Kryptografické prognózy pro rok 2022

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

⚡️ Může Ethereum dosáhnout milionu?

Podle nedávné prognózy Big Ideas (BIS) 2022 může bitcoin do roku 2030 vzrůst na 1 milion dolarů, zatímco tržní kapitalizace Etherea by mohla dosáhnout 20 bilionů dolarů.

⚡️ Dosáhne bitcoin 100 tisíc?

Podle některých odborníků by bitcoin mohl do roku 2022 dosáhnout 100 000 dolarů.

⚡️ Vyplatí se do bitcoinu investovat v roce 2022?

Pokud znáte akciový trh, možná jste si jisti, že takové výnosy jsou neobvyklé. Bitcoin je proto vynikající investiční příležitostí pro investory, kteří se nebojí riskovat, protože má schopnost přinášet zisky, které jsou vyšší než ty, které nabízejí jiné třídy aktiv.

⚡️ Která kryptoměna poroste v roce 2022?

Bude to nepochybně obrovský rozmach, pokud Ethereum v roce 2022 zažije další oživení. Ethereum je jednou z největších kryptoměn, do kterých se vyplatí investovat, a také to byl první velký projekt, který spustil chytré kontrakty, které umožňují vývojářům vytvářet desktopové a mobilní decentralizované aplikace (dApps) na technologii blockchain.

Trhy s kryptoměnami si v roce 2018 vysloužily pověst volatilních trhů, jejichž ceny během býčího období v roce 2021 několikrát vystoupaly na historická maxima, aby se o několik měsíců později v rozporu s očekáváním propadly.

Bitcoin ( BTC /USD), jehož tržní kapitalizace přesahuje 70 miliard dolarů, začínal v listopadu 2021 na 68 700 dolarech a poté v lednu 2023, kdy byl teprve na začátku, klesl na 33 000 dolarů.

Jako hlavní kryptoměna bitcoin nadále ovlivňuje náladu vůči takzvaným “altcoinům” neboli alternativním kryptoměnám. Mnoho investorů je zvědavých, která kryptoměna bude v roce 2022 další na řadě, protože bitcoin dozrává. V tomto článku se podíváme na klíčové faktory tohoto odvětví a předpovědi budoucnosti kryptoměn.

 Cryptocurrency future forecasts 1 week
Předpovědi budoucnosti kryptoměn 1 týden
Předpovědi budoucnosti kryptoměn 1 týden
Kryptoměny budoucnost předpovědi 1 den
Kryptoměna budoucnost předpovědi 1 den
Kryptoměny budoucí předpovědi 4 hodiny
Kryptoměny budoucnost předpovědi 4 hodiny
Kryptoměnové předpovědi budoucnosti 30 minut
Předpovědi kryptoměn budoucnosti kryptoměn 30 minut

Očekává se, že trh s kryptoměnami poroste?

Počet kryptoměn v posledních letech prudce vzrostl s tím, jak se zvyšuje povědomí o nich a vyvíjejí se nové blockchainové aplikace.

Popularita decentralizovaných financí (DeFi) vyvolala zájem o finanční služby založené na blockchainu, které k podnikání využívají tokeny kryptoměn.

DeFi

Předpověď ceny kryptoměn
Defi Předpověď ceny

Celková blokovaná hodnota (TVL) služeb založených na blockchainu využívajících DeFi se podle DeFi Llama zvýšila z necelých 19 miliard dolarů na konci roku 2020 na téměř 237 miliard dolarů na konci roku 2021.

Uživatelé mohou pomocí decentralizovaných burz obchodovat s kryptoměnami, získávat lukrativní úrokové sazby a profitovat z token farmingu. Mohou si proti svým digitálním aktivům půjčovat za nízké úrokové sazby a obchodovat s komoditami v tokenech, jako jsou akcie.

NFT

Je mince NFT dobrou investicí?
Předpověď cen NFT

S rostoucí popularitou tokenů bez tokenizace (NFT) se tokenizace stává stále populárnější. NFT byly vytvořeny v roce 2017 pro použití jako znaky ve hrách založených na blockchainu a první z nich byly vydány.

Ve světě umění jsou NFT stále populárnější jako způsob, jakým mohou umělci prodávat digitální díla kupcům po celém světě. V březnu 2021 prodal umělec Beeple dílo NFT za 69 milionů dolarů a digitální umělec Pak prodal v prosinci 2021 kolekci NFT nazvanou The Merge za více než 91 milionů dolarů.

Projekty s modrým čipem jsou definovány jako projekty se sbírkami profilových obrázků (pfp) NFT, jako jsou Crypto Punks, Bored Ape Yacht Club a Cool Cats. Předpokládá se, že s menším nebezpečím neúspěchu je u blue chipů největší pravděpodobnost, že jejich hodnota v průběhu času poroste, a tyto projekty mají stejnou pověst.

Kupující využívají sociální média pfps k vyjádření podpory iniciativám. Společnosti World of Women (WOW) a Boss Babe se toho snaží využít k získání peněz na skutečné projekty, které pomáhají sociálním programům.

Proč ceny NFT kolísají?
Odhady NFT mohou být nestálé

Ceny NFT jsou velmi volatilní a nadšení kolem některých projektů může rychle opadnout, takže investoři ztratí hodnotu.

Podle společnosti DeFi Llama dosáhl denní objem NFT v srpnu 2021 vrcholu 338 milionů USD, v září však klesl na 40 milionů USD. V únoru se objem zvýšil na maximum 232 milionů dolarů, ale 12. dubna činil jen něco málo přes 354 tisíc dolarů.

Hry: decentralizované aplikace pro předpovídání cen kryptoměn

Kryptoměny a hry čelí vysoce rizikové ekonomice
Decentrální hry Předpověď ceny

NFT jsou klíčovou součástí modelů blockchainových her “play to earn” a “move to earn”, jejichž popularita v roce 2021 vzrostla díky úspěchu her jako Axie Infinity ( AXS/USD ).

Axie Infinity, ve které hráči chovají a bojují s postavami NFT v meta vesmíru, vytvořila herní ekonomiku, která uživatelům v zemích, jako jsou Filipíny, umožnila vydělat dostatek kryptoměny na generování skutečných peněz.

Obliba přístupu “play to get” vedla k vytvoření aplikací, které uživatelům umožňují sbírat data z mobilních telefonů nebo fitness trackerů, místo aby hráli online hry a byli za své aktivity odměňováni. Tent o model se označuje jako systém odměn založený na aplikacích, protože místo herního softwaru využívá aplikace.

Jaká je nejlepší aplikace pro předpovídání kryptoměn?
Závisí ceny nevyměnitelných tokenů na kryptoměnách?

Cena kryptoměn vytvořených pro hry NFT a aplikace meta-vesmíru byla extrémně volatilní, přičemž cena měny Axie Infinity AXS vzrostla z 0,59 dolaru na začátku roku 2021 až na 160 dolarů v listopadu 2021, načež se v březnu 2022 propadla na 45 dolarů.

Metaverse Index Cena Crypto Prognózy pro rok 2022 

Z dlouhodobého hlediska budou mít aplikace duplicitního světa založeného na blockchainu významný dopad na očekávání zákazníků ohledně kryptoměn. Internet třetí generace (Web3) bude založen na chytrých smlouvách a může zahrnovat nefungující tokeny pro poskytování služeb, které jsou dostupné pouze prostřednictvím protokolu Metaverse. Fidelity, významná americká finanční společnost, spustila burzovně obchodovaný fond (ETF), který investorům umožní přístup k podnikům v tomto odvětví.

Metaverse Index mvi Předpověď ceny
Metaverse Index mvi předpovědi kryptoměn ceny

Poté, co mateřská společnost Facebook změnila svůj název na Meta Platforms, aby naznačila směr svého budoucího růstu, došlo v listopadu k prudkému nárůstu hodnoty kryptoměn.

Která kryptoměna bude v roce 2022 na vzestupu?

Analytici jsou ohledně dlouhodobého růstu sektoru kryptoměn převážně optimističtí, krátkodobý výhled je však nejistější. Co bude kryptoměny definovat v roce 2022: zdlouhavý medvědí trh, nebo následný růst cen?

“Vzhledem k tomu, že trh s kryptoměnami v poslední době pravděpodobně ovlivnilo dlouhodobější vnímání tržního rizika a globální nejistota, měla by tato témata být na předních místech seznamu investorů,” uvedl Eberhardt v březnové poznámce.

Podle spoluzakladatele burzy BitMEX Arthura Hayese byla krátkodobá budoucnost trhu s kryptoměnami méně růžová.

Bude rok 2022 pro předpovědi kryptoměn dobrý?
Jaká kryptoměna je nejslibnější pro rok 2022?

“Ošklivou pravdou, která kryptoměny v současné době pronásleduje, je, že se pohybují v tandemu s trhy aktiv založených na dluhu, jako jsou globální akcie rozvinutých trhů, které mají jedinečné riziko,” napsal Hayes na svém blogu 11. dubna.Do konce druhého čtvrtletí Hayes předpověděl, že BTC otestuje 30 000 dolarů a ETH klesne na 2 500 dolarů.

“Je nepříjemné, že jsem začal hromadit altcoiny, protože jejich hodnota je docela lákavá,” stěžoval si Hayes.

“I když některá z těchto aktiv již klesla o 75 % ze svého historického maxima, nevěřím, že se vyhnou následujícímu masakru kryptoměn. V důsledku toho nakupuji opce na pád bitcoinu i etheru v červnu 2022,” pokračoval.

Je kryptoměna v medvědím nebo býčím trhu?

Je v USA medvědí, nebo býčí trh?
Býčí a medvědí trhy: co pro vás znamenají

Prozkoumejte tržní kapitalizaci tří nejvýznamnějších kryptoměn, abyste zjistili, zda se sektor jako celek vyvíjí tím či oním směrem. Protože větší mince jsou do značné míry závislé na menších altcoinech, může pohled na tři největší mince podle tržní kapitalizace nabídnout představu o tom, jakým směrem se trh ubírá.

Jakou hodnotu budou mít bitcoiny v roce 2022?
Je Bitcoin v roce 2022 dobrou investicí?

Trh s kryptoměnami jako celek má podle CoinMarketCap hodnotu 1,9 bilionu dolarů, přičemž bitcoin ( BTC / USD ) je v čele s celkovou hodnotou přibližně 780 miliard dolarů (k 14. dubnu). Na druhém místě je ether ( ETH / USD ) s 371,2 miliardy USD, následovaný tetherem ( USDT / USD ), jehož hodnota činí 82,7 miliardy USD. Celková tržní kapitalizace kryptoměn se v té době pohybovala kolem 1,9 miliardy dolarů; během listopadové rallye vzrostla z historického maxima 2,9 miliardy dolarů.

Cena bitcoinu a dalších digitálních měn v posledních několika letech výrazně vzrostla.

Podle únorových odhadů analytiků agentury Bloomberg může trh v příštím roce dosáhnout svého dna na úrovni 30 000 USD. 100 000 USD by bylo “další významnou hranicí pro bitcoin“, napsali.

Navzdory současnému poklesu odhalil průzkum ve svých kryptografických předpovědích optimistický sentiment, přičemž v roce 2022 se předpokládá “určitá eliminace spekulativních excesů z roku 2021”.

Předpověď ceny horkých mincí
Které krypto půjde v roce 2022 nahoru?

“Zhodnocení ceny referenční kryptoměny je na cestě stát se globálním digitálním kolaterálem a hlavními výhodami jsou brzké přijetí a omezená nabídka nové technologie/aktiva,” uvádí se ve studii.

“Rozšíření kryptoměn svědčí o rostoucí nadvládě digitálních aktiv, což je dobrou předzvěstí pro americký dolar, bitcoiny a ethereum… Ethereum je nejdůležitější platformou pro virtuální měny a nevyměnitelné tokeny (NFT) a také klíčovou podporou pro cenu etherea. “Pokračovalo to dál.

Předpověď ceny mince Iotx
Invesco Digital Asset ETF

Americká společnost Invesco, která se zabývá správou investic, se naopak ke kryptoměnám vyjádřila negativně.

Paul Jackson, vedoucí globálního výzkumu alokace aktiv, v lednu poznamenal, že “masivní marketing bitcoinu připomíná aktivity burzovních makléřů, které vedly ke kolapsu trhu v roce 1929”.

 “Víme, jak to skončilo, a bitcoin už klesl na zhruba 42 000 dolarů (k 7. lednu 2022), což přesně kopíruje sestupnou trajektorii naší mánie. Tento vzorec předpokládá ztrátu 45 % během 12 měsíců od vrcholu typické finanční mánie.

“Pokud se budeme řídit tímto modelem (za předpokladu, že jsme viděli vrchol), cena Bitcoinu do konce října klesne na 34 000-37 000 dolarů… Nemyslíme si, že je obzvláště obtížné si představit, že Bitcoin letos klesne pod 30 000 dolarů.

Proč ceny předpovědi kryptoměn klesají?
Spadne bitcoin pod 30 000 USD?

Při tvorbě jakékoli kryptografické předpovědi mějte na paměti, že ceny jsou velmi volatilní, takže je obtížné dělat přesné krátkodobé předpovědi a téměř nemožné sestavit dlouhodobé předpovědi.

Důrazně doporučujeme, abyste si před investicí do kryptoměnových tokenů provedli vlastní studii. Než učiníte jakékoli investiční rozhodnutí, přečtěte si nejnovější tržní trendy, zprávy, technické a fundamentální studie i názory odborníků. Mějte na paměti, že minulý úspěch není předpovědí budoucích výsledků.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky