Kryptoměny se stále dostávají na titulní stránky novin. Zde je 10 nejlepších kryptoměn, do kterých se vyplatí investovat v květnu 2022.
✔️ Bitcoin (BTC) je stále nejhodnotnější kryptoměnou a zůstává jednou z nejoblíbenějších.
✔️ Etherium (ETH)
✔️ Lightcoin (LTC)
✔️ Ripple (XRP)
✔️ Mince amerického dolaru (USDC)
✔️ Tether (USDT)
✔️ Dogicoyne (DOGE)
✔️ SHIBA-INU (SHIB)
✔️ Dogecoin (DOGE).
Cena dogecoinu není úplně nízká: kolem 0,10 dolaru za minci k 11. květnu, ve srovnání s jeho 52týdenním maximem 0,6847 dolaru. Dogecoin byl vytvořen jako satirické pojetí bitcoinu, na rozdíl od mnoha jiných kryptoměn s využitím ve skutečném světě.
Vložení peněz na online investiční účet, který lze použít k nákupu akcií nebo podílových fondů, je pro nováčky jedním z nejefektivnějších způsobů investování na akciovém trhu. Začít investovat můžete s jednou akcií na mnoha makléřských účtech.
Skalpování je fantastická technika intradenního obchodování pro jisté obchodníky se schopností rychle se rozhodovat a bez váhání ji realizovat. Scalpeři dodržují přísnou disciplínu a při zjištění poklesu ceny okamžitě prodávají, čímž minimalizují ztráty.
Na webu Coinmarketcap.com je v současnosti uvedeno 1 583 kryptoměn. To je více než všechny různé formy fiat měn na světě dohromady (včetně zlata). Mnoho lidí zajímá, proč jich je tolik. Před devíti lety existoval pouze Bitcoin. Nyní máme kryptoměny téměř ve všech průmyslových segmentech ekonomiky.
Kryptoměny jako Bitcoin, Ethereum, Litecoin a Ripple jsou příklady kryptoměn, které využívají technologii blockchain k revoluci v různých odvětvích.
10 RIZIK KRYPTOMĚN: PROČ SE DO BITCOINU A ETHERIA NEVYPLATÍ INVESTOVAT
Jaké jsou tedy možné důvody tohoto scénáře, když už existuje tolik kryptoměn?
Různé funkce, různé funkce, kolik kryptoměn s různými funkcemi existuje kvůli základní technologii blockchain. Ta umožňuje vývojářům vytvářet různé kryptoměny pro odlišné účely.
Máme měny, což jsou kryptoměny, které fungují jako peníze. Jsou v podstatě typem spořicího účtu, který lze používat stejně jako fiat měnu. Bitcoin a mnoho dalších kryptoměn patří do této kategorie.
Některé mají užitnou funkci. Jedná se o soubor kryptoměn, které jsou určeny k použití jako infrastruktura. Umožňují ve svých sítích vytvářet další kryptoměny. Ideálním příkladem je virtuální stroj Ethereum, který umožnil vytvoření mnoha tokenů ve své síti. Této kategorii se budu podrobněji věnovat později.
Nejznámějšími typy kryptoměn jsou aplikační nebo platformové kryptoměny, které takto označujeme. Základem tohoto druhu kryptoměn jsou měny služeb. Augur je dobrou ilustrací úspěšné aplikační nebo platformové kryptoměny.
Kryptoměn je nepřeberné množství, protože je tak Nakamoto navrhl. Opět platí, že technologii blockchain nikdo neovládá. Každý, kdo rozumí tomu, jak tato technologie funguje, si pomocí ní může vytvořit vlastní virtuální měnu. Satoshi Nakamoto byl první, kdo využil technologii blockchain k vytvoření bitcoinů v retrospektivě.
Brzy poté se další vývojáři dozvěděli, že stejnou technologii lze použít k vytvoření lepší “verze” originálu. Charlie Lee, bývalý inženýr společnosti Google, hrál důležitou roli při vytváření Litecoinu mezi jedněmi z prvních altcoinů. Tím to ale neskončilo. Mnoho dalších lidí rychle následovalo jeho příkladu a snažilo se vytvořit něco srovnatelného nebo lepšího než stávající možnosti.
se vám vrátí velké procento vaší investice.
Další teorií je, že existuje tolik kryptoměn, protože Bitcoin a další úspěšné altcoiny měly tak obrovský dopad. Když byl Bitcoin původně vytvořen, vědělo o něm jen málo lidí. Neměl žádnou hodnotu, přesto ho mnoho lidí ignorovalo nebo se o něm neobtěžovalo dozvědět.
Postupem času se však jeho hodnota zvyšovala. Ethereum bylo až do začátku roku 2017 téměř bezcenné, a to i přes obrovské zisky těch, kteří do tokenu Ether investovali.
Nicméně bitcoinu a mnoha dalším altcoinům se v roce 2017 dařilo velmi dobře. Když bitcoin dosáhl svého historického maxima zhruba 20 000 USD za BTC, z lidí se přes noc stali milionáři. Najednou všichni pochopili, o co jde. Informace o kryptoměnách jsou snadno dostupné na internetu, stejně jako návody na rychlý nákup různých mincí.
Další logický krok v kariéře.
Otázka větvení rovněž napomohla vzniku nových kryptoměn. I když větvení není vždy zodpovědné za bohatství kryptoměny, přesto je jeho prvkem. Například bitcoin zahrnuje nejméně čtyři různé kryptoměny, které se od něj oddělily.
- Patří mezi ně Litecoin, Bitcoin Cash a Bitcoin Gold.
- Litecoin má Litecoin Cash, odnož původní kryptoměny.
- BTC a BCH, stejně jako pár ETC/ETH, jsou příklady kryptoměn.
Z tohoto důvodu jsou novější digitální měny nuceny vytvářet nové kryptoměny. Například Zcash vyústil v důsledku svého úspěchu ve vznik Zclassic (ZCL) a následně Bitcoin Private.
Inovace
Kryptoměnám se daří díky jejich inovacím a naší touze po neustálém zlepšování. Vezměte si například miliony aplikací dostupných prostřednictvím dodavatelů, jako je Apple nebo Google.
Je jich hodně. Zvažte aplikaci, která přehrává hudbu. Neexistuje jen jedna, ale jsou jich stovky. Některé nás baví a jiné nesnášíme. Na druhou stranu mnoho dalších neustále vzniká.
Právě o tom jsou kryptoměny. I když máme kryptoměny s chytrými kontrakty, které fungují podobně, neustále jich přibývá.
Právě mění některé aspekty protokolu, aby přinesli novou revoluční platformu chytrých smluv. Ethereum považujte za nejlepší dostupnou platformu pro chytré smlouvy. Existuje několik platforem s tokeny, které fungují na stejném typu sítě jako Ethereum. NEO je čínské Ethereum, zatímco Cardano je japonské Ethereum a dalšími příklady jsou Stellar, EOS a NEM.
Horečka ICO
Dalším možným vysvětlením boomu ICO je to, že existuje tolik kryptoměn. Zvýšení některých z těchto prodejů tokenů jen motivovalo další lidi k tomu, aby udělali totéž. To bylo usnadněno tím, že nad ekologií ICO neexistoval žádný regulační dohled.
Koneckonců, tyto nabídky mincí se nakonec přemění na krypto-tokeny na obchodních platformách. V roce 2013 proběhla první nabídka mincí pod názvem Mastercoin. Další ji rychle následovaly, inspirovány úspěchem velkých prodejů, jako jsou například Ethereum, NXT, IOTA a Stratis.
ICO sledují i další subjekty z oblasti dodávek a distribuce, herního průmyslu, pojišťovnictví a dalších odvětví. Konečným cílem je bezpochyby distribuce kryptoměn.
Některé ICO jsou založeny na existujících platformách, jako je Ethereum, ale mnoho dalších vyvíjí vlastní blockchainové sítě. Každá z nich má svou vlastní měnu používanou pro síťové transakce. Pokud tedy budeme mít tisíc úspěšných ICO, bude existovat celkem tisíc kryptoměn. Nehledě na to, že tolik dalších projektů možná ještě neopustilo plánovací místnost.
Vlastnit několik tisíc kryptoměn není nic hrozného. Důležitá je však funkce, kterou každá z nich ve společnosti plní. Existují i takové, které existují jen proto, aby se daly koupit a prodat jako investice. pokud je právě TOTO motivací všech nebo většiny z nich, jsem si jistý, že mnoho z nich zanikne s tím, jak se bublina bude stále více nafukovat. Možná se nakonec nedočkáme jediného nebo jen několika málo produktů, které získají všeobecné uznání.
Zde jsou kryptoměny, které měly největší vliv, pokud hledáte dobrou investici do kryptoměn nebo se jen zajímáte o některé známé projekty.
Bitcoin
Bitcoin byl první kryptoměnou na světě. Bitcoin vytvořil v roce 2009 Satoshi Nakamoto, což je pseudonym neznámé osoby. Jedná se o decentralizovanou digitální měnu nezávislou na bankách a finančních institucích.
Bitcoin již není dominantní kryptoměnou; byl překonán několika novými kryptoměnami, které jsou technologicky propracovanější a mají mnohem efektivnější obchodování. Výsledkem je, že bitcoin se v dnešní době používá hlavně jako způsob spoření. Protože je s velkým náskokem nejrozšířenější a nejhodnotnější kryptoměnou, má výhodu včasného nástupce.
Ethereum (ETH)
Ethereum představilo koncept programovatelného blockchainu otevřeného všem. Vývojáři mohou blockchain Ethereum používat k vývoji vlastních kryptoměnových tokenů a decentralizovaných aplikací (dApps). Vznikly tak decentralizované finance (DeFi) – platformy, které uživatelům poskytují decentralizované verze běžných finančních služeb.
Etherium je první a stále nejpopulárnější kryptoměna s programovatelným blockchainem. Přestože dnes existuje více kryptoměn s programovatelnými blockchainy, vše začalo Etheriem. Jeho brzký vývoj mu pomohl získat silnou pozici druhé největší kryptoměny.
Tether (USDT)
Tether je kryptoměna, která umožňuje sledovat hodnotu jiného aktiva, které je známé jako stablecoin. Tether se nejčastěji používá ke sledování hodnoty amerického dolaru.
Tether je emisní kryptoměna. Společnost Tether Limited, která za ní stojí, lhala o svých rezervách a nepravdivě tvrdila, že každý Tether je krytý jedním americkým dolarem. I přes tyto a další problémy má Tether obecně nejvyšší denní objem obchodů mezi kryptoměnami.
Cardano(ADA/USD)
Cardano je blockchainová platforma vytvořená jedním ze spoluzakladatelů Etherea. Jejím cílem je mimo jiné poskytovat finanční služby a osobní údaje všem. Cardano postupuje pomaleji než ostatní, protože je založeno na recenzovaném výzkumu.
Byla to jedna z prvních kryptoměn, která k ověřování transakcí používala ověřování podílů. Jedná se o energeticky úspornější alternativu metody proof-of-work, kterou využívá Bitcoin a mnoho dalších významných kryptoměn.
Binance Coin(BNB (BNB))
Binance Coin je nativní kryptoměna na Smart Chain společnosti Binance. Tento blockchainový systém vyvinula společnost Binance, jedna z nejznámějších světových kryptoburz. Díky výrazně nižším nákladům na plyn (transakce) se rychle stal oblíbenou alternativou k Ethereu.
Poplatky za Binance Smart Chain se platí v mincích Binance, takže je musíte nejprve získat. Zákazníci, kteří mají Binance Coin, mohou využívat snížené poplatky za obchodování na burze Binance.
Ripple (XRP)
Ripple je kryptoměna, která běží na hlavní knize XRP. Ripple je platební síť, jejímž cílem je zrychlit a zlevnit mezinárodní převody peněz. Byla vytvořena s cílem zrychlit mezinárodní převody peněz a zvýšit jejich nákladovou efektivitu.
Společnost Ripple vedla s Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC) ostrý právní spor. SEC koncem roku 2020 tvrdila, že Ripple prodává neregistrované akcie ve formě XRP. Navzdory popírání ze strany společnosti Ripple podniklo mnoho významných kryptoměnových burz kroky ke stažení možností obchodování s XRP.
Polkadot (DOT)
Polkadot je platforma, jejímž cílem je zvýšit míru integrace mezi blockchainy. Blockchainy propojené s Polkadotem si mohou navzájem předávat jakýkoli druh informací nebo aktiv.
Polkadot je blockchain, který byl navržen tak, aby překonal Ethereum, a to s tímto záměrem. Stojí však za zmínku, že Polkadot a Ethereum mají některé významné rozdíly. Na Polkadotu mohou vývojáři vytvářet vlastní blockchainy. Umožňuje také parachainy, což jsou paralelní blockchainy propojené pomocí parachainů (paralelních řetězců).
Solana (SOL)
Solana je technologie blockchain, která byla vytvořena jako rychlá a efektivní. Dokáže zpracovat 65 000 transakcí za sekundu a každou sekundu zpracuje tisíce transakcí. Průměrné náklady na transakci jsou velmi nízké a činí méně než jeden cent.
Naproti tomu Solana používá k ověřování transakcí důkaz sdílením. Byl také vyvinut nový přístup známý jako důkaz historie. Tato technika vytváří historický záznam o tom, kdy se transakce uskutečnily, a je jednou z klíčových funkcí systému Solana.
Dogecoin (Doge)
Dogecoin je kryptoměna založená na memu Doge. Tvůrci měny ji představili v roce 2013 jako způsob, jak zkoumat bubliny na trhu kryptoměn. Je všeobecně považována za původní memecoin a od té doby inspirovala mnoho napodobitelů kryptoměn.
Přestože Dogecoin nemá konkurenční výhodu ani jedinečný účel, podařilo se mu stát se jednou z nejznámějších kryptoměn. Dogecoin a na něj navazující memecoiny jsou důkazem, že hype může na trhu kryptoměn něco změnit.
Monero (XMR)
Monero je decentralizovaná kryptoměna s otevřeným zdrojovým kódem, která pro transakce využívá techniky zachovávající soukromí. Díky tomu jsou transakce nevystopovatelné a anonymní. Většina kryptoměn má veřejné blockchainy, které poskytují veškeré údaje o transakcích, ale u Monera tyto informace diváci nevidí.
Díky technologii anonymity je Monero velmi populární mezi kryptoměnovými nadšenci, kteří se zajímají o své soukromí, ale může být také využíváno k nezákonným činnostem, jako je praní špinavých peněz a daňové úniky. Finanční úřad nabídl vysoké odměny každému, kdo dokáže prolomit šifrování Monera.
Proč jsou kryptoměny významné?
Kryptoměny vylepšují některé vlastnosti fiat peněz. Nevyžadují podporu federální vlády a transakce provádějí zcela samostatně bez pomoci finančních institucí. Lidé na různých kontinentech mohou pomocí kryptoměn převádět finanční prostředky rychle, levně a bez potřeby platebních služeb.
Přestože kryptoměny byly navrženy tak, aby nahradily klasické peníze, není to již jejich jediné využití. Vývojáři neustále vyvíjejí nové aplikace pro kryptoměny a technologii blockchain, které řeší problémy reálného světa.V současné době si můžete vybrat z více než 2 000 druhů kryptoměn, což může být matoucí. Může být obtížné se zorientovat, kam investovat, když existuje tolik možností. Každou kryptoměnu, o které uvažujete, je třeba důkladně prozkoumat. Na druhou stranu, pokud si nejste jisti ničím jiným, bývají akcie a větší mince nejbezpečnějšími investičními alternativami.