Co je to Dogecoin

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

⚡️ Je Dogecoin dobrá investice?

Je Dogecoin chytrá investice? Zastánci mince Doge tvrdí, že jde o jednu z nejvíce podhodnocených kryptoměn, jejíž ceny v posledních letech výrazně rostou. Z fundamentálního hlediska je však těžké dokázat, že DOGE v roce 2021 přinese srovnatelné výnosy.

⚡️ K čemu lze Doge využít?

Dogecoin není dobrý způsob, jak ušetřit peníze, vzhledem k tomu, že jej lze využít jak k platbám, tak k nákupům. Tento koncept bude považován za peněženku na kryptoměny. Je to proto, že Dogecoinů lze vygenerovat nekonečné množství, čímž se tato měna stává vysoce inflační.

⚡️ Proč Ilon Musk potřebuje Dogecoin?

Elon Musk, generální ředitel společností Tesla a SpaceX, který je také spoluzakladatelem Dogecoinu, naznačil, že o DOGE nejen ví, ale naopak spolupracuje s vývojáři DOGE na vylepšení své sítě. Musk dokonce žertoval, že by se Dogecoin mohl stát budoucí rezervní měnou. “Doge byl vytvořen v podstatě jako vtip.

⚡️ Mohl by být Dogecoin jako bitcoin?

Dogecoin je kryptoměna, která funguje podobně jako bitcoin a ethereum, i když není úplně stejná jako obě tyto měny. Doge vznikl částečně jako vtip pro kryptoměnové nadšence a svůj název získal podle kdysi populárního memu.

Dogecoin (DOGE) je open source kryptoměna typu peer-to-peer . Je označována jako “téměř posměšná meme coin”. Logo Dogecoinu má imitovat podobu psa plemene shiba inu. Vznikla v prosinci 2013 a jako logo má obrázek psa plemene shiba inu. Dogecoin vytvořili Jackson Palmer a Billy Markus, aby satirizovali tehdejší boom kryptoměn.

Dogecoin má širokou škálu využití, od online spropitného až po placení za zboží a služby. Dogecoin je jednou z nejznámějších kryptoměn. V květnu 2021 měl Dogecoin tržní kapitalizaci 50 miliard USD a hodnotu jedné mince 0,40 USD. Dogecoin je populární, protože je zábavný a snadno použitelný . Dogecoin je také známý díky Dogecoin komunitě, která je velmi aktivní na sociálních sítích, jako je Reddit.

Co je Dogecoin
Má Dogecoin budoucnost?

Přestože byl Dogecoin zřejmě zamýšlen jako vtip, má stále svou hodnotu. Jeho základem je Litecoin. Nízká cena a neomezená nabídka Dogecoinu jsou pozoruhodnými vlastnostmi Dogecoinu založeného na scryptu, který využívá algoritmus scrypt.

KLÍČOVÁ ZJIŠTĚNÍ

Dogecoin je kryptoměna založená na open-source softwarovém projektu, který v roce 2013 založili Jackson Palmer a Billy Marcus.

Dogecoin vznikl jako vtip na základě známého internetového memu, ve kterém vystupoval Shiba Inu (japonské plemeno psa).

Bude Dogecoin růst?
Dosáhne měna dogecoin někdy hodnoty 100 USD?

Je navržen na bázi Litecoinu a využívá stejnou technologii ověřování výkonu jako jeho mateřská měna.

Dogecoin má svou skupinu příznivců, kteří si ho kupují a používají jako doporučení pro obsah sociálních médií.

Dogecoin je kryptoměna s důrazem na zábavu.

Dogecoin začal jako vtip, ale pak si získal příznivce. Koncem roku 2017 se Dogecoin zapletl do kryptoměnové bubliny, která výrazně zvýšila ocenění mnoha kryptoměn.

Je Dogecoin dobrou investicí?
Je Dogecoin bezpečný?

Po splasknutí bubliny v roce 2018 hodnota mince Doge drasticky klesla, ale stále má skupinu příznivců, kteří s ní obchodují a používají ji k doporučování obsahu na sociálních sítích. Hodnota mince Dogecoin stoupala a klesala spolu s celkovým trhem kryptoměn. V květnu 2021 měl Dogecoin hodnotu 0,40 USD za minci a jeho tržní kapitalizace činila 50 miliard USD.

Dogecoin lze nakupovat a prodávat na online kryptoměnových burzách. Pokud si Dogecoiny nechtějí ponechat sami, mohou si je uložit na burze nebo v peněžence Dogecoin.

Historie hodnoty dogecoinu

Začátek je pro většinu lidí obdobím nejistoty.

Kolik dnes stojí akcie Dogecoinu?
Prognóza Dogecoin

V roce 2013 vytvořil zaměstnanec společnosti Adobe Inc. a produktový manažer kanceláře v australském Sydney společnost Doge, aby zesměšnil nadšení kolem kryptoměn. Palmer byl označen za “skepticko-analytického” pozorovatele nových technologií a jeho první tweety o novém projektu kryptoměny byly posměšné. Po získání dobré zpětné vazby na sociálních sítích se však rozhodl ve vývoji Dogecoinu pokračovat.

Billy Marcus, softwarový inženýr ve společnosti IBM v Portlandu ve státě Oregon, se nechal inspirovat k vývoji digitální měny poté, co viděl, jakou pozornost média věnují měně Doge. Aby získal povolení pracovat na skutečném softwaru Doge, odcestoval do Palmeru.

Dogecoin byl původně založen na Luckycoinu, derivátu Litecoinu, který využíval nepředvídatelné odměny za těžbu bloků. V březnu 2014 však byly náhodné odměny změněny na statické. Dogecoin je kryptoměna typu Proof-of-Work (důkaz práce), která využívá šifrovací technologii Litecoin. Jedná se o minci typu PoW).

Co lze od Dogecoinu očekávat?
Kdo vlastní Dogecoin?

Mechanismus Proof-of-Work (PoW) slouží jako základ mnoha kryptoměn a zajišťuje bezpečný decentralizovaný konsensus.

6. prosince 2013 představili Palmer a Marcus Dogecoin. Hodnota Dogecoinu vzrostla během dvou týdnů o 300 %, pravděpodobně v důsledku zákazu čínských bank investovat do kryptoměn.

Popularita Dogecoinu stoupla

Začalo to jako “zábavná” varianta Bitcoinu s logem shibu-inu (japonský pes). Dogecoin svým uvolněným stylem odrážel růst komunity kryptoměn. Byl to argument pro rychlejší, přizpůsobivější a spotřebitelsky přívětivější verzi Bitcoinu díky jeho šifrovací technologii a neomezené nabídce.

Jak těžit Dogecoin?
Co je těžba Dogecoinu?

Dogecoin je “inflační měna”, na rozdíl od bitcoinu, který je deflační, protože existuje limit počtu mincí, které budou vygenerovány. Každé čtyři roky se množství bitcoinů rozptýlených jako odměna za těžbu sníží na polovinu, a tak dochází k inflaci.

V lednu 2014 komunita Dogecoin věnovala Dogecoiny v hodnotě 30 000 dolarů na cestu jamajského bobového týmu na zimní olympijské hry v Soči. 6 V březnu 2015 věnovala komunita 11 000 dolarů v Doge na financování studny v Keni a 55 000 dolarů v Dogecoinech na pomoc s vozidlem NASCAR sponzorovaným mincemi.

Dogecoin byl založen 8. prosince 2014 a k prvnímu výročí měl tržní kapitalizaci 20 milionů dolarů a oddané příznivce.

Proč Elon Musk podporuje Dogecoin?
Proč Elon Musk podporuje Dogecoin?

Dogecoin přidává do každé kontroverze spoustu vzrušení

Na konci roku 2016 začala skupina z Pinkhamu s názvem Green Bitcoin Group nabízet první soutěž v obchodování s kryptoměnami na světě jednotlivcům, kteří předložili kryptoměnové nápady ke zvážení. Kennedy se začal skrývat, když se zpráva o jeho zločinech rozšířila, a několik žen nechal bez prostředků a možnosti finanční kompenzace. Organizace žádala členy komunity o dary, aby mohla financovat pátrání po Kennedym.

Během kryptografické bubliny v letech 2017-2019 a po ní získal Dogecoin značnou hodnotu.

Během bubliny, která dosáhla vrcholu na konci roku 2017, hodnota Dogecoinu rostla spolu se zbytkem kryptoměnového sektoru a v roce 2018 klesla spolu se zbytkem trhu s kryptoměnami.

Proč se DOGE rozrostl?
Kolik mincí Dogecoin existuje?

Během býčího období kryptoměn v letech 2017/2018 dosáhl Dogecoin poprvé tržní kapitalizace vyšší než 1 miliarda dolarů.

Hodnota Dogecoinu v posledních letech dramaticky vzrostla, a to zejména díky jeho značce. Nadšenci do mincí byli nadšeni, když ji přidala kryptoměnová burza Binance, a mnoho lidí si myslelo, že tuto měnu podpořil v záhadném tweetu generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk.

Do konce roku 2020 bude mít Dogecoin mnohem větší hodnotu.

Kdo vynalezl Dogecoin?
Kdo vynalezl Dogecoin?

Komunita Dogecoinu se nesoustředila na infrastrukturu mince, která je tvořena dobrovolníky. Jedním z důvodů, proč Dogecoin vzkvétá a směňuje se, je živá síť těžařů. Zachary Mashiach ze společnosti CryptoIQ říká: “Jedním z důvodů, proč Dogecoin nadále funguje a obchoduje se s ním, je aktivní činnost

Mnoho těžařů Scryptu dnes dává přednost (DOGE) před ostatními mincemi Scrypt PoW. Rychlost hashování Dogecoinu (DOGE) je totiž 150 TH/s. To je o něco méně než rychlost hašování Litecoinu (LTC), která činí 170 TH/s, nejspíše kvůli tomu, že (DOGE) je stále nová mince. “

Dogecoin - nejoblíbenější kryptoměna v USA.
Je Dogecoin shikoon?

Popularita Dogecoinu (DOGE) bude v roce 2020 nadále růst, protože se o něm dozvídá stále více lidí a uvědomuje si jeho potenciál. Nadace Dogecoin Foundation má v plánu (DOGE) využívat k financování charitativních účelů a komunita Dogecoinu je jednou z nejvíce podporujících a přátelských ve světě kryptoměn. (DOGE) je tu, aby zůstal, a jeho hodnota bude v roce 2020 nadále stoupat. Děkujeme za přečtení!

V květnu 2021 vyjádřil Elon Musk na Twitteru své nadšení pro Dogecoin a prohlásil, že spolupracuje s vývojáři mince na zefektivnění transakcí. Letos v březnu Musk uspořádal na sociálních sítích anketu, v níž se ptal, zda by Tesla měla přijímat Dogecoin jako platidlo. Do konce roku bude řetězec kin AMC Entertainment Holdings Inc ( AMC) přijímat Dogecoin jako platbu za vstupenky do kina a koncese ve vybraných provozovnách.

Jak populární je Dogecoin?
Je Dogecoin finanční pyramida?

Letošní rok byl pro Dogecoin (DOGE) obdobím, kdy zazářil, ale z dlouhodobého hlediska má mince stále velký potenciál růstu. (DOGE) je zábavná, přátelská kryptoměna, za kterou stojí nadšená komunita. Mince má před sebou zářnou budoucnost a v následujících letech bude její hodnota nadále růst. Děkujeme za přečtení!

K 8. říjnu 2021 byla společnost Doge na 10. místě z hlediska tržní kapitalizace s hodnotou 31,9 miliardy dolarů, což je nárůst oproti 48. místu a tržní hodnotě 339 milionů dolarů před rokem.

Dogecoin vs. Bitcoin

Je tvůrce Dogecoinu bohatý?
Může být Dogecoin jako bitcoin?

Dogecoin se od bitcoinu podstatně liší, což je jeden z nejdůležitějších faktorů, které ho odlišují. Těžaři mohou rychleji a snadněji provádět aritmetiku potřebnou k finalizaci a evidenci transakcí, takže Dogecoin je z hlediska zpracování plateb efektivnější.

“Zatímco proces validace bloku Bitcoinu trvá deset minut, u Dogecoinu je to jedna minuta,” řekl Gary DeVaal, předseda skupiny Katten's Financial Markets and Regulation Group.

Dalším rozdílem je, že Dogecoiny nelze zničit, jak jsme již uvedli. Počet bitcoinů, které kdy budou existovat, je omezen, což omezuje maximální množství mincí, které lze vygenerovat. To znamená, že těžaři musí pracovat usilovněji a déle, aby získali nové bitcoiny, což pomáhá zajistit, aby se hodnota bitcoinů v průběhu času udržovala a rostla.

Jak si koupit Dogecoin

Jak si koupit Dogecoin
Tesla bude přijímat Dogecoin

Dogecoin si můžete koupit na kryptoměnové burze, například Binance nebo Kraken. Na burzách je potřeba si otevřít účet s použitím skutečné měny nebo kryptoměny. Poté budete moci nakupovat a obchodovat s kryptoměnami, včetně Dogecoinu.

Dogecoin si můžete koupit také u Robinhood a TradeStation, dvou online brokerů, kteří kromě akcií, podílových fondů a dluhopisů umožňují nakupovat i další kryptoměny. Nemají k dispozici tolik kryptoměn jako burzy, ale Dogecoin je u nich obvykle dostupný.

Dogecoin je podobně jako Bitcoin digitální měnou. Na rozdíl od bitcoinů nejsou Dogeecoiny regulovány žádnou vládou ani úřadem. Stejně jako u ostatních kryptoměn je nejlepší si mince po nákupu přesunout do kryptopeněženky. Peněženky mají nejrůznější podoby, od online služeb poskytovaných burzami, jako je Coinbase, přes mobilní aplikace až po specializovaná hardwarová zařízení. Dogecoin Core, oficiální peněženka pro Dogecoin, je dobrou volbou pro ty, kteří hledají řešení pro stolní počítače.

Jak těžit Dogecoin
Jak koupit Dogecoin

Než se Dogecoin dostal do hlavního proudu a jeho hodnota prudce vzrostla, mohli jste za základní úkoly na internetu získávat mince zdarma.

“Po celá léta jste mohli Dogecoiny spíše vydělávat než nakupovat za Dogecoinové ‘jeřáby',” řekl S. Neil Gray, partner pro fintech praxi ve společnosti Duane Morris LLP. “Úkoly zahrnovaly věci jako sledování reklam nebo vyplňování průzkumů. V poslední době je obtížné takové pozice najít.”

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky