPN TP – bezplatná VPN s funkcemi ochrany před kybernetickými hrozbami
Najlepszy darmowy antywirus 2023 - nasze szczegółowe zestawienie

Nejlepší bezplatný antivirus 2023 – náš podrobný seznam

Najít kvalitní antivirový program s vynikající mírou detekce malwaru, aniž byste museli zaplatit jediný haléř, je poměrně obtížné. Prozkoumali jsme však a otestovali různé bezplatné služby, které jsme našli. Zde jsou některé z nejlepších bezplatných antivirových ochran na trhu:

1. TotalAV – nejrozsáhlejší bezplatný antivirový skener

TotalAV
Brána firewall:Placené
Ochrana v reálném čase:Placené
Platformy:Windows, Mac, iOS, Android
Aktuální nabídka:🔥Získejte TotalAV, nyní 84% SLEVA!🔥

TotalAV je nejlepší bezplatný antivirový program, protože nabízí vše podstatné v jednom balíčku. Navíc získáte špičkovou míru ochrany před malwarem a aplikace se velmi snadno používá.

Skenování: ochrana v reálném čase je k dispozici pouze ve verzi Premium, ale bezplatná verze poskytuje komplexní inteligentní skenování. Nekontroluje pouze různé typy malwaru. Prochází také spouštěcí programy, vyhledává nevyžádané a duplicitní soubory, které zahlcují systém, a dokonce vyhodnocuje bezpečnost prohlížeče.

TotalAV - nejkomplexnější bezplatný antivirový skener

Vlastnosti: TotalAV nabízí rozšíření Safe Site pro prohlížeče Chrome, Firefox a Edge, které kompenzuje nedostatek ochrany v reálném čase. To blokuje známé škodlivé adresy URL, což by mělo zabránit tomu, aby se malware vůbec objevil ve vašem zařízení – čímž se zcela omezí nutnost ochrany v reálném čase!

Nezávislé laboratorní testy: TotalAV je téměř bezkonkurenční – nezávislé laboratoře pro malware tuto službu velmi chválí. Během testů v listopadu a prosinci 2022 zablokovala služba TotalAV v testu AV-TEST 100 % rozšířeného malwaru a 97 % hrozeb nultého dne.

Po stažení bezplatné verze si můžete zdarma vyzkoušet i verzi Pro. Ta odemkne všechny funkce, které v antiviru potřebujete, včetně ochrany v reálném čase, ochrany proti ransomwaru a mnoha dalších doplňků. A pokud se rozhodnete u ní zůstat, ceny začínají na 19,00 USD/měsíc.

Více informací o nabídce TotalAV najdete v naší recenzi TotalAV.

TotalAV - nejkomplexnější bezplatný antivirový skener

Klady

 • Inteligentní skenování
 • Rozšíření bezpečného místa
 • Zkušební verze Pro zdarma
 • Skvělé výsledky laboratorních testů

Nevýhody

 • Ochrana v reálném čase je součástí placeného plánu

2. Norton Antivirus – nejmodernější bezplatný antivirus

Je antivirový software Norton skutečně dobrý?
Brána firewall:Placené
Ochrana v reálném čase:Placené
Platformy:Windows, macOS, Android, iOS
Aktuální nabídka:🔥Získejte až 66% slevu na Norton Antivirus🔥

Antivirový program Norton 360 je další skvělý bezplatný nástroj na ochranu před viry pro pokročilé zabezpečení. Nemá sice neomezenou bezplatnou verzi, ale je k dispozici bezplatná 14denní zkušební verze, kterou můžete využít.

Skenování: Norton nabízí ochranu poháněnou umělou inteligencí v reálném čase, která zabraňuje poškození vašich zařízení viry, malwarem, spywarem a ransomwarem. Pokud jde o skenování, získáte inteligentní, rychlé, úplné a vlastní skenování. K dispozici je i funkce Norton Insight pro podezřelé soubory.

Jaké jsou nevýhody antivirového programu Norton?

Vlastnosti: Norton obsahuje obousměrnou bránu firewall, která monitoruje odesílaný a přijímaný síťový provoz. K dispozici je také rodičovská kontrola, která umožňuje omezit online přístup vašich dětí. Nebo monitor temných webů pro vaši vlastní bezpečnost – díky němu budete vědět, zda na temných webech a fórech nedošlo ke kompromitaci vašich přihlašovacích údajů.

Nezávislé laboratorní testy: Během nezávislého testování AT-TEST zablokoval Norton 100 % rozšířeného malwaru i malwaru nultého dne. Ať už tedy vaše zařízení infikuje cokoli, produkt Norton se o to bez problémů postará.

Na rozdíl od bezplatné verze produktu Bitdefender nabízí bezplatná zkušební verze produktu Norton mnohem více funkcí. Pokud tedy potřebujete dočasně bezplatnou antivirovou ochranu, je Norton vynikajícím řešením. Kdyby něco, vždy můžete provést upgrade za 19,99 USD/měsíc.

Který je lepší Norton nebo McAfee?

Více informací o zabezpečení Norton najdete v naší recenzi antivirového programu Norton.

Klady

 • Jedna z nejbohatších sad funkcí
 • Vestavěná síť VPN a správce hesel
 • 100% ochrana proti všem formám malwaru
 • Skvělé pro mobilní zařízení

Nevýhody

 • Žádná neomezená bezplatná verze
 • Poměrně drahé

3. Bitdefender – superbezpečný bezplatný antivirus

Který antivirový program je nejlepší?
Brána firewall:Placené
Ochrana v reálném čase:Zdarma
Platformy:Windows, macOS, Android, iOS
Aktuální nabídka:🔥Získejte Bitdefender až za 62% slevu!🔥

Bitdefender je jedním z nejlepších prémiových antivirů, a tak není divu, že jeho bezplatné řešení je dobrým bezplatným antivirem i pro uživatele Redditu.

Skenování: Bitdefender nabízí bezplatnou verzi s rozsáhlými možnostmi skenování, včetně rychlého, systémového, zranitelnosti a vlastního skenování. Bitdefender nabízí ochranu v reálném čase zcela zdarma. Zajišťuje ochranu souborů a e-mailů v reálném čase s minimálním dopadem na výkon systému.

Vlastnosti: Služba Advanced Threat Defense využívá strojové učení k detekci indicií podobných behaviorálním hrozbám. Bitdefender navíc přijímá opatření proti různým phishingovým webovým stránkám a zajišťuje, že vaše data neskončí na temných webových tržištích. Jednou z nevýhod je, že verze pro Mac nemá bezplatnou variantu, takže pokud jste uživatelem Macu, raději zvolte TotalAV.

Nezávislé laboratorní testy: Bitdefender během nezávislých laboratorních testů zablokoval 100 % hrozeb, ať už se jednalo o zero-day nebo starší malware. Tento poskytovatel je známý svou výjimečnou mírou detekce malwaru, takže víte, že jste v dobrých rukou.

Je Bitdefender Antivirus dobrý antivirový program?

Základní verze je navždy zdarma, ale pokud si chcete vyzkoušet prémiovou verzi, můžete si všechny verze vyzkoušet zdarma po dobu 30 dnů bez nutnosti zadávat údaje o své kartě.

Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si naši recenzi produktu Bitdefender.

Co je lepší než Bitdefender Antivirus?

Klady

 • Vynikající ochrana proti malwaru
 • Ochrana v reálném čase je součástí bezplatného plánu
 • 30denní bezplatná zkušební verze všech prémiových verzí
 • Sofistikované phishingové filtry

Nevýhody

 • Žádný bezplatný plán pro uživatele macOS
 • Zdlouhavé úvodní skenování

4. Surfshark AV – bezplatný antivirový software pro všechny uživatele

Je Surfshark dostatečný?
Brána firewall:Ne
Ochrana v reálném čase:Zdarma
Platformy:Windows, macOS, Android
Aktuální nabídka:🔥Získejte Surfshark Antivirus – 76% OFF!🔥

Antivirus Surfshark je bezplatné řešení pro zabezpečení internetu, které zajišťuje každodenní bezpečnost online. A přestože neexistuje neomezená bezplatná verze, získáte 7denní zkušební verzi zdarma s 30denní zárukou vrácení peněz.

Skenování: Antivirový program je lehký software, který nabízí úplné nebo rychlé skenování zařízení a plně funkční ochranu před hrozbami v reálném čase, která je schopna zachytit 70 % hrozeb do 2 minut.

Vlastnosti: Přestože se zdá, že soubor bezpečnostních funkcí antiviru je v porovnání s ostatními malý, Surfshark nabízí vynikající doplňkové funkce. Patří mezi ně služba VPN nové generace, která používá neprolomitelnou šifru. Navíc můžete využívat bezpečný vyhledávač bez reklam, který neshromažďuje vaše údaje, a sledování narušení dat.

Nezávislé laboratorní testy: Antivirus Surfshark je skutečně velmi dobrý, pokud jde o ochranu – byl nezávisle auditován časopisem Virus Bulletin a vykázal vynikající výsledky. Zablokoval 100 % všech testovaných hrozeb.

Je antivirový program Surfshark dostatečný?

Celkově by antivirus Surfshark mohl využít některé specifické antivirové funkce, přesto však nabízí dobře zpracovaný bezpečnostní balíček. Pokud se tedy rozhodnete u něj zůstat, bude vás stát od 3,98 USD/měsíc.

Více informací najdete v naší recenzi antiviru Surfshark.

Detekuje Surfshark jiné antivirové programy?

Klady

 • Dodává se s VPN
 • Ochrana v reálném čase
 • Soukromý vyhledávač
 • Úplné a rychlé skenování zařízení

Nevýhody

 • Žádná neomezená bezplatná verze
 • Špatný výběr antivirových funkcí

5. Ochrana před hrozbami NordVPN – vyzkoušejte špičkovou VPN s antivirovými funkcemi bez rizika

Ochrana proti hrozbám od NordVPN
Brána firewall:Ne
Ochrana v reálném čase:Ne
Platformy:Windows, macOS, Android, iOS
Aktuální nabídka:🔥 Získejte ochranu proti hrozbám NordVPN – 63% SLEVA + 3 měsíce ZDARMA! 🔥

NordVPN Threat Protection je bezplatný software pro ochranu před malwarem, který je součástí přední služby VPN na trhu. Je dodáván zdarma pro každého uživatele NordVPN a je navržen tak, aby chránil vaše zařízení před malwarem, trackery a škodlivými reklamami. Díky bezplatné 7denní zkušební verzi NordVPN pro Android a 30denní záruce vrácení peněz ji můžete používat zcela zdarma.

Skenování: NordVPN Threat Protection nemá skenování malwaru jako Bitdefender nebo jiné tradiční antivirové programy. Místo toho pracuje na pozadí, podobně jako ochrana v reálném čase. Také funguje jako skener stahování, který kontroluje, zda soubory, které chcete nainstalovat do počítače, nejsou infikovány viry.

Přehled sítě NordVPN

Vlastnosti: Ochrana před hrozbami pomáhá uživatelům vyhnout se návštěvě nebezpečných a škodlivých webových stránek tím, že blokuje přístup k nim. K dispozici jsou také solidní funkce, které pomáhají vypořádat se s otravnými reklamami a sledovacími programy, aby se zlepšil zážitek z prohlížení a ochrana před potenciálním nebezpečím, které mohou reklamy nést.

Nezávislé laboratorní testy: NordVPN nebyl testován nezávislými laboratořemi, protože se nejedná o tradiční antivirový program, ale spíše o nástroj pro odstranění malwaru, který je součástí balíčku VPN. Během našich interních testů však zablokoval 8/10 hrozeb při základním skenování a 9/10 při hloubkovém skenování.

Pokud se po bezplatné zkušební verzi rozhodnete služby využívat i nadále, ceny začínají již na 3,29 USD/měsíc.

Ochrana sítě NordVPN před hrozbami do roku 2023

Více informací o tomto produktu najdete v naší recenzi NordVPN.

Klady

 • Výkonný blokátor reklam
 • Automatický skener pro stahování
 • Zahrnuje špičkovou síť VPN
 • Pevná ochrana před sledovacími zařízeními

Nevýhody

 • Žádné skenování systému v reálném čase
 • Žádné pokročilé možnosti skenování

6. Avira Free Security – nejlepší antivirus pro uživatele Apple

Můžeme důvěřovat společnosti Avira?
Brána firewall:Placené
Ochrana v reálném čase:Zdarma
Platformy:Windows, macOS, Android, iOS
Aktuální nabídka:🔥Získejte 1 rok Avira se 40% slevou!🔥

Avira Free Security je bezplatný antivirus pro PC, Mac, Android a iOS, který má spoustu funkcí, které ostatní nabízejí pouze v rámci prémiových tarifů. Pokrývá všechny základy a poskytuje srovnatelný výkon ve všech oblastech.

Skenování: Avira nabízí tři typy skenování – rychlé, úplné a inteligentní. Takže ať už potřebujete jednoduchou kontrolu, nebo kompletní prověrku, vše zvládnete. Navíc, i když zde není žádná ochrana webu nebo e-mailu, máte k dispozici ochranu v reálném čase také zdarma.

Vlastnosti: S Avira můžete očekávat, že získáte poměrně dost užitečných funkcí zdarma. Například, i když jen s 500 MB/měsíc, získáte službu VPN. Využít můžete také skartovačku souborů, karanténu souborů pro optimalizaci zařízení a omezený správce hesel.

Můžeme společnosti Avira důvěřovat?

Nezávislé laboratorní testy: V nezávislých testech získala společnost Avira nejvyšší známku za ochranu systému Windows i macOS, což je velmi působivé. V systému macOS zablokoval antivirus v prosincových testech 99,3 % hrozeb, zatímco v systému Windows 100 %.

Pokud tedy potřebujete bezplatný antivirus s bohatými funkcemi, je Avira skvělou volbou. Pokud chcete využívat i takové funkce, jako je ochrana webu a e-mailu a aktualizace softwaru a ovladačů, budete muset provést upgrade. Ceny začínají na 30,99 USD/měsíc.

Jaké jsou slabiny antivirového programu Avira?

Všechny funkce, které tento software nabízí, najdete v naší recenzi programu Avira Antivirus.

Klady

 • Obsahuje správce hesel
 • Podporuje mnoho operačních systémů
 • Bezpečná nákupní sada
 • Zvyšuje ochranu vašeho prohlížeče

Nevýhody

 • Žádná ochrana webu ve verzi zdarma
 • Dlouhé skenování celého systému

7. ESET NOD32 – multiplatformní bezplatný antivirus

ESET NOD32
Brána firewall:Placené
Ochrana v reálném čase:Placené
Platformy:Windows, Linux, macOS, Android
Aktuální nabídka:🔥Pořiďte si ESET a ušetřete až 33 %🔥

ESET antivirus je dalším skvělým softwarem, který vám umožní aktivovat všechny prémiové funkce zdarma díky 30denní zkušební verzi. Díky skvělé a komplexní míře ochrany je to určitě jeden z nejpokročilejších balíků, které jsou dnes na trhu k dispozici.

Skenování: S ESETem můžete skenovat počítač pomocí rychlého, úplného, vlastního nebo vyměnitelného disku. Skenování můžete dokonce naplánovat na později nebo zautomatizovat tak, aby se provádělo po připojení zařízení, takže se nebudete muset zabývat tím, že by vám antivir překážel při každodenních úkonech. K dispozici je také funkce ochrany v reálném čase.

Bezplatný multiplatformní antivirový program

Vlastnosti: ESET vám nabízí balík proti krádeži, který vám umožní zkontrolovat polohu a IP adresu vašeho zařízení v případě jeho krádeže nebo ztráty. Kromě toho je možné zapnout webové filtry, které pomáhají vyhnout se phishingovým a malwarovým webovým stránkám. K dispozici je dokonce samostatná funkce ochrany plateb, která se aktivuje při používání bankovních aplikací.

Nezávislé laboratorní testy: Během nezávislého testování dosáhla společnost ESET v míře detekce malwaru neuvěřitelných 100 %. To je vynikající řešení, pokud hledáte antivir, který by dokázal odhalit i nejnovější škodlivé hrozby.

Cena antiviru ESET začíná na 39,99 USD/měsíc. Naštěstí si můžete všechny prémiové funkce vyzkoušet zdarma po dobu 30 dnů.

ESET nabízí balíček pro prevenci krádeží

Další informace naleznete v naší podrobné recenzi ESET.

Klady

 • Ochrana v reálném čase
 • Cloudové služby
 • Šifrování souborů proti ransomwaru
 • Skvělé výsledky v nezávislých laboratořích

Nevýhody

 • Poměrně drahé prémiové plány
 • Chybějící další funkce

Jak jsme vybrali a otestovali tyto bezplatné antivirové služby

Ne každý bezplatný antivirus je důvěryhodný – může se stát, že získáte službu, která shromažďuje a prodává vaše údaje. Proto jsme prozkoumali a otestovali desítky bezplatných antivirových programů, abychom zjistili, které z nich mohou dobře plnit svou funkci. Zde jsou všechny faktory, které jsme zvažovali:

Jak jsme vybírali a testovali tyto bezplatné antivirové služby
 • Nezávislé laboratorní testy. Vzhledem k tomu, že bezplatné antiviry nemají kromě základního zabezpečení mnoho co nabídnout, je lepší zvolit služby, které zaručují vynikající míru detekce malwaru. Proto jsme zkoumali nezávislé laboratorní testy, například testy společností AV-TEST a Virus Bulletin.
 • Vlastnosti. Podívali jsme se, jaké funkce obsahují bezplatné antiviry. I když byste neměli očekávat velkou škálu funkcí, měli byste získat alespoň některé funkce. Může se jednat o rozšíření prohlížeče nebo ochranu proti ransomwaru.
 • Kompatibilita. Ujistili jsme se, že služby, které jsme do seznamu zařadili, jsou kompatibilní s mnoha různými operačními systémy.
 • Použitelnost. Zařadili jsme pouze aplikace, které jsou pro začátečníky snadno ovladatelné. Dbali jsme také na to, abyste měli k dispozici bezplatné služby, které aplikaci nezahlcují neustálými vyskakovacími okny vyzývajícími k upgradu.

Bezplatný antivirus vs. placený antivirus

Jak testujete antivirový program?

Pokud jde o bezplatné a placené antivirové programy, druhá možnost je obvykle lepší. Pokud si například pořídíte placený antivirový nástroj, můžete si být jisti, že bude váš počítač chránit před online hrozbami při procházení webu. Placené aplikace také vždy nabízejí zákaznickou podporu, například živé chaty, zatímco jejich bezplatné verze vám umožní využívat pouze své znalostní databáze.
Placené antivirové nástroje (například ty z našeho seznamu nejlepších antivirů v roce 2023) navíc obsahují spoustu užitečných funkcí, které mohou zlepšit váš online zážitek. Vestavěné sítě VPN, rodičovský režim a různá rozšíření prohlížeče mohou být velmi užitečné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé uživatele. Například bezplatná zkušební verze antiviru Norton vám umožní využívat všechny jeho prémiové funkce po dobu 7 dní.

Jak získat bezplatný antivirový program?

Při pečlivém výběru však může stačit i bezplatný antivirový program. Vezměme si jako příklad bezplatnou verzi TotalAV. K ochraně před škodlivým softwarem používá stejné pokročilé technologie jako placená verze. Jediné, co bezplatné variantě chybí, jsou některé funkce navíc.
Další možností je Bitdefender – bezplatná verze obsahuje antivirovou kontrolu, ochranu v reálném čase a blokuje phishingové útoky a ransomware. Placená verze je samozřejmě bohatší na funkce a nabízí ochranu před síťovými hrozbami, profily používání, VPN, správce hesel a mnoho dalšího.
Pokud tedy potřebujete pouze základní ochranu před malwarem, může vám stačit bezplatný antivirový software – ale pouze v případě, že je zvolen s rozmyslem.

Jak vybrat nejlepší bezplatný antivirus

Kdo testuje antivirové programy?

Při výběru bezplatného ochranného nástroje není třeba brát v úvahu mnoho věcí, protože jsou obvykle značně omezené. Zde jsou však hlavní věci, které je třeba mít na paměti při hledání nejlepšího dostupného bezplatného antiviru:

 • Míra ochrany proti malwaru. Nezapomeňte si ověřit, jak dobře si váš antivirus vede v nezávislých laboratorních testech, například AV-TEST nebo AV-comparatives.
 • Ochrana v reálném čase. U bezplatných antivirů není ochrana v reálném čase samozřejmostí. Je však velmi užitečná vzhledem k tomu, že monitoruje malware nepřetržitě. Pokud tedy bezplatný antivirus tuto funkci nabízí, považujte ji za velké plus.
 • Podpora zařízení. Ujistěte se, že vybraný antivirus podporuje vaše zařízení nebo operační systém.
 • Další funkce. Bezplatné antiviry nejsou z hlediska funkcí rozsáhlé, ale měly by nabízet alespoň některé další výhody. Ať už se jedná o rozšíření prohlížeče nebo správce hesel – pořiďte si službu, která nabízí to, co potřebujete.

Video recenze: nejlepší bezplatný antivirus v roce 2023

Je bezpečné používat bezplatný antivirus?

Ano, používání bezplatného antiviru je bezpečné, pokud jej získáte od důvěryhodného poskytovatele. Bezplatná řešení vám však mohou poskytnout jen minimum. Zároveň je to ale lepší než žádná ochrana. Koneckonců bezplatné antiviry, jako je TotalAV, mohou být dokonce lepší než vestavěné antivirové aplikace.

Bezplatný antivirový program vs. placený antivirový program

Należy jednak pamiętać, że darmowe narzędzia antywirusowe często nie zawierają istotnej funkcji zwanej ochroną w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że darmowa aplikacja wyeliminuje jedynie istniejące zagrożenia – nie powstrzyma nowego złośliwego oprogramowania przed przedostaniem się do Twojego systemu.

Měli byste však mít na paměti, že bezplatné antivirové nástroje často neobsahují základní funkci, která se nazývá ochrana v reálném čase. To znamená, že bezplatná aplikace pouze eliminuje existující hrozby – nezabrání novému malwaru proniknout do systému.

Vyplatí se platit za antivirus?

Ano, pokud chcete získat co nejlepší zkušenosti, měli byste si opravdu zaplatit antivirus. To proto, že v závislosti na zvolené službě získáte více funkcí a lepší zákaznickou podporu.

Pokud jde o funkce, získáte jich mnohem více, pokud si pořídíte placený antivirus. To zahrnuje bezplatné funkce pro dodatečné zabezpečení, jako je ochrana webové kamery a ochrana proti krádeži identity, správce hesel a VPN. Pokud máte děti, může placená varianta antiviru dokonce ochránit vaše děti před věkově nevhodnými webovými stránkami. Pro co nejhladší práci se všemi těmito funkcemi v ceně doporučujeme TotalAV.

Jak vybrat nejlepší bezplatný antivirový program

Nejlepší zcela bezplatný antivirus

TotalAV je nejlepší bezplatný antivirus na trhu díky neomezenému bezplatnému tarifu, vynikající míře ochrany před malwarem a zabezpečení před hrozbami v reálném čase během procházení.

Co se týče zákaznické podpory, ve většině případů můžete získat lepší služby s placeným antivirem. Víte, většina poskytovatelů nezahrnuje možnosti lidské pomoci pro uživatele zdarma, jako je například živý chat nebo e-mail. Jediné, co můžete udělat, je spolehnout se na často kladené dotazy na jejich webových stránkách. Pokud se však rozhodnete investovat do antiviru, v závislosti na tom, který si vyberete, můžete získat nepřetržitou podporu prostřednictvím chatu, e-mailu a telefonu. Ve skutečnosti takové služby jako Norton a Bitdefender poskytují všechny tyto možnosti.

Vyplatí se platit za antivirový program?

Zda si pořídit placený antivirus, závisí na úrovni zabezpečení a komfortu, který chcete získat. Bezplatný plán je skvělý pro základní ochranu. Pokud si však chcete zajistit špičkové zabezpečení, získat další bezplatné služby a kvalitní zákaznickou podporu, měli byste zvážit, zda se nepodívat na naše nejlepší antivirové služby roku 2023.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky