Pákové a maržové obchodování s kryptoměnami: Co potřebujete vědět’

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

⚡️ Jaká je nejlepší páka pro začátečníky?

Pákový efekt 1:10
Jaká je ideální úroveň pákového efektu pro začínajícího obchodníka? Pokud jste na Forexu nováčkem, pákový efekt 1:10 a 10 000 dolarů v hotovosti jsou vynikajícím začátkem. Z toho vyplývá, že nejlepší pákový efekt pro začátečníka není vyšší než poměr 1:10.

⚡️ Je pákový efekt dobrý nebo špatný?

Pojem finanční páka má dva významy: finanční nástroj, který umožňuje investorovi vsadit více, než jsou jeho peníze, a vztah mezi dvěma stranami, kdy jedna je závislá na druhé. Její podstata není ani prospěšná, ani škodlivá. Dobré nebo špatné účinky výnosů a výkonnosti našich investic jsou posíleny pákovým efektem. Vezměte v úvahu možné důsledky pákového efektu, který je vlastní každé vaší investici.

⚡️ Co znamená 20x pákový efekt?

100 USD může být dobrým měřítkem pro posouzení, kolik peněz potřebujete na pokrytí svých pozic. Při použití 20x pákového efektu může investor otevřít významnou pozici se 100 dolary a přitom si udržet dostatečně skromný zůstatek na účtu, aby ho negativní pohyby na trhu nesmazaly.

⚡️ Jak pákový efekt ovlivňuje bitcoin?

Na tržní úrovni používání pákového efektu zvyšuje ceny aktiv. Protože cena bitcoinu je v důsledku zvýšené volatility nepředvídatelnější, nemůže fungovat jako spořicí prostředek. Pákový efekt zvyšuje expozici a znemožňuje zisk z investice na individuální úrovni.

Co jsou tokeny s pákovým efektem

Než začnete, proveďte studium. Chcete-li se dozvědět více o obchodování s pákovým efektem a marží, o tom, jak vydělávat peníze, a o nebezpečích, která s tím souvisejí, přečtěte si návod krok za krokem.

Co přesně je pákový efekt a obchodování s marží?

Co je maržové obchodování a jak funguje?

Přestože mnoho lidí zná pojem “marže” a “pákový efekt”, jen málokdo rozumí jeho významu. Zjednodušeně řečeno, obchodování s marží zahrnuje použití vypůjčených peněz k investování do kryptoměn.

Co je to marže a pákový efekt při obchodování s kryptoměnami?
Co je to pákový efekt při obchodování s kryptoměnami?

Protože se od běžného obchodování liší tím, že umožňuje použít podstatně více peněz a využít pákový efekt, je maržové obchodování v posledních letech stále populárnější. Zjednodušeně řečeno to znamená, že obchodování na marži vám poskytuje příležitost dosáhnout pěkných zisků ze ziskových obchodů. Nebezpečí ztráty je však také větší.

Proč potřebuji pojištění ve světě kryptoměn?

Co znamená pojem “pákový efekt”? Pákový efekt vám umožňuje obchodovat více, než byste jinak mohli

Co znamená marže při obchodování s kryptoměnami?
Kryptografické tokeny s pákovým efektem

Na maržový obchodní účet vkládáte určité procento z celkové částky příkazu. Zde přichází na řadu obchodování s pákovým efektem. Obchodníci používají marži k vytvoření pákového efektu. Pákový efekt vám umožňuje zahájit větší pozice, než kdybyste použili pouze peníze z bankovního účtu. Pákový efekt se často měří jako poměr, například 1:100, což by znamenalo, že za každých 100 dolarů na účtu můžete obchodovat kryptoměny v hodnotě až 10000 dolarů.

kryptoměna FORECASTS FOR 2022 – Více v článku

Vzhledem k tomu, že kryptoměny jsou tak nepředvídatelné a umožňují jednotlivcům potenciálně profitovat z výrazných a rychlých výkyvů, staly se kryptoměnové CFD na obchodních trzích, jako je eToro, velmi populární, protože obchodování s marží umožňuje vytvářet jak dlouhé, tak krátké pozice. Maržové obchodování s kryptoměnami můžete využít k nákupu kryptoměny, pokud se domníváte, že její cena stoupá (a vydělat na jejím růstu), nebo naopak k prodeji kryptoměny, pokud se domníváte, že její cena klesá.

Pákový efekt a marže při obchodování s kryptoměnami
Maržové obchodování s kryptoměnami

Co je to obchodování s pákovým efektem v kryptoměnách?

Pokud chápete, jak správně používat pákový efekt, umožňuje vám vydělat mnohem více peněz za stejnou dobu ve srovnání s prostým investováním. Když na svůj účet vložíte finanční prostředky, jsou rozděleny a dány pod vaši kontrolu na základě toho, jak velkou páku chcete pro každou pozici.

Jak funguje pákový efekt při obchodování s kryptoměnami?
Co je to pákový efekt při obchodování s kryptoměnami?

Chcete-li tedy například investovat 10 000 dolarů do akcií s pákovým poměrem 1:10, tj. s 10% marží, stačí vám vynaložit pouze 1 000 dolarů. Při obchodování bez pákového efektu byste museli vložit 10 000 USD; to je podstatně více.

Pokud však vaše akcie vzrostou, zvýší se i váš zisk. Jinými slovy, pákové obchodování s bitcoiny vyžaduje mnohem méně peněz, aby vygenerovalo stejné množství peněz. Samozřejmě stojí za to si uvědomit, že platí i opak: pokud vaše akcie klesají, dosáhnete menšího zisku.

Jak používat pákový efekt a maržové obchodování k řízení rizika

Využití pákového efektu a maržového obchodování k řízení rizika

Pákové obchodování s kryptoměnami
Jak používat obchodování s kryptoměnami

Maržové obchodování vám může vydělat více peněz, ale může také ohrozit váš kapitál. Nejzávažnějším rizikem maržového obchodování je, že může zesílit vaše ztráty. Zde je několik návrhů, jak toto nebezpečí snížit.

Stop loss je nástroj pro řízení rizika, který vám umožňuje uzavřít obchod v určitém bodě v případě, že se trh vyvíjí proti vám. Jedná se o vynikající metodu, která vám zajistí, že přesně víte, kolik peněz riskujete. Více informací o něm se dozvíte zde.

Neriskujte, pokud si nemůžete dovolit prohrát. Maržové obchodování s bitcoiny se může rychle obrátit proti vám, proto byste nikdy neměli investovat více, než si můžete dovolit ztratit. Riskovat více než 5 % svého účtu obecně znamená koledovat si o problémy. Chcete mít po ruce částku, která by vám umožnila splatit jistinu, pokud vaše investice klesne.

Je pákový efekt úvěr?
Je pákový efekt z dlouhodobého hlediska dobrý?

Vezměte si zisk: Na rozdíl od použití stop lossu můžete zadat příkaz Take Profit, který uzavře vaši pozici, když zisky dosáhnou určité výše. Vzhledem k tomu, že kryptoměna je tak nepředvídatelná, je často nejlepší z ní vystoupit dříve, než akcie zaujme jiný kurz.

Ochrana záporného vlastního kapitálu: Některé obchodní platformy absorbují ztrátu a vynulují váš vlastní kapitál, pokud okolnosti na trhu způsobí, že se váš vlastní kapitál z nepředvídatelného důvodu dostane do záporných hodnot. Toto je ochranný mechanismus eToro.

Jaké jsou výhody a rizika obchodování kryptoměn s pákovým efektem?

Stejně jako všechny obchodní strategie má i maržové obchodování s aktivy, jako jsou kryptoměny, své výhody i nevýhody. Výhody a nevýhody mají tendenci se do značné míry zrcadlit.

Je pákový efekt úvěr?
Jaký druh páky by měl začátečník používat?

Vaše potenciální ziskové rozpětí je vyšší, ale také s sebou nese větší riziko ztráty peněz, pokud obchod dopadne ve váš neprospěch. Stejně tak můžete snadno a účelně diverzifikovat své portfolio za cenu podstatně většího rizika, než umožňují jiné obchodní strategie. V následující tabulce jsou uvedeny další případy:

Výhody

 • ✔️ Zvýšené zisky
 • ✔️ Diverzifikace
 • ✔️ S takto omezenou částkou peněz můžete provádět jen minimálně rizikové transakce.
 • ✔️ Naučí vás to být trpělivý a opatrný.
Který broker poskytuje nejvyšší pákový efekt?
Vyplatí se obchodování s marží?

Nevýhody

 • ❌ Extrémní ztráty
 • ❌ Obchodování s vysokým rizikem
 • ❌ Trhy, které jsou velmi volatilní, mohou rychle vyčerpat váš majetek.
 • ❌ pro nováčky je to mnohem obtížnější.

Strategie pro obchodování s kryptoměnami na marži

Existuje několik metod obchodování s kryptoměnami na marži a úvěr. Zde jsou některé z nich, které stojí za zvážení:

Je možné vydělat na obchodování s marží?
Co se stane, když ztratím maržový obchod?
 • Začněte s malými pozicemi a pákový efekt zvyšujte až s přibývajícími zkušenostmi, což může být účinná technika pro snížení rizika v počátečních fázích.
 • Cvičte obchodování na demo účtu. S obchodováním s pákovým efektem se můžete seznámit na takzvaném demo účtu, například na účtu eToro, který vám umožní cvičit, aniž byste riskovali skutečné peníze.
 • Jasně stanovte cíle a minimalizujte rizika. Pevný plán řízení rizik a jasné ziskové cíle vám mohou pomoci vyhnout se emocionálním úsudkům, které by mohly vést ke ztrátám.
 • Rozdělte své sázky. Dalším přístupem k minimalizaci rizika je přijetí opatření ke snížení rizika. Můžete například provést řadu ziskových příkazů, abyste zisky vybírali postupně, a ne najednou, když dosáhnete jediného prahu zisku.
 • Omezte dobu obchodování – Zvažte omezení doby, po kterou držíte jakoukoli pozici, abyste se ochránili před neočekávanými poklesy cen a dlouhodobými korekcemi trhu.

PRŮVODCE TYPY OBJEDNÁVEK KRYPTOMĚN

Jak se platí za marži?
Pákový efekt, definice a význam

6 věcí, které je třeba vědět před investováním do tokenů s pákovým efektem

Bezpečná zóna pro kryptoměny je přibližně 4200 dolarů. Tokeny s pákovým efektem nelze brát na lehkou váhu. Před pořízením těchto vysoce rizikových aktiv se seznamte s nejpodstatnějšími fakty, které potřebujete znát.

S nástupem investování do kryptoměn se objevily nové typy obchodovatelných aktiv. Investoři s vysokou tolerancí k riziku mají zájem o tokeny s pákovým efektem ftx.

Co se rozumí pod pojmem pákový efekt?
Co znamená obchodovani s pakou?

1. Rebalancování pákových tokenů, aby se udržel konstantní cílový pákový efekt.

Každý pákový token má stanovenou páku, například trojnásobek podkladového aktiva. Token se automaticky rebalancuje tak, aby tuto páku udržoval. Pokud vydělá peníze, bude tento zisk reinvestovat. Pokud prodělá, část své pozice prodá.

Jaký je příklad použití? obchodovani s pakou
Jak řídit riziko s marží?

Tokeny s pákovým efektem se obvykle každý den rebalancují. V obdobích vysoké volatility může mít burza, která token vydává, mechanismy, které vyžadují, aby byl rebalancován co nejdříve.

Největší riziko, že se investice ocitne pod vodou, hrozí, když společnost zkrachuje. Je to proto, že je těžké předpovědět, zda se hodnota jejich dřívějších aktiv na trhu vrátí, a pokud ano, tak v jaké výši. Na druhou stranu tokeny s pákovým efektem na Binance fungují jinak (a bezpečněji). Místo toho, aby měly konkrétní

2. Jsou oblíbené, protože se snadno používají.

Maržové obchodování je obvykle složité a vyžaduje neustálou pozornost obchodníka. Žetony s pákovým efektem jsou naproti tomu jednoduchou alternativou, která nevyžaduje žádné úsilí z vaší strany.

Jaká jsou rizika obchodovani s pakou?
Kryptografické tokeny s pákovým efektem

Nemusíte se starat o kolaterál nebo marži (vypůjčené prostředky od brokera nebo krypto burzy). Díky rebalancování je riziko likvidace malé. I když hodnota tokenu klesne, prodá se část pozice, aby zůstala likvidní.

3. podléhají klesající volatilitě.

Jedním z nejvýznamnějších nebezpečí používání pákových tokenů je snížení volatility, které může mít na investice škodlivý vliv. Nejlepším způsobem, jak tuto myšlenku uchopit, je srovnání.

Předpokládejme, že se snažíte koupit bitcoiny. Za jejich získání utratíte 100 dolarů. Následující den cena vzrostla o 10 %, čímž vaše investice získala hodnotu 110 dolarů. Následující den však cena klesne o 10 %, čímž se váš vklad sníží o 11 USD. Vaše investice bude mít hodnotu 99 USD.

Co znamená pravidlo 2 % při obchodování?
Co je to marže a pákový efekt při obchodovani s pakou

Co kdybyste investovali 100 dolarů do kryptoměny s pákovým efektem, která by vaši investici do bitcoinu zvýšila o 300 %? Z desetiprocentního nárůstu v první den by se stal třicetiprocentní nárůst, což by vedlo k investici ve výši 130 dolarů. Pokles o 30 % druhý den by však vedl ke ztrátě 39 USD, takže by vám zbylo 91 USD. Menší pokles ceny by měl na vaši investici výraznější dopad.

Co je to token obchodování na páku
I když nákupní a prodejní ceny výrazně kolísají, pokles volatility vaši investici zničí.

4. Některé kryptografické burzy je neprodávají.

Nákup tokenů s pákovým efektem může být zdlouhavý proces, zejména pro obyvatele USA. Jsou dostupné pouze na několika kryptoměnových burzách a některé z nich neumožňují hotovostní vklady.

Kryptografické tokeny s pákovým efektem
Jak obchodování na páku efektem na Binance?

Jak tedy můžete získat tokeny s pákovým efektem? Oblíbenou strategií je použití jiné kryptoměnové burzy jako “vstupní” pro vložení peněz a následné odeslání prostředků na burzu, která prodává tokeny s pákovým efektem. Zde je popsáno, jak by to fungovalo:

 • Proveďte obchod na burze, která to podporuje, například Coinbase.
 • Abych vám pomohl s přesunem, přikládám odkaz na Coinbase, kde si můžete koupit kryptoměnu, kterou budete posílat. Stablecoiny, jako je USD Coin (USDC), se často volí proto, že mají stabilní hodnotu.
 • Burzy jako KuCoin a Gate.io vám mohou umožnit konverzi vaší kryptoměny na token s pákovým efektem, což vám umožní profitovat z růstu hodnoty jedné z nich.
 • Před spuštěním tohoto procesu budete muset odeslanou kryptoměnu vybrat.

5. Mohou vzniknout další náklady.

Co jsou to tokeny obchodování na páku
Jak obchodovat s pákovým efektem?

Jedním z problémů při držení pákových tokenů je vyšší riziko volatility. Dalším problémem je, že často mají dodatečné poplatky za správu. Níže jsou uvedeny aktuální náklady na správu dvou běžných druhů pákových tokenů:

 • Binance si účtuje poplatek za každý den, kdy uživatel drží některý z jejích šesti pákových kryptoměnových tokenů.
 • Náklady na správu FTX tokenů s pákovým efektem a 0,03% denním poplatkem jsou na úrovni jedné setiny ceny správy běžných fondů.

Protože se jedná o měsíční poplatky, nemusí se zdát, že jsou významné. Zvažte, kolik peněz promrháte, pokud budete v průběhu roku používat stále stejný bankovní účet. Pákové tokeny Binance budou stát 3,65 % a poplatky za správu FTX budou vyšší než 10 %.

6. Jedná se o krátkodobé investice pro pokročilé obchodníky.

Jaký je nejlepší způsob krátkodobého investování peněz?
Jak obchodovat long?

Tokeny s pákovým efektem nejsou vhodné jako dlouhodobé investice kvůli jejich snížené volatilitě a nákladům na správu. Kryptoměny jsou volatilní, takže pokud si ponecháte tokeny s pákovým efektem, vystavujete se riziku ztráty peněz.

Jedná se o vysoce rizikovou investici, do které byste se měli pustit pouze v případě, že jste si jisti, že hodnota podkladové kryptoměny brzy vzroste nebo klesne. Nákup tokenu s pákovým efektem může výrazně zvýšit váš výdělek, ale je to krátkodobá strategie pro pokročilé obchodníky.

Pákové tokeny: 6 rad před nákupem ftx pákových tokenů.
Co jsou tokeny s pákovým efektem

Kombinované nebezpečí znamená, že pákové žetony nejsou pro nováčky. Během krátké doby můžete přijít o většinu svých peněz.

Ve většině případů je pro investory výhodnější kryptoměny koupit a držet. Už tak jsou dost volatilní; přidání pákového efektu jejich volatilitu jen zvyšuje. Pokud máte zájem o tokeny s pákovým efektem, udělejte si důkladný průzkum a investujte pouze peníze, které jste ochotni ztratit.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky