Bitcoin (BTC) vs. Etherium (ETH): (ETHH): ultimátní souboj

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

⚡️ Co je lepší: BTC nebo ETH?

Rychlost, s jakou jsou transakce v Ethereu dokončovány, je vyšší než u Bitcoinu. Bitcoin je především úložištěm hodnoty a prostředkem směny, zatímco Ethereum je považováno za univerzální blockchain. Ethereum bylo navrženo spíše jako doplněk k Bitcoinu než jako jeho náhrada.

⚡️ Bude Ethereum lepší než Bitcoin?

Jiní odborníci předpovídají, že cena Etherea bude v nadcházejících měsících ještě volatilnější, a to kvůli jeho přechodu na méně energeticky náročnou verzi, kterou zasvěcenci nazývají “Ethereum 2.0”.

⚡️ Jaký druh kryptoměn zažije v roce 2022 boom?

V roce 2022 bude mít Ethereum velký úspěch. Cardano je jednou z nejslibnějších kryptoměn, které se chystají na rok 2022. Inflace bude nejvyšší v letech 2020 a 2021, takže Bitcoin je ideální kryptoměna k nákupu. Terra – nejlepší platforma pro investování do dvou tokenů v roce 2022

⚡️ Jaká bude další žhavá kryptoměna?

LuckyBlock (LBLOCK).
LuckyBlock by měl být nejoblíbenější ze všech kryptoměn, které se začátkem roku 2022 prosadí. Podle tiskové zprávy se s ní začalo obchodovat teprve v lednu a za něco málo přes měsíc dosáhla ocenění “krypto-jednorožce” ve výši 1 miliardy dolarů.

Bitcoin etherium

Udělali jste si domácí úkoly, vyhodnotili rizika a ujistili se, že případné investice do kryptoměn neohrozí vaše další finanční cíle. Nyní je čas vybrat si mince.

Odborníci doporučují začít se dvěma nejznámějšími kryptoměnami, které jsou nyní na trhu: Bitcoin a Etherium. Bitcoin i Etherium nedávno dosáhly nových historických maxim, ale nemyslete si, že v budoucnu nedojde k volatilitě.

bitcoin etherium : Jaký je mezi nimi rozdíl?
Co je lepší Bitcoin nebo Etherium?

Bitcoin a ethereum jsou dvě nejhodnotnější kryptoměny podle tržní kapitalizace a objemu směny, ale pokud se na ně podíváte jednotlivě, jsou velmi odlišné. I když kterákoli z nich může být skvělou volbou pro nováčky v oblasti kryptoměn, je důležité před rozhodnutím prozkoumat své vlastní cíle.

V průběhu času se cena Bitcoinu (BTC) vs. Etherium (ETH)

“Jsem zastáncem toho, že je třeba vědět, do čeho investujete, a nevkládat peníze tam, kam vám radí ostatní.

Kromě technických rozdílů nabízejí bitcoin a ethereum investorům dvě odlišné hodnoty, které mohou být rozhodujícím faktorem při vašem rozhodování.

Je dražší bitcoin, nebo ethereum?
Mám si koupit Bitcoin nebo Etherium?

“Myslím, že [to, kterou z nich byste měli koupit], se určuje na základě toho, co považujete za podstatnější, pokud jde o základní hodnotu bitcoinu a etherea. I když se jedná o kryptoměny, věřím, že slouží dvěma různým účelům, na které bude mít každý odlišný názor,” říká Dan Herron , CPA ve společnosti Elemental Wealth Advisors .

Koupit bitcoiny

Bitcoin je digitální měna, kterou v roce 2009 vytvořil neznámý počítačový vědec pod přezdívkou Satoshi Nakamoto. Podle odborníků jsou bitcoiny “jako zlato”, protože jsou vzácné a zároveň mají hodnotu. Bitcoin je stále oblíbenějším způsobem placení, zejména v rozvojových zemích, kde vláda dosud nezavedla kontrolu nad svou měnou. Stále častěji je přijímán jako forma platby za zboží a služby online, ale lze jej použít i k nákupu fyzického zboží.

Kterou kryptoměnu bitcoin etherium  je lepší koupit?
Měl bych převést své bitcoiny na Ethereum?

Etherium je naopak kryptoměna i decentralizovaná výpočetní platforma. V roce 2013 ji navrhl Vitalik Buterin , tehdy 19letý programátor, který se později stal jedním z jejích spoluzakladatelů. Měna ether se používá k placení transakčních poplatků a služeb v síti Etherium.

Investice do bitcoinu jsou srovnatelné se zlatem nebo jinými alternativními aktivy, jako je umění nebo koně, s předvídatelnějšími výnosy, jako je tomu u indexových fondů. To je dáno tím, že existuje pevný počet bitcoinů. I když firma vytvoří více akciových opcí, bude bitcoinů pouze 21 milionů.

Jaký druh kryptoměny ethereum na btc zažije v roce 2022 boom?
Může se Ethereum někdy zhroutit?

Podle Galena Moora, ředitele pro data a indexy ve společnosti Coindesk, se bitcoiny kupují ze stejného důvodu, jako si jednotlivci kupují diamanty, stodolarové bankovky nebo několik zlatých mincí do trezoru. I kdyby hodnota dolaru dramaticky klesla, jako tomu bylo během velké recese, bitcoin bude mít i nadále svou vlastní hodnotu.

Ethereum je typ kryptoměny, která má vlastní blockchain, na němž lze spouštět chytré kontrakty.

Slova “digitální zlato” při popisu Etherea nenajdete. Ethereum je softwarová platforma, která umožňuje vývojářům vytvářet na ní další kryptoorientované aplikace. Aby mohli vývojáři Ethereum používat, musí si pořídit a zaplatit síťový poplatek v bitcoinech ether cena, což je nativní digitální měna Etherea.

Vyplatí se koupit ethereum to btc 2022?
Bitcoin vs. Ethereum: který z nich je lepší?

Investoři do Etherea v podstatě sázejí na budoucnost sítě Ethereum, což bude znamenat, že se na ní bude chtít vyvíjet stále více jednotlivců, kteří si budou kupovat ethery, aby zaplatili náklady. Čím větší počet lidí bude do etheru investovat, tím více poroste jeho hodnota.

Někteří odborníci přirovnávají investici do Etherea k nákupu high-tech firmy, ale i když to není tak bezprostřední jako u bitcoinu a zlata, stále se to dá přirovnat.

“Je to softwarová platforma, která zároveň funguje jako peníze,” vysvětluje Bill Noble, hlavní technický analytik společnosti Token Metrics, která se zabývá analýzou kryptoměn. “Představte si to, jako kdyby Google byl akcií.

Pokud nejste vývojář, nákup Etheru je jako vsadit peníze na to, že možnosti Etherea bude využívat a rozvíjet stále více lidí.

Co znamená směnný kurz etheru na bitcoin?
Jaký je smysl etherea?

Etherium 2.0.

Zavedení Etherea 2.0 se očekává ve druhém čtvrtletí roku 2020, kdy bude implementováno nad sítí Ethereum. Tuto novou verzi, která bude místo PoW používat technologii Proof-of-Stake neboli PoS, očekávalo mnoho odborníků na kryptoměny a investorů.

“Blockchain, který je základem druhé největší kryptoměny Ether, brzy projde dlouho očekávaným upgradem, který by mohl přilákat více institucionálních investorů, aby do sítě vložili peníze a pomohli zvýšit cenu Etheru,” říká Eloise Marquesoni, podnikatelka v oblasti kryptoměn a řečnice.

Jakou síť používá ethereum?
Jaký je rozdíl mezi bitcoinem a altcoinem?

Zatímco bitcoin v současné době drží titul nejhodnotnější kryptoměny podle tržní hodnoty, Marchesoni se domnívá, že Ether může převzít korunu po modernizaci infrastruktury, známé také jako “fúze”, která by znamenala konec proof-of-work pro Ethereum.

Množství energie spotřebované během transakcí je jedním z hlavních problémů současné sítě Ethereum. Ethereum 2.0 slibuje, že bude šetrnější k životnímu prostředí než jeho předchůdci. Ethereum Foundation předpovídá, že přechod na PoS povede ke snížení spotřeby energie o 99,95 %. V roce 2022 se očekává vydání Etherea 2.0, což by z něj učinilo nejekologičtější variantu na trhu kryptoměn.

Je možné koupit kus etheru cena bitcoinu?
Jak si vytvořím peněženku s ethery?

Měl bych investovat do bitcoinu nebo etherea?

S bitcoinem i ethereem jsou spojena srovnatelná rizika a vyhlídky na úspěch obou jsou značně spekulativní. Podle většiny odborníků jsou obě kryptoměny nejlepší na trhu a jsou vynikající volbou, pokud s obchodováním s kryptoměnami začínáte. Jiní se domnívají, že je lepší zvolit mezi oběma měnami poměr 50:50.

Někteří lidé tvrdí, že ačkoli je Bitcoin zavedenější, technologický potenciál Etheria převažuje.

Čí je ether?
Co je token ERC 20?

“Vzhledem k tomu, že položky jako NFT jsou začleněny do blockchainu Ethereum, pravděpodobně bych své peníze vložil do Etherea, protože má ze stávajících kryptoměn největší potenciál růstu,” dodává Ryan Sterling, CFP a zakladatel společnosti Future You Wealth. “Navíc se zdá, že Ethereum získává velkou přitažlivost.”

Podle Vrishina Subramaniama, zakladatele a finančního plánovače společnosti CapitalWe, může nadcházející upgrade sítě Ethereum v nadcházejících měsících přivést k Ethereu více pozornosti, a proto u něj prozatím zůstává. Chápe také potenciál obou kryptoměn. “Myslím, že jsme stále ještě relativně na začátku křivky přijetí, a věřím, že Bitcoin i Ethereum budou mít v budoucnu své místo,” říká Subramaniam.

V jakém programovacím jazyce je napsán bitcoin?
Co je to šifrování ve srozumitelném jazyce?

Bitcoin je zavedenější, ale technologický potenciál Etheria může převážit. Podle většiny odborníků jsou obě kryptoměny vynikající volbou, pokud s obchodováním s kryptoměnami začínáte. Někteří lidé tvrdí, že Bitcoin je sice zavedenější, ale technologický potenciál Etheria převažuje.

“Vzhledem k tomu, že položky jako NFT jsou začleněny do blockchainu Ethereum, pravděpodobně bych své peníze vložil do Etherea, protože má ze stávajících kryptoměn největší potenciál růstu,” dodává Ryan Sterling, CFP a zakladatel společnosti Future You Wealth. “Navíc se zdá, že Ethereum získává velkou přitažlivost.”

Do jaké země patří bitcoin? bitcoin etherium
Jak se Bitcoin jednoduše vyrábí?

Kromě toho existují investiční odborníci, kteří se ptají, proč byste si měli vybrat jeden produkt místo druhého.

“Kdybych si měla vybrat jen jeden, neptala bych se “Který?”, ale vzala bych si oba,” říká Teresa Morrisonová z Beckett Collective.

“Obecně bych investoval do obou,” říká Jeremy Schneider, tvůrce Klubu osobních financí na Instagramu.

Jak nakupovat a obchodovat s kryptoměnami, jako je ethereum na bitcoin

I když máte v úmyslu investovat do bitcoinu i etherea, vaše osobní finanční cíle a zkušenosti s kryptoměnami mohou ovlivnit, kolik peněz utratíte za jednotlivé mince. Subramam doporučuje rozdělení v poměru 60/40, pokud se chystáte investici rozdělit, zatímco Sterling radí rozdělení 50/50.

Odkud pocházejí peníze v bitcoinech?
Co si mohu koupit za bitcoiny?

Pokud se cítíte ambiciózní, zkuste portfolio vážené tržní kapitalizací, které investuje do každého aktiva v poměru podle jeho tržní kapitalizace. Podle Schneidera je jedním z přístupů investovat proporcionálně do každého aktiva podle jeho tržní kapitalizace. Pokud začínáte se 100 dolary a chcete investovat do Bitcoinu a Etheria (eth btc), odpovídalo by to investici 60 dolarů do Bitcoinu a 40 dolarů do Etheria.

Pokud chcete v budoucnu své mince diverzifikovat, doporučuje tento přístup i společnost Schneider. Portfolio deseti mincí v hodnotě 100 USD podle tržní kapitalizace by například vypadalo následovně:

Lze bitcoiny vyměnit za skutečné peníze?
Co je to účet Fiat?
  • Bitcoin (BTC) 54,4% 
  • Etherium (ETH) 21,9%
  • Tether (USDT) 4,9%
  • Binance Coin (BNB) 4,3%
  • Cardano (ADA) 3,7%
  • Dogicoin (DOGE) 3,2%
  • XRP (XRP) 3,1%
  • Mince amerického dolaru (USDC) 1,8%
  • Unisvop (UNI) 1,0% 

Odborníci nedoporučují vkládat do kryptoaktiv příliš velkou část celého portfolia, ať už to děláte jakkoli. Odborníci doporučují udržovat investice do kryptoměn pod 5 % celého portfolia jako obecné pravidlo.

Co si nyní mohu za kryptoměnu koupit?
V čem spočívá jedinečnost bitcoinu?

Měl bych zvážit další kryptoměny?

Podle odborníků, se kterými jsme hovořili, to není nic pro začátečníky. Nepředvídatelnost altcoinů je podle odborníků ještě větší než u bitcoinu a etheria.

“Je to něco jako hra s cennými papíry,” říká Nate Neary, CFP a zakladatel společnosti Modern Money Management. “Každý vítěz má za sebou dlouhou řadu poražených. Váš odhad je stejně platný jako odhad kohokoli jiného.”

Co je na kryptoměnách nejdůležitější?
Jaká je výhoda etherea?

“Zaměřuji se pouze na ethereum až bitcoin,” dodává Sterling. “Stejně jako v případě dot-com boomu se domnívám, že většina těchto kryptoměn bude za 20 let bezcenná, s výjimkou bitcoinu a etherea.”

“Věřím, že Bitcoin i Ethereum budou mít v budoucnu své místo,” říká Subramaniam.

I když nejste připraveni investovat do altcoinů, můžete je sledovat. “Myslím, že se rozhodně vyplatí sledovat další kryptoměny, protože se stále vyvíjejí,” říká Morrison. “Nikdy nevíte, které z nich budou v budoucnu velkými hráči.”

Závěrem lze říci, že ať už se rozhodnete investovat do Bitcoinu, Etheria nebo do obou, proveďte si vlastní průzkum a nevkládejte do kryptoměn více peněz, než jste ochotni ztratit.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky