Co je Litecoin?

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

⚡️ CO JE BLOCKCHAIN?

Blockchain je digitální účetní kniha, ve které jsou uloženy všechny transakce Lightcoinu. Těžaři seskupují nedávné kryptoměnové transakce do “bloků”. Než jsou propojeny s existujícím blockchainem, jsou bloky kryptograficky zabezpečeny. Podobnou technologii blockchainu využívá několik dalších kryptoměn, například lightcoin a bitcoin.

⚡️ CO JE TO TĚŽBA?

Těžba je postup zabezpečení každého bloku v existujícím blokovém řetězci pomocí těžebního softwaru. Po zajištění každého bloku se generují nové jednotky kryptoměny. Tyto jednotky mohou těžaři okamžitě uvést na trh.

⚡️ Má Litecoin budoucnost?

Lite coin kurz zažil několik vzestupů a pádů, ale vždy se zotavil. Dlouhodobý cenový trend je jednou z nejdůležitějších charakteristik Litecoinu, stejně jako jeho vyhlídky na budoucí růst. Dnes, v roce 2021, se LTC prodává za přibližně 160 USD za LTC poté, co byl stlačen dolů z předchozích maxim.

⚡️ Jak si mohu koupit bitcoiny?

Ačkoli zatím není možné koupit bitcoiny prostřednictvím banky nebo investiční společnosti, některé podniky na tom do budoucna pracují. Prozatím budete muset použít platformu pro obchodování s kryptoměnami a vyměnit dolary za bitcoiny nebo jiné digitální měny.

⚡️ Jak kryptoměny fungují?

Kryptoměna je termín, který označuje jakýkoli druh peněz, které existují v digitální nebo virtuální podobě a k zabezpečení transakcí používají kryptografii. Kryptoměny jsou založeny na decentralizovaném systému zaznamenávání transakcí a vytváření nových jednotek bez potřeby centrálního organizačního orgánu.

Litecoin peněženka

Charlie Lee, bývalý inženýr společnosti Google, spustil Litecoin v říjnu 2011. Litecoin byl vytvořen z otevřeného zdrojového kódu Bitcoinu s určitými úpravami. Stejně jako Bitcoin je i Litecoin založen na celosvětovém decentralizovaném platebním systému s otevřeným zdrojovým kódem, který není řízen žádnou centrální autoritou. Rychlostí generování bloků a používáním algoritmu Scrypt jako algoritmu proof-of-work se Litecoin od Bitcoinu odlišuje.

Je považován za jeden z prvních altcoinů založených na open-source kódu Bitcoinu.

Co je litecoin
Co je kryptoměna litecoin?

Litecoin byl zpočátku silným konkurentem bitcoinu. Nicméně s tím, jak se odvětví kryptoměn v posledních letech nasytilo novými kryptoměnami a začalo si v něm konkurovat, atraktivita Litecoinu poněkud poklesla.

Litecoin byl původně považován za reakci na bitcoin. Když Lee oznámil debut LTC na významném bitcoinovém fóru, popsal jej jako “odlehčenou verzi bitcoinu”. V důsledku toho má LTC podobné vlastnosti jako bitcoin a může upravovat a modifikovat některé prvky, které by podle vývojového týmu mohly být lepší.

K čemu slouží litecoin? litecoin peněženka
Jakou síť používá litecoin?

LTC (Litecoin) je 14. největší kryptoměna s tržní kapitalizací přibližně 15 miliard dolarů k listopadu 2021.

KLÍČOVÁ ZJIŠTĚNÍ

Charlie Lee vytvořil v roce 2011 kryptoměnu Litecoin, která je považována za raný příklad altcoinů.

Dříve byla na rozdíl od bitcoinového zlata prodávána jako “stříbro” a svého času byla třetí nejhodnotnější kryptoměnou podle tržní kapitalizace.

Peněženka s mincemi litecoin
Jakou hodnotu bude mít litecoin peněženka?

Protože má podobnou strukturu jako bitcoin, sloužila jako testovací síť nebo testovací pole pro vylepšení bitcoinu.

Jak používat mince Lite (LTC) jako investiční platformu?

Litecoin není vyráběn ani řízen vládou, která je již dlouho jediným subjektem, jemuž společnost důvěřuje při vytváření peněz. Namísto toho, aby byly regulovány centrální bankou a vycházely z tisku na Úřadu pro rytectví a tisk, jsou LTC generovány složitým postupem kryptoměny známým jako těžba, který zahrnuje řešení seznamu transakcí Litecoinu.

Na čem se těží litecoin prodej?
Jak se LiteCoin liší od Bitcoinu?

Litecoin vytvořil Charlie Lee, absolvent MIT a bývalý inženýr společnosti Google. “V říjnu 2011 jsem si hrál s kódovou základnou bitcoinu a šlo o to, že jsem prostě chtěl vytvořit… fork bitcoinu,” říká Lee. Byl to pro něj v podstatě příjemný vedlejší projekt.

Maximální počet LTC je rovněž stanoven na 84 milionů. V oběhu nikdy nebude více než 84 milionů litecoinů. Každé 2,5 minuty síť Litecoin vytvoří nový blok a přidá jej do knihy posledních transakcí LTC po celém světě. Blok je ověřen těžebním softwarem a zviditelněn všem uživatelům systému.

Moon lite coin
Litecoin – decentralizovaná kryptoměna

Další blok se po ověření těžařem stává součástí řetězce, který je záznamem všech transakcí Litecoinu, které kdy byly provedeny.

Těžba LTC přináší několik výhod: první těžař, který úspěšně potvrdí blok, je odměněn 12,5 litecoiny. Počet mincí odměněných za takovou snahu se v průběhu času snižuje, stejně jako u bitcoinu. V srpnu 2019 byl snížen na polovinu a ke snižování na polovinu bude docházet v pravidelných intervalech až do vytěžení 84milionté mince kolem roku 2040. Systém odměn v Litecoinu je také navržen tak, aby se v průběhu času vyprodukovalo více Litecoinů než v bitcoinu, což je další prodejní argument pro těžaře.

Ověřovací algoritmus scrypt

Vyplatí se koupit peněženku lite coin
Prognóza pro litecoin prodej

K ochraně bitcoinu, litecoinu a dalších kryptoměn se používá algoritmus proof-of-work (PoW). PoW v podstatě znamená, že jedna strana prokáže všem ostatním účastníkům sítě, že bylo provedeno požadované množství výpočetní práce. Litecoin používá na zdroje méně náročný hashovací algoritmus Scrypt PoW namísto náročnějšího algoritmu SHA-256 u bitcoinu.

To znamená, že Litecoin je dostupnější pro běžné lidi s méně výkonnými počítači než Bitcoin, který vyžaduje drahé ASIC minery, aby byl konkurenceschopný.

Budoucnost litecoinu
Jak investovat do Litecoinu?

Scrypt je mechanismus odvozování klíčů založený na heslech. Tarsnip říká: “Funkce odvození šifrovacího klíče byla původně vytvořena pro použití v online zálohovacím systému Tarsnap a má být odolnější vůči hardwarovým útokům hrubou silou než jiné možnosti, jako je PBKDF2 nebo bcrypt.”

Lee navrhl Scrypt s ohledem na rozsáhlé hardwarové útoky na Bitcoin. Na rozdíl od Scryptu nepotřebuje algoritmus Bitcoin SHA-256 k paralelizaci mnoho operační paměti (RAM).

Jak investovat do Litecoinu v roce 2022?
Peněženka na mince Lite

Na začátku roku 2010, kdy těžaři vyvinuli specializovaný hardware, například specializovaný obvod (ASIC) pro řešení hašování SHA-256, se ukázalo, že Bitcoin je vůči takovému útoku zranitelný. Tím, že konsensuální algoritmus Litecoinu byl náročný na paměť, se Lee snažil zmařit závody ve zbrojení hardwarem, ačkoli v praxi k tomu nedošlo, protože nástup grafických procesorů reagoval na potřebu větší paměti RAM.

Jaký je přesně rozdíl mezi Bitcoinem (BTC) a Litecoinem (LTC)?

Litecoin byl vytvořen jako “stříbro” ve srovnání se “zlatem” bitcoinu. Litecoin je stejně jako bitcoin internetový platební systém, který funguje na principu peer-to-peer. Je to zcela decentralizovaná celosvětová platební síť s otevřeným zdrojovým kódem. Lee navržen tak, aby odstranil nedostatky bitcoinu. Různé rozdíly mezi oběma měnami jsou uvedeny v tabulce níže.

Litecoin pro začátečníky
Proč hodnota Litecoinu klesá?

Litecoin je vytvořen tak, aby produkoval čtyřikrát více bloků než bitcoin (1 nový blok každé 2,5 minuty oproti 10 bitcoinům), což jej činí atraktivním pro rychlost a pohodlí nákupu, ačkoli pro ověření výkonu používá Scrypt (na rozdíl od bitcoinového SHA-256), což vyžaduje podstatně vyšší výpočetní výkon těžebních zařízení, jako jsou ASIC minery nebo GPU.

Litecoin je druh kryptoměny, která používá algoritmus Scrypt a kterou vytvořil Charles Lee. Její tržní kapitalizace přesahuje 8 miliard dolarů, což z ní činí jednu z nejhodnotnějších kryptoměn. LTC patří mezi 15 největších kryptoměn z hlediska tržní hodnoty (i když stále zůstává daleko za bitcoinem). Od listopadu 2021.

Budoucí vyhlídky Litecoinu

Od svého zavedení Litecoin neustále zvyšuje bezpečnost a integritu sítě a zároveň zvyšuje rychlost transakcí.

Co je to Litecoin?
Co je Litecoin a jak funguje?

SegWit

V roce 2015 byla poprvé navržena myšlenka zavedení SegWit neboli Segregated Witness pro Bitcoin. Funguje to tak, že se “segregují” digitální signální data (svědek) mimo základní blok v blockchainu. Cílem SegWit bylo vyřešit problém se škálovatelností Bitcoinu, ale v komunitě vyvolal mnoho diskusí.

Litecoin implementoval SegWit v roce 2017, a protože je velmi podobný Bitcoinu, sloužil jako testovací pole nebo testovací síť pro ověření platnosti SegWitu ve větší síti Bitcoin. Test byl shledán úspěšným a od té doby Bitcoin SegWit začlenil. Někteří odpůrci zvětšování velikosti bloků Bitcoinu, kteří byli pro zachování malé velikosti bloků, tvrdili, že Litecoin je lepším řešením pro škálování.

Vše, co potřebujete vědět o Litecoinu
Co je Lightning Network?

Co je Lightning Network?

Lightning Network je technologie druhé úrovně bitcoinu, která zvyšuje transakční kapacitu blockchainu využitím mikroplatebních kanálů.

Blesková síť Litecoinu byla testovací sítí, která měla ukázat, že inovace jsou v bitcoinu možné, podobně jako segregovaný svědek v bitcoinu. Charlie Lee dodal, že když je “bitcoinový řetězec přetížený a poplatky jsou vysoké, je jednoduché se připojit k síti Litecoin Lightning”.

Co je Mimblewimble a jak funguje? 

Co udělá Mimblewimble pro Litecoin?
Jakou kryptoměnu Mimblewimble používá?

MimbleWimble je mince na ochranu soukromí, která používá důvěrné transakce k šifrování nebo utajení údajů, jako jsou částky transakcí. Tvrdí se, že MimbleWimble může zvýšit škálovatelnost tím, že zmenší velikost bloku. Charlie Lee na začátku roku 2019 oznámil, že Litecoin bude pokračovat ve vývoji MimbleWimble, přičemž vývoj probíhá již od roku 2021.

Co je Litecoin a jak funguje?

Litecoin je decentralizovaná virtuální měna typu peer-to-peer, která není spravována centrální autoritou. Síť Litecoin nabízí téměř nulové transakční poplatky a lidé na celém světě ji mohou využívat k okamžitému posílání téměř nulových plateb. K zabezpečení svých sítí používají Bitcoin, Litecoin a mnoho dalších kryptoměn systém proof-of-work (PoW). Těžaři Litecoinu musí využívat svůj výpočetní výkon k řešení složitých kryptografických hádanek, aby mohli do blockchainu přidávat nové bloky litecoinových transakcí a získat odměnu.

Jak funguje Litecoin?
Jak Litecoin funguje?

Cílem metody proof-of-work je vytvořit neprolomitelný řetězec důkazů, který prokáže platnost dat. V případě důkazu práce (PoW) musí jedna strana všem ostatním účastníkům sítě dokázat, že bylo provedeno požadované množství výpočetní práce. Litecoin na rozdíl od Bitcoinu používá k tomuto účelu algoritmus Scrypt, který je méně náročný na zdroje.

CRYPTOASSETS: CO JSTE CHTĚLI VĚDĚT O REGULACI

Jak investovat do Litecoinu LTC

Litecoin byl jedním z prvních úspěšných altcoinů a sklidil kritiku kvůli nejasné hodnotové nabídce. Právě z tohoto důvodu je pro jednotlivce přitažlivý.

Je mince LTC dobrou investicí?
Je Litecoin v roce 2022 dobrou investicí?

Inflace litecoinu je řízena mechanismem půlení. Protože byl vytvořen již v roce 2011, jeho blockchain se ukázal jako dostatečně bezpečný na to, aby se vyhnul 51% útokům, ke kterým dochází, když těžařský subjekt nebo subjekty získají více než 51 % výpočetního výkonu, který zabezpečuje síť, a použijí ho ke změně blockchainu. historie.

Vzhledem k tomu, že se nestala terčem žádných vážných útoků, je její důvěryhodnost považována za “stříbrnou nitku” ve světě kryptoměn: důvěryhodnou kryptoměnu, kterou lze využívat k transakcím za rozumnou cenu.

Investory a obchodníky stále více přitahuje litecoin v důsledku jeho omezené nabídky a klesající tvorby, což využívají k předpovídání ceny. LTC může být zařazen do portfolia kvůli své důvěryhodnosti, což investorům umožňuje mít přístup ke změnám na trhu kryptoměn, aniž by utrpěli ztráty.

 Síť Litecoin
Síť Litecoin

Zachování anonymity v Litecoinu je podstatně méně komplikované než v sítích s vyššími transakčními poplatky, protože náklady na převod peněz jsou nižší. Používá se také k nákupu zboží a služeb a podporuje ho většina platforem pro platby kryptoměnami.

Litecoin je vysoce likvidní digitální měna, se kterou se široce obchoduje na většině hlavních kryptoměnových burz, takže je pro investory ideální. Někteří uživatelé ji používají k přesunům peněz mezi různými burzami nebo úvěrovými platformami, protože transakce v její síti jsou relativně levné, na rozdíl od sítí jako Bitcoin nebo Ethereum, kde mohou být transakční poplatky neúměrně vysoké.

V síti Litecoin se každý den uskuteční více než 100 000 transakcí a v průměru je v ní 200 000 až 300 000 aktivních adres. Ačkoli není tak populární jako síť Bitcoin, její užitečnost je nepopiratelná.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky