Kryptoměna je termín používaný pro označení jakéhokoli typu měny, která existuje v digitální nebo virtuální podobě a k zabezpečení transakcí využívá kryptografii. Namísto centrální autority používají kryptoměny decentralizovaný systém pro vedení záznamů a vytváření nových jednotek.
Kryptoměny jsou digitální a decentralizované peníze. Kryptoměny mají schopnost nakupovat a prodávat produkty a také schopnost uchovávat a zhodnocovat hodnotu, což vzbudilo zájem mnoha investorů. V současné době jsou přístupné tisíce různých kryptoměn.
Helium blockchain je nový blockchain postavený od základu tak, aby podporoval vytváření decentralizovaných veřejných bezdrátových sítí. Je založen na nové metodě fungování zvané Proof of Coverage, která těžařům vyplácí HNT, nativní měnu blockchainu Helium.
K obchodování s tokeny Helium potřebujete digitální peněženku a účet. Peněženka vám umožní sledovat vaše mince. Před prodejem si na stránkách, jako je Coingecko, ověřte dolarovou hodnotu, abyste zjistili, zda se vám to vyplatí. Zobrazuje také minulé změny cen.
Přestože existuje řada kryptoměn vytvořených pro nejrůznější účely, v odvětví internetu věcí jich je v současnosti relativně málo. Iota (MIOTA) je jednou z nejznámějších platforem bez blockchainu pro připojení zařízení k internetu věcí, ale kryptoměna helium je blockchainový projekt se stejným účelem a odlišným přístupem.
Síť Helium je síť pro zařízení internetu věcí založená na blockchainu, která využívá uzly pro připojení bezdrátových zařízení k síti. Síť je napájena jedinečným tokenem HNT, který se používá jako platidlo, když přístupové body přenášejí data o připojení přes síť. S tím, jak roste poptávka po zařízeních internetu věcí, stává se héliová kryptografie stále důležitějším projektem.
Chcete vědět, co je to helium (HNT), nebo kde začít? Nebojte se, pokud o heliu (HNT) slyšíte poprvé. Tento výukový program si klade za cíl seznámit vás se vším, co o projektu potřebujete vědět, a poskytnout vám uživatelsky nejpřívětivější obchodní prostředí, které je na trhu k dispozici.
Co je helium a jak funguje?
Cílem projektu je fungovat jako decentralizovaná síť, která propojuje zařízení internetu věcí. Kryptografický systém helium využívá technologii umožňující komunikaci mezi zařízeními a zároveň přenos dat mezi uzly sítě. Hotspoty systému helium se nazývají uzly. bod je veřejný síťový hotspot, který jako vrstvu pro řízení přístupu využívá LoRaWAN. Helium má například cloudovou komponentu, ke které se mohou připojit platformy jako LoRaWAN.
Síť Helium, která má více než 25 000 přístupových bodů sloužících jako uzly sítě, je jednou z nejvýznamnějších sítí LoRaWAN. Ke spojení výkonu sítě LoRaWAN se stávajícími funkcemi přístupových bodů se používá těžební zařízení založené na blockchainu.
Ztělesněním druhého písmene H je Helium (neboli “lidová síť”), která se snaží vytvořit efektivní a užitečný internet věcí v budoucnosti a zároveň vyřešit všechny stávající problémy a nedostatečná řešení.Soukromí známých center internetu věcí, jako je Google nebo Amazon, je jedním z největších problémů v této oblasti. Díky decentralizaci a technologii blockchain, která byla použita k vytvoření Helium, již nebude soukromí při připojování zařízení k internetu věcí problémem.
Co je helium a jak funguje?
Cílem projektu je vyvinout bezpečnou, decentralizovanou a celosvětovou síť pro zařízení připojená k internetu, která bude poháněna HNT. Síť se skládá z uzlů, které spravují provozovatelé uzlů, kteří jsou skutečnými vlastníky HNT. Uživatelé získávají pobídky za účast na provozu sítě tím, že umisťují přístupové body a spravují uzly.
WiFi již funguje se zařízeními internetu věcí. Shoda s co největším počtem různých gadgetů však vytváří obavy o soukromí. helium kryptoměna decentralizovaná architektura a mechanismus konsensu poskytují síti 200krát větší pokrytí než WiFi pro zařízení internetu věcí pomocí decentralizované architektury a mechanismu konsensu, který poskytuje síti 200krát větší pokrytí než WiFi připojení k internetu věcí.
Konsensuální mechanismus sítě, Proof of Coverage, má na starosti také rozdělování odměn mezi držitele HNT a provozovatele uzlů. Pro získání přístupových bodů si uživatelé musí zakoupit těžební zařízení na webových stránkách společnosti Helium. Těžaři generují rádiové frekvence připojením k síti a metoda Proof of Coverage potvrzuje umístění přístupových bodů.
Pro fungování sítě jsou důležité tři role, které mohou účastníci sítě zastávat: Soutěžící, vysílač a svědek. Role v síti Hotspot ovlivňuje odměny poskytované prostřednictvím systému.
Kdo je zakladatelem hélia?
helium kryptoměna byla založena v roce 2013, jen několik let po vzniku Bitcoinu. Helium bylo spuštěno společností Helium, Inc. s cílem stát se první globální peer-to-peer bezdrátovou sítí schopnou propojit různá zařízení a vytvořit internet věcí, který může používat každý na celém světě.
Amir Halim, Sean Carey a Sean Fanning jsou tvůrci hry Helium. Projekt získal ve čtyřech samostatných investičních kolech v letech 2015 až 2019 více než 53 milionů dolarů. V roce 2019 byla síť konečně uvedena do provozu s cílem řešit typické problémy vyskytující se v odvětví internetu věcí, jako je ochrana soukromí.
Čím se Helium liší od ostatních vyhledávačů?
Slogan této mince zní “Internet věcí na blocích”. Vedle IOTA (MIOTA), která využívá tzv. technologii “bez blockchainu” a síť Tangle k připojení zařízení k internetu věcí, je to jeden z mála blockchainových projektů věnovaných internetu věcí. Metoda Proof of Coverage je hlavním rozlišovacím faktorem helia kryptoměna.
PoC sítě Helium je jedinečný mechanismus. Mechanismus konsensu je založen na protokolu HoneyBadger Byzantine fault tolerance a funguje i při kolísání rychlosti připojení.
Helium používá také další token, který nelze vyměnit a který mohou uživatelé využít k úhradě transakčních nákladů – datové kredity.
Jaká je hodnota kryptografické měny Helium?
Hodnota ceny helia v kryptoměnách je dána jeho praktičností, technickými možnostmi, významem projektu a technologií. Vlastní hodnota helia se většinou posuzuje z hlediska jeho užitečnosti a technologie. Vnitřní hodnota HNT a jeho tržní cena však často nejsou synchronizovány kvůli volatilitě trhu s kryptoměnami.
Tržní hodnota helia se výrazně liší v závislosti na řadě kritérií. Reálná hodnota projektu také podléhá volatilitě trhu a nepředvídatelným obratům trendu, proto se tržní cena HNT často liší od skutečné hodnoty projektu.
Jaký je celkový počet mincí s dusičnanem helia v oběhu?
V současné době je v oběhu 100 539 362 HNT z celkového počtu 223 milionů HNT. Hélium má stanovený limit, ale žádný z tokenů HNT nebyl předem vytěžen. Přestože se těží nové HNT, které slouží k odměňování hotspotů, je to kompenzováno HNT, které se spalují za účelem generování datových kreditů.
Tržní kapitalizace kryptoměny je součinem její aktuální ceny a celkového počtu existujících kryptoměn helium cena. Tržní kapitalizace určuje pozici HNT ve vztahu k ostatním kryptoměnám na trhu, jakož i jeho podíl a dominantní postavení na trhu.
Další technické specifikace
Kryptografická síť helium je založena na odlišném typu konsensuálního algoritmu, který byl vytvořen speciálně pro protokol helium. Mechanismus konsensu Proof of Coverage, který umožňuje přidávat do síťové infrastruktury tři typy přístupových bodů: vyzyvatele, vysílače a svědky, zajišťuje funkčnost a decentralizaci sítě.
Žadatelé vypracují ověření rádiových frekvencí pro každý 240blokový úsek v síti. Poté odešlou požadavek vysílacím uzlům, které potřebují svědecké uzly v blízkosti vysílacího uzlu, aby jej ověřily. HNT lze získat také budováním přístupových bodů a těžbou helia v kryptoměnách.
Jak je síť Helium chráněna?
Síť Helium je zabezpečena pomocí technologie Proof of Coverage, která vyžaduje, aby účastníci sítě udržovali stabilitu sítě těžbou. Bezpečnost sítě závisí na těžařích, protože Proof of Coverage je složitější verzí Proof of Work.
Protokol byl vytvořen s ohledem na nízkou spotřebu, takže i jednoduché 5W zařízení, jako je Helium, může umožnit těžbu mincí. Helium tak dosahuje efektivity a umožňuje komunikaci zařízení internetu věcí.
Jaké je nejlepší využití helia?
Nejoblíbenějším využitím hélia je propojení zařízení s internetem věcí, které využívá nízkou spotřebu energie a zároveň je efektivní a úspěšné. Uživatelé mohou ze svého zapojení do sítě těžit helium a také na něj sázet.
Uživatelé mohou začít fungovat jako poskytovatelé uzlů Helium Hotspot zakoupením hardwaru nabízeného na oficiálních webových stránkách Helium a získat za svou účast kompenzaci. Odměny jsou poskytovány HNT. HNT lze prodávat na kryptoměnových burzách a používat je k vytváření nevyměnitelných datových kreditů, které nelze proměnit za hotovost.
Největším konkurentem Bitcoinu je Ethereum, veřejná platforma založená na blockchainu, která se může pochlubit zcela novou bezdrátovou ekonomikou založenou na decentralizaci. K tomuto vynálezu se vztahuje název “Lidová síť”.
Jaká je nejlepší peněženka pro uložení helia?
Vývojový tým Helium doporučuje aplikaci Helium, digitální peněženku pro HNT, která funguje se systémy Android a iOS a umožňuje párování a konfiguraci hotspotů. Dalším řešením elektronického úložiště je peněženka s příkazovým řádkem, která poskytuje bezpečné prostředí pro HNT. Peněženka s příkazovým řádkem je určena pro techničtější osoby, takže začátečníci by měli používat aplikaci Helium.
Míst, kam můžete ukládat své HNT, je mnohem více a výběr peněženky bude téměř jistě záviset na tom, k čemu ji chcete používat a kolik úložného prostoru potřebujete.
Offline úložiště a zálohy jsou k dispozici ve stolních nebo přenosných kryptoměnových peněženkách, jako je Ledger nebo Trezor. Bývají však technicky náročnější a dražší. V důsledku toho mohou být vhodnější pro uchovávání velkého množství HNT pro profesionály.
Další alternativou je softwarová peněženka, která je zdarma a snadno se používá. Jsou k dispozici ke stažení jako mobilní aplikace nebo klienti pro stolní počítače a mohou být opatrovnické nebo neopatrovnické. Poskytovatel služeb vaším jménem spravuje a rezervuje vaše soukromé klíče v úschovných peněženkách. Soukromé klíče jsou uloženy ve vašem zařízení v neúschovných peněženkách.
Hardwarové peněženky jsou považovány za bezpečnější než mobilní peněženky a jsou také méně zranitelné vůči hackerům. Mohou být vhodnější pro menší počet HNT nebo pro začátečníky.
Webové peněženky, známé také jako online peněženky, jsou také bezplatné a jednoduché na používání a lze k nim přistupovat z mnoha zařízení pomocí webového prohlížeče. Jsou však považovány za horké peněženky a mohou být méně bezpečné než hardwarové nebo softwarové alternativy. Protože pravděpodobně důvěřujete platformě, že váš HNT bude v bezpečí, měli byste si vybrat důvěryhodnou službu se spolehlivým uživatelským rozhraním.
Proto jsou nejvhodnější pro uchovávání malého množství kryptoměn nebo pro ty, kteří nakupují častěji.
Kriptomat nabízí bezpečné úložné řešení, které umožňuje bezproblémové ukládání a výměnu HNT. Úložiště HNT s Kriptomat poskytuje zabezpečení na podnikové úrovni a pohodlnou funkčnost.
Pokud si jako řešení pro ukládání vyberete naši bezpečnou platformu, můžete HNT nakupovat a prodávat nebo směňovat za jiné kryptoměny během několika minut.
Těžba He4 byla povolena provincií a nyní probíhá.
Síť Helium se na rozdíl od Bitcoinu nespoléhá na mechanismus Proof of Work. Aby síť fungovala, je třeba, aby ji horníci stabilizovali a chránili. Rozšířený důkaz práce založený na BFT používá protokol Helium, který vyžaduje, aby těžaři ověřovali pokrytí bezdrátové sítě generované přístupovými body (uzly).
Ačkoli je pro Helium nutná těžba, liší se od tradičních platforem, které se spoléhají na těžaře, jako je Bitcoin. Když těžaři pracují v těsné blízkosti, těžební mechanismus Helium umožňuje skupinám těžařů pracovat rychleji. Aby těžba probíhala úspěšně, musí být těžební zařízení od sebe vzdálena alespoň 300 metrů.
Závěr
Společnost Helium poskytuje decentralizovanou, motivovanou síť pro internet věcí a revolučně tak mění způsob, jakým se blockchain používá k propojení zařízení s internetem. Uživatelé mohou být odměňováni HNT za udržování a zabezpečení sítě pomocí speciálně vyvinutého těžebního zařízení, které uživatelům umožňuje efektivnější těžbu při nižší spotřebě energie.
Helium může sloužit jako užitečný článek v celosvětové síti zařízení internetu věcí, protože touha po propojení zařízení prostřednictvím internetu věcí roste. Helium splňuje svůj název “Lidová síť”, protože nabízí cennou technologii, která uživatelům umožňuje rychle vytvářet a přidělovat rádiové frekvence pro bezdrátové gadgety.