Solana’s $160 Breakout: Blíží se?

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Na prudce rostoucím trhu kryptoměn zaznamenává pozoruhodné zisky také Solana (SOL), která během jediného dne vzrostla o téměř 13 %, čímž kopíruje dynamiku lídra v oboru, Bitcoinu (BTC), a připravuje se na další výrazný růst ceny.

Zdá se, že Solana na svém hodinovém grafu vytváří býčí vlajku a “rozhodné uzavření nad hladinou odporu 110 USD by mohlo být katalyzátorem výrazného pohybu vzhůru”, poznamenal kryptoanalytik Ali Martinez v příspěvku X z 9. ledna.

Martinezova analýza navíc naznačuje, že vzhledem k vytrvalosti pozorovaného grafického vzorce by Solana mohla do konce měsíce “směřovat k působivému cíli 163 dolarů”, a to za předpokladu, že se pátému největšímu kryptoaktivu podle tržní kapitalizace podaří vystavený grafický vzorec udržet, jak naznačuje graf analytika.

Býčí vlajková formace na hodinovém grafu Solana
Technická analýza: Býčí vlajka na Solaně ukazuje na potenciální rally.

Analýza ceny Solana

V době vydání této zprávy se cena Solany pohybovala na úrovni 101,65 USD, což znamená 12,49% nárůst za posledních 24 hodin, 11,17% propad za předchozí týden, avšak pozoruhodný 40,63% nárůst za poslední měsíc, jak je znázorněno v nedávných grafech.

Růst ekosystému Solana - 600 000 aktivních adres za měsíc
Ekosystému Solana se daří: 600 000 nových adres za měsíc

Ekosystém Solana v podstatě zažívá prudký nárůst pozornosti, což je patrné z přírůstku přibližně 600 000 aktivních adres za pouhý měsíc, který je poháněn iniciativami decentralizovaného financování (DeFi) a trendem meme mincí v rámci jeho platformy.

Kromě toho se Solana v roce 2023 stala jedním z nejvýraznějších výkonů v kryptografické aréně, když během roku prudce vzrostla o působivých 920 %, což lze částečně přičíst zvýšenému zapojení sítě, které posílilo hodnotu jejího ekosystému a poptávku po jejím nativním tokenu SOL.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky