Co je síť Chia (XCH)? Jaké jsou vlastnosti této sítě?

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

⚡️ Můžete investovat do chia kryptomena?

S investováním do kryptoměn, jako je Chia, je spojeno několik rizik a potenciálních zisků. Zde je několik klíčových bodů, které je třeba zvážit: Spotřeba energie je jednou z hlavních prodejních vlastností Chia. Chia má oproti těžbě bitcoinů řadu výhod, mimo jiné je levnější a šetrnější k životnímu prostředí.

⚡️ Kde si mohu koupit a prodat Chia (XCH)?

Kde mohu získat Chia? Chia není v současné době dostupná na hlavních kryptoměnových burzách, jako je Coinbase nebo Binance. Místo toho lze tuto měnu koupit na platformách, jako jsou OKEx a Gate.io.

⚡️ Jak mohu mince Chia používat?

Když chcete utratit peníze v Chia, musíte nejprve odhalit hádanku a řešení, které chcete použít. Utrácení je úspěšné, pokud hádanka proběhne bez chyby a poskytne platný seznam podmínek (o tom později).

⚡️ Je Chia výdělečná?

To vedlo k nárůstu poptávky po pevných discích a SSD discích. Protože jeho používání bylo pouze 80 dní, nevydělali mnoho peněz.

⚡️ Vyplatí se pěstovat chia?

Cena kostky ASICMiner Block Erupter dnes činí přibližně 45 000 dolarů. Z mnoha prvních těžařů bitcoinů jsou dnes multimilionáři. Pokud by chia měla srovnatelnou rychlost růstu, 10 terabajtových mincí by mělo hodnotu přibližně 2457 dolarů měsíčně a ne 20 dolarů.

Chia (XCH) je relativně nová kryptoměna, která byla představena v květnu 2021. Chia o sobě tvrdí, že je první ekologickou blockchainovou měnou na světě? Co je kryptoměna Chia a jak funguje? Je chia kryptomena Network podvod nebo legitimní projekt?

Co je to kryptoměna Chia?

Chia je jednou z nejnovějších kryptoměn na trhu. Vznikla v roce 2018 a již nyní přitahuje pozornost investorů, kryptoburzovních obchodníků i jednotlivců, kteří se o kryptoměny zajímají.

Minci vytvořil tvůrce BitTorrentu Bram Cohen. Měna má být rozumnou alternativou k fiat penězům.

Síť chia kryptomena
K čemu slouží síť Chia?

Chia je decentralizovaná open-source kryptoměna postavená na protokolu Bitcoin. Používá vlastní programovací jazyk ChiaLisp. Ten je označován za jazyk podnikové úrovně, což z něj činí nejbezpečnější kryptoměnu, která je v současnosti na trhu k dispozici.

Jak kryptoměna Chia funguje?

Chia byla vytvořena jako “zelená” kryptoměna, což je pozoruhodné, protože bitcoin a další kryptoměny jsou obecně považovány za škodlivé pro životní prostředí. Chia je zcela srovnatelná s bitcoinem v tom, že využívá původní Nakamotův konsensuální algoritmus, stejně jako bitcoin. Tedy pouze tyto dvě mince toho dosahují. V důsledku toho lze předpokládat, že mají mnoho stejných vlastností.

Jakou hodnotu má kryptoměna Chia?
Jakou hodnotu má kryptografická měna chia kryptomena?

Existuje však jeden zásadní rozdíl mezi nimi. Bitcoin používá systém proof-of-work, který je extrémně energeticky náročný. Chiaova metoda Proof of Space and Time je jiná.

Chiaův algoritmus Proof of Space and Time (PoST)

Chiaův algoritmus Proof of Space funguje na jiném principu než mechanismus Proof-of-Work u Bitcoinu. Metoda Proof of Space vyžaduje dostupný úložný prostor. To znamená, že jednotlivci nemusí investovat do drahého těžebního zařízení. Místo toho se mohou zapojit do kryptoměnové komunity tím, že využijí dostupné zdroje.

Je chia kryptomena
Těžba mincí Chia

Chia využívá nevyužité místo v souboru k “farmaření“, které je podobné těžbě bitcoinů. K farmení mincí program vytváří na disku “příběh” – masivní sbírku kryptografických dat. Každých 18 sekund vysílá síť Chia výzvu. Pokud se vám podaří tento úkol splnit, získáte Chia (XCH). Počet mincí, které získáte, je úměrný množství úložného prostoru, který máte k dispozici.

Síť Chia má několik jedinečných vlastností.

Chia má některé odlišné vlastnosti od tradičních blockchainů, jako je bitcoin.

Camisole Chialisp

Co je to chia (XCH)
chia kryptomena: je to skutečně ekologičtější alternativa k bitcoinu?

Chialisp je programovací jazyk pro chytré smlouvy, na kterém běží virtuální stroj ChiaLisp, který je podobný virtuálnímu stroji Ethereum ( EVM ). Chialisp používá takzvaný model sady mincí, podobný mechanismu nespotřebovaných transakcí v Bitcoinu, který sleduje stav blockchainu a zabraňuje dvojímu utrácení. Chia však tvrdí, že jejich systém je bezpečnější díky použití kryptografických akumulátorů.

Zabezpečení

Cena chia (XCH)
Síť Chia (XCH) – prognóza na rok 2022

Zabezpečení sítě Chia je založeno na kryptografických hashovacích funkcích a digitálních podpisech. Hašovací funkce se používají k mapování dat libovolné velikosti na data pevné velikosti. Výstup hashovací funkce se nazývá digest zprávy nebo otisk prstu. Digitální podpis je matematické schéma pro prokázání pravosti digitálních zpráv nebo dokumentů.

Efektivita a distribuce energie, jakož i decentralizace a agregace.

Konsensus Chia Network založený na principu proof-of-time a proof-of-space je energeticky účinnější než PoW a umožňuje komukoli s přístupem k internetu a volným diskovým prostorem sloužit jako uzel. Chia tvrdí, že díky tomu je to nejvíce decentralizovaná síť na světě, na jejíž obraně se podílejí tisíce uzlů.

Je Chia zisková?

Jak velký je blockchain Chia?

Chia pooly zabraňují těžařům v koluzi tím, že jim odebírají možnost měnit blockchain. Protože provozovatelé poolů nemají pravomoc nad rozdělováním odměn, nemohou se s těžaři domlouvat. Farmář má nárok na 12,5 % odměny za úspěšný blok, zatímco zbytek si ponechává provozovatel poolu; provozovatelé poolu tedy nemohou poškozovat konkurenci těžbou prázdných bloků.

Tokenomika společnosti Chia Network (XCH)

Jaký je účel mince Chia?
Jakou hodnotu má mince Chia?

Společnost Chia neprovedla ICO, ale potřebovala finance na další vývoj svého produktu. Investoři sice nedostanou tokeny, ale mohou vyměnit část strategické rezervy sítě za krátkodobé zisky. Těchto předem zpracovaných 21 milionů XCH se investuje do dlouhodobého rozvoje sítě. Chia hodlá strategickou rezervu využít třemi způsoby:

Dá se s mincí Chia vydělat?
Kdo vynalezl minci Chia?
 • Půjčování: půjčování XCH zákazníkům a vytváření likvidity pro XCH.
 • K dispozici jsou také další zemědělské bonusy. Investice: Jedná se o pověření a povolení udělená developerům a projektům, které pomáhají rozšiřovat síť.
 • Zpětný odkup akcií: Chia chce kromě strategické rezervy vstoupit na burzu a může tak učinit prodejem těchto tokenů.
 • Dividendy: XCH je nová kryptoměna, kterou vytvořila společnost Cardano, a má velký potenciál. Je možné, že XCH bude sloužit jako dividenda, až se síť stane komerční.
Kdo je vlastníkem mince Chia?
Vyplatí se pěstovat mince Chia?

Síť Chia využívá snížení odměn za bloky na polovinu jako poděkování uzlům za to, že udržují její bezpečnost.

 • 2021-2024: 2 XCH na blok.
 • 2025-2027: 1 XCH na blok.
 • 2028-2030: 0,5 XCH na blok.

Od roku 2021 do roku 2023 bude generováno 0,25 XCH na blok.

Mohu s mincí Chia vydělat peníze?
Je mince Chia bezpečná?

V roce 2034 je 0,125 XCH generováno na dobu neurčitou.

Kromě obvyklého vzorce mohou zemědělci získat XCH na rotačním základě, pokud jsou vybráni podle některého z těchto kritérií:

 • generování bloku;
 • připojování a opětovné připojování k bazénům za účelem získání odměn;
 • nebo splnění bonusových podmínek.

Odměny za těžbu se dělí mezi farmáře a fond. První část si ponechává farmář.

Je mince Chia neúspěšná?
Jak dlouho trvá vytěžit 1 minci Chia?

XCH Cena dnes

Hodnota mince chia Network ( XCH ) je v současné době přibližně 66 dolarů, což je méně než její historické maximum 1934,51 dolarů z května 2021. Její 24hodinový objem obchodů na burzách činí přibližně 8,3 milionu dolarů a její tržní kapitalizace byla zcela rozředěna. zhruba méně než 1,5 miliardy dolarů.

Diskutuje se o ceně a budoucích vyhlídkách společnosti Chia Network (XCH).

Jakou hodnotu má chia kryptomena coin?
Jak mohu investovat do kryptomena chia?

Chia Network je decentralizovaná autonomní organizace, jejímž cílem je vytvořit infrastrukturu pro novou generaci internetových aplikací. Architektura sítě je podobná architektuře Solany a má v plánu nový zajímavý mechanismus konsensu.

 • Pokud se ukáže, že tato architektura funguje ve velkém měřítku, mohla by být pro firemní klienty velmi užitečná;
 • Chia Network se podle svých webových stránek “zaměřuje na firemní klienty, kteří chtějí používat blockchain bez potřeby centralizované strany”.
Jak fungují mince chia?
Chia (XCH) Cena

Projekt má velký potenciál a jeho cena pravděpodobně poroste, jakmile se o něm dozví více lidí.

Token XCH společnosti Chia naopak ztratil 95 % své hodnoty ze svého historického maxima, což naznačuje, že investoři nejsou přesvědčeni o hodnotové nabídce společnosti Chia. Síť se navíc již více než šest měsíců obchoduje pod hranicí 200 USD, což naznačuje, že se nejedná o pokles způsobený trhem, ale spíše o důsledek špatných fundamentů projektu.

Přístup společnosti Chia, která ponechává řízení v rukou své výkonné rady a pořádá veřejnou nabídku, stejně jako tokenizace, může vést investory k přesvědčení, že těžba XCH nemá cenu. Investoři do kryptoměn jsou tradičně vůči korporátním subjektům obezřetní.

Kde si mohu koupit mince Chia?
Jak si mohu koupit Xch?

Pokud se však síti Chia podaří vytvořit jasnější vazby mezi scénářem využití a podporou projektu ze strany komunity – třeba změnou jejího řízení – může se cena XCH změnit. Chia Network také zavedla svou první vlastní burzu P2P (P2P) výhradně v peněžence Chia. Spojila se se společností Stable, aby spustila první online minci denominovanou ve stabilních dolarech, a zahájila spolupráci se společností Tether, aby přivedla na internet nativní měnu sítě Chia. Přestože je trh s kryptoměnami volatilní, tato partnerství by mohla v dlouhodobém horizontu pomoci zvýšit cenu XCH.

Zde jsou řešena omezení a funkce bitcoinu.

Jak dlouho trvá těžba chia mincí?
Těžba mincí kryptomena chia

Ačkoli obě měny používají stejný Nakamotův konsenzuální mechanismus, výrazně se liší. Mezi hlavní rozdíly mezi Bitcoinem a ChiaBitcoinem, nejoblíbenější a nejdražší kryptoměnou, patří závažná nevýhoda. Vzhledem k tomu, že k jejímu vytěžení je zapotřebí velké množství energie, produkuje obrovské množství emisí uhlíku. Nemůžeme tvrdit, že Bitcoin je k životnímu prostředí šetrný ani v nejmenším.

Chia je kryptoměna, která se netěží. Netěží se, pouze se zpracovává. K výrobě chia budete potřebovat volné místo na disku počítače. Zakladatel Chia Cohen se domníval, že Chia může využít volný úložný prostor jakéhokoli počítače. V důsledku toho musela být měna přínosná pro životní prostředí.

Jak těžit mince kryptomena chia
Chia coin: vyplatí se koupit kryptoměnu

Bitcoin byl navržen jako centralizovaný. Všichni však víme, že většinu těžebního výkonu ovládá několik obrovských těžebních poolů, místo aby byl rozdělen mezi těžaře.

Cílem mince Chia je tento problém řešit. Již nyní však můžeme hovořit o neúspěchu tohoto cíle. V současné době je více než 36 % všech odměn za Chia vyplaceno HPool, největšímu chovatelskému poolu Chia. Jeho kapacita navíc stále roste.

Kalkulačka plusů a minusů mincí kryptomena chia
Výhody mincí Chia

Je možné, aby síť Chia snížila dopad kryptoměn na životní prostředí?

Zmínili jsme, že těžba bitcoinů vyžaduje velké množství elektřiny. Mělo se za to, že mince Chia tento problém vyřeší a stane se první udržitelnou mincí. Jediné, co bylo k farmaření mince potřeba, byl skutečně prostor na pevném disku.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky