7 chyb➱investování do kryptoměn

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

⚡️ Je investice do kryptoměn stále výhodná?

Investice do kryptoměn je ➦vysoce riziková a vysoce výnosná. Kryptoměny jsou dobrou investicí, pokud chcete mít okamžitý přístup k ➦poptávce po digitální měně. Nákup akcií firem souvisejících s kryptoměnami může být bezpečnější, ale méně výnosnou variantou.

⚡️ Je bitcoin dobrou investicí v roce 2022?

Vzhledem k tomu, jak dobře se ujal, je ➦Bitcoin největší kryptoměnou, kterou lze v roce 2022 koupit. Díky své popularitě je bezpečnější investicí, protože je obtížněji napadnutelná, takže je technicky bezpečnější a méně náchylná k velkým cenovým výkyvům.

⚡️ Jak nízko klesne cena kryptoměny v roce 2022?

Od té doby je hra na předpovědi ještě obtížnější, protože cena bitcoinu prudce klesla. Největší ➦odvážlivci se domnívají, že bitcoin v roce 2022 dosáhne dna na úrovni 10 000 USD, ale mnoho odborníků věřilo, že koncem loňského roku vzroste na ➦100 000 USD, ale v delším časovém období.

⚡️ Jakou hodnotu bude mít ethereum v roce 2025?

Očekává se, že v roce 2025 bude mít Ethereum hodnotu ➦11 764 USD.

Není divu, že se o investování zajímá stále více lidí, protože Bitcoin, Etherium, Elon Musk, Teslatwitting o Bitcoinu a Dogecoinu a nespočet příběhů o jednotlivcích, kteří díky kryptoměnám vydělávají (a někdy i ztrácejí) obscénní částky peněz, dosahují nových maxim.

Jistě, ceny v poslední době trochu klesly a na trhu panuje trochu větší nejistota, ale kryptoměny jsou stále žhavým tématem. Jak již bylo řečeno, ve světě kryptoměn může být poměrně obtížné se orientovat, zejména pro nováčky. Někdo to vystihl velmi dobře:

Sedm nejčastějších chyb kryptoinvestorů a obchodníků s kryptoměnami
Má investice do nejlepší kryptoměny i své stinné stránky?

Kryptoměny jsou stále žhavým tématem. Přesto může být poměrně obtížné se ve světě kryptoměn orientovat, zejména pro nováčky. Zde je sedm chyb, kterých se kryptoinvestoři často dopouštějí – abyste se jich mohli vyvarovat!

Zde je 7 nejčastějších chyb při investování do bitcoinu.

Chyba č. 1: Nákupem za vysokou cenu a prodejem za nízkou cenu můžete vydělat hodně peněz.

Jakou chybu dělá většina obchodníků s kryptoměnami?
Je investice do kryptoměn stále výhodná?

Nejčastější chybou je investovat příliš mnoho peněz najednou. Protože je kryptoměna tak volatilní, vede to k “rekt”. S velkými zisky je spojeno velké riziko a trh je při nákupu a prodeji (téměř) nepředvídatelný. Je těžké správně načasovat trh při nákupu a prodeji, ale existují určité zákonitosti, které vám mohou pomoci.

Existují dva významné omyly, kterých se lidé často dopouštějí:

  • FOMO je termín, který se používá pro úzkost z toho, že vám něco unikne. Všichni jsme to zažili. Vidíte, jak projekt prudce stoupá na hodnotě, a chcete se do něj zapojit. Tím spíše, pokud jste podobné možnosti v minulosti propásli. Nechcete propásnout další šanci, a tak se do toho vrhnete.

Problém je v tom, že co jde nahoru, musí jít dolů. Pokud investujete v době, kdy projekt nabírá na obrátkách, je větší pravděpodobnost, že přijdete o peníze, protože první investoři začnou vybírat zisky, a vy budete muset dlouho čekat, než se vám podaří prorazit nebo vydělat.

Je investování do kryptoměn dobrý nápad?
7 největších chyb při investování do kryptoměn

Je také obtížné získat mince, když se projekt rychle rozšiřuje. Obchody na decentralizovaných burzách (dex), jako je Uniswap, mohou být náročné, zejména pokud obchodujete s kryptoměnami proti trhu. Můžete přijít o spoustu peněz na poplatcích za plyn (v síti Ethereum) a také o peníze kvůli zvýšenému skluzu nebo zavěšeným a neúspěšným obchodům.

  • FUD je termín, který označuje jakýkoli typ negativní publicity. Jejím cílem je uvrhnout investory do paniky a odehnat je od vaší mince, i když se jedná o úžasný projekt (Prodej levně). Jen málo věcí je skličujících více než vidět, jak se vaše investice propadá stále hlouběji do červených čísel. Když hodnota měny rychle klesá, vyvolává to spoustu FUD.
7 chyb, kterých se lidé dopouštějí při investování do kryptoměn
Sedm tipů na nejlepší kryptoměny

Ano, může to být trochu děsivé, ale poslední věc, kterou chcete udělat, je prodat se ztrátou jen proto, abyste viděli, jak vaše mince za pár dní nebo týdnů rychle vystřelí nahoru. Nenavrhuji to jen proto, abych to řekl… v době psaní tohoto článku sice celé mé portfolio stále generuje vynikající zisky, ale polovina mých mincí je v červených číslech.

Chyba č. 2: Sledování pouze jedné strany

FOMO (strach z promeškání nebo jen z nákupu vyšší ceny)
FUD(Fear, Uncertainty and Doubt, jinými slovy – prodávejte levněji)

Co vás inspirovalo k zájmu o bitcoin? Jaké jsou vaše zdroje informací? Jsou to přátelé, Twitter, YouTube nebo Reddit? Vždy je dobré diverzifikovat své “informační kanály”, abyste získali hlubší znalosti o trhu, bez ohledu na to, kdo to je nebo jak spolehlivý se daný zdroj zdá.

Mám například své zdroje:

  • Mám tři oblíbené youtubery a každého z nich sleduji z různých důvodů: výzkum altcoinů, technická analýza a alternativní pohled na věc.
  • Na Twitteru je několik lidí se stejnými třemi jmény.
  • Všem významným projektům, které mě zajímají, věnuji pozornost také na Twitteru, Telegramu a Discordu.
  • Existuje několik prémiových služeb Patreonu.
  • Nakonec několik zpravodajů a webových stránek, jako je například Coinbureau nebo CoinMarketCal.
Nedostatečné zabezpečení
Neznalost základní analýzy trhu

Dávám pozor, ale neberu všechno za bernou minci. Snažím se také co nejvíce dozvědět a vyvodit vlastní závěry. A to se těžko dělá, když máte jen jeden zdroj informací. Už jen proto, že to, co může být pro jednoho člověka skvělou investicí, nemusí být pro jiného vhodné kvůli odlišné toleranci k riziku, vstupnímu bodu nebo cílům.

Neříkám, že byste nikdy neměli naslouchat ničímu názoru. Jen si nezapomeňte udělat vlastní průzkum a přemýšlet sami za sebe!

Chyba č. 3: Chybí vám strategie.

Jakých chyb se dopouštějí kryptoobchodníci
Chyby při investování do kryptoměn

Jaká je vaše tolerance k riziku a požadovaná návratnost investice? Kdy chcete část peněz z trhu vybrat za účelem zisku nebo zcela vyplatit (buď znovu vstoupit za nižší cenu, nebo zcela vyplatit)?” Je to krátkodobé nebo dlouhodobé, do čeho investujete?

Všechny tyto obavy jsou zásadní a způsob, jakým na ně reagujete, by měl být v souladu s vaší investiční strategií. Nezáleží na tom, kolik za bitcoin utratíte, pokud si ho hodláte ponechat dlouhodobě; jeho hodnota v průběhu času téměř jistě poroste (u kryptopeněz lze zaručit cokoli!).

7 chyb, kterých se vyvarujte před chyby při investování do kryptoměn
Nejčastější chyba, které byste se měli vyvarovat před rozhodujícím krokem

Samozřejmě existují lepší a horší časy pro investování peněz, ale když investujete dlouhodobě, jde to jenom nahoru. Na druhou stranu altcoin s malou tržní kapitalizací vám může potenciálně poskytnout mnohem větší výnos, ale pokud investujete v době, kdy je cena příliš vysoká, mohli byste na příležitost vyplatit peníze se ziskem čekat hodně, hodně dlouho.

Chyba č. 4: Chybí odpovídající zabezpečení.

chyby při investování do kryptoměn
Investování do nejlepší kryptoměny pro rychlý start

Není to zrovna fascinující téma, ale je zásadní. Mějte na paměti, že kryptoměny jsou z velké části neregulované, takže pokud se něco pokazí, o svůj majetek pravděpodobně přijdete.

Na všech sociálních sítích je spousta podvodných krypto-influencerů. Na YouTube, Twitteru, Telegramu a dalších platformách si dávejte pozor na podvodníky. Zejména na Telegramu objevíte spoustu falešných účtů “administrátorů” a “technické podpory”. Obvykle poskytují nějaké fantastické skvělé nabídky nebo slibují zdvojnásobení vaší kryptoměny v krátké době.

Investování do kryptoměn
Jak investovat do nejlepší kryptoměny pro začátečníky

Vlastní banka má i své nevýhody, například nutnost chránit soukromý klíč, heslo a zdrojovou frázi. Nikdy by neměly být uloženy v počítači, telefonu, e-mailu nebo v cloudu. Místo toho si vytvořte jejich kopii a uložte je na bezpečném místě (v ideálním případě mějte také další kopii na ještě jiném bezpečném místě).

Pokud používáte Metamask nebo podobnou softwarovou peněženku, zvažte použití prohlížeče Brave. Má lepší zabezpečení a jako bonus obsahuje několik zajímavých funkcí, například možnost vydělat si při surfování na webu malé množství kryptoměny.

Způsoby investování vlastního kapitálu
chyby při investování do kryptoměn

Všechny burzy a peněženky, které podporují dvoufaktorové ověřování (2FA), ho musí vynucovat! Dalším užitečným nástrojem pro zvýšení bezpečnosti je YubiKey. Pokud máte hodně kryptoměn, může se vám hodit hardwarová peněženka, například Ledger nebo Trezor.

Chyba č. 5: Základní analýza trhu je pro mnohé neznámá.

Napadlo vás někdy: “Co když má bitcoin nyní hodnotu přes 30 000 dolarů a ADA nebo XRP dosáhne stejných hodnot?” Pokud investuji hned teď, za pár let snadno dosáhnu tisícinásobného výnosu.” Jaký je váš názor? Ne.

Jak vybrat nejlepší kryptoměnu na skutečné peníze?
Rizika investování do kryptoměn

Všimněte si, že v tomto případě není cena tak podstatná. Důležitá je tržní kapitalizace (market capitalization), což je hodnota aktiva krát jeho množství.

Například Cardano má v době psaní tohoto článku hodnotu přibližně 1,5 dolaru za jednotku a jeho tržní kapitalizace má při této ceně hodnotu 50 miliard dolarů (čísla trochu zaokrouhluju). V důsledku toho by ADA muselo zhodnotit svou hodnotu více než 60krát, aby dosáhlo 100 USD za minci (tržní kapitalizace 100 miliard USD).

"Investujte do kryptoměn - vydělejte na krizi"
Jak správně investovat do kryptoměn

Na druhou stranu, pokud by se hodnota XRP společnosti Ripple zvýšila 60krát, aby dosáhla tržní kapitalizace 100 miliard dolarů, stačilo by, aby cena jedné mince byla přibližně 0,17 dolaru.

Obecně platí, že kryptoměny s menší tržní kapitalizací mají větší potenciál růstu než ty větší. Důvodem je to, že potřebují méně zvýšit hodnotu, aby jejich tržní kapitalizace dosáhla hodnoty větších kryptoměn.

Pokud má ADA stoupnout na 100 dolarů za minci, musela by mít hodnotu téměř dvakrát vyšší než celý trh s kryptoměnami nebo více než čtyřikrát vyšší než Bitcoin.

Jak začít investovat do kryptoměn?
Kryptoměna – investice pro rizikové hráče

Vzhledem k rychlému růstu trhu s kryptoměnami je nyní takový nárůst hodnoty myslitelný – před nedávným propadem byla hodnota kryptoměn přibližně 2,5 bilionu dolarů a očekává se, že do konce tohoto cyklu dosáhne 8-10 bilionů dolarů, a to za pouhých 12 let. Nicméně tento příklad ukazuje, kolik peněz by bylo potřeba na ADA.

Pokud hledáte minci s potenciálem 50-100násobného nebo vyššího růstu, musíte hledat minci s tržní kapitalizací nižší než 10 milionů dolarů. Coin Market Cap a Coingecko jsou dva vynikající zdroje pro porovnání různých kryptoměn, jejich tržní kapitalizace, objemu obchodování a dalších údajů.

Chyba č. 6: Je také možné, že nemáte dostatečně rozmanité portfolio nebo investujete do příliš mnoha různých mincí.

Problémy investování do nejlepších kryptoměn
Chyby při investování do krypto 2022

To je trochu složitější, protože obsah vašeho portfolia by měl být určen vašimi cíli (jak je uvedeno v bodě 3). Pokud si chcete mince pouze dlouhodobě uchovávat, můžete si jednoduše ponechat Bitcoin, Etherium a/nebo Cardano.

Na druhou stranu, pokud investujete do mnohem rizikovějších altcoinů s nižší kapitalizací a doufáte v mnohem vyšší výnosy, je rozumné nepodstupovat nadměrné riziko a snížit své riziko rozložením investic do více projektů.

Chyba č. 7: Investování peněz, které si nemůžete dovolit ztratit, je vysoce rizikový postup.

Investování do kryptoměn pro rychlý start
Vyplatí se nyní investovat do kryptoměn?

To je samozřejmé, ale zmíním to znovu. Měli byste riskovat jen takovou částku, kterou si můžete dovolit ztratit. Samozřejmě nikdo nechce udělat finanční chybu, ale musíte mít na paměti, že bitcoin je vysoce volatilní a má potenciál pro značné ztráty. Čím vyšší je tržní kapitalizace, tím je volatilnější a nebezpečnější.

Dokonce i “bezpečné sázky”, jako je Bitcoin nebo Ethereum, mohou při změně trhu rychle ztratit 60-70 % své hodnoty. Koncem roku 2017 dosáhl BTC nejvyšší hodnoty téměř 20 000 dolarů a v roce 2018 se propadl na 3 200 dolarů. Když se trh otočí, altcoiny mohou klesnout o více než 90 % a některé se z toho nemusí nikdy vzpamatovat.

Jednoduché způsoby investování do bitcoinu
Kde začít pro nováčky v oblasti kryptoměn?

Než začnete investovat, je důležité pochopit související rizika. Vaše osobní situace a tolerance k riziku rozhodnou o tom, kolik peněz investujete a kde je získáte, ale ujistěte se, že jste plně informováni o nebezpečích a opravdu zvažte nejhorší možný scénář.

Nejčastější chyby při investování do kryptoměn

Stažení

Při rozhodování o obchodování nebo investování se NESPOLÉHEJTE výhradně na informace uvedené v tomto příspěvku. Před investováním nebo obchodováním proveďte důkladný průzkum a due diligence.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky